Nezdolný idealista Richard Clark je profesorem dějepisu na prestižní střední škole. Rozhodne se však odejít a učit na problémové škole v té nejnebezpečnější chudinské čtvrti města. Ta už na první pohled vypadá jako místo, kde naivní Clark nemůže přežít ani do prvního zvonění. Budova budí dojem, že stojí uprostřed válečné zóny, po zuby ozbrojená stráž zabavuje u vchodu vybaveného detektorem kovu zbraně a než se Clark stačí rozhlédnout, přijde o auto i aktovku. Spíše omylem než úmyslně získává sympatie dětí, a dokonce je dokáže něco naučit. Zachrání ze spárů drogové mafie a nepřátelského gangu jednoho ze svých žáků a zároveň odhalí, kdo je vůdce drogových dealerů. (TV Nova)

TheMe

Povedená oddechovka na zasmání se. Je pravda, že herecké obsazení asi nebylo úplně to nejlepší, na druhou stranu si nejsem jistý, jestli by se povedlo vymyslet nějaké lepší. Některé scénky a hlášky stály fakt za... čtyři hvězdy! ()

Idoviren

High School musíte dát alespoň dvě, ale nejlíp tak tři, promítání než se vám začne opravdu líbit. Nejdřív se vám nebude připadat vůbec vtipné, pak vám bude vadit hlavní hrdina s tím svým nadšením a výrazem hada nakopnutého do rozkroku. (Vím, že hadi rozkrok nemají, ale kdyby měli, tvářili by se jako Jon Lovitz) Ale až High School High uvidíte potřetí, potrháte se smíchy, protože je to opravdu dobrá parodie. Nenahraditelný kabriolet, nesundané kalhotky a nebohá kočka!!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

P@\/EL

Velmi povedená komedie ze "školního" prostředí, která si diváka získá řadou humorných scének a trefných hlášek. Osobně jsem se takhle jako u tohohle filmu už dlouho nezasmál. Škola, kde neplatí žádný řád a pravidla a kde nejde o známky ale o přežití, mi příjde hodně svérázná a originální. Dále film nabídne průměrný děj se stejně průměrnou zápletkou a rozuzlením. ()

fifsus

Tenhle film úplně miluju a viděl jsem ho asi 50x, je prostě plný hlášek. "Hele kámo, ta muzika docela šlape, nemáš doma ještě nějaký pecky jako je tahle?" ()

tinss_18

tie 2 hviezdičky dávam zato, že aspoň tu myšlienku to malo dobrú. Ináč sú tam dosť trápne hlášky, niektoré scény čisto "blbo" americké. Ale ak máet radi takéto kraviny, tak si to pozrite, nie je to až taká somarina ako napr. Disaster movie. ()

Ulquiorra Cifer

Prostě klasická stupidní komediální movie - made in jůesej. Účel k pobavení splňuje na plné čářě + krásná Tia Carrere jako třešnička na dortu. Dnes už by to bohůžel asi neprošlo, protože je tam moc (pravdivých) stereotypů :-) ()

AnaMaruska

"Copak jste zapomněli, co všechno pro vás pan učitel Clark udělal?? Třeba tenhle chlapec - všichni jsme mysleli, že trpí Tourettovým syndromem, a on jediný odhalil, že je to hinduista!" ()

Jurator

Nadsazená parodie na množství filmů (tak trochu ve stylu Žhavých výstřelů). Když pominu tu největší (skutečně přehnaou) nadsázku, kdy učitel Clark udělal ze špinavého ghetta téměř romantickou čtvrť, nemůžu zapomenout na hlášky a image ,,středoškoláků" z jeho třídy. Je zde i památná věta ze sborovny: ,,Co učíte?" ,,Ani nevím, něco ve třetím patře". Na zcela plný počet to není, ale nemá k tomu daleko. ()

PsenickaR

Povedená parodie která není to nejlepší od Zuckera, ale pořád velmi dobře pobaví. Ano, místy zde jsou poněkud pubertální gagy, ale já se i tak bavil. V porovnání s jinými v novém tisíciletí se jedná o dobrou parodii, která se obešla bez nechutností a to je třeba ocenit. Některé vtipy byly povedené více, některé méně, ale pořád rozesmály. Mě osobně třeba gag, kde z aktovky zůstalo jen ucho v ruce, nebo sázení stromků, případně : vždyť je to jen nevinnej tanec...:-). Jon Lovitz se na roli skvěle hodil, Tia vypadala opravdu moc a moc dobře a ostatní byli jen takový kompars, takže jejich neherectví bych nijak neřešil. 70% a upřímně, pokud by dále vznikali podobné parodie, bez blití, sraní a chcaní, ocenil bych to více, ale to bych asi chtěl moc. ()

radek72

Asi nejhorší adaptace tématu učitel přijde zachraňovat třídu s nejhoršími studenty. Snad je to parodie, ale v tom případě jsem to nepochopil ()