Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

S.U.E.S.

Uf. To teda bylo něco. Obsah vypadal zajímavě a tak jsem si řekl že to zkusím přesto že to většina hodnotila špatně. Po shlédnutí se však přidávám k ostatním. Původního Wicker Mana jsem neviděl a tak píšu zcela nezaujatě vůči tomuto filmu. Ale popořádku. Začátek vypadá velmi slibně. Asi tak prvních 20-30 minut je v pohodě ale potom už to jde do kytek. Děj je průhledný takže jsem asi v jedné hodině filmu tušil jak to dopadne. Atmosféra je taky tatam a později je už utrpením to vše sledovat. Nejvíc mě ale dostal konec. Nebudu tady vypisovat jakou scénu mám namysli ale tím mě donutily srazit hodnocení na 1* která je pouze za ten začátek který byl asi nejlepší. ()

foundation

pane boze tak to bola nehorazna keketina :D..zo zaciatku to este vypadalo nadejne. rozbiehalo sa to ako nieco co moze by nakoniec slusny thriller. Ale asi po polhodine som mal v hlave jasnu predstavu ako to skonci ale to som este nevedel co vsetko zazijem kym sa k tomu koncu dopracujem. 90 minut totalne na hlavu postaveneho a choreho scenara. Kto napisal taku sracku by si zasluzil gule do zveraka. Herecke vykony na bode mrazu vratane Cagea. Film ktory je totalne o nicom. Cage chodi hore dolu po nejakom tragickom ostrove plnom retardovanych starych babiek/cest vynimkam, ze Leelee/ a vedie to svoje ,,vysetrovanie,,. Samozrejme bez elementarnej logiky ktora nechyba ani tomu najdebilnejsiemu policajtovi. No a ked nakoniec vypatra ze vrahom je zahradnik ludia co to pozeraju uz len zivaju s vyrazom na tvari typu: Nicholas ty traged no konecne, my sa tu na tom smejeme uz dobru hodinu. Za vrchol tejto komedie povazujem jeho premiestnovanie sa po ostrove na zhrdzavenej trubke na kolesach a nezabudnutelne pobehovanie v medvedej kozusine. Bez toho by ten film postradal naozaj vsetok zmysel :D. Tu jednu hviezdu davam vylucne za scenu kde Cage pridrbal tej starej vycapnej a nasledne knokautoval aj Leelu Sobieski. A co mal preboha znamenat ten 30 sekundovy James Franco na zaver? to uz je na tom vazne tak zle? ()

Ondr@932

Docela se divím zaporným hodnocením, ale mě se to docela líbilo. Cage pátrá na vlastní pěsť! Bylo to napínavé a cage se na tenhle tip filmu hodí. Ten konec neboli ta pointa mohla být lepší. Takže škoda.. Místo toho konce se mi film líbil a proto dávám 7/10. Možná hodnocení změním po zkouknutí originálu, ale třeba také ne.. Uvidíme :-) ()

Dementra

Jednu hvězdičku jen za ty nejšílenější, nejvíc přehraný, nejhůř napsaný, nejsměšnější pasáže. Je to čistě špatnej film ve všech směrech, scénář, hereckej projev, herci, bohužel to nemá ale ani úroveň The Room, je to prostě nudná blbost. Proč Cage dostal Oscara je pro mě největší záhada moderní doby. ()

NorseSword24

Zaujímavý začiatok, mysteriózne napätie stúpa a ja si hovorím, že takýto dobrý, napínavý thriller som už dlho nevidel. Bohužiaľ mi tam chýba viac zvratov, ktoré by ten dej viac zauzlili a ozvláštnili. A ten koniec... ja neviem. Divný. Chýba mi tam to vyvrcholenie a rozuzlenie. Ako keby si napúšťate do pohára vodu, už je plný, ale nenapijete sa a necháte ho plný na stole. Mám veľa otázok a žiadne odpovede. Pripomína mi to Green Knight, ktorý mal koniec nad ktorým sa musel človek fakt zamyslieť. Ale tuto nevidím žiadnu cestu po ktorej by som sa mal vybrať aby som našiel pravý význam konca. Ale aj tak nechápem tie hodnotenia. Neviem či len kvôli Cageovi, ktorý mne tam osobne nevadil. A pred koncom som silno uvažoval nad 4*. Ale čo už. Predpokladám že originál bude rovnaký. ()

Louie

Když nebudu brát v potaz originál, tak zase taková hrůza to nebyla. Teda až na ten konec. To, že pointa je jasná, ještě tolik nevadí, ale proč film natahovat dalšíma minutama, když už člověk ví, že je hlavní hrdina v hajzlu... Na druhou stranu, Nicolas Cage, co kope ženský do obličeje? No, proč ne :-)! ()

Bart16

Nicolas Cage mlátí ženský a tváří se,jako by nic.Dobře ti tak,že tě upálily!Ponaučení pro příště:Ženský se nemlátí:-D ()

MeaCulpa

Velká slabota, která se snažila svézt na mnohem lepším originálu. Některé scény typu Cage s pistolí křičící na ženskou ať mu odevzdá kolo a nasadí si masku nebo kultovní bitka s Leelee Sobieski jako by vypadly z komedie. Vzásadě bych dal asi jen 1 hvězdu, tu jednu přidávám za to, že jsem tenhle konec v rámci současné detektivům nadržující hollywoodské produkce nečekal. ()

Ficik

Nebýt scén s Leelee Sobieski a výtečného medvědího sprintu, byl by to jasný odpad. Takhle je to alespoň podprůměrná komedie. PS.: na pokračování bych určitě taky kouknul, zajímalo by mně, kolik z toho vyrazily medu ^^ ()

Colour

Tento film by mali zaradiť ako výučbu na VŠMU, ako neurobiť z mysteriózneho trileru nechcene vtipnú komédiu. A ja som sa skutočne bavila. Neodolateľne trápny Nicolas Cage, ktorý prestrašene mieri na ženu na bicykli s vraňou maskou na hlave a chce jej bicykel... Kam sme sa to dostali? Ako paródia klobúk dolu, ale ak to niekto myslel vážne v takomto stave, tak asi nebol úplne pri zmysloch. Cage hodinu rieši únos dievčatka. Stále ho hľadá a pritom si človek po prvom rozhovore utvorí názor a môže sa dívať na hodinové zúfalstvo v podaní mizerných hercov, deja a scenára. Potom príde "dokonalý superobrat", po ktorom som nevedela, či sa zhroziť alebo počúrať od smiechu. Omyl ako vyšitý. 40% ()

Homer.p

Zas tak špatně mi to nepřipadlo. Viděl jsem tuto verzi dříve, než-li originál, tak možná právě proto. No a to že hrdina jezdí po ostrově na starém jízdním kole nebo, že kope do ksichtu mladou holku (která byla svině), mi nepřišlo zas tak nenormální a nelogické. Asi je to opět tak, že když nějaký z prvních členů na CSFD napíše špatné hodnocené, které stejně určite převzal z IMDb, tak ho všichni prostě slepě následují a bojí se říci svůj názor, aby asi mezi vyvolenými nebyli za filmové barbary. Jinak si to neumím vysvětlit. Dle mého názoru prostě slušný thriler. ()

quip

How did it get burned?! How did it get burned?! How did it get burned?!!!!!! HOW DID IT GET BURNED?!?!?!?!?!! =D Can someone tell me how the fuck it got burned? ()

danny_21

Nicky, Nicky, tohle byla největší prča, kterou jsem za poslední roky viděl - tolik různých hereckých poloh - Bitkař s nežným pohlavím, cíťa, krasojezdec na skládačce, mistr převleků včelař ... Jako komedie výborné - 40 % ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti