Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

ThomasL

Nuda, Cage furt něco bezhlavě hledá, furt se těch bab na něco vyptává, ale že to byly svině takhle ho na konci filmu upálit. No, strkal prsty, kam neměl. ()

colapso

Opravdu hloupé,nudné a ta pointa!!! hnus... Jediné co bych vyzdvihl je skvělý obraz,který je na dvd dokonale vyčištěný,takže na krajinky ve filmu se skvěle dívá. ()

Bety88

Až do sedmdesáté minuty jsem si říkala, proč je hodnocení tak nízké, vždyť to není zase tak špatné. Po uplynutí tohoto časovho rozhraní jsem pochopila. Celé se to nějak zvrhlo, kdyby pouze ve frašku, tak se člověk aspoň zasměje,viz momenty Cage v masce medvěda, nebo jeho pravý hák versus "nebohé obyvatelky ostrova". Ale závěr byl naprostá zrůdnost a zhovadilost. Znova to už rozhodně vidět nemusím. ()

Itar

Neuvěřitelně stupidní a zvrácená show Nicholase Cage o policajtovi a náklaďáku. Dvě hvězdičky za dokonale komediální finále a "Ahoy there!". ()

kecinzer

Oreginál jsem tedy neviděl, ale tohle byl docela masakr. Děj byl sice poměrně zdlouhavý a místy mírně nudný, ale za závěrečnou pointu to určitě stojí. ()

arcticsky

Podivně unylý (prý) thriller ( ! ) nebo dokonce horror ( !! )....Jediné, co stálo za něco byla úvodní scéna na silnici s panenkou.... ()

punk_zero

Sranda :D To bola parodia alebo co? S tou babikou ktora vraj bola obhorena a mnoho dalsich scen. Skoda, mal som vysoke ocakavania :( ()

Santino7

Úlet. V podstate jediné slovo, ktorým sa dá táto snímka hodnoverne charakterizovať. Nicolas Cage pobehujúci v kostýme medveďa, Nicolas Cage knockautujúci úderom ženskú - tak to už je niečo, klobúk dole pán režisér! A myslím to celkom úprimne, práve takéto absurdity, ktorých daná snímka obsahuje hojne, sú tými hlavnými dôvodmi, kvôli ktorým filmu dávam - oproti ostatnému tunajšiemu osadenstvu - ešte pomerne vysoké hodnotenie. Áno, nebojím sa povedať, že som si film svojím spôsobom užíval, bavilo ma to. Po dlhej dobe niečo, kde Cage mal vyznieť absurdne, a aj tak vyznel, čo bolo (aspoň dúfam) do veľkej miery aj cieľom - čo sa však nedá povedať o väčšine jeho filmov z posledného obdobia, ktoré sa vyznačujú tým, že sú viacmenej akoby cez kopirák a hoci sa snažia a chcú tváriť seriózne, sú skôr na smiech (tam už však skôr v negatívnom zmysle slova). Čo sa mi okrem onej spomínanej absurdity a nezvyčajnosti taktiež páčilo, je pomerne zvláštna atmosféra, ktorá najmä v prvej polovici filmu, keď je ešte všetko pomerne nejasné (teda aspoň pre divákov ako ja, ktorí nemali možnosť vidieť predlohu - hoci si ju po tomto rád vyhľadám) vyznievala vcelku zaujímavo a tajomne, malo to nepochybne niečo do seba. Rovnako ako aj vizuálna stránka, ktorá taktiež celkom príjemne prekvapila. No skrátka výsostne nezvyčajná záležitosť, ktorá sa vyznačuje tajomnou prvou polovicou, a bláznivou druhou, ktorú niekto vezme s humorom a pomerne si ju aj užije, nasmeje sa, a iný ju naopak odsúdi za absolútny blud, to už je čisto subjektívne. Za mňa však prevažuje našťastie prvá alternatíva a dokonca môžem povedať, že určite sa v blízkej budúcnosti dokopem aj k opakovanej projekcii, teraz už vopred pripravený, na to čo príde :D P.S.: Oceňujem odvahu celého tímu tvorcov, a rovnako tak aj ochotu Nicolasa Cagea sa na niečom takomto podieľať. 65% ()

Driscoll

Původní film jsem neviděl (ačkoliv se ho již dlouho snažím sehnat), takže se zdržím poznámek, nakolik se remake odlišuje od originálu, a ohodnotím jej sám o sobě. Na rozdíl od mnoha reakcí tady okolo mě nepřišlo, že by Cage výrazně přehrával... Dokonce ani "záverečný souboj" se Leelee Sobieski mně nepřišel zas až tak k smíchu (kdo ví, co vše dokáže člověk udělat, když je v úzkých a obklopen bandou potrhlých bigotních feministek). Co však filmu vytknout musím, je zcela zbytečný úvod s Cageovou záchranou akcí... Sice chápu, jaký byl účel této scěny, ale neustálé flashbacky, které na policistovo trauma naráží byly otravné. Další věcí, kterou musím vytknout, jsou místy naprosto neuvěřitelné a neuvěřitelně stupidní dialogy; na druhou stranu, viděl jsem film až s dabingem, takže je možné, že je částečně na vinně překlad. Nepovedl se ani závěr, ten je naprosto v kontrastu s první třetinou filmu, kdy LaBute buduje alespoň nějakou atmosféru.. Nejen, že závěrečnou pointu odhadnete dlouho dopředu, ale všeobecně chybí jakákoliv gradace, napětí atd. Co se týče poslední scény, byla stejně zbytečná, jako ta první. Škoda, nebýt naprosto nedotaženého a trapného závěru, kde se jinak relativně zajímavá pointa naprosto ztratí, dalo by se s klidným vědomím těch několik dalších chyb odpustit, ale takhle... ()

Saara

Pokusím se zapomenout na přítomnost Nicolase Cage, Ellen Burstyn, Leelee Sobieski i Aarona Eckharta. Když se mi to povede, hned mi bude líp na světě. Tito herci se přeci nemůžou podílet na nečem tááááák podprůměrném, jako je tento snímek, jehož natočení skutečně nechápu. ()

blazenka

Protože mám ráda filmy s Cagem a takové ty opředené tajemstvím jakbysmet, těšila jsem se na prima filmový zážitek. To, co mi bylo naservírováno nemělo s dobrým filmem společného vůbec nic. Jinak řečeno, byla to hrůza, ve které se ztratil i starý dobrý Cage. Tak nepovedenou slátaninu čehosi jsem už dlouho neviděla a doufám, že dlouho neuvidím. u mě slabých 20% ()

Ulrich odpad!

Film, který má potenciál stát se kultem a guilty pleasure. Ovšem nutno říci, že by šlo pouze o další podprůměrný horůrek, nebýt Nicolase Cage, který snad odvádí svůj "top" výkon kariéry. Opravdu - vše, co na něm dneska nenávidíme, je zde na nejvyšší možné úrovni. Divné grimasy, divné situace, do kterých se dostává - opravdu to vypadá, že Wicker Man byl natočen jen proto, aby z Cage udělal naprostého debila - a daří se to na výbornou. Fakt, nechat ho řvát věty jako "Oooooooh, my Eyes, my eyes!" nebo "How did it get BUUUUUURNED?", to chtělo mít opravdové cojones. No, zkrátka, jde o film, kde Nicolas Cage jezdí na kole, knockautuje tři ženské a pobíhá v medvědím kostýmu. To je must see. :) PS. pro jeho nejzarytější odpůrce: dokoukejte to až do samotného závěru, kde starý Nick dostane konečně to, co si podle vás jistě zaslouží :)) ()

Mat21

Když je seržant Edward přítomen podivuhodné tragické události, při které na dálnici v automobilu uhoří matka s dcerou, ale jejich těla se nikdy nenaleznou, je nucen na několik dní vysadit. Od bývalé snoubenky Willow záhy dostává dopis oznamující ztracení její dcery Rowan a úpěnlivou prosbu o pomoc. Odjíždí do místa jejího bydliště, na ostrov Sommerslsle ležící kdesi u západních břehů severní Ameriky, aby zde proniknul do tajů tamní společnosti. Ostrov žije vlastním životem a vlastními pravidly, velmi vzdálenými od zvyklostí civilizované společnosti. Dominujícím a výrazně převažujícím pohlavím zde jsou ženy, jak se Edward později dozvídá, společnost se přemístila na ostrov na konci 19. století z popodu nerovnoprávněného postavení žen ve společnosti. A tak povinností hrstky přítomných mužů zůstává manuální práce a plození dětí, bez práva na vlastní myšlenku či dokonce slova. Willow je zoufalá a viní ze ztráty své dcery ostatní "sestry". Čím úpěnlivěji se snaží Edward proniknout do zvyklostí ostrova a nalézt Rowanu, tím více se zaplétá do podivuhodných rituálů, praktik i smýšlení zdejších lidí. ● Pro mě je film Rituál ztvárněním originálního námětu detektivky nesoucího se na lehce humorné vlně, u kterého jsem se rozhodně nenudil. Divák je přímo vtažen do příběhu, na pochybách a společně s hlavním hrdinou tápající, až do nečekaného závěru. Co je na filmu Rituál nejlepší? Bezesporu vytvořený vlastní feministický svět žijící v uzavřené komunitě a harmonii s přírodou, po vzoru průkopníků z počátku 20. století. ║23.6.2009║ ()

Petrus1

Tak tohle se fakt moc nepovedlo. Asi každý herec si musí prožít slabší chvilky a tady si to Cage vyžral se vším všudy. Tenhle film, co se tváří tajemně a hororově, v sobě nemá jedinej hororovej prvek. Lekla jsem se jen jednou, ale to bylo zapříčiněný špatnou kvalitou zvuku. Jako normálně mám volume tak na 10, 11, tady jsem musela nastavit 32, abych vůbec něco slyšela, a když vám najednou zaburácí hudba, leknete se, i kdyby byl zrovna na obrazovce František z Kouzelné školky. Titulky na DVD slibovaly „Herecké výkony vám naženou husí kůži“ A já se ptám čí? Jako jestli mi má nahánět husí kůži to, že Cage chodí sem a tam po ostrově, pak ho asi bolí nohy tak vezme kolo, pak blbec vrazí do včelího úlu (na včely je alergickej, bacha, už vás mrazí) nebo jak zastaví tu nebohou slečnu a míří ji na hlavu se slovy: „Odejděte od kola!“ nebo ten kopanec na Leelee Sobieski. Jestli čekáte, že vám husí kůži nažene aspoň závěr, tak taky smůla! A ten dabing v podání Luďka Čtvrtlíka byl snad to nejhorší. Jediný pozitivum bylo, že to celkem rychle uteklo. Nicolasi, Nicolasi, zklamal si mě, hochu… Doufám, že původní The Wicker Man bude lepší (snad na něho někde narazím). ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti