Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

dyfur

...veľmi dobře rozohrané,ale ten koniec bol nedomyslený ,hlúpy,krčovitý ...proste čakáte adekvatnu pointu k tomu čo ste doteraz videli a nasleduje sklamanie zo záveru,ktorý všetko čo ste doteraz videli zneguje.Len jedna hviezda.... ()

balba

Film má skvělí námět , herecké obsazení , ale scénář mohl býti více temnější a propracovanější.Filmu chybí více akčních scén.Závěru filmu je opravdu překvapující.Je to takový slabší thriller. ()

Jino

prvního Wicker Mana jsem neviděl, ale já mám prostě Nicolase Cagea rád. Je to sice film na jedno podívání, ale 50% si to ode mě zaslouží. ()

bogomira

Na rozdíl od všech ostatních jsem našel kladnou položku v tomhle filmu. Poslední dobou mám štěstí na Badalamentiho a ten tady měl prostoru spoustu a krásně ho využil. Jinak původní film neznám, takže mi to přišlo normálně průměrný a jedna hvězda je navíc právě za hudbu. P.S.: tady jsou fakt nejvtipnější komentáře, co jsem na ČSFD zatím čet :))) ()

Nautila

Cage odjakživa nemám ráda, tady jeho obsazení ale ani nelituju, protože film je to celej špatnej, že Cageovo neumětelství ničemu neubližuje. Příběh původního filmu je tu překroucený až hamba (teď ale mluvím spíš o principech). Tady evidentně někdo nepochopil vůbec podstatu toho pohanského náboženství anebo si jí spíše upravil tak, aby někomu lépe seděla a byla pochopitelná i pro jednodušší publikum. Zatímci ve filmu z r.73 bylo pohanské náboženství harmonické a rovnoprávné, tady z něj udělali pseudofeministickou sektu a zcela jasně řekli: Tohle jsou zloduši, tohle je to špatné. Do příběhu ještě pro jistotu nacpali přehršel obvyklých charakterových a příběhových klišé, aby všechny pohnutky pochopil i američan po lobotomii. Atmosféra si někam odhopsala raději, než aby se téhle taškařice účastnila. A já si marně lámu hlavu nad tím, proč ti amíci tyhle špatné remaky evropských klasik točí dál a dál. ()

Aelita

Remake filmu Wicker Man Robina Hardyho z roku 1973. Komunitní život v patriarchálně-matriarchálním duchu v obou filmech odkazuje na pohanskou náturu člověka. Nicméně tam, kde v roce 1973 film odrážel masová hnutí - doznívající hippies a vzkvétající okultní, esoterické a synkretické new age - v jejích děsivější sektářské poloze, remake z roku 2006 odráží již jen podivné praktiky okrajových skupin vyznávačů toho či onoho receptu na spásu člověka i světa. Po seznámení se s ukázkami původního snímku však nakonec dávám přednost modernějšímu střihu a větší dramatičnosti Nikolase Cageho. ()

Crawler-D

Zbožňujte to, nebo zatraťte. Nic mezi neexistuje. Neuvěřitelně směšný horor, ve kterém Nicolas Cage předvádí dusud svůj nejhorší výkon. "How it GET BURN!?!?" ()

laik_60

u Nicolasa som predsa len zvyknutý na iné filmy a postavy. Touto prapodivnou mysterióznou zlátaninou (naviac s príšerným slovenským dabingom) komerčné televízie urážajú snáď aj priemerného diváka pižamovej panelákovej society :(. ()

campix

Musím se přiznat, že jsem se n Rituál podíval hlavně díky Nicolasi Cageovi a jeho úžasně vtipným scénám z tohoto filmu, které porůznu kolují po internetu. Ani jsem nevěděl, že je tento film téměř doslovným remakem ne až tolik špatného filmu The Wicker Man a i když jsem ho neviděl, tak docela věřím jeho fanouškúm, že tento remake je katastrofa. Začátek není překvapivě až tak hrozný. Nebýt toho že story a dialogy jsou tak debilní, že to bolí. Mohla z toho být docela slušná podívaná. Jenže jak konec nabírá grády a Cage se dostává ke svému oblíbenému řemeslu a to přehrávání. Začíná to být hodně velká zábava, která by na párty určitě pobavila. Nakonec jsem si uvědomil jak špatný ten film je, když ho dobrým dělá jen špatné Cageovo herectví. ()

pakobylka

Mimo jiné o tom, jak to může (ale pochopitelně taky nemusí) dopadnout, když se ženské zhlédnou ve své nejdůležitější úloze nositelek příštího života (jakkoli je nezastupitelná) a začnou si hrát na včelky, přičemž se ani zdaleka nesoustředí jen na naplnění notoricky známého úsloví o neúnavné píli toho užitečného hmyzího společenství. Nedá se říct, že by ústřední dějová linka nebyla dosti interesantní nebo že by snad závěrečná pointa nemohla přinést otrlému divákovi kýžené uspokojení. Jenomže vlastní provedení se vyznačuje poněkud mdlým rozumem, když jednotlivým protagonistům bez rozmyslu vkládá do úst nepřesvědčivé bláboly a ubohou zápletku zbytečně týrá roztodivnými, leč nefunkčními nápady, jen aby přilákalo tajuplnou a snad i lehce hororovou atmosféru. Zmiňovaná atmosféra má ovšem svou vlastní hlavu a nenechá se jen tak lehce zmanipulovat a donutit k účasti na něčem, co postrádá větší smysl a alespoň rámcový řád - výsledný produkt v podstatě odpovídá marnému pachtění všech zúčastněných. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti