Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Dimo

Mimořádně vtipná komedie, s velmi vtipnými zvukově - obrazovými vsuvkami a excelentně hrajícím Aaronem Eckhartem. Konec trochu sklouzne od jiného, velmi "artovému" pohledu na kuřáckého mluvku, ke obecnějšímu a středoproudému pohledu na kouření. Jo ale zábava je to nesmírná. ()

Filmárik

Neuveritelne cynický,drzý , provokatívny ale hlavne zábavný pohľad do sveta tabakového priemyslu kde nikto nejedná v bielych rukavičkách.Aaron Eckhart ( to vážne hral toho motorkára v Erin Brockovich? ) týmto filmom u mňa zabodoval a priznávam že až do tohoto filmu som ho považoval za prehliadaného herca.Vrelo odporúčam všetkým (ne)fajčiarom. ()

Barak

Úžasný film, na který jsem se strašně těšil. Když jsem ho viděl, neměl jsem slov - byl jsem nadšen. Aaron Eckhart je neskutečný sympaťák, který dokáže s pusou hotové divy. Do svoji postavy se perfektně vžil a udělal z ní naprosté eso. Celých devadesát minut se mluví, mluví a mluví. Když neotvírá pusu Nick (Eckhart), tak někdo jiný, ale opravdu jsem tam nepostřehl žádnou mluvící pauzu delší, než pár vteřin. Co na tom může být tak zajímavého, když se tam furt jenom kecá - nejspíš o cigaretách? Právě TO je na tom tak zajímavé (vysvětlím později). Perfektně zvládnuté úvodní titulky a film může začít - trošku zmateně, není-liž pravda. Je to hodně rychlé všechno a v té haldě informací, která se na mě v prvních minutách vyvalila, se dá opravdu lehce ztratit. Naštěstí to později dá všechno smysl, takže se ze slova "matoucí" stane "dobře známé". Celý film táhne kupředu postava Aarona Nick, který, jak už jsem řekl, umí mluvit jako nikdo jiný - argumentovat, přesvědčovat, dostat lidi tam, kam potřebuje.. to je jeho denní chleba. Film si mě získal svými výborně napsanými dialogy (scénářem obecně), hlavní postavou, které jsem hltal každé slovíčko, svou vtipností, zábavností, nadhledem, inteligencí, trefnými hláškami.. prostě mě dokonale pohltit a já si vychutnával každou minutu tohoto skvostu, na který jsem se tak těšil, a který mě v ničem nezklamal. Jen výtku bych měl k "Obchodníkům se smrtí" - je jasné, že je to zaměřeno na ty cigarety, ale ti ostatní dva lidi a průmysl, ve kterém podnikali, mi přišli téměř nevyužití.. až na pár narážek tam byli jen pro to, aby mluvili o cigaretách. Jinak podívaná jako hrom.... ()

Nšoči

Nechápu, jak může někdo lobbovat za tabákový průmysl a to ještě takovým způsobem. Je to absurdní a zvrhlé, ale výkon Aarona Eckharta musím ohodnotit velmi kladně i když celý film není moje parketa. ()

raelz

Další z "dva v jednom" filmů. Nejenže totiž každá scéna je tu jednoduše geniální (až na Joeyho přemlouvajícího matku, tomu jsem to naopak nevěřil ani na chvíli), ale zároveň jsem se dočkal něco, co jsem neočekával - výborného příběhu. Děkujeme, že jste natočili tento film. ()

Jeand´Boa

Nemám slov!!!...rozdílně od ústřední postavy tohoto filmu...opravdu, chtěl jsem napsat nějaký vhodný komentář, který by tuto dle mě jednu z nejlepších komedií jakkoliv vystihnul, ale nejde mi to...nejde a nejde...Je to prostě jedna z nějlepších komedií, co znám...Ústřední postavu považuji za muže, který by mohl být mnohým příkladem, vzorem, učebnicí. Dle mne báječný muž...v jedné z nejlepších komedií, co znám... ()

Mashak

Pozor! Tohle není komedie, tohle je fakt! Jistě, my se u filmu skvěle bavíme a jistě je tam spousta nadsázky, ale takhle přesně to ve státech podle mě chodí! Mě osobně hodně bavil filmový producent! Narážky na filmy 70. a 80. let, kdy všichni ve vesmíru kouří(Vesmírná odysea, Vetřelec, Planeta opic), nebo, že spí v neděli. Ovšem velkou práci ve filmu odvedl především Aaron Eckhart, který si ani jednou ve filmu nezapálil, ojel Katie a ještě byl nejlepším tátou na světě! Tleskám! ()

pepa3rd

Vynikající nápaditá konverzační komedie s velmi originálním scénářem, který podtrhnou skvělé výkony hlavních představitelů. Především Aaron Eckhart tu podává výborný výkon, jako by mu postava byla psána na tělo. Doslova si užíváte to, jak dovede vybruslit i z té nejnepřijemnější situace a ještě ji otočit ve svůj prospěch. I když nesnáším kouření a i když se Nick bije na straně tabákového koncernu, tak tenhle film je vlastně drsně protikuřácký a to jsou body navíc :). 90 % ()

Manhattan

Já nevím ale Aaron Eckhart mě totálně ukecal. Jeho projev bych mohl poslouchat hodiny a vůbec by mě neunavil. Párádní film plný satiry ktérá perfektně pobaví a ukazuje odvrácenou stranu tabákového průmyslu. ()

Torgal

Príjemná cynická a politicky nekorektná komédia. Výsledný dojem vo veľkej miere stavia na skvelom hereckom výkone Aarona Eckharta a réžie mladého Reitmana, ktorý ukazuje, že má veľký potenciál. Samotný dej je skôr taký zlepenec scén, za ktorými chýba nejaký väčší príbeh alebo posolstvo, ale vďaka spracovaniu a množstvu čierneho humoru to nevadí. 7+/10 ()

longercz

Pro mě naprosto příjemné překvapení. Skvělý, zábavný, napínavý, originální a výborně zahraný a zrežírovaný film. ()

radek512

Jak obhájit neobhajitelné a vyjít z toho jako klaďas. Proč taky ne jde vidět, že nedokázat je mnohem jednodušší než dokázat. A trio obchodníci se smrtí je opravdu dokonalé. Pro mě jasných 5. ()

Gixian

Nikdy by mě nenapadlo, že se kolem takové zápletky dá napsat snesitelný scénář, ze kterého vyjde film, který mě bude bavit. Po ztránce zpracování se film vážně povedl, a děj je opravdu originální, výsledkem je ale zábavná jednohubka, která se do vás moc nezapíše, a na víc než jedno shlédnutí to vážně není. Lepší tři hvězdičky. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)