Opravdu zajímavý film. Akčním střihem zcela jasně svědčí o moderní vlně filmů a seriálů (Podfukáři...), které jsou momentálně v kurzu. Dobrá volba herců (Duvall nezklame), kamera, zastavování scén, pěkný vypravěčský styl, to jsou přednosti filmu. Trochu pokulhává scénář, protože zde není nějaký kdovíjaký příběh, je to spíše komedie (s dobře skrytým a místy proklatě černým humorem) zaměřená na pohled do zákulisí tabákového průmyslu. A že to je pohled zajímavý, i když přecejen nijak zvlášt překvapující. 75%.(16.1.2007)

Tak trochu netypická komedie ze zajímavého prostředí odehrávající se v satirickém ovzduší. Není (jen) o kouření, co je na něm špatného a co ne, je o propagaci, o mediálním vlivu, o tom, jak se má cigareta prodat, jak se dělá reportáž, jak se umlčují fakta, jak se prodávají fakta, jak se obchoduje "se smrtí"... a hlavně o rétorickém umění. // Aaron Eckhart jako lobbista, který by vás přesvědčil o čemkoli, je vynikající. Ať už jsou jeho důvody jakékoliv (třeba splátka hypotéky), svou "práci" dělá oddaně. A je v ní prostě dobrý. // Jason Reitman natočil zajímavý film, u kterého jsem se fakt bavila.(23.4.2008)

Nick nelže a ani pravdu neskrývá... On ji pouze filtruje. (A)morálně flexibilní snímek, který není nepodobný filmu "Lord of War". Eckhart zraje každým novým filmem a Jason Reitman hned svou prvotinou (myšleno "komerční") potvrdil že je režisérem, který umí inteligentně a velmi vtipně zpracovat nelehké téma a vůbec nevadí, že snímek je pouze sletem jednotlivých černým humorem a satirou prolezlých scén.(22.9.2006)

Naprosto skvělá komedie se smrtícími hláškami a hlavně "argumenty". Kromě jedné bezvýznamné prkotiny - malé chyby v jedné scéně (při jednom posezení "Obchodníků se smrtí" je nešikovným nakrojením sundán sýr z koláče - a v dalším záběru je opět na svém místě) - opravdu netuším, co bych filmu mohla vytknout. Sice snímkům podobného typu plná hodnocení nedávám, ale tady nejspíš budu muset, protože jsem se prostě bavila jako už dlouho ne - snad to bylo skvělou atmosférou v kině, snad opravdu brutálním sarkasmem a vtipem, kterým Thank You For Smoking srší - ale nejpravděpodobněji obojím dohromady. Ať tak nebo tak, mám takový pocit, že tenhle skvost je jednou z nejlepších komedií, jaké jsem kdy viděla - rozhodně stojí za zhlédnutí!_____update: omfg skoro nic si nepamatuju - děti, marihuana je špatná, m-áno?! Děkujeme, že ji nekouříte.(18.7.2006)

Hovorí sa, že každý má na niečo talent. Michael Jordan hrá basketbal, Charles Manson zabíja ľudí a Nick Naylor rozpráva. Je hovorcom Akademie pre výskum tabaku, sponzorovanej veľkými cigaretovými spoločnosťami. Inak povedané je lobistom amerického tabakového priemyslu. Je to obratný majster slova, ktorý pádnymi argumentami dokáže ľudí vždy presvedčiť. Mediálny macher. Jeho prácou je mať pravdu. Celkom podarená cynická komédia. ***(1.6.2010)

• - Sam Elliot nechtěl, aby jeho postava vzala peníze, Rietmanovi trvalo přes tři hodiny, aby ho přesvědčil k tomu, aby zahrál roli podle scénáře. (don corleone)

• - Televizní společnost NBC ohlásila výrobu pilotního dílu k připravovanému seriálu založeneho na filmu. (imro)

• - Původně měl být film zfilmován už v roce 1990 a hlavní roli měl ztvárnit Mel Gibson. (Karlos80)