Huh, zázrak, za jeden rok dva filmy založené na inteligenci hlavní postavy (první je samozřejmě Lord of War). U některých filmů vím už od začátku, že se mi budou HODNĚ líbit. Tohle byl jeden z nich. Už jak začaly stylizované titulky podkreslené skvěle sedící písničkou, začal jsem se dostávat do skvělé nálady, která přetrvala po celou dobu filmu, který je nabitý vizuálními nápady, chytrým příběhem a skvělými dialogy. Nejlepší je ta ironizace klasické scény, kdy syn domlouvá svému otci, aby se nevzdával, a roznesl ty druhý na kopytech. To je samozřejmě podepřeno výborným Aaronem Eckhartem a dalšími herci. "Jedna novinářka, jíž já nebudu jmenovat..." - "Brad chce 10 milionů, s Catherin za 25. - Nedává se za množství sleva?" - "Skutečnými darebáky jsou ti, co kšeftují s lidským utrpením." - "Smoke, smoke, smoke that cigarette..."(24.9.2006)

Velmi přesný obraz fungování naší západní ,,mediální" demokracie, euroatlantický svět řídí a ovlivňují tihle ,,obchodníci se smrtí" (ne náhodou je tu silná významová shoda se skvělým stejnojmenným americkým filmem), co za peníze řeknou a udělají cokoliv. Satirická filmová učebnice cynismu a pragmatismu...a to je, prosím, celovečerním debutem skutečně mimořádně nadaného Jasona Reitmana... Podobné filmy: Obchodník se smrtí, Vrtěti psem, Syriana, Super Size Me(8.6.2007)

Ďakujeme, že pre nás natáčate takéto filmy. Ku koncu to trochu stratilo dych a prišlo aj na mierne moralizovanie, ale tá smršť nekorektných, cynických hlášok v prvej polovici aj tak stojí zato. No a Eckhart mal samozrejme dostať Oscara. "Vstúpil do Národnej gardy, lebo aj on chcel strieľať študentov. Lenže dostal sa do Panamy, kde síce tiež mohol strieľať ľudí, ale títo na rozdiel od študentov paľbu opätovali." :-)(21.10.2008)

• -bad-mad-wolf-

Pár dní po zhlédnutí jsem si sice pamatoval tu pohodovou atmosféru, kterou film disponuje, ale absolutně jsem si nebyl schopen vybavit, o čem vlastně byl. To se mi nestává zas tak často, v tak krátké době už vůbec, tudíž třetí hvězdu beru zpět. Vlastně si vzpomínám, že se mi líbilo, jak se v hlavní postavě snoubilo sympatické vzezření s nutností propagovat svinstvo - no není to skvělá reflexe kdejaké propagandy? To byl vtip, samozřejmě. Nebavilo mě to. A kdyby to někoho zajímalo - ne, nekouřím.(31.3.2008)

Thank You for Smoking je film s výborným názvom, výbornými úvodnými titulkami, výbornou hudbou, výbornými dialógmi a vôbec výborne sa človek pri ňom baví. Potom keď na druhý deň rekapitujulem, čože som to vlastne včera videl, tak si vybavím akurát to, že sa dobre bavil. Viazuálna pestrosť, variabilita a dynamika prostedia a šokujúcejšie obrazy dopadu konania človeka, ktorý sa "živí" smrťou iných, sú body navyše pre Niccolovho Obchodníka so srmťou, ktorý ináč veľmi podobný tejto viac ako vydarenej Reitmonovej velkoplátnovej prvotine. 70%(16.10.2006)

• - Při promítání snímku na festivalu v Sundance se zjistilo, že chybí dvanactisekundová sexuální scéna. Nešlo o cenzuru, ale chybu při pořízování filmové kopie. V kinech o ni diváci nebyly ochuzeni. (imro)

• - Satira za 6,5 milionů vydělala během prvních třech dnů promítání v USA (17. – 19. 3. 2006) 262 923 dolarů v pěti kinech a díky dobrému ohladu se po expanzi do více měst vyšplhal celkový výdělek akvizice distributora Fox v USA na 24,7 milionů. (imro)

• - Nick (Aaron Eckhart) se ptá režiséra, jetli umí Brad Pitt vyfukovat kroužky. Ve flimu Klub rváčů (1999) je na konci ve své roli vyfukoval. (Megalomaniac)