„Dnes keď niekto fajčí vo filmoch, tak je to psychopat alebo Európan.“ Osobne zastávam názor, že vtip sa dá urobiť skoro zo všetkého – výnimkou je znásilnenie a šikana. Pokiaľ medzi tieto „neprístupné témy“ rátate aj cigaretami spôsobenú smrť, asi tento film nebudete mať radi. Ak ale nemáte vo svojom okolí nikoho, kto mal/má rakovinu pľúc, užijete si skvelého Aarona Eckharta a scény, v ktorých nás sarkastický Jason Reitman zmanipuloval tak obratne, že keď sa objavili kladné postavy (i keď je diskutabilné, nakoľko zastupujú William H. Macy s Katie Holmesovou Dobro a nakoľko skôr svoju zakomplexovanú peňaženku), prajeme im smrť.(28.5.2011)

Nekonvenční, břítký a osvěžující snímeček blancující na hraně umírněné satirické komedie a inteligentního, ale vcelku jednoduchého dramatu. Velmi se mi líbí Reitmanův přístup k zábavnému filmu, kdy si udržuje lehkost, nadhled a dokáže i v rámci zábavy působit na úrovni, vybídnout k zamyšlení a nakonec i uctít "správnou věc" (rodinné hodnoty apod.), aniž by spadl do klišé... K zaslouženému úspěchu jeho prvotiny mu byl také výtečnou oporou Aaron Eckhart. 8/10(6.1.2010)

Úvodních cca 30 minut bylo jasně za 5 hvězdiček, ale potom se tam nějak začaly řešit vztahy fotra se synem a zábava pomalu mizela a naopak začala přibejvat nuda. Naštěstí ve filmu zůstaly ještě setkání OSS (obchodníků se smrtí), při kterejch jsem se vždycky na chvíli probral z letargie a díky tomu jsem to taky dokoukal. Jinak nevim, jak na tento film pohlížej kuřáci. Já jsem nekuřák. Ale věřim tomu, že třeba film s názvem "Děkujeme, že chlastáte" by se mi líbil víc :-)(29.1.2010)

Ďakujeme, že pre nás natáčate takéto filmy. Ku koncu to trochu stratilo dych a prišlo aj na mierne moralizovanie, ale tá smršť nekorektných, cynických hlášok v prvej polovici aj tak stojí zato. No a Eckhart mal samozrejme dostať Oscara. "Vstúpil do Národnej gardy, lebo aj on chcel strieľať študentov. Lenže dostal sa do Panamy, kde síce tiež mohol strieľať ľudí, ale títo na rozdiel od študentov paľbu opätovali." :-)(21.10.2008)

To byla komedie? Aha, to jsem nepoznala :-). Mně to přišlo spíše jako velký námět k zamyšlení - imho žádné převratné myšlenky, ale hloupé to rozhodně nebylo. Jásání kuřáků nad tímto snímkem docela nechápu, protože je ve své podstatě protikuřácký, akorát to neříká polopaticky ;-). Ovšem v první řadě je to film o svobodě a osobní zodpovědnosti. Idea je zřejmá: jste dospělí, svéprávní, znáte veškerá rizika, jsou vám denně předhazována, a stejně chcete kouřit? Budiž, je to vaše svobodná volba, vaše svaté právo idiota huntovat si organismus dehtem a nikotinem. Ale až vám chirurgové po ozařování seberou třetinu plic, po deseti krocích se budete zadýchávat a díky rakovině hrtanu budete dlabat maximálně nízkotučné jogurty, pač nic hustějšího vám krkem neproleze, potom nenadávejte na tabákové koncerny a žaloby si strčte... za klobouk. Existuje jediný viník vašeho stavu; když se mu budete chtít podívat do očí a sprostě mu vynadat, postavte se před zrcadlo. V pořádku, absolutní pravda, akorát mi vadí, že film zapomíná na ty, co si svobodně zvolili nekouřit a stejně se každou chvíli dostanou do brázdy něčího karcinogenního sajrajtu. Kuřte si po libosti, ovšem nenuťte k tomu jiné - tohle sdělení mi ve filmu chybělo. Aaron Eckhart se role lobbisty zhostil velmi přirozeně, ostatním hercům taky není co vyčítat. Vykecání se reportérce považuju za scénáristický krok vedle - tak naivní (čti dementní) by protřelý skoropolitik jistě nebyl. Čekala jsem, že se více zasměju (nejvtipnější jsou řídké schůzky OsS), ale zklamaná nejsem. Nevšední, chytrý, ukecaný film. 70%(19.4.2010)