Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  *****

  Michael Jordan plays ball, Charles Manson kills people, I talk. Pokud se chceme zorientovat ve složitosti dnešního světa a desítkách protichůdných zájmů, nesmíme nikdy zapomenout, že všichni musíme splácet hypotéku. Krásně cynická komedie otevřeně se šklebící do tváře těch „správných“ hodnot. Jestli chcete snadnou práci, jděte k Červenýmu kříži.(21.9.2009)

 • Lima
  ***

  Místama velmi vtipné a nápaditě zrežírované, zejména v úvodu, kdy se nám v neodolatelně černěhumorné sekvenci, přibližující počet obětí tabákové závislosti, představuje lobbista Nick Naylor (naprosto boží Aaron Eckhart) jako "ztělesnění cigaret". Zaručeně pobaví i trefné postřehy ohledně dnes tak módní klatby na kuřáctví v současném Hollywoodu ("V dnešní době, když kdosi ve filmu kouří, je buď psychopat, nebo Evropan."). Dokonce v samém závěru Reitman elegantně vybruslil z moralizování, kouření je sice "bad", ale záleží jen na volbě každého z nás. Ale přesto ve výsledku pouze 3*, byť velmi silné. Film má totiž, navzdory slibnému rozjezdu v úvodních 20-ti minutách, moc a moc hluchých míst, nedotažených scén, což zamrzí, protože takové ožehavé téma svádělo k úplné explozi politicky nekorektního, sarkastického humoru, kterého je tu trestuhodně pomálu. Přesto může být "krotitel duchů" na svého syna pyšný, roste tu myslím velký talent.(30.9.2006)

 • Gimp
  ***

  Předem mého dopisu, strčím hirnlego do lisu. Aby bylo jasno - nesnáším cigarety a miluji sýr cheddar (v Super size me říkali, že je to jedna z ingrediencí v hambáčích na kterých snadno vzniká závislost). Přesto mě ale štve když v komedii o kouření (a mluvení) NIKDO nekouří a že není moc vtipná. 70% P.S. Já děkuji těm, co nekouří(14.10.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Hovorí sa, že každý má na niečo talent. Michael Jordan hrá basketbal, Charles Manson zabíja ľudí a Nick Naylor rozpráva. Je hovorcom Akademie pre výskum tabaku, sponzorovanej veľkými cigaretovými spoločnosťami. Inak povedané je lobistom amerického tabakového priemyslu. Je to obratný majster slova, ktorý pádnymi argumentami dokáže ľudí vždy presvedčiť. Mediálny macher. Jeho prácou je mať pravdu. Celkom podarená cynická komédia. ***(1.6.2010)

 • Xmilden
  *****

  Velice osobitý humor Jasona Reitmana mě chytil hned napoprvé. Svou dávkou ujetosti mi mírně připomíná mé oblíbené bratry Coenovy. Samozřejmě se Reitman obejde bez té dávky mrtvol, které u Coenů prostě chybět nemohou. Ale zpátky k filmu Thank You for Smoking. Skvěle svou úlohu zvládnul Aaron Eckhart a trošku jej začínám podezírat jestli tento film není trošku nepatrně zasponzorován tabákovými společnostmi. PS: Ve filmu vystupuje parta lobistů z řad tabáku, zbraní a alkoholu, kteří se rádi chlubí svými statistikami o počtu obětí co mají na svědomí produkty, které zastupují.(19.6.2007)

 • - Televizní společnost NBC ohlásila výrobu pilotního dílu k připravovanému seriálu založeneho na filmu. (imro)

 • - Keď Nick Naylor (Aaron Eckhart) sedí so svojím synom v hale a čakajú na stretnutie s Jeffom Megallom (Rob Lowe), pozerajú program The Blue Planet (2001) na BBC. (misterz)

 • - Obal DVD s filmem je vyrobený podle krabičky cigaret Lucky Strike. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace