Velice osobitý humor Jasona Reitmana mě chytil hned napoprvé. Svou dávkou ujetosti mi mírně připomíná mé oblíbené bratry Coenovy. Samozřejmě se Reitman obejde bez té dávky mrtvol, které u Coenů prostě chybět nemohou. Ale zpátky k filmu Thank You for Smoking. Skvěle svou úlohu zvládnul Aaron Eckhart a trošku jej začínám podezírat jestli tento film není trošku nepatrně zasponzorován tabákovými společnostmi. PS: Ve filmu vystupuje parta lobistů z řad tabáku, zbraní a alkoholu, kteří se rádi chlubí svými statistikami o počtu obětí co mají na svědomí produkty, které zastupují.(19.6.2007)

Chvílemi výborně vypointované dialogy (např. hádky s přáteli, kdo zabije více lidí apod.), zajímavý Eckhart i malý Bright. Celkově mi však tato komedie přijde jen mírně nadprůměrná - chvílemi jsem se i nudil a nakonec jsem byl hodně rád za krátkou délku. Takže celkem slušná zábava, ovšem o komedii roku bych rozhodně nemluvil.(6.10.2006)

jemný, ale přesto účinný humor sršící sarkasmem, který mi vyloudil né jeden úsměv na tváři :) Aaron Eckhart mě mile překvapil :) s jeho argumenty bych opravdu věřila, že kouření není nic špatného :) ba by mě dokonce přesvědčil snad i zabít a vůbec by mě nehryzalo svědomí :) příjemná devadesátiminutovka, díky které budu před zrdcadlem trénovat "Jak správně argumentovat :)"(3.9.2009)

Scénář: Jason Reitman .. Film uspěl tak napůl. Satira na tabákový průmysl se celkem daří, ale chybí mi něco ostřejšího, něco pamětihodnějšího zkrátka něco výživnějšího. Co to mohlo pohřbít úplně je morální linka, naštěstí z ní vybruslí tvůrce přijatelným způsobem. Kolem a kolem zbyla vlažná kritika, naplněná hutnou porcí příběhové vaty mezi kterou jsem se od srdce zasmál jen párkrát, což je málo. Vyšroubovat celek výš nepomohl ani Aaron Eckhart, byť je jeho výkon bezchybný a nic nekazí. Ač nerad, nutí mne to srovnat s nedávným Lord of War, za kterým Thank You for Smoking viditelně zaostává v mnoha směrech. Je to škoda, mohlo se jednat o výživné ,,žrádlo." Smoking Is Cool!(22.11.2006)

OBCHODNÍK SE SMRTÍ tentokrát o cigaretách. Já osobně nekouřím a nemám rád kouř, který mě štípe v očích nebo mě nutí kašlat. Přesto všechno jsem se ale smál jak snadno Nick přesvědčuje všechny o "svobodné volbě" a zmiňuje pouze klady tzv. hřebíčků do rakve. Eckhart navíc hraje skvěle a je to takový sympaťák, že mu odpustíte úplně všechno (i to, že si začal s Katie Holmes;) a Cameron Bright zvládl jeho mladší verzi taky na jedničku. P.S: Všimli jste si, že během filmu nikdo nekouří?(21.8.2008)

• - Nick (Aaron Eckhart) se ptá režiséra, jetli umí Brad Pitt vyfukovat kroužky. Ve flimu Klub rváčů (1999) je na konci ve své roli vyfukoval. (Megalomaniac)

• - Autor knižní předlohy Christopher Buckley je v záběru v metru, kde si čte článek Heather o Nickovi. (don corleone)

• - Jason Reitman napsal individuálně každému herci, kterého chtěl do filmu obsadit a nabídnul mu roli. Udělal to starou dobrou tištěnou formou, která očividně zapůsobila, protože většina oslovených roli přijala. (don corleone)