Ďakujeme, že pre nás natáčate takéto filmy. Ku koncu to trochu stratilo dych a prišlo aj na mierne moralizovanie, ale tá smršť nekorektných, cynických hlášok v prvej polovici aj tak stojí zato. No a Eckhart mal samozrejme dostať Oscara. "Vstúpil do Národnej gardy, lebo aj on chcel strieľať študentov. Lenže dostal sa do Panamy, kde síce tiež mohol strieľať ľudí, ale títo na rozdiel od študentov paľbu opätovali." :-)(21.10.2008)

Nekonvenční, břítký a osvěžující snímeček blancující na hraně umírněné satirické komedie a inteligentního, ale vcelku jednoduchého dramatu. Velmi se mi líbí Reitmanův přístup k zábavnému filmu, kdy si udržuje lehkost, nadhled a dokáže i v rámci zábavy působit na úrovni, vybídnout k zamyšlení a nakonec i uctít "správnou věc" (rodinné hodnoty apod.), aniž by spadl do klišé... K zaslouženému úspěchu jeho prvotiny mu byl také výtečnou oporou Aaron Eckhart. 8/10(6.1.2010)

Už dlouho jsem se tak nenasmála. Nick Naylor v podání Aarona Eckharta je trefný k popukání ("To není argumentace, to je vyjednávání"), spolu se svým 12-ti letým synem Joeym (Cameron Bright) tvoří neodolatelnou dvojku ("To nebylo vyjednávání, ale argumentace"). Už od úvodních titulků stylizovaných jako cigaretové krabičky film slibuje perfektní podívanou. A to také je. Dostala mě například herecká "kmotrovská" kreace Roberta Duvalla. A nebo trio Obchodníků se smrtí. A co teprv hollywoodský producent potrpící si na velkolepost a asijské serepetičky...A tak bych mohla pokračovat. No prostě to nemá chybu. A zaplaťpánbůh se tvůrci vyvarovali jakékoli protikuřácké morální agitace. Došlo vlastně zcela k prohození rolí záporák-klaďas. Syn otce prostě nezapře (Reitman). Doporučuji každému, ať už jste lobbista, člen dozorčí rady nějakého tabákového koncernu, člen protikuřácké ligy nebo chlapec s rakovinou :-)(19.7.2006)

Možná jsem starý cynik, ale když mi ukážete chlapíka, který se živí obhajováním cigaret a ještě ho to baví, čelist mi šokem nespadne. Někteří možná budou hýkat blahem nad pravdivým zobrazením naší zkažené civilisace, já mám naopak škodolibou radost z každého momentu, ve kterém pokrytci, prosazující zákaz všeho co je momentálně nejvíc trendy nenávidět, dostávají na prdel. Oproti mým veškerým očekáváním byl film poměrně milý; celuloid rozhodně snese i břitčí satiru, kor když se otírá o tak kontroverzní téma.(20.12.2009)

Tento film mi ubehol velmi rychlo, mal sice svizne, vtipne dialogy, ale nezanechal vo mne nic, aby som mu mohol dat az 4 hviezdicky. Herecke vykony su vynikajuce, ale u mna tak na jedno pozretie. Inac zaujimave je, ze cely film je iba o fajceni, ale ziaden z hercov okrem tych zaberov zo starsich filmov tam nefajcil. ........02.04.2008(2.4.2008)

• - Autor knižní předlohy Christopher Buckley je v záběru v metru, kde si čte článek Heather o Nickovi. (don corleone)

• - Rob Lowe natočil svou roli za jeden den. (don corleone)

• - Jason Reitman napsal individuálně každému herci, kterého chtěl do filmu obsadit a nabídnul mu roli. Udělal to starou dobrou tištěnou formou, která očividně zapůsobila, protože většina oslovených roli přijala. (don corleone)