Thank You for Smoking je film s výborným názvom, výbornými úvodnými titulkami, výbornou hudbou, výbornými dialógmi a vôbec výborne sa človek pri ňom baví. Potom keď na druhý deň rekapitujulem, čože som to vlastne včera videl, tak si vybavím akurát to, že sa dobre bavil. Viazuálna pestrosť, variabilita a dynamika prostedia a šokujúcejšie obrazy dopadu konania človeka, ktorý sa "živí" smrťou iných, sú body navyše pre Niccolovho Obchodníka so srmťou, ktorý ináč veľmi podobný tejto viac ako vydarenej Reitmonovej velkoplátnovej prvotine. 70%(16.10.2006)

Michael Jordan plays ball, Charles Manson kills people, I talk. Pokud se chceme zorientovat ve složitosti dnešního světa a desítkách protichůdných zájmů, nesmíme nikdy zapomenout, že všichni musíme splácet hypotéku. Krásně cynická komedie otevřeně se šklebící do tváře těch „správných“ hodnot. Jestli chcete snadnou práci, jděte k Červenýmu kříži.(21.9.2009)

Ne tak úplně běžná komedie, pří které se budete neustále smát, ale spíše něco na způsob Lord of war(Obchodníka se smrtí) a jeho dokonalé ironické roviny a perfektní hlavní postavy. Aaron Eckhart po tragickém Jádře ukazuje všem jeho kritikům, že umí hrát a ten chlap vás opravdu přesvědčí o čemkoliv! Až uvidíte jak přesvědčí v televizní show chlapce co trpí nemocemi kvůli cigaretám, že ve skutečnosti jsou právě cigarety to nejlepší co ho potkalo a zdravotnictví, které ho léčí jen touží po jeho smrti, aby do kolonky úmrtí přidali další obět a tím si navýšili rozpočet? Ten chlap je neodolatelný a klidně slíbí akci proti kouření dětí, jen aby ho většina lidí v Americe milovala a co se s tou akcí stane dál? Lidé zapomenou :) Rozhodně kvalitní satira, která se snaží ukázat vše trochu jinak a je na vás jestli se budete jen bezduše smát a nebo vám z toho filmu zůstane mnohem víc než pár vtípků...(8.11.2006)

Výborné, excelentní, satirické, skvělé!!! A takhle bych mohl pokračovat. TYfS je skvělý film, kterému vévodí vynikající výkon Aarona Eckharta, (tohohle herce mám čím dál radši a zcela vážně uvažuju, že si ho dám do TOP herců!), který obhajuje taktikou "Nemusím mít pravdu, stačí, když prokážu, že pravdu nemá protistrana." cigaretový průmysl. Málem i mě, zapřisáhlého nekuřáka, přesvědčil, že to kouření nemusí být zas tak špatný :-) A i když to ke konci vypadá, že film spadne do laciného amerického konce (SPOILER!!!) aneb Nick Naylor si uvědomí, že je špatné obhajovat tabákový průmysl, proto odejde, tak věřte tomu, že tak to není. Další scéna, kdy začíná obhajovat mobilní průmysl ("Nemáme důkazy, že mobilní telefony způsobují rakovinu mozku.") mi potvrdila, že tato komedie je opravdu výjimečná. Takže o hodnocení jsem měl v tu ránu jasno.(13.7.2009)

Resty z minulosti sa snažím postupne dobiehať a teší ma, že na tejto ceste som sa mohol stretnúť i keď s nedotiahnutým (postrádam najmenej 30-40 min. ďalšieho materiálu) ale za to určite humorne a prefíkane poskladaným výtvorom talentovaného režiséra od javorových listov. Nie náhodou mi je osoba menom Nick Naylor blízka, nie preto čo obhajoval, nie kvôli jeho suverénnemu prejavu, (štvrté "nie" už nepríde:) ale z očividne jasného dôvodu, komunikáciu a jej spôsob postavil za hranice chápania druhých a aj keď prevažnú väčšinu dospelého života bojuje za postupnú smrť, v konečnom dôsledku svojimi výrokmi dáva na výber a poukazuje na to, že gro problému je uložené oveľa hlbšie než si niektorí mudrci myslia. Keby mala aspoň nejaká časť svetovej populácie rodičov, ktorí by dostali taký dar ako má Nick (dar komunikovať), tak si dovolím tvrdiť, že zmýšľanie ich detí by sa pravdepodobne uberalo iným (lepším) smerom. "Thank You for Smoking" je samozrejme typicky "reitmanovsky" bezpečný, ale i trefný štuchanec, ktorý rozhodne nezaškodí a aj menej náročného uspokojí...(14.5.2009)

• - Snímek získal dvě nominace na Zlaté globy, jednu v kategorii Nejlepší muzikál či komedie a druhou Aaron Eckhart jako Nejlepší herec v Muzikálu či komedii. (imro)

• - Nikdo ve filmu není viděn kouřit cigaretu, kromě černobílého filmu, který Naylor sleduje. Nevidíme dokonce ani zapálenou cigaretu, Robert Duvall drží cigaretu nezapálenou a Naylor zase prázdnou krabičku. (don corleone)

• - Rob Lowe natočil svou roli za jeden den. (don corleone)