Děkujeme, že kouříte

Ďakujeme, že fajčíte

Thank You for Smoking

Komedie / Drama

USA, 2005, 92 min

Ne tak úplně běžná komedie, pří které se budete neustále smát, ale spíše něco na způsob Lord of war(Obchodníka se smrtí) a jeho dokonalé ironické roviny a perfektní hlavní postavy. Aaron Eckhart po tragickém Jádře ukazuje všem jeho kritikům, že umí hrát a ten chlap vás opravdu přesvědčí o čemkoliv! Až uvidíte jak přesvědčí v televizní show chlapce co trpí nemocemi kvůli cigaretám, že ve skutečnosti jsou právě cigarety to nejlepší co ho potkalo a zdravotnictví, které ho léčí jen touží po jeho smrti, aby do kolonky úmrtí přidali další obět a tím si navýšili rozpočet? Ten chlap je neodolatelný a klidně slíbí akci proti kouření dětí, jen aby ho většina lidí v Americe milovala a co se s tou akcí stane dál? Lidé zapomenou :) Rozhodně kvalitní satira, která se snaží ukázat vše trochu jinak a je na vás jestli se budete jen bezduše smát a nebo vám z toho filmu zůstane mnohem víc než pár vtípků...(8.11.2006)

Thank You for Smoking je film s výborným názvom, výbornými úvodnými titulkami, výbornou hudbou, výbornými dialógmi a vôbec výborne sa človek pri ňom baví. Potom keď na druhý deň rekapitujulem, čože som to vlastne včera videl, tak si vybavím akurát to, že sa dobre bavil. Viazuálna pestrosť, variabilita a dynamika prostedia a šokujúcejšie obrazy dopadu konania človeka, ktorý sa "živí" smrťou iných, sú body navyše pre Niccolovho Obchodníka so srmťou, ktorý ináč veľmi podobný tejto viac ako vydarenej Reitmonovej velkoplátnovej prvotine. 70%(16.10.2006)

Výborně natočený a skvěle zahraný, ale přece jenom se mi to zdálo celý až moc jednotvárný.A možná proto mi to nepřišlo tak dobrý, jak by to podle mě mohlo být, ale zase se musí nechat, že výkon Aarona Eckharta je fakt famózní a zábavnost se tomu taky nedá upřít, ale těch 90 minut prostě nějak uběhne a žádnej extra dojem to nezanechá. Určitě to mohlo být ještě lepší, ale i tak sem rád, že sem to viděl, protože taková pěkná studie toho jak se dá všechno pěkně okecat se jen tak nevidí(11.12.2006)

Nick Naylor je geniálny diablov advokát a Aaron Eckhart ho zahral dokonale. Ešte som ho nevidela v úlohe, ktorá by mu lepšie sadla ako táto. Jemnú Mariu Bello by som tiež nečakala v takejto roli - ale užila si ju nádherne - ten chladný pragmatizmus jej neskonale svedčí! Tento film je tak krásne cynický, sarkastický a zároveň realistický, že slabšie povahy ho asi budú ťažko rozdýchavať ;-) THANK you for smoking!(8.12.2008)

Opravdu zajímavý film. Akčním střihem zcela jasně svědčí o moderní vlně filmů a seriálů (Podfukáři...), které jsou momentálně v kurzu. Dobrá volba herců (Duvall nezklame), kamera, zastavování scén, pěkný vypravěčský styl, to jsou přednosti filmu. Trochu pokulhává scénář, protože zde není nějaký kdovíjaký příběh, je to spíše komedie (s dobře skrytým a místy proklatě černým humorem) zaměřená na pohled do zákulisí tabákového průmyslu. A že to je pohled zajímavý, i když přecejen nijak zvlášt překvapující. 75%.(16.1.2007)

• - V scéne, kde sa Nick (Aaron Eckhart) ospravedlňuje svojím priateľom z OSS, požiada Polly (Maria Bello) Bobbyho (David Koechner) o kúsok koláča, z ktorého vezme syr spolu s malou americkou vlajkou, no v nasledujúcom zábere sú už opäť na vrchu koláča. (N0X.)

• - Keď Nick Naylor (Aaron Eckhart) sedí so svojím synom v hale a čakajú na stretnutie s Jeffom Megallom (Rob Lowe), pozerajú program The Blue Planet (2001) na BBC. (misterz)

• - Černobílý snímek, který Naylor sleduje je "Sands of Iwo Jima" z roku 1949. (don corleone)