Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

emil_sojka

Za svůj krátký život jsem kouření podlehl, ale také se ho vzdal, ale nebylo to následkem tohoto snímku. Líbí se mi chytrý příběh, inteligentní a břitký humor, hudba, a nejvíc si mě získal Naylor, jehož tempo při mluvení připomíná kulomet (tím víc si mě získal, že já touto vlastností nedisponuji). Přestože při scénách Naylora se synem může film zavánět sračkoidností, stejně si vás získá. Je to přece jeho práce - filmu i Naylorova. ()

Paul_Banks

Velmi dobrý úsměvný film, u kterého se sice neválite smíchy po zemi, ale po celou dobu jeho trvání vám cukají koutky a máte takový ten blažený úsměv. Film je postaven na výborných dialozích a především výkon Aarona Eckharta jako lobbisty je velmi dobrý. Po shlédnutí této satiry máte nejen velmi dobrý pocit, že jste konečně viděli komedii, která za to stojí, ale hlavně máte neskutečnou chuť si jednu zapálit. Já nakonec odolal a vy?:-) ()

Bearder

výborná ukázka na čem vlastně stojí amerika, na tom že obhajuje zlo za pomoci překrucování pravdy aby to vypadalo jako že je všechno v pořádku a na to má zástupy takových lidí jako byl hlavní hrdina filmu. ()

kpt.Marťas

Skvělí herci, perfektní scénář, vypointované dialogy, zábavná režie... Nejlepší byly ale schůzky Obchodníků se smrtí. ()

Mer-Em

Docela dobrej film s dost zajímavou zápletkou a dost černým humorem, zvlášť na srazech OSS. Tento film neodsuzuje kouření, ale ani vám ho nevnucuje, když chcete zapalte si ()

FunTomCZ

Zábava od začátku do konce. Film, který vás donutí přemýšlet. Skvělí herci. Co víc chcete? Nechce se mi tomu věřit, ale říkám - tohle mohlo být delší! ()

Alister

Velké téma-velké hřiště...film si vystavil mantinely nekde uprostred stredoveho kruhu a vysledkem je lehka prumernost, ktera je obcas rizla necim originalnim. Postavy hrají místy ve sferách grotesky. Film není o kouření...film je o Nicku Naylorovi,který svými schopnostmi může diváka inspirovat. Když "vyrostem" nekoukáme na Supermana s Batmanem ale na Nicka Naylora...a to jsou ty Kevspovi uvěřitelní hrdinové?:P Nad timhle nemusíte přemejšlet - charaktery jsou jasně dané. Žádný vývoj postav...ten co hájí "špatnou" věc je sympatickej blondýn sportovní postavy se smyslem pro humor:) ti co hájí "dobrou" věc jsou neschopní urvaní idioti v sandalech a podkolenkach...a pak se najdou lidé, kteří vám říkají, že tento film je dokonalý...:) Ano díky Aaronu Eckertovi má líbivé tempo, přináší zajímavý pohled do zakulisí lobbismu..dá se říct, že do jisté míry je i snímkem provokativním, avšak provokuje jenom tak povrchově, přestože provokativní potenciál ze zvoleného tématu přímo teče...nemužu si pomoct-beru to jako hvězdu dolu. Za další...příliš velké množství hluchých scén...další hvězda dolu. A sme na 3* :) ()

e-pilot

Žákyně ve škole: "Moje maminka říká, že cigarety zabíjejí." Zaměstnanec tabákové společnosti (upřeně hledící na dítě): "Opravdu? A je tvá maminka doktorka? Nebo nějaká vědecká pracovnice? Ne!? No, tak to asi nebude důvěryhodný expert, že?" ()

Tomulka

Perfektní výkon Aarona Eckharta Vás pobaví během celého filmu natolik, že filmu odpustíte aji trošku větší tápání ve střední pasáži, kdy se film trošku vleče a má hluché místa. Každopádně musím zhodit výkon rob Lowe, který nejen vypadal hrozně, ale také hrozně zahrál. Nadruhou stranu Adam Brody dost slušně a musím vyzdvihnout výkon Camerona Brighta jemuž se velmi podařila role syna hlavního hrdiny. Ale mám takový dojem, že film by nebyl tak dobrý kdyby Eckhart nezahrál fakt tak dobře je to borec. Přeji mu více takových rolí. Nejlepší scéna je podle mně jak syn své matce vysvětlí proč by měl jet s tátou do Californie :)). Všem doporučuji a přeji příjemnou zábavu. ()

Chlo0opek

Tento film mně vážně zaujal. Takovej malej návod, jak se dá vymluvit s téměř jakéhokoliv průšvihu. Jen škoda, že tomu tak ve světě opravdu je, a že takto (nejen) tabákové společnosti fungují a odráží se to tak i na naší současné společnosti :( ()

dracekt

Všichni, kdo se tak trošku taky živí mluvením, to MUSÍTE vidět. Naprosto skvělá, úžasná, parádní zábava. Takhle má vypadat rétorika. Pro mě 100% ()

Arnost Kaspar

Obrovské ale obrovské překvapení, vůbec jsem netušil co od tohoto filmu čekat...ale smích začal už na začátku a neutichal dlouho, předlouho po závěrečných titulcích. Satirický skvost, kdy hlavní hrdina dokáže každého naprosto zadupat do země úžasnýma hláškama. Ale tento film není jen výjimečnou komedií ale také nutí se zamyslet, nevím zda tvůrci toto zamýšleli ale ukázali nádherný vliv médií a umění mystifikace a jeho vlivu na populaci. ()

complex

Neskutočne dobre spracovaný film, plný dialógov, ktoré donútia človeka rozmýšlať... Film, ktorý sa zaoberá možnosťou skryť pravdu za reči, ktoré možno niekedy ani nedávajú zmysel... ale takéto reči počúvame denne... Film o ľudskej hlúposti, ktorá nepozná hranice.. naozaj bezkonkurečný film čo sa týka príbehu.... ()

DrahciiiRe

Ach bože, jak tohle je skvělý film! :) Aaron Eckhart hraje perfektně, celý film je plný komických situací, zkrátka velmi slušně zpracovaná satira o tabákovém průmyslu, médiích a manipulaci masy. Pozor na obchodníky se smrtí. :D ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)