Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

yazik

4* né proto, že by se mi film líbil. Jsem si jist, že už si ho znovu nepustím, ale bohužel to přesně vystihuje, jací lidé jsou. Kam až jsou ochotni zajít, aby ochránili svojí rodinu. Můžem si jen přát, abychom to nikdy nemuseli zjistit. ()

zenit

8/10 (Pozor na možný spoiler! ) Vše podstatné už napsal Aiax. Otázka zní "jak daleko až člověk může zajít, aby zachránil desítky milionů dalších". Je v pořádku, když je v sázce tolik nevinných životů, někoho o život připravit? Nebo hůř, udělat mu ze života peklo, a to doslova? Je v pořádku, vzít život něčí manželce, která tvrdí, že je nevinná? Je v pořádku takovému člověku před očima zabít či mučit děti? Velice složité téma, které rozdělí diváky na dva tábory. Líbilo se mi, že se Jordan po celý film (snad až na jeho konec) více-méně nepřikláněl ani na jednu stranu. ()

Dream Dealer

Vzpomínáš si jak ve filmu Batman:temný ryttíř, umístil Joker na dvě lodi bomby, a nechal lidi na nich rozhodnout, zda vyhodí druhou loď do vzduchu, aby se zachránili? Tak podobná dilemata předkládá tenhle film každých deset minut. Jen Unthinkable není pohádka... ()

Lachtan44

"Jeho požadavky jsou přijatelné, dosažitelné, a já věřím, že američtí občané by s nimi souhlasili. - Proto si můžete být jist, že je nikdy neuslyší." Nebýt zbytečného morálního dilema v závěru filmu, dávám jasných pět hvězdiček. Tenhle biják nebude mít americká vláda v oblibě... ()

RomaS

Podstatou tohoto filmu je etické dilema, kam se může (musí) dostat vyslýchací metody formou fyzického mučení. Celou dobu jsem si posouval hranice čeho by byl člověk schopen udělat druhému člověku, pokud by byly v sázce životy milionů. Stupnice postupně graduje až do (téměř) brutálního konce, který je pro silné povahy. ()

Davemix

Herecký koncert Samuela L. Jacksona. Nekompromisní thriller, který se skoro celou dobu odehrává v jedné místnosti. Film skvěle graduje a kupodivu má i zajímavý konec. Nemám co bych kritizoval, skvělá záležitost 80% ()

covice

Chtěl jsem původně dát 4 hvězdičky, ale za ten pokrytecký konec jednu ubírám. Nicméně stojí to za odsledování. Michael Sheen se mi líbil víc než SLJ. ()

Obenny

Především díky Carrie-Anne Moss hodnotím tento film 4*, jinak by si zasloužil za několik neduh 3,5*. Tak tedy k pozitivním vlastnostem Unthinkable, které jsou především v otevřeném mučení zajatce drastickými metodami, které Vás dovedou dostat do stavu kdy se částečně vžíváte do role M. Sheena. S. L. Jackson zřejmě herecky nedokázal rozeznat role Vyjednavače a mučitele, ale i tak jeho herecký výkon obstál na dané hodnocení. Carrie-Anne Moss hrála roli spravedlivé a hodné agentky, která pomocí své zásluhy splnila přání M.Sheena :D. ()

FEAR99

Za málo peněz hodně muziky. Gregor Jordan překvapil a natočil nevšední příběh o terorismu. Přes fakt, že se celý film odehrává prakticky v jedné budově (nízký rozpočet) jsem se ani na chvíli nenudil. Hlavní síla tohoto filmu je totiž někde jinde. Zejména ústřední herecké trio, kterému s přehledem vévodí Samuel L. Jackson. Ten chlap by si po této roli mohl podat ruku i se samotným Jackem Bauerem :-) Jako jeho protivník podává stejně dobrý výkon i Michael Sheen a Carrie-Anne Moss mě přišla tak trošku do počtu (přesto nevadila). Jinak napínavý, nepředvídatelný a ke konci velmi chytrý thriller, který nutí svou myšlenkou k zamyšlení. 3,5* ()

Patr1k

Skvelý thriller, ktorý nepotrebuje tisícky výbuchov a podobne, herecké výkony skvelé (hlavne Sheen to drží), napätie graduje, dej je pomerne predvídateľný (SPOILER !!! scéna s manželkou avšak moc predvídateľná nebola :P), veľmi podarený filmík so skvelým koncom :) ()

brodži

Jak málo stačí k dětské radosti, kterou dokáže samuel L. Jackson divákovi nabídnout. S radostí a jakou chutí dokáže Michaelu Sheenovi coby teroristovi odsekávat kousky prstů, dávat elektrické šoky a hezky jej mučit aby vyzradil kde bomby jsou. Násilí moc nemusím ale tohle mě prostě do křesla dostalo.4* ()

slaYerko

Tento film poukazuje na hranicu ľudských možností, čoho všetkého je človek schopný. Niekedy naozaj nestačia morálne pravidlá, zákony a ľudský prístup. Herci sa vžili do svojich postáv bravúrne obzvlášť Michael Sheen a Samuel L. Jackson. Dramatický akčný thriller, ktorému ja osobne nemám čo vytknúť. ()

david666

Konečně se někdo nebál a ztvárnil, jak by asi vypadala realita v podobné situaci. Jackson válí - přesně tyhle role mu sedí. Michale Sheen mě tady také přesvědčil o svém hereckém umu - první film, ve kterém jsem ho snesl. ()

Marv

Zvláštní film. Skoro televizní výprava, kromě tria hlavních postav, skoro všichni ploší, bezvýrazní a špatně zahraní, i když je pravda, že ostatní postavy nemají skoro žádný význam, tudíž je to omluvitelné. Ale zato ten scénář! Na mě to působilo, jako kdyby to zaplatilo propagandistické odělení americké vlády, aby tím zdůvodnili nezbytnost některých svých činů. Aby všem ukázali že jsou situace, ve kterých někteří lidé nemají žádná práva a je dovoleno vše. A abych pravdu řekl, na mě to zafungovalo i přesto, že mě americká zahraniční politika dost sere a o válce proti terorismu si myslím své. Ale na rovinu musím říct, že bych se v téhle situaci zachoval stejně jako Samuel L. Jackson a to včetně té "unthinkable" věci na konci. ()

pcarogers

Jistě - čtyři hvězdičky. Za originální téma. Za dusivou a temnou atmosféru celý film. Za úžasného Samuela L. Ale taky: poměrně nepřesvědčivý celý tým vyšetřovatelů, který někdy působil jako partička amatérů. Atmosféra, která jakoby slibovala víc než co film nakonec přinesl - nic - pouze nastolené otázky bez pointy. A koukat hodinu a půl na mučení člověka, to vlastně taky nebyl příjemný zážitek. Režie brilantní, scénář mě moc nepřesvědčil. Zkrátka, čekal jsem víc, na druhou stranu trochu v šoku: opravdu tohle někdo natočil? Pokud někdo chtěl nastolit otázku použití násilí pro ,,správné,, účely, tak přes nějaké ty kostrbatosti se mu to povedlo na výbornou! Je to jako nějaká úchylná hra, která vás vtáhne do děje a její naprosté nedávání odpovědí z ní činí hru poněkud nervydrásající. Z-a-j-í-m-a-v-ý film. ()

komatsu

Nemůžu si pomoci, ale tenhle film mi příjde jako citové vydíraní. Ovšem po řemeslné stránce precizní citové vydírání. ()

7EUS

Svěží pohled na otřepané téma. I když se jedná o věc národní bezpečnosti, film je natočen velmi komorně a většina se odehrává ve školní tělocvičně s kouzelnou skříňkou uvnitř, kde lidé říkají svá tajemství. Film se odehrává podle jednoduše odhadnutelného schématu ale i tak je napínavý. Nejlepší jsou postavy, mají silný charakter a donutí vás si o nich něco myslet. Nejsou černobílé. A to je dobře. A i když Samuel L. Jackson dělal nepěkné věci, tak nějak jsem ho chápal a souhlasil s tím, co dělal. ()

rigby

Sadistické výjevy mučení fyzického i psychického. Film útočí přímo na první signální soustavu, ale hollywoodských klišé se zbavit nedokázal. Ti bystřejší brzy pochopí, jak to všechno skončí, a moment překvapení se stane velmi laciným. 3+ ()

Rosssss

Vynikající zpracování morálního dilematu na téma: Kdo je větší hovado - americká vláda, nebo islámský terorista, s úžasným Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli...90% ()