Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

tom88

Vždy sa teším na nový film, kde hrá Samuel L. Jackson. Tu hral neľútostného vymáhača informácií a hral ho fakt dobre. Bolo z neho cítiť zlo, nenávisť a brutalitu, ktorej bol schopný až by svoju obeť umučil k smrti. Priemernejší scenár nevadil, film nie je moc výnimočný ani náročný, ale má niečo v sebe a vďaka tomu vôbec nie je priemerný. M. Sheen ako terorista tiež veľmi fajn. Ja mám celkom radosť a 4* si film zaslúži. 75% ()

bartias

Thriller, který se odehrává prakticky výhradně mezi čtyřmi zdmi, je stejně napínavý jako přemýšlivý. Drama o tom, co je ještě přípustné, když jde o bezpečí většiny, má strhující tempo a mrazivou atmosféru. Samuel L. Jackson je perfektní a civilnější Carrie-Anne Moss se mu přinejmenším vyrovná. Škoda úplného konce, který zbytečně odvádí od myšlenek. ()

Nivenx

Velice dobré obsazení herců v klasickém akčním thrilleru, který mě vůbec nepřekvapil něčím novým. 45% ()

spitr

Odpočítávání vyvolává otázku, která byla problémem pro mnoho lidí na celém světě po velmi dlouhou dobu, a to zejména od 11. září. Tato otázka zní, je někdy ospravedlnitelné mučení jedince pro záchranu mnoha životů? A pokud ano, jak daleko se může zajít? Gregor Jordan si zaslouží určitě pochvalu za to, jak byl otevřený k tomuto tématu. Z vyjednavače H. se vyklube takové nestabilní psycho, že by někdo mohl začít litovat i teroristu! Je to docela odvážný a kontroverzní koncept. ()

URBAN

Už jsem pár takových filmů viděl a pořád je mám rád, ale tento film, který byl postaven na stéjném základu mě nebavil a bylo to tím že postrádal dobrého záporáka. Tady záporák jen byl, nic jiného. Bylo by zajímavější, kdyby na jeho místě byl Samuel L. Jackson, který ho místo toho vyslýchal nebo spíš mučil a vypadal u toho drsně a vypadal u toho tak drsně že jsem mu to až nevěřil. ( 11.8.14/MAC ) ()

Sabrewulf

Zatčený terorista. "Kde jsou ty bomby, co jsi nastražil?" - "Neřeknu!". Mučený terorista. Mossová řve, že se to nesmí. "No tak, čas se krátí, kde jsou ty bomby!" - "Neřeknu!". Mučení. Mossová řve, že je to nemorální. "Tak terouš, neser, kde jsou ty bomby!!". -"Neřeknu!" Mučení. Mossová řve... a tak furt dokola. Neskutečný opruz. ()

Deyw

pekelnej Samuel...nejlepsi punisher co je :D jinak sheen hral spinavce dobre, Carrie precitlivela kravka, kdyz cmoud hrozi bombou tak de vsechno stranou, a ne to co tam predvadel nekdo..kdyz sem videl ty cmoudsky deti a tu zenskou tak se mi delalo zle.. :D skvele natoceno, skvele zahrano..tohle neni prdel vole tohle je realita! ()

HorrFi

Takhle nevyužitej potenciál už jsem nějakou dobu neviděl.. tohle byla těžká nuda u který (jak už to tady někdy na csfd bejvá ) vůbec nechápu to hodnocení.. připadal jsem si jak kdyby mě někdo posadil doprostřed místnosti a já jenom sledoval lidi kolem a poslouchal jejich dialogy.. aspoň že Samuel L. Jackson to trochu zachránil.. ()

Gonzi

Po pár hodinách od zkouknutí si na tenhle film sotva vzpomenu a našlo by se i poměrně dost chyb. Celkově mi nejvíce vadila snaha o moralizování ohledně mučení, protože v tomhle konkrétním kontextu bylo mučení nejen oprávněné, ale snad i jediné možné východisko. Tím se ze Samuelovy postavy stal jediný "normálně uvažující" člověk široko daleko, zatímco ze všech "moralistů" to udělalo v podstatě idioty, kteří nevidí za roh - speciálně u vojenských důstojníků zamrzí jejich upřednostňování života jednotlivce, před životy miliónů. Rozepisuju to, protože na tom ten film celkem hodně stavěl, přitom právě toto tam silně skřípalo. ()

Triple H

Nápad a téma je fajn. Mohlo z toho vyliezť niečo silné a zaujímavé. Ale nemôžete zobrať látku, ktorá má evidentne ambície vyjadrovať sa k vážnym veciam týkajúcim sa morálky, zaobchádzania s väzňami, ľudských práv, terorizmu, atď. a zabaliť ju do takto zjednodušeného a trápne vykonštruovaného hávu. Postavy sú len figúrky napĺňajúce základné archetypy - úchyl, zbabelec, spravodlivý moralista, alibista. A to je asi tak všetko. Pokusy dodať im hĺbku buď neexistujú, alebo sú ako z komiksu (backstory Jacksonovej manželky je WTF). Dialógy sú smiešne, správanie postáv je často až zarážajúco blbé, alebo naivné. To si naozaj všetci pred teroristom čo sa chystá vyhodiť do vzduchu tri mestá otvorene hovoria krstnými menami a spomínajú svoje rodiny? To si fakt terorista, ktorý plánuje výbuchy v troch rôznych amerických mestách nepozichruje, aby jeho rodina už vtedy bola dávno v prdeli? To naozaj Sam Jackson je jediný, ktorý si dokáže vypočítať koľko jadrového materiálu chýba a koľko ho je v chýbajúcich bombách? (to ma obzvlášť dorazilo) A musí byť Sam Jackson štylizovaný do nejakého Caseyho Rybacka, na ktorého neplatia pravidlá a ktorému armáda hovorí pane? A úplne najzákladnejšia otázka - na kerú riť sa ten terorista vlastne chcel nechať chytiť a mučiť? Čo konkrétne tým dosiahol?? No a pri scéne s manželkou teroristu som film definitívne zavrhol - to bola taká idiocia, že akákoľvek serióznosť s ňou vyletela von oknom. Aby som nebol za suchoprda - tieto veci by mi v zásade nevadili, keby film bol len béčkovou jednohubkou, ktorá sa o nič nesnaží. Ale ono sa to tvári strašne seriózne - ako keby nám tvorcovia predkladali nejakú prepracovanú vec na zamyslenie. A film je pritom hlúpy až to bolí. Do toho za seba poviem, že vhodnejšie by boli surovší a menej učesaný vizuál a menej hallmarkovských melódií v pozadí. Čiže keď uvážim evidentné ambície a ciele, výsledok sa absolútne míňa účinkom. ()

Sonnik

How far would you go to make him talk? SLJ si na téhle postave smlsnul a kdyby nebyla takovým způsobem alarmující, tak by jí určitě ani nevzal. ostatní mu bohužel dělají jenom komparz, kdyby byl alespoň ten Sheen trochu zajímavý, když už tam nedali Araba ale normálního Američana. Ale ostatně jako všichni ostatní jenom nahrává Jacksonovi. "The only miscalculation in your plan... was me." ()

ivan_drago

Velice slušnej "výslechovej" film, Samuel je jako vždy velmi přesvědčivý a sekunduje celý ansámbl hereckých kolegů, z nich má každý na zbůsob výslechu svůj názor, od podpory po odpor.... Konec pojali autoři otevřeně, tak vlastně víme piču, jestli to atomovka byla nebo ne. Jinak způsoby vyslíchání moc pěkný, bych jim řek všechno mezi ledovou sprchou a useknutým prstem. ()

ecceHOMMO

Snímok zachytávajúci aktuálnu tému terorizmu. Avšak jedná sa o pohľad z vyšetrovateľskej strany a praktikách mučenia ktoré má priviesť teroristu k odhaleniu ním naplánovaného bombového útoku. S.L.Jackman tu vystupuje ako neľudský tyran-vyjednávač. A je pomerne presvedčivý. Film však bohužiaľ je len priemerným odpočítavaním, na ktoré si po čase ani nespomeniete. ()

rodo

Originální thriller, který donutí diváka přemýšlet. Rozhodně bych tento film nepustil mé manželce, protože nesnáší, když je někdo ve filmu mučen. Já samozřejmě nejsem masochista, že bych chválil film, ve kterém je mučení hlavním obsahem, ale přesto dávám vysoké hodnocení za velmi intenzivní psychologický zážitek. Opravdu nevím, co bych dělal na místě vyšetřovatelů v takovém případě. A rozhodně nepovažuji tento film za perverzní jako někteří uživatelé, ale naopak si myslím, že se jedná o velmi rafinovaný snímek s neočekávanými momenty a zajímavým rozuzlením. ()

kinghome

Lidé nemají hranice. To neni nic novýho... většina lidí by pro něco zabíjelo, at už to jsou peníze,rodina,přátelé atd... ale je smutné, jak nám příjde víc hnusný, když někdo mučí teroristu, než když někdo zabije 54 lidí v obchoďáku. Je to prostě něco jiného vidět někoho umírat na vlastní oči, než když někde bouchne bomba. Upřímě mi bylo toho teroristy líto a řikal jsem si, jaký to jsou zmrdi, když mučej takovíhleho člověka a můžou zajít tak daleko. Ale v tu chvíli by to udělal snad každej. ()