Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Mamlas

Zdařilý psychologický thriller o zásadních rozhodnutích při výslechu teroristy, který může způsobit fatální problém. Střetává se tady vychytralá úřední pravomoc, velmi útlocitná agentka FBI, standardně tupá armáda a hlavní výkonný mučitel SLJ. Sami volte, kudy vede správná cesta... (80%) ()

MartinTerran

Syrový psycho thriller, který nebere servítky a ukazuje to pěkně na přímo. Poslání filmu je snad každému jasné a to poukázání na morální dilemata na vůbec nejednoduché otázky. Atmosféra filmu je dobrá a stejně tak i herecké výkony hlavních protagonistů. Hodnocení: 76/100. ()

White-Man

Že se něco podobného opravdu ve světě děje není pochyb. Pro větší emocionální pocity byly do děje zakomponovány postavy, které nepřinášely žádný dějový posun nebo zvrat. Klidně bych se bez nich obešel, i když pak by byl děj ještě chudší. Podprůměrný snímek, na který jistě brzy zapomenu. ()

Lord_Helma

Nic pro slabší povahy. Film ale jiný, než jsem čekal, a nejspíš tou jistou originalitou se mi líbil. 3,5 hvězdy na 4 to není. ()

Blazis34

Solidní akční drama s místy až s brutálním dějem. Ale musím říct, že se Gregorovi Jordanovi podařilo udržet napínavou atmosféru po celou dobu filmu. Líbil se mi i promyšlený děj a hlavně plán Sheena, který byl opravdu uvěřitelný skutečnosti. Bohužel. Těžké role zde měli jak Samuel L. Jackson tak i Michael Sheen, ale oba se s tím vypořádali na výbornou. Hodnotím velice kladně - 80%. ()

Efreeti

Samuel L. Jackson si opět střihnul naprostého magora. A opět je to jeho herecký koncert. Scenář, herecké výkony, vše je na výbornou. Obecně mám ale se snímky tohoto typu problém - můj názor je, že pouze pomáhají prohlubovat paranoiu a naboženskou nesnášenlivost americké společnosti. Nezaujatý Čech si to přebere...snad. ()

erapo

Viackrát si to už asi nepozriem, ale dobré to bolo !!! Toľko odo mňa, inak sa úplne stotožňujem s komentárom od Isherwood. ()

p.i.t.b.u.l

Pááánii.....tak to byl nářez. Už dlouho jsem neviděl film, kdy mně běhal mráz po zádech po celou dobu filmu. Nečekal jsem, že tento snímek mně takhle dostane a bude mně držet napnutého až do úplného konce. O co vlastně jde? V USA byly rozmístěny 3 jaderné bomby, zločinec byl dopaden a Samuel L. Jackson zde hraje experta na mučení, který má za úkol zjistit, kde jsou tyto bomby schované. Používá techniky mučení, které neznají hranice lidskosti. Bohužel nezbývá moc času, terorista má vymyšlený plán dopředu, podaří se S. L. Jacksonovi vše zjistit včas? Film si hraje z divákem, nutí jej zamyslet se nad tím, kde jsme až schopní zajít, abychom dosáhli svého. Není to nic nového, tyto praktiky mučení jsou známy i z válek, slýcháváme je v TV apod. Nicméně, staví diváka do situace, zda-li bude sympatizovat s těmito technikami mučení, které mají za úkol zachránit zemi, a nebo už to překročilo jistou hranici lidskosti, za kterou se v tomto filmu staví C.Moss. Film jistojistě překvapí, zaujme, nebude ani chvíli nudit. S čím mám jediný problém je konec tohoto filmu. Kdyby to skončilo jinak, tzv. Happyendem, bylo by to pro mně daleko lepší a zůstalo by mně v hlavě jen to, že takové věci se prostě stávají a metody, které používá FBI, CIA jsou na denním pořádku, výhružky teroristů o kterých ani nevíme, se prostě dějí a tohle je způsob, jakým USA a třeba i jiné země docílí toho, aby tomu zabránili. Takhle to skončilo alternativním koncem, který se vlastně v současné době nestal. Takhle by to mohlo být více reálné. Na druhou stranu, nikdy neříkej nikdy. Třeba to byl záměr tvůrců obeznámit lid co se může přihodit, pokud budou země ustupovat teroristům a ctít morálku a lidskost. Každopádně mně se tento film velice líbil, nechtěl bych aby se to někdy stalo a vřele doporučuji tento film shlédnout. ()

yatan

Trosku tazkopadny, beckovy thriller, ktory ma celkom napinavo napisany scenar s troma hercami, ale old schoolovu reziu a katastrofalnu kameru. Taketo filmy sa tocili 15 rokov dozadu. Nie 2010. Slabe ale v svojom jadre silne. Zaujimave moralne dilemy pred ktore vas tvorcovia postavia mozno podnietit zamysliet sa, ale nic nezmenia. 6.5/10 ()

fructic

Tento americký akční a dramatický snímek mě opravdu velice překvapil, neboť je plný zvratů a neočekávaných situací. Film je nabitý skvělými scénami plných napětí, a i herci odvedli precizní práci - zvlášť chvályhodný výkon Samuela L. Jacksona a Michaela Sheena. Měl jsem pocit, jako kdyby všechny ty výslechy spojené s mučením byly opravdové. Myslím, že po shlédnutí tohoto úžasně zpracovaného filmu, se většina lidí zamyslí nad tím, jak by stejnou situaci řešili oni sami. Tímto si u mě získává 85%. ()

Pavkos

Možná, že i těch 65% za hodně líbivou prácičku Samuela L. Jacksona a Michaela Sheena a za, v dnešní době, potenciální děj přenesený na obrazovku, ale jinak mě nic nenapadá. ()

Ggrievous

Není to žádný nejlepší film všech dob, přesto jsem opravdu "čuměl". Kam až jsou lidé schopní zajít v takovéhle situaci? Co všechno je možné? Situace, která by se mohla objevit a i ve zkutečnosti, jak by to pak bylo?Je to velmi podařené zpracování téma terorismu, které nám dává spoustu otázek. ()

jack_scott

Hezký energický moderní thriller na velmi aktuální téma. Překvapilo mne,jak lehce je natočený, že nikde nic neskřípe a ačkoliv je to vpodstatě situační záležitost, zábava je velká. Dlouho jsem zvažoval pět hvězdiček, ale protože malinko věcí je tam při druhém pohledu zvláštních, tak je nedám. **** a 85% si ale snímek beze zbytku zaslouží. ()

xSxEx

4,5 ... Brilatne obracena psychologie ... a myslim, ze tady se hodi pouzit negativum na tu debilni frazi "zabils" ... tak lidi "nezabil" fakt ne ()

EVIM

Výborné. Zase trochu změna.V jistém směru originální. Škoda závěru...řekl bych... zbytečně tak nějak překombinované..., přesto 75%. ()

route60

Slušný thriller Gregora Jordana s vynikajícím nejednoznačným závěrem. Kde může člověk až zajít pro dosažení spravedlností a nepřejít za hranici lidskosti bude vždy otázka do pranice. Jackson, Anne Moss, Sheen jsou výborní. 90% ()

rafix

Je to perfektní film, který se mě osobně líbil. V tom filmu to vypadá, jakokdyby to bylo realisticky. Opravdu boží film. ()

chrustie

Film, který nijak zvášť nevybočuje ze zaběhlého průměru snímků s teroristickou tématikou. Žádné velké psychologické a morální drama se nekoná, ačkoliv by se to mohlo podle komentářů zdát. Film je už z principu směšný, jelikož na povrch už dávno vyplulo, jak zachází USA se zadrženými teroristy a to co předvádí "Odpočítávání", je spíše odvar. Ústřední roli získává "hra na dobrého a špatného poldu". Jediné co opravdu z diváka ždímá emoce, je blbost agentky FBI Helen Brody. Iracionální a nerozhodné jednání hlavounů armády je pak už jen k smíchu. Do hodnocení záměrně nepočítám český dabing, protože bych musel jít ještě o jednu * dolů. Neříkám, že tohle je vyloženě špatné, pouze se "Odpočítávání" tváří, že patří do vyšší ligy, než na jakou má, někdo mu to sežere, někdo ne. ()

a0001

Ak by som mal tento film charakterizovať jedným slovom bolo by to brutálny a to veľkou časťou aj doslovne, samozrejme film nechce diváka kŕmiť iba brutalitou ktorá by kľudne mohla patriť do hororu, ale podáva divákovi myšlienku kam až musí byť človek schopný zájsť aby ochránil životy ostatných, na druhej strane: ,,Sme naozaj schopní zájsť tak ďaleko?" Priznám sa, páčilo sa mi to. Drastické "vypočúvanie" Samuel L. Jacksonom bolo podľa mňa brutálne ale primerané. Herecký výkon Michaela Sheena senzačný. ()