A co když je to pravda?

Láska z nebies

A čo ak je to pravda?

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Proč plný počet?? Řeknu to takhle: Žádný film mě doposud nerozbrečel, ale u několika jsem k tomu neměl daleko. Tohle byl ten případ. Nevím proč, ale tuhle pohodovou komedii si někde seženu a budu si jí pouštět častěji.(10.5.2008)

"Možná nejsi mrtvá, jenom odlehčená" Najít v San Franciscu byt s pohodlným gaučem dá zabrat. A když už si myslíte, že máte ten správný, musíte počítat s takovými nemilostmi jako je ne zcela živá, ale živě nabroušená bývalá nájemnice, bivakující třeba v ledničce. Přiznávám, že od téhle duchařiny jsem čekal nezdravě mnoho Předchozí dvě komedie Marka Waterse byly zábavné, Reese si mé sympatie ochočila ve Walk the Line, Mark (totiž Ruffalo) oslnil v Zodiacovi a hlavně, ten námět sliboval film hodně vtipný a dojemně romantický. Bohužel, někde mezi nebem a zemí se stala chyba. Chemie mezi ústřední dvojkou v podstatě neexistuje, vtipy nevynikají odvahou, kterou by zasluhovala zápletka (i jindy srandovně zhulený Jon Heder je tentokrát jenom zhulený) a zákonitosti světa, v němž se pohybuje Elizabeth byly, mírně řečeno, zvláštní (jak se někdo nehmotný může přemísťovat autem?). Příště lépe nečekat nic? Či jsou ve 21. století kvalitní romantické komedie made in USA definitivně vyhynulým druhem? 60% Zajímavé komentáře: Psema, Rex Mundi, Gimp(23.7.2010)

Taková normální duchařsko-komediální romance. Je celá postavená na dvojici Witherspoon & Ruffalo a přestože tenhle slaboučký příběh utáhnou, myslím, že pár zajímavých vedlejších postav by se šiklo.(11.5.2008)

Pohodová komedie, která si na nic nehraje a dokáže dobře zabavit, sice je hodně lehce předvídatelná, takovým tim stylem, že hned od začátku už víte jak se bude zhruba odvíjet celej příběh a jak to asi skončí, ale nijak zvlášť to zase nevadí, protože jinak sem se docela bavil a někdy to je fakt vtipný(9.12.2006)

Co byste dělali pánové Vy,kdybyste se nastěhovali do nového bytu a bohužel (nebo naštěstí)zjistili, že k jeho "vybavení"patří i duch krásné byť hysterické slečny?Přirozeně se nejspíš zamilovali.Ale nic není úplně tak,jak se na první pohled zdá...Je to ze začátku trošku předvídatelné,jen to vyvrcholení mě překvapilo.Nebylo to nijak špatné,ale bohužel ani nijak přínosné,takže slabší tři hvězdičky.(28.11.2011)

• - Hlavní hrdina (Mark Ruffalo) má během dne různý porost vousů. Jednou je lehce zarostlý, za okamžik zase hladce oholený a naopak. (CrownThomas)

• - V scéne, kde sú Elizabeth (Reese Witherspoon) a David (Mark Ruffalo) v záhrade, si môžeme na zemi všimnúť Elizabethin tieň, avšak ona bola duch, a preto by tam byť nemal. (marciano)

• - Scénárista Peter Tolan je ostřílený veterán, napsal už Murphy Brown či Kutila Tima. Do světa celovečerního filmu se zapsal například prací na filmech Harolda Ramise Přeber si to (1999) a Přeber si to znovu (2002). (imro)