A co když je to pravda?

Just Like Heaven

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

• Anderton

Chudák Mark Ruffalo nemá šťastie na romantické komédie. Podobne ako Letuška prvej triedy sa jedná maximálne o priemer, ktorý nezostane dlhšie v hlave ako mŕtve telo teplé. Scenáristi majú v tomto žánri ťažkú krízu a tak kombinujú, kde sa dá...Kedysi ma na to niekto volal do kina, tak to by som asi nezvládol. V telke cez víkend popoludní je to znesiteľné, ale úplne zbytočné.(10.6.2012)

"Just Like Heaven" je nakoniec veľmi príjemnou a dobre napísanou romantickou komédiou. Mark Rufallo a Reese Witherspoon majú medzi sebou dobrú chémiu, film má dobré srdce a celkovo mám pocit, že vie človeka dostať aj do príjemnej nálady. No povedal by som úprimne, že keď sa to sústredí na komédiu tak je to vynikajúce. Keď sa to sústredí na romantiku, tak je to tiež celkom príjemné. Kde mám osobne s filmom trošku problém sú jeho záverečné momentky, ktoré sú neskutočne nalinajkované a spracované ako klasická hollywoodska romantická komédia. A nezabudneme na bozk z pravej lásky a všetky tieto veci, ktoré sa dejú v rozprávkach. Takže v tomto smere mi záver trošku film pokazil, no na druhú stranu sú všetky časti predtým na dobrej úrovni. A funguje to najmä preto, lebo si viem oboch hlavných hrdinov predstaviť ako skutočný pár a dávajú tomu veľkú dávku srdca. Myslím si, že ak máte radi romantické komédie, tak si to čeknite. Myslím si, že budete spokojní. Hodnotenie: B+(18.11.2018)

Jako ano, je to sladký kýč, obsahuje spoustu klišé (i když né tak do očí bijících) a skončí to přesně tak, jak snad každý odhadne už při nástupu loga Dreamworks, ale čert to vem, když to parádně funguje, opravdu mě to bavilo, nevtíravý a decentní humor, příjemná romantika a mezi Ruffalem a Witherspoon (pravda, pro tu holku mám slabost už od Maniaka) to opravdu jiskří. Mark Waters sice opět nenatočil úplně geniální film, ale vyzná se v žánru a dokáže ho ukočírovat a podat tak, že vyždíme z dané žánrovky téměř maximum. Dostal jsem vlastně to, co jsem očekával, nic víc. Duch se Swayzem to sice není, ale i tak mi to stačilo k docela spokojeným 70%.(17.5.2008)

• moviesfan

,,A co když je to pravda?" není dobrým filmem jak by se mohlo na první pohled zdát. Tedy v žánru komedie -romantika. Reese zde ničím nevyniká a její postava není ani zábavná. To platí o filmu jako celek. Milovníci romantických filmů mohou být akorát ukojeni tím, že konec skončí naprosto typicky. Není to film, který bych opět vyhledával. Přesto je zde Reese opět rozkošná.(25.12.2008)

Just like heaven je přesně mířeným projektilem do srdcí těch, co potřebují doplnit zásoby romantiky. Nejedná se o žádný přelomový snímek, ani o žádného pokusného králíka, ale o klasicky střiženou romantickou komedii, která si nehraje na nic víc než je, pouze dělá svoji práci. A musím dodat, že ji odvádí hodně solidně. Scénář je samozřejmě průměrnou záležitostí a najdete v nich hromadu logických i nelogických děr jako v Bagdádu po náletu, ale také je zde pěkný jemný humor se spoustou jízlivých narážek a vtípků. NO dobře těch vtípků tam zas tak moc není, jenomže sladce roztomilé Reese a sympaťákovi Marku Ruffalovi to zkrátka odpustíte. Vše je zaobalené hrozně hezky, ať už decentní režie, lehce přeslazená kamera, hodně přeslazená hudba, jo je mi jasné, že na někoho je toho cukrkandlu až moc, ale ono to zkaženou náladu vážně pozvedn.:) Film vhodný nejen pro romantičky (ty si pobrečí každopádně), ale i pro standartního, možná i mužského diváka. :) Objektivně musím dát 3*, ale my romantici si jednu přičteme, že? :)(3.8.2006)

• - Po nevydařeném záběru vyskočil Mark Ruffalo ze zábavy z okna. Zákulisní informace neuvádějí, z kterého poschodí se mu to podařilo, ale údajně velmi vylekal štáb. Dopadl bezpečně na chodník. (imro)

• - Svatební video, na které se David (Mark Ruffalo) dívá, je ve skutečnosti domácí nahrávka jednoho z filmařských asistentů. (zajda404)

• - 58-milionová komedie vydělala v kinech severoamerického kontinentu během prvních třech dnů (16. – 18. 9. 2005) promítání 16,4 mil. dolarů a celkový výdělek byl něco přes 48 milionů. (imro)