A co když je to pravda?

A čo ak je to pravda?

Just Like Heaven

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Pre duchársku romantiku mám slabosť od filmu Zázraky existujú a korene tejto obľuby siahajú až do detstva a spomienok na film Obhájiť svoj život. Just like heaven ma zaujalo spontánne v TV, keď som uvidela Reese Witherspoon ako sympatickú prepracovanú doktorku a asi som akurát na ňu mala práve chuť. Bolo to milé, dávkovanie romantiky nebolo prehnané... samozrejme, že od začiatku viete, ako to skončí, ale to už vie dnes človek skoro v každom filme ;-)(12.5.2008)

• MM_Ramone

Príbeh workholickej doktorky, ktorá kvôli práci nemá čas ani na vlastný život. Uvedomí si to však až potom, čo upadne po ťažkej automobilovej nehode do kómy. V podobe ducha prichádza na to, že jej chýba láska. Duchárčinu tu ja mám rád v každej podobe. Kľudne môže byť aj takáto presladená. Reese Witherspoon mi je tiež celkom sympatická. Pekná blondýnka. No tento film ma i tak pomerne sklamal. Scenár je až moc naivne priehľadný. A ani Mark Ruffalo mi tam nepasoval. Vedel by som si predstaviť lepších partnerov ku Witherspoonovej. "Láska z nebies" je mysteriózna, romantická komédia pre staré panny. **(12.7.2011)

Kašlu na to, že duch hází stín, sedá si na postel, nenosí Hopkirkovo bílé sako a neumí to s hrnčířským kruhem - tohle je cajdák! Cajdák, po kterém mi doktorka Elizabeth bude muset změřit hodnoty cukru v krvi. Cajdák, po kterém chci při skromném obřadu v kapli říct M.Ruffalovi své ano. Cajdák, který má společného s hlavní hrdinkou to, že dlouho zůstal na půli cesty (k dobré romantické komedii) a jenž je průhledný jak hlava tenisové rakety bez výpletu. Slzami jsem promáčel dva balíčky z desetikusového paklu Big Soft, abych se v jednom okamžiku dějového zvratu zařekl, že pokud dojde k hudlanovému "vzkříšení" ala Šípková Růženka, tak zbytek kapesníků sním. Tři dny jsem je ze sebe dostával...(5.1.2013)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $48,318,130Tržby Celosvetovo $102,854,431║ Podobne ladených vecí tu už bolo neúrekom ale výhodou pre tento film je dvojica Reese Witherspoon a Mark Ruffalo, práve na nich stojí a padá celý príbeh ale prevažnú časť filmu dej slušne ťahajú a občas sa im aj podarí správnym vtipom dej odľahčiť, prípadne obohatiť aj emociálne. "Slušný priemer čo nesklame." /60%/(11.5.2008)

Skvelá romantická zábava. Je to pravdaže hovadsky predvídateľné, ale hlavné duo pôsobí tak rozkošne, skvelo im sekundujú aj herci v podporných roličkách (napr. Jon Heder ako okultista: "Ufológia, pche, paveda.") a sypú sa jedna vtipná scénka za druhou. Koniec bol trošku príliš rozťahaný, ale aj tak je to skvelá nenáročná romantická komédia, ktorá neurobila dieru do sveta, ale to po nej aj tak nikto nechcel.(19.6.2008)

• - Reese Witherspoon je jako doma v romantické komedii (oba díly Pravé blondýnky (2001 a 2003), ale neztratí se ani ve výpravných kostýmových filmech typu Jarmark marnosti (r. Mira Nair, 2004). (imro)

• - V některých scénách musel Mark Ruffalo nosit sluchátka, aby slyšel dialogy Reese Witherspoon, která s ním přímo na scéně nebyla. (zajda404)

• - Na produkci filmu se podílela také Laurie MacDonald, jedna z nejvlivnějších žen Hollywoodu. Zkušenosti s duchy už má například z výroby obou dílů amerického remaku Kruh. (imro)