A co když je to pravda?

A čo ak je to pravda?

Just Like Heaven

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Skvelá romantická zábava. Je to pravdaže hovadsky predvídateľné, ale hlavné duo pôsobí tak rozkošne, skvelo im sekundujú aj herci v podporných roličkách (napr. Jon Heder ako okultista: "Ufológia, pche, paveda.") a sypú sa jedna vtipná scénka za druhou. Koniec bol trošku príliš rozťahaný, ale aj tak je to skvelá nenáročná romantická komédia, ktorá neurobila dieru do sveta, ale to po nej aj tak nikto nechcel.(19.6.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Reese Witherspoon, poprvé se mi líbil Mark Ruffalo, dobře napsané postavy, příběh, vtip, romantika, emoce, námět, závěr -s tímto námětem se dá vytvořit mnoho scénářů a já bych se rád podíval na všechny, bohužel jsem viděl jenom tento jediný (výsledný film)/// Já prostě zbožňuji žánr romantická duchařina :-) Ostatně cokoli co je fantasy, nadpřirozené nebo alespoň trošku mysteriózní je pro mě zajímavé, ale ve spojení příjemné a vtipné romantiky jsem úplně štěstím bez sebe. Od začátku až zhruba do poslední čtvrtiny je film sice vyprávěn trošku křečovitě a občas jsem přemýšlel jestli to mám brát především jako komedii nebo víc jako fantasy. Prostě jsem čekal co z toho vyplyne a jak se to bude odvíjet. Některé momenty mi přišli přehnané (vymítání duchů), ale v rámci žánru to tak má asi být. Závěr mě však rozcupoval úplně nepřekonatelně, prostě člověk aspoň s trošku romantickou duší bude dojat./// Celkem 89%///(17.9.2010)

Jako zásadový člověk se odmítám o pronajatý byt dělit s protivným cizím duchem. A je mi jedno, že je to duch opačného pohlaví, pohledného zevnějšku a doma se zjevuje v nepravidelných intervalech. Já chci mít svůj klid, ve kterém bych si mohl užít poměrně nepravděpodobnou romanci neprostupného Davida s prostupnou Elizabeth, ale nesměl by se přitom s blížícím závěrem měnit poměrně slušný humor v cukr sladký tak, že jsem se z hypoglykemika spontánně stal cukrovkářem.(29.10.2014)

Co byste lidi ještě chtěli..? Bez jakéhokoliv očekávání jsem si vychutnal tuhle duchařskou romantickou komedii, která mi o sobě leccos prozradila ve chvíli, když jsem si přečetl jméno režiséra. Mark Waters si zajistil slušné renomé „lohanovskými“ komediemi Mezi námi děvčaty (inteligentní klenot současné pseudokomediální produkce) a Protivný sprostý holky. Má správný cit pro načasování a podle mého ani tentokrát širokou diváckou obec nezklamal. Zahradní architekt David pochoval ženu, s plechovkami piva přežívá v novém podnájmu, než mu cestu zkříží lékařka Elizabeth, která je tak trochu.. však víte. A která ho tak trochu.. však víte. A on díky ní.. však víte. Nicméně i několikrát profláknuté fórky fungují alespoň na chvalitebnou, má to spád (vyjma zazděného finále), humorné okamžiky, všestranného Marka Ruffala a roztomilou Reese Witherspoon, mezi kterými to náležitě jiskří a se vzpomínkou, kolika komediálním výplachům jsem dal nadhodnocené tři hvězdy, volím takhle..(11.5.2008)

Zajímavý nápad, řekl jsem si při přečtení synopse k filmu s nepochopitelným českým překladem. A zajímavý nápad to opravdu je, i když scénář má poměrně dost nelogických "kiksů" a občasných hluchých míst. Vtípků je pomálu, ovšem mají úroveň a v žádném případě nejsou trapné. Příjemný film hlavně pokud se díváte v páru. Cukrem se totiž nešetřilo.(1.12.2007)

• - Hlavní hrdina (Mark Ruffalo) má během dne různý porost vousů. Jednou je lehce zarostlý, za okamžik zase hladce oholený a naopak. (CrownThomas)

• - 58-milionová komedie vydělala v kinech severoamerického kontinentu během prvních třech dnů (16. – 18. 9. 2005) promítání 16,4 mil. dolarů a celkový výdělek byl něco přes 48 milionů. (imro)

• - V některých scénách musel Mark Ruffalo nosit sluchátka, aby slyšel dialogy Reese Witherspoon, která s ním přímo na scéně nebyla. (zajda404)