A co když je to pravda?

Láska z nebies

A čo ak je to pravda?

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Docela povedená romantika, které body přidává hlavně celková příjemnost a relativní absence velkohubých prohlášení o lásce. Je to tak za 3,5, ale díky spokojenosti mé drahé polovičky a díky tomu, že se mi to líbilo o dost víc než některé značně přeceňované kousky tohoto žánru (jako například můj evergreen 4 svatby a 1 pohřeb :)), zaokrouhluji nahoru.(2.12.2005)

"Možná nejsi mrtvá, jenom odlehčená" Najít v San Franciscu byt s pohodlným gaučem dá zabrat. A když už si myslíte, že máte ten správný, musíte počítat s takovými nemilostmi jako je ne zcela živá, ale živě nabroušená bývalá nájemnice, bivakující třeba v ledničce. Přiznávám, že od téhle duchařiny jsem čekal nezdravě mnoho Předchozí dvě komedie Marka Waterse byly zábavné, Reese si mé sympatie ochočila ve Walk the Line, Mark (totiž Ruffalo) oslnil v Zodiacovi a hlavně, ten námět sliboval film hodně vtipný a dojemně romantický. Bohužel, někde mezi nebem a zemí se stala chyba. Chemie mezi ústřední dvojkou v podstatě neexistuje, vtipy nevynikají odvahou, kterou by zasluhovala zápletka (i jindy srandovně zhulený Jon Heder je tentokrát jenom zhulený) a zákonitosti světa, v němž se pohybuje Elizabeth byly, mírně řečeno, zvláštní (jak se někdo nehmotný může přemísťovat autem?). Příště lépe nečekat nic? Či jsou ve 21. století kvalitní romantické komedie made in USA definitivně vyhynulým druhem? 60% Zajímavé komentáře: Psema, Rex Mundi, Gimp(23.7.2010)

Jako... jo. Zajímavý pohled na duchařskou problematiku, docela příjemně propletený s romantikou (ani ne tak kýčovitou). Body plus určitě za obsazení. Ruffalo sedí, i ta Witherspoon je v pohodě. U ní mám ale problém ten, že z příjemné, zajímavé, oplácané a roztomilé holky, kterou byla ve Velmi nebezpečných známostech vyrostla do úplně normální tuctové blondýny, které snad vyrábí na běžícím pásu. je až k neuvěření, jak se za pouhých šest let mohla takhle změnit. Ale jak říkám, jo. V klidu se to dá, je to i zábavné. A Ivana Milicevic... No, raději nic, bez komentáře.(11.10.2017)

Asi jsem objevil svou novou guilty pleasure. Moc pozitivní komedie, která není tak duchařská jako romantická s tehdy ještě neznámým talentem Ruffalem a kukadly krásné Reese v hlavních rolích. Ve správné náladě se pak dá odpustit i pár logických lapsů a jen si užít překvapivě úspěšně cílenou nebeskou střelu.(7.4.2006)

"The power of Christ compels you! The power of Christ compels you - You're mopping that up." Velmi sympatická romanticko-duchařská komedie, která mi připadala tak netypická, že jsem si do poslední chvíle nebyl jistý, jestli vůbec dopadne dobře... Samozřejmě, je v ní je celkem dost kliše, tak typických pro komedie, ale přece právě proto se na ně díváme. Neskutečně sympatická dvojice herců v hlavních rolí, šílený Jon Heder, moc příjemný soundtrack a hlavně ten nesmírně zajímavý a netradiční námět. Nejsem žádný velký fanoušek romantických komedií, ale zrovna tato se mi líbila. Vím, že to není film, který by sbíral ocenění a poklony kritiků. Ale ten hlavní důvod, proč se mi tak líbí, je ten, že je nesmírně milý a dokáže ohromně pohladit na duši. Mezi ústřední dvojicí to výborně klape (na začátku je to i vtipné), ve filmu se najde místo i pro několik vtípků a když ta Reese Witherspoon je tak roztomilá. Původně jsem hodnotil lepšími 4*, ale po dalším shlédnutí prostě musím tu jednu hvězdičku navíc přidat. Musím!(1.2.2011)

• - Na produkci filmu se podílela také Laurie MacDonald, jedna z nejvlivnějších žen Hollywoodu. Zkušenosti s duchy už má například z výroby obou dílů amerického remaku Kruh. (imro)

• - Hlavní hrdina (Mark Ruffalo) má během dne různý porost vousů. Jednou je lehce zarostlý, za okamžik zase hladce oholený a naopak. (CrownThomas)

• - 58-milionová komedie vydělala v kinech severoamerického kontinentu během prvních třech dnů (16. – 18. 9. 2005) promítání 16,4 mil. dolarů a celkový výdělek byl něco přes 48 milionů. (imro)