Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Trailer

Rex Mundi

Pre duchársku romantiku mám slabosť od filmu Zázraky existujú a korene tejto obľuby siahajú až do detstva a spomienok na film Obhájiť svoj život. Just like heaven ma zaujalo spontánne v TV, keď som uvidela Reese Witherspoon ako sympatickú prepracovanú doktorku a asi som akurát na ňu mala práve chuť. Bolo to milé, dávkovanie romantiky nebolo prehnané... samozrejme, že od začiatku viete, ako to skončí, ale to už vie dnes človek skoro v každom filme ;-) ()

moviesfan

,,A co když je to pravda?" není dobrým filmem jak by se mohlo na první pohled zdát. Tedy v žánru komedie -romantika. Reese zde ničím nevyniká a její postava není ani zábavná. To platí o filmu jako celek. Milovníci romantických filmů mohou být akorát ukojeni tím, že konec skončí naprosto typicky. Není to film, který bych opět vyhledával. Přesto je zde Reese opět rozkošná. ()

Aknah

Velmi zajímavý námět, začátek byl slibný a herci jsou dobře vybráni... Je to dobře udělaný, co se týče ducha... Reese hraje velmi zábavně a přirozeně, takže mě to opravdu bavilo... Celkově to bylo milé, citlivé a dojemné. Do puntíku promyšlené a kouzelné a už jen proto, že jsou Vánoce, mi to přišlo neuvěřitelně krásné, zvláštní, zajímavé, romantické a docela chytře zpracované. ()

kaylin

Když jsem viděl tenhle film před nějakou dobou v televizi, byla to docela sranda. Užil jsem si hodinu a půl nenáročné podívaná, která není zas až tak nápaditá, jak by se na první pohled zdálo. Díky hereckým výkonům je to hodně snesitelné a navíc je tu celkem dobré propojení humoru a romantikou. Ano, ke konci už je to hodně sladkobolné, ale cestou se sem tam opravdu zasmějete. Tohle oceňuji. ()

hellstruck

Co byste dělali pánové Vy,kdybyste se nastěhovali do nového bytu a bohužel (nebo naštěstí)zjistili, že k jeho "vybavení"patří i duch krásné byť hysterické slečny?Přirozeně se nejspíš zamilovali.Ale nic není úplně tak,jak se na první pohled zdá...Je to ze začátku trošku předvídatelné,jen to vyvrcholení mě překvapilo.Nebylo to nijak špatné,ale bohužel ani nijak přínosné,takže slabší tři hvězdičky. ()

• Hlavní hrdina David (Mark Ruffalo) má během dne různou podobu vousů. Jednou je lehce zarostlý, za okamžik zase hladce oholený a naopak. (CrownThomas)
  • Přestože Elizabeth (Reese Witherspoon) prochází coby duch zdí či stolem a nemůže vzít do ruky například telefon, na postel se posadí bez problémů. (CrownThomas)