A co když je to pravda?

Láska z nebies

A čo ak je to pravda?

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Co sa tyka vtipkov s mrtvolami, vsetkymi desiatimi hlasujem za Burtonovu Mrtvu nevestu... ale preco sa nepobavit aj na Just Like Heaven? Najvacsia vytka by tu patrila asi snad Reese, ktoru mam sice rada, ale prave az v tomto filme mi zacala mierne liezt na nervy jej mimika, ktora sa myslim perfektne hodila hlavne do Legally Blond alebo aj Kdo s koho...(9.1.2006)

Just like heaven je přesně mířeným projektilem do srdcí těch, co potřebují doplnit zásoby romantiky. Nejedná se o žádný přelomový snímek, ani o žádného pokusného králíka, ale o klasicky střiženou romantickou komedii, která si nehraje na nic víc než je, pouze dělá svoji práci. A musím dodat, že ji odvádí hodně solidně. Scénář je samozřejmě průměrnou záležitostí a najdete v nich hromadu logických i nelogických děr jako v Bagdádu po náletu, ale také je zde pěkný jemný humor se spoustou jízlivých narážek a vtípků. NO dobře těch vtípků tam zas tak moc není, jenomže sladce roztomilé Reese a sympaťákovi Marku Ruffalovi to zkrátka odpustíte. Vše je zaobalené hrozně hezky, ať už decentní režie, lehce přeslazená kamera, hodně přeslazená hudba, jo je mi jasné, že na někoho je toho cukrkandlu až moc, ale ono to zkaženou náladu vážně pozvedn.:) Film vhodný nejen pro romantičky (ty si pobrečí každopádně), ale i pro standartního, možná i mužského diváka. :) Objektivně musím dát 3*, ale my romantici si jednu přičteme, že? :)(3.8.2006)

Pohodová romantika s kapkou příměsi komedie, to vše s nonstop roztomilou Reese a uvěřitelně povalečským Markem Ruffalo. Dokonce i s příjemně neobvyklým scénářem, takže se člověk ani chvilku nenudí, občas se zasměje a eště ho to zahřeje u srdéčka. Nojo, holt romanťika. Crowning Moment of Heartwarming na každém kroku. Rule of Funny zde zaklepává občas logiku do země, ale tam, kde to je člověku srdečně jedno. Rozhodně silné 3 hvězdičky.(10.6.2009)

Docela povedená romantika, které body přidává hlavně celková příjemnost a relativní absence velkohubých prohlášení o lásce. Je to tak za 3,5, ale díky spokojenosti mé drahé polovičky a díky tomu, že se mi to líbilo o dost víc než některé značně přeceňované kousky tohoto žánru (jako například můj evergreen 4 svatby a 1 pohřeb :)), zaokrouhluji nahoru.(2.12.2005)

Tohle se mi trefilo do nálady. Reese jako ukecaný duch a Ruffalo coby její lehce uťáplý sekundat sedli nejen sobě, ale i mě. Romantika sice byla všudypřítomná, ale nějak mi připadalo, že tentokrát se tvůrci vyhnuli obvyklým klišé, takže celkově film působil docela neotřele. V závěru jsem se zase usmíval jak blbeček a byl rád, že to všechno dobře dopadlo. 70%(20.9.2012)

• - Přestože Lizzie (Reese Witherspoon) prochází zdí, stolem a nemůže vzít do ruky napříkald telefon, na postel se posadila bez problému. (CrownThomas)

• - 58-milionová komedie vydělala v kinech severoamerického kontinentu během prvních třech dnů (16. – 18. 9. 2005) promítání 16,4 mil. dolarů a celkový výdělek byl něco přes 48 milionů. (imro)

• - Na produkci filmu se podílela také Laurie MacDonald, jedna z nejvlivnějších žen Hollywoodu. Zkušenosti s duchy už má například z výroby obou dílů amerického remaku Kruh. (imro)