Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Trailer

Marsik

Velice sympatická komedie s mým oblíbencem Markem Ruffalem. Závěr sice trochu jako ze Šípkové růženky, ale i tak je to jedna z těch zdařilých romantických komedií. Efekty s duchama moc pěkně a vtipně natočené. 77% (with J.) // (8.2.2014) NOVA - Téměř 3 roky uběhly a dnes jsem si zopakoval tuhle netradičně pojatou, ale hlavně velmi příjemnou romantickou komedii. Počet procent nechávám, i přes to, že jsem to tentokrát viděl s CZ dabingem (ten často dojem zkazí). Tentokrát byl dabing v pořádku. 77% (2/4 with J.) ()

Zíza

Po více jak deseti letech jsem se na film podívala znovu a stále je to taková milá filmová jednohubka, nic hlubokého, jen se dva cizí lidé sblíží. Byla to sranda, téměř bez takového toho přehnaně sladkého patosu, navíc ústřední dvojice je sympatická. Dokonce se na to se mnou kouknul partner a ani u toho nijak zvlášť nebrblal a neměl debilní komentáře, které mívá skoro vždy. Pohodička na večer ve dvou. ()

becki_tu

Příjemná romantická záležitost s velesympatickým párem Reese Witherspoon - Mark Ruffalo, která mi přesně sedla do pohodové nálady. Nebýt několika menších logických kiksů a zbytečně natahovaného a nakonec naprosto zazděného konce (holt je to přeci jen romantická komedie a ne drama), byl bych asi s hodnocením o něco velkorysejší. 65% ()

tron

Spoilery. Tradičná duchárska romantika, ktorá ma prekvapila len tým, že sa v istej chvíli prevalilo, že hrdinka v skutočnosti nie je mŕtva, ale je len v kóme. Inak tuctový scenár so všetkými klišé, ktoré budete čakať - a ktoré skôr alebo neskôr prídu. Na ako-tak pozerateľný (ale stále nudný, hoci milý) kus snímku povyšujú herci Reese Witherspoon, Mark Ruffalo, Donal Logue a Jon Heder. ()

Anderton

Chudák Mark Ruffalo nemá šťastie na romantické komédie. Podobne ako Letuška prvej triedy sa jedná maximálne o priemer, ktorý nezostane dlhšie v hlave ako mŕtve telo teplé. Scenáristi majú v tomto žánri ťažkú krízu a tak kombinujú, kde sa dá...Kedysi ma na to niekto volal do kina, tak to by som asi nezvládol. V telke cez víkend popoludní je to znesiteľné, ale úplne zbytočné. ()

• Hlavní hrdina David (Mark Ruffalo) má během dne různou podobu vousů. Jednou je lehce zarostlý, za okamžik zase hladce oholený a naopak. (CrownThomas)
  • Po nevydařeném záběru vyskočil Mark Ruffalo (David) z okna. Zákulisní informace neuvádějí, z jakého poschodí to bylo, ale údajně velmi vylekal štáb. Dopadl bezpečně na chodník. (imro)