Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

KristKrist

Asi bych si to nestáhla a nedívala se an to několikrát denně,ale vždy když to dávají v televizi se na to ráda podívám..u filmu se totiž vždy skvěle bavím.Není to sice žádné veledílo,ale příběh je to zajímavý,taková odlehčená duchařina. Čtyři hvězdy ()

ES13

Strašně se mi ten film líbí. Úžasná Reese a Mark mě taky hezky překvapil. Mohla bych ten film vidět stokrát a neomrzí. ()

k.rakonos

Příjemná romantická komedie s dobrým námětem. Jako vždy roztomilá Witherspoon, film určitě nezklame a místy donutí člověka i k zamyšlení... ()

Honey007

Zajímavý nápad, ale ve finále je celý film tak nějak o ničem. Taková oddechovka k žehlení. Bohužel nic víc. 30% ()

Jerkie

Nemůžu zapomenout na to, kdy jsem to viděla poprvé. Dojalo mě to. Moje obměkčelé srdce poskočilo a zaradovalo se. Je to prosté, ale koukatelné. Příjemné. Zábavné. Nemám moc, co bych vytkla.. ()

PinkieCat

Úplně normální situace, znáte to - nastěhujete se do nového, pěkného bytu, z bydlení máte radost...až najednou...zjistíte, že nejste v bytě sami. Nýbrž, že byt s vámi sdílí duch atraktivní a sympatické Reese Winterspoon, který ještě ke všemu tvrdí, že byt patří jí a vyleká se vás stejně jako vy jí.... Pak vás napadá, že nejspíš blázníte, nejste normální, ale po čase se s mrtvou kráskou spřátelíte, vyslechnete její příběh a zjistítě, že je i docela fajn. A pak přijde ten okamžik, kdy si položíte otázku: "A co když je to pravda?" Toť hlavní zápletka filmu, ale teď vážně. Pokud budete brát tento film pohodově a s nadhledem, můžete se u něj pobavit a zarelaxovat. Já osobně jej vidím jako ideální pro nedělní romantické odpoledne s přítelem (když ho tedy přemluvíte :-) ). ()

Archvile

Celkom príjemná ducharská romantická komédia typu "Ghost" alebo " Switch". Dobre zahrané, slušná hudba. Na studené nedeľné poobedie ako stvorené. ()

audrey.ley

Příjemná oddechovka s notnou dávkou romantiky a humoru. Ústřední dvojice je sympatická a přesvědčivá, zvláště Reese, kterou jsem znala jen z Pravé blondýnky, mě velice překvapila. Škoda jen několika rádoby vtipných scén, které podle mě film spíše shodily. ()

Rathe

Teda bylo to sladký jak cumel, ale mě se to prostě líbilo... asi nějaký emocionální výkyv nebo fakt nevím. Chvilku jsem se do toho filmu úplně vcítil. Reese a Mark tvořili nádhernou dvojici, kterým to asi každý divák již od začátku přál. ()

splaty

Být duch, který ví, že ho někteří pozůstalí vidí a že druzí pozůstalí chtějí odpojit jeho fyzické tělo od přístrojů, což by znamenalo smrt, tak by můj pud sebezáchovy pracoval na mnohem vyšší obrátky. Ale scénář hold říkal..."V kliiidu, však to nějak dopadne.. A když ne, tak hold umřeš, no, aspoň budeme mít dojemnější konec..." ()

Jirkacek

Snímek A co když je to pravda? mne zaujal zejména kvůli představitelce hlavní role Reese Witherspoon, která si zde zahrála pracovně vytíženou Elizabeth Masterson, lékařku v nemocnici v San Francisku. Tato sympatická blondýnka se mi líbila už v jiných filmech, ze kterých bych zmínil třeba Divočinu. Jak jsem však sledoval tento film, uvědomoval jsem si, že právě v A co když je to pravda? jí to slušelo absolutně nejvíc. Prostě světlovlasá kočka. Co se týče příběhu, hodně mi připomínal podobně laděný známý film Duch s Patrikem Swayzem. Toho nahradil David Abbot (Mark Ruffalo), kterého jsem znal z dua Podfukáři, ale nebyl mi příliš sympatický. Takže když vlastně ty dva zprůměruji, vyjde mi čistá trojka a tak byla otázky, jestli stejný počet hvězd tento romantický lehce komediální film z roku 2005 získá. Příběh začal v nemocnici, ve které naplno pracovala Elizabeth Masterson, která měla svou práci ráda a byla také oblíbená mezi kolegy. Neměla však čas na svůj soukromý život, takže byla svobodná a občas navštěvovala svou sestru Abby Brodyovou (Dina Spybey-Waters), která měla dvě malé děti Lilly a Zoe a manžela. Jednoho dne se Elizabeth vracela po dlouhé šichtě domů a pak měla navštívit sestru, u které se měla sejít s jedním mužem. K tomu však nedošlo, protože cestou nabourala do kamionu a po nehodě upadla do kómatu. Uběhly další tři měsíce a byt po Elizabeth její sestra chtěla pronajmout, jelikož prognózy na probuzení milé dívky nebyly optimistické. Na tento byt s pěkným výhledem na San Francisko náhodou narazil zmíněný David Abbot, kterému před dvěma lety nečekaně zemřela manželka a dosud se z její smrti nevzpamatoval. Nyní hledal nové bydlení a ve společnosti realitní agentky obcházel bez velkého zájmu byty, v nichž ho zajímal jedině pohodlný gauč. Vítr mu náhodou přivál lístek s adresou dalšího bytu a v něm konečně nalezl, co hledal. Rozhodl se nastěhovat, ale jednoho večera se tu nečekaně objevila energická Elizabeth, která tvrdila, že to je její byt. Vyčítala mu nepořádek i zničený stůl, na kterém udělal kolečko. Potom stejně náhle zmizela a tak ji David považoval za halucinaci, protože často pil. Najednou se ale žena objevila znovu a David pochopil, že je duch, a když mu nedala pokoj, najal si různé zaříkávače, aby se jí zbavil. Elizabeth nakonec pod tíhou argumentů uvěřila, že je duch, zmizet však nehodlala. David jednoho dne navštívil knikupectví, kde mu prodavač okultní literatury Darryl (Jon Heder) tvrdil, že Elizabeth je sice duch, ale mrtvá není. Dvojice se usmířila a pomalu se začala poznávat. David se dokonce rozhodl pomoci Elizabeth zjistit něco o její minulosti, na kterou si vůbec nepamatovala. Nikdo v domě si na ni ale nevzpomínal. Při pátraní se dostali k muži, který zkolaboval v restauraci a David mu podle Elizabethiných instrukcí zachránil život. Díky tomu si žena vzpomněla, že musela být lékařkou a tak se vydali do blízké nemocnice pak poznávala bývalé pracoviště i kolegyni Fran (Rosalind Chao) či ambiciózního Bretta Rushtona (Ben Shenkman), který se po nehodě Elizabeth ujal vedení oddělení namísto ní. Vzápětí David od Fran zjistil, že blondýnka měla autonehodu a už tři měsíce ležela v této nemocnici v kómatu. Elizabeth se pokusila vlézt zpět do svého těla, ale to se jí nepovedlo. Vzápětí se dozvěděli, že Rushton chce svou bývalou konkurentku odpojit od přístrojů, aby měl své místo jisté. Potřeboval k tomu však podpis její sestry, která si vzala čas na rozmyšlenou. V té chvíli byl David jediný, kdo jí mohl pomoci, protože nikdo kromě jeho ji neviděl. David tak zašel za její sestrou, která mu ale nevěřila a vyhodila ho z bytu. A tak se David pokusil zabránit odpojení pacientky od přístrojů tím, že ji zamýšlel unést z nemocnice i s postelí a to s pomocí svého přítele psychologa jménem Jack Houriskey (Donal Logue). Nemocniční ochranka je však přitom chytila a v dramatické scéně na chodbě se najednou Elizabeth probudila. Stalo se tak díky lásce Davida, který se do Elizabeth postupně zamiloval, takže předtím odmítl soulož s nadrženou sousedkou Katrinou (Ivana Milicevic), kterou mě nahou ve svém bytě. No, nevím jestli bych se zachoval stejně....Když se Elizabeth probudila, nic si nepamatovala a tak nepoznávala ani Davida, takže na závěr filmu zbývala jediná otázka, jestli se dají ti dva dohromady a když tak jak. Po 95 minutách jsem byl chytřejší, rozuzlení však již neprozradím. Každopádně tento film byla vynikající oddychovka, která nikoho nemohla urazit a příjemně se na ni dívalo. Suma sumárum, příjemný film A co když je to pravda? ode mne získala tři hvězdičky v bezvědomí *** () (méně) (více)

Vesprem

Vždycky se na tenhle film ráda podívám. Ne, že bych ho viděla mockrát, tak 2x nebo 3x. Přestože není nejvtipnější ani nejromantičtější film, ale příjemně se na něj dívá. Má dobré tempo a je výborně zahraný Mark Ruffalo a Reese Witerspoon jsou ve svých rolích naprosto přirození a bezvadně se doplňují. Až to zase budou dávat, znovu se podívám :D ()

Nellaron

Milá ducharinka, ktorá by zapadla v šedi ostatných, podobne ladených filmov, nebyť 2 hlavných protagonistov. Scenár vás nemá čím prekvapiť a film skončí tak, ako si tipnete v úvode. Chýba tu nejaký zvrat. Preto si treba užívať duo Reese Witherspoon a Mark Ruffalo. Celkom im to klape a pokiaľ vám chýba filmový cukor, tak táto dvojica vám ho dodá. ()

peproch

Pokud mají smysl odpočinkové filmy, které nikoho nechtí urazit a pohorší se pouze nějací fundamentalisté, pak tohle je ok, potěšíte se pohledem na Reese W a Marka R a necháte dva "chytrý a silný" aby trochu zblbli láskou, když zjistí že se poměru k někomu, kdo jim byl naprojektován jako partner pro budoucnost nemohou vyhnout. Kdybych bývala byla měla možnost vidět San Francisco z nejakých výhledových míst, tak by se mi film líbil i srdečně, nejen jako příjemné vyplnění večerního času, když na umění se necítíte a plonkově jít spát taky ne. ()