Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Mc.Flurry

tohle? jako co rict? tady se neda nic vytykat,akorat to nepotesi ty co si moc na romantiku nepotrej jako to ja sice taky ne jo, ale pste tolhe dostane snad kazdyho obzvlast kdyz je tam takovy uzasny hvezdny obsazeni v podobe sladky Reese Wtherspoon a neuveritlne sexy Marka Ruffala (fakt tyhle dva zeru) je to pste jednoducha romanticka komedie ktera se odehrava v duchu zemrele-nezemrele divky:-) pste zvlastni...mela autonehodu...ale prseto se zjevuje ve svem vlastnim byte najemnikovi ktery tam ted bydli misto ni...ale ma to fakt dobrou zapletku...nejlepsi je...jak v ty nemocnici jim chtej zabranit aby ji odpojili od pristroju...a pak jak si na nej na ty zahrade vzpomene jen co ji poda klice od bytu....pste supr ja u toho vzdycky chcipam:-) fakt moc pekny:-) juknete:-) ()

gizi

Jedna z lepších romantických komedií. Pěkná a sympatická Reese Witherspoon, legrace především díky skvělému psychiatrovi, dávám 80%. (12.7.2009) Znovu jsem se podíval 7.8.2011, napodruhé už to nebylo úplně ono, přesto příjemné na 75%. Zaznělo pár dobrých písniček. ()

Medic.Droid

Jak to říci. Sice ne příliš úžasný snímek, ale z těch romantických komedií ho mám nejradši. Z toho sladkého konce mě sice bolely zoubky, ale jinak film i herci působí dosti sympaticky v odstínech teplých barev. ()

quimi

Možná trochu fakt přeslazený konec a některé věci byly trapné, ale mně se to fakt i docela líbilo. Místy jsem se docela i pobavil, takže nějakých 70%. A že mám dobrou náladu, tak dám 4*. ()

Pavlo

Romantická komédia, ktorá sa snaží ukázať, že osudová láska zdolá všetky prekážky. Ide o klasickú večernú jednorázovku, od ktorej sa nedá nič viac očakávať než len jednoduchú zábavu. ()

Jurcekk

Reese je moja veľká favoritka. Čo som čakal, to som dosťal. Ten úpný záver bol trochu moc. Ale inak neurazí. ()

iwee23

Reese je pro mě špatná herečka a celý film je tak předvídatelný....ale malé plus za Marka Ruffala...2,5* ()

P@\/EL

Zajímavá komedie, která přinese poměrně nevídanou zápletku. Je pravda, že děj je značně předvídatelný, na druhou stranu film je přijemně vtipný a pohodový. A nutno uznat, že se mi tento film zrovna ten večer trefil do vkusu, protože na konci jsem měl velkou radost, což normálně u těchto romantických komedií nevívám. ()

reccal

Nic překvapivého, romantický námět oživený duchem v hezké podobě Reese. Všechna klasická klišé a dialogy splněny, ale přesto po tomto filmu zůstává příjemný dojem. 60%. ()

salokin

Romantické filmy mám prostě rád a tenhle nezklamal. Ze zápletky se dalo určitě vytěžit víc a rozhodně by tomu sedlo trochu víc humoru, ale po shlédnutí jsem měl celkově dobrý pocit, i přes ten (nejen) patetický konec. ()

Ayax

Pozriem si to vždy, keď mám náladu pod psa... Mám rád Ruffalo, mám rád Whitherspoon... Vôbec sa nenudím ani po X krát... 5*... nevidím dôvod, prečo nie... ()