Poznejte život krále rokenrolu od jeho prvopočátků až na vrchol slávy... V roce 1968 má rokenrolová a filmová hvězda Elvis Presley (J. R. Meyers, za svůj výkon oceněný Zlatým glóbem) po sedmi letech vystoupit před diváky v televizní show, aby nakopl svou stagnující kariéru. Je na pochybách a má strach, že před nimi zcela propadne. Vrací se ve vzpomínkách do svých začátků, do roku 1952, kdy ještě jako středoškolák v Memphisu měl sotva na desky svých oblíbených černošských vzorů a na pomádu do vlasů. Snil o tom, že se stane velkým, bohatým muzikantem a vytáhne své rodiče z bídy. Trvalo mu to dva roky, než se mu podařilo nahrát dravý a neotřelý song, který se neustále ozýval v místním rádiu. Od tohoto momentu se začalo o mladém muzikantovi mluvit čím dál víc a jeho talentu si také brzy všiml manažer Tom „Plukovník“ Parker (R. Quaid), který z něj hodlal vytvořit hvězdu první kategorie... Život Elvise Presleyho, známé rokenrolové hvězdy, obrátí vzhůru nohama zpráva o úmrtí matky, na níž byl od malička fixován. Nový začátek nalezne v západním Německu, kam byl převelen v rámci své vojenské služby. Zde totiž potkává teprve čtrnáctiletou Priscillu (A. Bernathová), která ho zcela uhrane a rozhodne si ji jednoho dne vzít. Když se vrátí do Ameriky, je nejprodávanějším muzikantem své doby a jeho filmy jsou kasovní trháky roku. Je ale také podrážděný, unavený a má chuť všechno opustit. Na natáčení snímku Viva Las Vegas se seznámí se svou další osudovou láskou, Ann-Margaret (R. McGowanová), a jeho vztah s Priscillou tak čeká těžká zkouška. Víc propadá závislosti na prášcích, dostává se do dluhů a musí se vypořádat s novou generací hudebníků, kteří mu šlapou na paty, jako Beatles či Rolling Stones... (Česká televize)

bearmeedek

Tento film jsem měl dost dlouho ve svém archívu, ani jsem netušil, že je „jen“ televizní. Pořád jsem ho obcházel, protože „rokenrol“ jako takový moc nemusím. Ale nakonec se mi to docela líbilo. Nejvíc zajímavý je začátek, kdy si nesmělé ucho Elvis buduje cestu k fanouškům. Další etapou je sláva a bohatství, které z něj udělají znuděného spratka. Jeho závislost na matce se odráží negativně i na vážnějších vztazích se ženami. Závěr zase trochu nabere dech a to je období, kdy se po letech vymazávání mozku různými „vitamíny“ dokáže zase dostat na výsluní. Myslím, že Meyersovo podání Elvise je dost dobré, ale hlavní herec tu byl určitě Plukovník. Za mě slušných 60%. Ale protože k hudbě i k muzikantům mám osobní vztah, tak za toto prostředí a atmosféru o hvězdu navíc. ()

jejdavilda

Jelikož jsem některá vystoupení sledoval současně s dokumentem, ve kterém byl skutečný Elvis, musím konstatovat, že Meyers byl jen slabý odvar originálu, ()

BrianStorker

V mnohém se tento snímek podobá filmu Elvis z r. 1979. Pozorný divák a fanoušek Elvise zde nalezne i pár identických dialogů a scén. Svým způsobem to je do určité míry remake zmíněného filmu. Scénář a režie se zde však ubírá trochu jiným směrem, Elvisova láska k matce a k Priscile je zde trochu hnána do pozadí na úkor jeho závislosti k lékům. Meyers zde odvedl slušný výkon, ale já mu jeho Elvise nevěřil. Na rozdíl od snímku z roku 1979, jsem se nedíval na Kurta Russela, ale na Elvise Presleyho. Russel zde byl skutečně na více než dvě hodiny Elvisem - pohyby, chůze, gesta... Meyers Presleyho zahrál, kdežto Russel Presleyho prožil. Proto jedna hvězda dolů. ()

alpeew

Ač scénář nepřináší nic nového, což platí i o režii původně dvoudílné televizní minisérie, díky originálním nahrávkám a herci Jonathan Rhys Meyersovi, který jako Elvis Presley neomrzí, třebaže film trpí natahováním do 165 minut. Pravděpodobně se jedná o jeden z lepších životopisných filmů co kdy byl o osobnosti krále rock´n´rollu natočen. Raketově získaná sláva nevyrovnanému, leč neobyčejně nadanému muzikantovi splnila všechny sny, ale též mnohé vzala. Film navíc potvrzuje všeobecně známou skutečnost-že Elvise nezničily jen drogy, ale i přílišná loajalita k lidem, kterým důvěřoval. Za Jonathan Rhys Meyerse by si film možná zasloužil o hvězdu navíc. Je fakt skvělý Elvis! ()

jafuska

Elvis tak velký pojem a popová legenda a jeho písničky jsou známé dodnes, a to je fajn, sice jsem nikdy nijak zvlášt nemusela tento styl hudby, ale jeho písničky nebyli špatné a když je to navíc natočené jako životopis, abychom my mladší generace věděli jak to přesně bylo to jenom uvítáme. ()

PoNoruška

Z celého filmu je cítit televizní pojetí, televizní stylizace a bídný casting (hlavně Priscila se nepovedla). Podoba Meyerse s Elvisem je skutečně přesvědčivá, velkým mínusem je ovšem Meyersův menší vzrůst, který se bohužel režisér nepokusil zamaskovat šikovně volenými záběry.Z hlediska celkové kvality filmu by se nemělo jednat o zásadní nedostatek, ale mě to po celou dobu příšerně vadilo. Mimochodem stejný problém jsem u Meyerse měla i v Tudors, kde hraje Jindřicha VIII (vyhlášeného svou vysokou a urostlou postavou). Jinak se na chlapce celkem hezky koukalo, ale nic nového nám to koukání nepřineslo. ()

Piccollo22

Nebyl to špatný film, ale myslím, že v něm chybělo dost podstatných záležitostí ze života Elvise. A ve filmu chyběly, aby ho nepošpinily. Jinak Jonathan měl dobrý výkon, ale zároveň obrovské mezery co se týče souhry playbacku...No podle mě to ušlo, ale zároveň mohlo být lepší. ()

PTuranyi

Výborne natočený životopisný film približujúci životnú dráhu Elvisa Presleyho od prvých pokusov v nahrávacom štúdiu. Môžeme tak sledovať jeho úspechy aj problémy, hudobné, rodinné aj súkromné. Dozvieme sa aj pôvod kultovej vety "Elvis opustil budovu". Film má kvalitnú produkciu a výborných sviežich hercov a prekvapivo výbornú Camryn Manheim, známej zo seriálu Stratené duše, v úlohe Elvisovej mamy. Druhá časť prináša postupný úpadok. Hudba už nie je v centre pozornosti a dej sa rozpadá množstvo epizódnych problémov rovnako ako Elvis. Napriek tomu si film udržuje nadpriemernú úroveň. 75% ()

Moredogs

Velmy slušné ako tv film a tak je to správne. Film ma uspokojil. Oproti Russelovmu Elvisovi je to konzistentnejšie. Je to vcelku dobrý film ale ako film o Elvisovi neviem či dostačujúce, on si zaslúži to čo čakám od nového Luhrmanoveho Elvisa, uvidíme. 75% ()

kakttus

Film, který mě přinutil konečně V Elvisovi viděl víc než "jen" úžasný hlas a skvělou hudbu, ale (pokud je film skutečně autentický) také někoho, kterému se navzdory obrovskému úspěchu vlastně nikdy nepodařilo dosáhnout svých snů a někoho, jehož povaha měla daleko k dokonalosti. Realita všechny jeho sny překroutila a tak mu nakonec zůstala jen hudba, do které dával úplně všechno. Stejně jako Jonathan Rhys Meyers do role, ve které se snad nejvíc projevil jeho obrovský herecký talent. K dokonalému dojmu, který jsem z jeho hereckého ztvárnění nesmrtelného krále měla zajisté přispěla i fyzická podobnost. Filmu chyběl už jen kousek k dokonalosti a další plus mu patří za to, že mě konečně přinutil ocenit, jak úžasný zpěvák Elvis Presley byl. ()

Mischak

Nejsem úplně fanynka Elvise filmového, u hudby je to jasný, tam chlapec konkurenci nemá. Podívala jsem se na pár filmů, kde hrál pravý Elvis. No a nedá se to srovnávat, protože toto je o části života Elvise. A tady zase kraluje Jonathan Rhys Meyers. Tady je králem on. Perfektně zahrané životopisné drama. Ten Glóbus Meyers nedostal jen tak za nic, ale za skvělé hraní. Pro mě jeden z nejlepších životopisných filmů o Elvisovi. Za zmínku stojí také Camryn Manheim v roli neurotické matky - taky Globus-za vedlejší roli. ()

kori_kori

Meyers byl slušnej... nejsem Elvisova fanynka, ikdyž jeho tvorbu prostě nelze ignorovat, a tak jsem se při sledování filmu zaměřovala na výkony herců ... a to co Meyers dokázal se svým tělem a mimikou klobouk dolů ... že by měl film ale nějakou šťávu a přikurtoval mě k obrazovce tak, že bych si ani neodskočila, to zase ne ()

Adri.

Koukatelné zpracování plné informací a scén z Elvisova života, i když to nebyl úplně film v pravém slova smyslu, ale spíše jen sled událostí tak, jak šly po sobě. J. R. Meyers se hodně snažil, někdy až moc, ale ze všech tří Elvisů (Elvis (2022), Elvis (1979)) se mi líbil nejmíň. 71% ()

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)