Past na rodiče

The Parent Trap

Pasca na rodičov

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Past na rodiče jsem měl rád jako děcko a asi ji mám rád dodnes. Je to pohádka s jasně danými charaktery a hned na začátku filmu je jasné, jak skončí, přesto z něj čiší lidskost a znázornění pohody a ideálu rodiny jako takové. Navíc to má spád, hlavní představitelka se v dvojroli Annie a Hell vyřádila a z hlediska vtipu notně přispívá Meredith. K Disneymu podobné dějové linie prostě patří a je dobře, že existují, obzvlášť pro děti.(20.9.2014)

Hodnotím za 3..........Celkem dobře sluše sehraná komedie. Co se mi velice líbilo bylo herecké obsazení Natasha Richardson, Dennis Quaid tento pár byl veli skvěle sehraný to se musí nechat doufám, že je někde ještě spolu uvidím. Co se týče malých holčiček je úctihodné že se do takovéhoto filmu pustily a to bych řekl že selkem naplno, ale co bych řekl že svou roli nezvládli -herecké výkony strašně přemrštěně zahrané až přehnané. Celkový námět filmu se mi také nelíbyl chtělo to když už je to určeno především těm nejměnším , alespoň trochu více akce . Toť můj skromný názor.(28.6.2006)

• Judy24

Nemůžete ode mě čekat objektivitu, když jsem holčička, která vyrostla na té "pravé" Luise a Lotce (mluvím o knížce, jiný film jsem neviděla). Takže ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, připadalo mi to prostě příliš "americké", příliš vyhrocené v nesprávných chvílích (viz. táborové naschvály - zejména ten se zaneřáděnou chatkou) a prostě příliš přitažené za vlasy. A nevím, nemůžu si pomoct, jakkoli byla Lindsay roztomilá, bylo by mi asi o poznání sympatičtější, kdyby hlavní role hrála dvojčata. Nemůžu dát víc, ale snažila jsem se...(15.9.2012)

Hallie Parkerová a Annie Jamesová (Lindsay Lohan) jsou obě obyčejné malé holky, a dokud se nepotkají na letním táboře, nemá jedna o druhé ani tušení. A už vůbec ne o tom, že jsou vlastně jednovaječná dvojčata - a že jejich rodiče se po krátké známosti (rychlý vztah, svatba, svatební noc, narození dvojčat) rozešli, holčičky si rozdělili. A tak už na táboře začnou spřádat ďábelský plán - dát rodiče opět dohromady. Ale musí pohnout, neboť jejich tatík si našel novou přítelkyni, která je až příliš žhavá do vdávání ... O tom že ve filmu hlavní dvoj-roli hraje Lindsay Lohan jsem samozřejmě věděl, ale přesto jsem si po jejím objevení zpočátku filmu musel vše ověřit. Ta příjemná zrzavá a pihovatá holčička je opravdu tou královnou alkoholových večírků? Past na rodiče je asi jejím nejlepším filmem - ale není se čemu divit, když jej natočila Nancy Meyers, která má na točení příjemných rodinných filmů snad patent. Sice Past na rodiče je jen remakem filmu z roku 1961, ale posazení do současného prostředí filmu určitě prospělo. Kromě samotné Lindsay Lohan (na které film stojí) stojí za zmíňku snad jen Elaine Hendrix, v roli zlé snoubenky. Dennis Quaid i Natasha Richardson vlastně celý film jen postávají a blbě se tlemí (ale to asi scénář vyžadoval). Taktéž nutno pochválit příjemnou hudbu Alana Silvestriho...(26.2.2010)

Světe div se, existuje na tobě rodinný film s Dennisem Quaidem a hned dvěma dětskými hrdinkami, který mě NEŠTVE! Dokonce jsem se u něj bavila. Předlohu Ericha Kästnera mám ráda, a scénář, hudba a zvlášť casting se povedl: Lindsay Lohan je roztomilá na druhou, zlatokopka Meredith správná piraňa a mamka Elizabeth mi připomínala Emmu Thompson. Vidět víc takových rodinných filmů a možná by se ze mě dokonce stal rodinný typ.(5.1.2015)

• - Při přivítání s otcem (Dennis Quaid) mená Hal (Lindsay Lohan) batoh, v dalším záběru ho už má. (jirimat)

• - Když se Hallie (Lindsay Lohan) a Annie (Lindsay Lohan) potkají na táboře, mají holky na krcích podle jejich slov počáteční písmena jejich jmen. Po chvíli je ale vidět, že tam mají srdíčka. (Mr.Hudson)

• - Keď Hallie stretáva Martina na londýnskom letisku, v pozadí môžeme zazrieť Lindseyinu matku držiacu jej brata, vedľa nej stojaceho staršieho brata Michaela Lohana a sestru Ali Lohan. (Karush)