Past na rodiče

The Parent Trap

Pasca na rodičov

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Zpočátku film funguje jako opravdu zábavná komedie ( prázdninový tábor) s přibývajícím časem se však film stává čím dál více předvídatelnější a hlavně nevtipný a pouze romantický a nudný. Postavy se dělí na štastné a na ty které štastné budou. Konec je neustále oddalován - díky bohu za zábavný výlet do přírody, kde je konečně "odstraněna" i hlavní záporačka. No a hlavně tu hraje mladičká Lindsay !!!(22.10.2005)

Nick a Elizabeth se před jedenácti lety rozvedli a v klidu si svůj megalomanský majetek rozdělili rovným dílem. Právě narozená dvojčata Annie a Hallie rovněž nerozřezali příčným řezem, ale pragmaticky si vzali každý jedno. Jenže nyní se na letním táboře potkávají obě slečny, zjišťují nápadnou podobu, stejná data narození i absenci jednoho z živitelů a v jejich malých hlavičkách se již rodí poťouchlý plán na obnovení rodiny spočívající v záměně identit prťavých konspirátorek.(5.2.2009)

Taková novodobá Luisa a Lotka:-) Tuhle knížku jsem četla jako malá a tak jsem byla zvědavá, jaký bude film. Lindsay Lohan (i když ji mám celkem ráda i teď) v dětské roli výborná. V dětské dvojroli:-) Jedna s tátou, druhá s mámou, pak se potkají na táboře, ukujou pikle a vymění se, aby ta první poznala mámu a ta druhá tátu:-))) Geniální:-) Samozřejmě že holky to takhle nenechají a rozhodnou se odstranit hloupou a nafrfněnou "kruelu", aby se táta a máma zase dali dohromady:-) Jj, tenhle film mám hodně ráda:-)))(23.6.2009)

Heh. Ešte na strednej u nás na škole vyberali najlepších žiakov angličtiny z každej triedy. Nepýtajte sa ma na akú strednú som chodil, ale na to, aby ma vybrali mi stačilo vedieť rozoznať yes od no, a tak sa nás asi dvadsiatka šťastlivcov ocitla v kine :). Viete si predstaviť, ako asi chutí kino, keď zvyšok triedy rieši príklady z fyziky :). Ale nielen kvôli tomu má tento film moje sympatie. Je to proste príjemná, nenáročná zábava. Kde sú tie časy, keď dokázala zaujať aj vtedy ešte neskazená Lohanová?(19.6.2006)

Typicky rodinny film, svym zpusobem kycovity a naivni, ale zkratka takovy, od ktereho se clovek neodtrhne, protoze je to vsechno tak hezky dojemne, a protoze je v nem Lindsay jeste roztomila holka, prosta od svych pozdejsich skandalu. Ono by se v tomhle filmu nemuselo temer nic moc delat, protoze samotna zapletka vas nuti na mnoha mistech k slzam. Rozdelena dvojcata, kazdy u jednoho rodice, se jednou potkaji a vymysli, jak dat matku s otcem opet dohromady. V tom jim pomaha i komornik a chuva, a naopak plan kazi chystana svatba s "Cruellou z Dalmatinu", jak ji vidi obe male slecny. No obe...je to dvojrole, a musim uznat ze povedena. Necitil jsem tusim nic, co by mi tuhle iluzi kazilo. Klicovani obou "verzi" Lindsay je povedene. Kdybych byl hnidopich, tak to nejmarkantnejsi, ceho by si rodice asi vsimli, kdyz se holky potajnu vymeni, ze maji jiny prizvuk. Tedy mely by logicky mit (videl jsem dabing, ale predpokladam ze ani v orignale nemaji jiny akcent). Prece jen ma zit jedna odmala v Londyne... To se tu holt neresi, ale co, neni to tak podstatne. Vsechno je zalozeno na poznani matky/otce, protoze holky ziji kazda oddelene. Take romanticka linka, kdy se oba nakonec potkaji je slusna. I kdyz mi trochu vadilo, ze ten happyend zbytecne odkladali, a na stopazi je to pak znat. Misto "na 3x" do toho mohli "trisknout" hned a ani bych se nezlobil :) Takhle pusobi anabaze s odstranenim "Cruelly" uz trochu moc disneyovsky, ale jinak je film opravdu prijemny, jimavy a ma skvely soundtrack.(20.8.2014)

• - V roli Vicky, matky Meredith Blakeové, hraje Joanna Barnesová. Joanna Barnesová hrála Vicky i v původním filmu Parent Trap (1961). Tam to ale byla ona, která se dvojčatům snažila otce odloudit. (MeGab)

• - Ve scéně, kdy jsou Nick (Dennis Quaid) a Elizabeth (Natasha Richardson) spolu ve sklepě, je při záběru na Nicka nad jeho hlavou vidět mikrofon. (Mr.Hudson)

• - Poté, co jde Hallie (Lindsay Lohan) za deště s maminkou z ateliéru a volají si taxíka, přijíždí taxík k pravé straně silnice, přestože se nacházejí v Anglii. (Mr.Hudson)