Past na rodiče

The Parent Trap

Pasca na rodičov

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Začátek je pojatej vyloženě dětsky a dospělejšího diváka nemá moc příležitostí zaujmout. Když se holky vyměněj, rozjíždí se obstojná taškařice a podivaná "pro celou rodinu". Závěr potom patří čistý romantice, která zase nebude mít co říct dětskýmu publiku. Všechno je umocněný zbytečně dlouhou stopáží, která v jistejch chvílích spolehlivě znudí dospěláka a co potom neposedný dítě? Takže pro koho pani režísérka vlastně Past na rodiče točila? Ale co naplat, i přes popsaný nezanedbatelný neduhy je film pořád lepší žánrovou podivanou. Vyloženě trapnejch situací moc neni a střízlivá i "čistá" Lindsay Lohan hraje dobře, stejně jako její rodiče, tři silnější hvězdy.(10.7.2012)

Velmi milá a zdařilá rodinná podívaná se vším všudy, co by měl film tohoto žánru obsahovat - výborný scénář, dojemné okamžiky, líbivou atmosféru i příjemný humor. Lindsay Lohan v roli dvojčat je výborná, celé obsazení je přesné a zaslouží pochvalu. I přesto, že Past na rodiče má více než dvouhodinovou stopáž, film nepůsobí natahovaným dojmem a jedná se o svižnou a zábavnou podívanou.(12.5.2012)

Když jsem byla malá, strašně se mi líbila kniha Luisa a Lotka. Je to o úplně tom samém, takže film se knížkou asi inspiroval, i když samozřejmě zde museli přihodit pár věcí a něco naopak škrtnout, aby byl film pro lidi více atraktivní. Někdy vtipný, jindy i dojemný... Takový pohodový, vidět ho už nemusím, ale není rozhodně špatný!(9.6.2014)

Světe div se, existuje na tobě rodinný film s Dennisem Quaidem a hned dvěma dětskými hrdinkami, který mě NEŠTVE! Dokonce jsem se u něj bavila. Předlohu Ericha Kästnera mám ráda, a scénář, hudba a zvlášť casting se povedl: Lindsay Lohan je roztomilá na druhou, zlatokopka Meredith správná piraňa a mamka Elizabeth mi připomínala Emmu Thompson. Vidět víc takových rodinných filmů a možná by se ze mě dokonce stal rodinný typ.(5.1.2015)

Hehe :) Rodinná komedie jak má být! Když se řekne rodinná komedie tak si vyvavím přesně tento film. Film potěšující všechny členy rodiny - jak malé děti, tak dospělé rodiče. Příběhová linie je skvěle pochopitelná pro diváka v jakémkoliv věku. Nevím co se mi na filmu tak líbilo, ale nejspíš to, že ve filmu skoro není použito žádné násilí, vše je dětsky a romanticky barevné a veselé. U tohoto snímku bych nerozebíral každou část film zvlášť, ale bral bych ho jako celek, což se nakonec má. Jako celek je film prostě dokonalý. Dále bych zmínil hlavní aktérku Lindsay Lohan, která hraje to nejsladší koťátko jaké jen jde. Opravdu je doslova k snědku :) - ale pozor. Lindsay se nám vyklubala v pěknou buchetku k sežrání, je nyní velice hezká a krásná dívka, kterou bych rozhodně nikdy opvrchně nepohrdnul :)(24.10.2005)

• - Pán, ktorý sobáši pár na začiatku filmu, je kameraman. (Karush)

• - Když se Hallie (Lindsay Lohan) a Annie (Lindsay Lohan) potkají na táboře, mají holky na krcích podle jejich slov počáteční písmena jejich jmen. Po chvíli je ale vidět, že tam mají srdíčka. (Mr.Hudson)

• - Keď Hallie stretáva Martina na londýnskom letisku, v pozadí môžeme zazrieť Lindseyinu matku držiacu jej brata, vedľa nej stojaceho staršieho brata Michaela Lohana a sestru Ali Lohan. (Karush)