Past na rodiče

Pasca na rodičov

The Parent Trap

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Velmi dojemný snímek o shledání dvou ztracených dvojčat a jejich následném plánu, jak dát dávno rozvedené rodiče znovu dohromady. Kdybych nebyl takový tvrďák, brečel bych jak želva :-) Malá Lindsay Lohanová je v dvojroli dvojčat dokonalá, jediné, co mi na filmu trochu vadilo byly přehrávané komické postavičky komorníka a chůvy a velmi hysterická záporačka (tatínkova nová nastávající).(7.10.2003)

Člověk by rád propadl roztomilosti Lidsay Lohan před obdobím sexu, drog a rokenrolu, omámí ho láskyplná rodinná nálada snímku (a klasická předloha) i jistá režie Nancy Meyers, při zpětném pohledu se ale jedná o jednu klasickou situaci za druhou, takže dojmout jsem se nechal rád, ale v hodnocení -v tomto případě- rozum nepotlačím.(3.3.2016)

Roztomilé rodinné ragú. Rozkošné ratolesti rozproudí rozprávku, rozšifrují rodičovský rozsudek a rezolutně rozporují rozhodnutí. Rozehrají rošťárnu, rozcuchají roky rozejité rodiče, rafinovaně rozemelou rentiérku a rozbijí rodičovskou rezoluci. Rozrušením radostně ráčkuji. Romantický ráj. Rdím se...(4.6.2014)

Taková novodobá Luisa a Lotka:-) Tuhle knížku jsem četla jako malá a tak jsem byla zvědavá, jaký bude film. Lindsay Lohan (i když ji mám celkem ráda i teď) v dětské roli výborná. V dětské dvojroli:-) Jedna s tátou, druhá s mámou, pak se potkají na táboře, ukujou pikle a vymění se, aby ta první poznala mámu a ta druhá tátu:-))) Geniální:-) Samozřejmě že holky to takhle nenechají a rozhodnou se odstranit hloupou a nafrfněnou "kruelu", aby se táta a máma zase dali dohromady:-) Jj, tenhle film mám hodně ráda:-)))(23.6.2009)

Jeden z mých zamilovaných dětských filmů, na který se při příležitostném vysílání vždycky ráda podívám. Lindsay Lohan je tu vážně skvělá a pamatuju si, jak se mi vždycky líbila táborová část a pak plánování Annie a Hallie...prostředí Londýna a vinic v Kalifornii. I další herci a jejich postavy jsou skvělí...elegantní a krásná Natasha Richardson (RIP), pohledný sympaťák Dennis Quaid a úžasně vtipné byly i postavy komorníka Martina a Chessy. Přiznám se, že film už znám skoro nazpaměť...a podle mě má vše, co má dobrá rodinná komedie mít...vtipné, docela dost hlášek, krásně dojemné, příjemný (můj velmi oblíbený) soundtrack...Here comes the sun, LOVE, Ev'ry time we say goodbye...http://www.youtube.com/watch?v=GJRGynQG2sI(12.5.2012)

• - Nakrúcanie scény, v ktorej Annie s Hallie ležia na posteli a kamera sleduje zatiaľ niečo iné, trvalo šesť hodín, počas ktorých sa Lindsey prezliekala za Annie a Hallie. (Karush)

• - Na začátku tábora se objeví titulek hlásající "O 11 let a 9 měsíců později", což datuje dobu od početí dvojčátek a mělo by jim být přesně 11 let. Ve scéně na samotce ale říká Hellie (Lindsay Lohan), že jí "11. října bude 12", přičemž se scéna odehrává v červenci nebo srpnu. Titujek by tedy měl znít "O 12 let a 6 měsíců později". (Snilek1379)

• - Při svatbě na lodi, když jde fotografka fotit novomanžele, stojí na stole dvě svíce. Na fotce ale chybí. (jirimat)