Past na rodiče

Pasca na rodičov

The Parent Trap

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

dvojčatá, a ešte k tomu identické, obľúbená to téma rozprávkárov od čias antických, veď kto by nepoznal legendu o romulusovi a removi, ci dumasovho muža s maskou, a nás - nemeckou literatúrou päťdesiatych rokov odchovaných - Lujzu a Lotku ? A práve tento príbeh je v americkom vydaní (aj keď v podaní trochu afektovanej Lindsay Lohanovej), je z tých dielok od podobných dievčatach snáď najlepšie spracovaný. Prijemné oddychové sledovanie. Možno by si ten film zaslúžil viac bodov odo mňa, ale som už predsa len na to pristarý, ale odkladám si ho pre svoje male dievčence, raz ich poteší, minimálne mozno tak ako kedysi mňa jeho knižná podoba.(1.11.2013)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10///+celí film jako komplex, Lindsay je ohromující a je tam dvakrát .-ú, doslova všechny postavy, film je nenásilný, vtipný a příběh je kouzelný, vyjímečně se povedl i dabing, a nemohu opomenout rozdílná prostředí -trošku škoda že sluha, chůva a děda nedostávají více prostoru, mno a nejspíš se nedočkáme pokračování po 10ti letech/// Tak si říkám jestli bych byl před 8 lety kdy film vznikl ještě více uchvácen, přecejen teď jsem starší a Annie ani Hallie již není moje věková kategorie, přesto vím, že bych byl uchvácen tímto filmem stejně. Důvod je zřejmí, zde se díky nejedné výbroné veci (děj, herci...) podařilo natočit vskutku kouzelný snímek, který se bude líbit i moji babičce a od doby natočení neztratil nic ze svého kouzla, kterým učaruje diváky./// Celkem 92%///(9.6.2006)

Tak tady jsem poprvé viděla Lindsay Lohan. Annie a Hallie jsou dvojčata, ale ani jedna neměla o té druhé tušení. Shodou šťastných okolností se setkají na letním táboře. Po řadě drobých rozporů se spolu skamarádí. Rozhodnou se, že se vymění. Holky vymyslí geniální plán. Annie odjede ke svému otci, kterého nikdy neviděla a Hallie odjede do Anglie ke své mamince, kterou také nikdy nepoznala. Chtějí dát své rodiče zase dohromady, aby byli zase jedna rodina. Lindsay je tady skvostná. Úžasná dětská dvojrole, která nemá chybu a je dokonalá. Nemám filmu co vytknout. Vždycky se na něj ráda dívám. I když už malá Lohanová nám trošku vyrostla. Film doporučuji všem, kteří chtějí stravit čas se skvělou rodinnou komedií.(2.10.2008)

Velmi dojemný snímek o shledání dvou ztracených dvojčat a jejich následném plánu, jak dát dávno rozvedené rodiče znovu dohromady. Kdybych nebyl takový tvrďák, brečel bych jak želva :-) Malá Lindsay Lohanová je v dvojroli dvojčat dokonalá, jediné, co mi na filmu trochu vadilo byly přehrávané komické postavičky komorníka a chůvy a velmi hysterická záporačka (tatínkova nová nastávající).(7.10.2003)

Hodnotím za 3..........Celkem dobře sluše sehraná komedie. Co se mi velice líbilo bylo herecké obsazení Natasha Richardson, Dennis Quaid tento pár byl veli skvěle sehraný to se musí nechat doufám, že je někde ještě spolu uvidím. Co se týče malých holčiček je úctihodné že se do takovéhoto filmu pustily a to bych řekl že selkem naplno, ale co bych řekl že svou roli nezvládli -herecké výkony strašně přemrštěně zahrané až přehnané. Celkový námět filmu se mi také nelíbyl chtělo to když už je to určeno především těm nejměnším , alespoň trochu více akce . Toť můj skromný názor.(28.6.2006)

• - Poté, co na Annie (Lindsay Lohan) padá velká vodní bomba, je mokrá od hlavy až k patě. Když jde ale hlavní instruktorka provádět inspekci a Annie ji přemlouvá, ať jde klidně dovnitř, má vlasy zcela suché a svázané do culíku. (Mr.Hudson)

• - Rolu dvojčiat mala pôvodne hrať Michelle Trachtenberg, ktorá má zhodou okolností ten istý dátum narodenia ako dvojčatá vo filme. (Karush)

• - Když se Hallie (Lindsay Lohan) a Annie (Lindsay Lohan) potkají na táboře, mají holky na krcích podle jejich slov počáteční písmena jejich jmen. Po chvíli je ale vidět, že tam mají srdíčka. (Mr.Hudson)