Past na rodiče

The Parent Trap

Pasca na rodičov

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Nejde zapomenout na léta, kdy jsem si na videokazetě pouštěla pořád dokola a dokola Past na rodiče. Snímek mě uchvátil a Lindsay Lohan jsem si v hlavní roli sester - dvojčat vychutnávala od začátku až do úplného konce. Vlastně je to takřka jediný film kde ji můžu vystát ;) Odvedla ovšem výbornou práci a i když je tento film remake, chytne vás za srdce a už vás nebude chtít pustit. Chytlavé písničky, vyvedené hlášky, vždy vtipný Dennis Quaid a dnes již vzpomínková Natasha Richardsonová. Naprosto pohodový rodinný film, který mohu jen doporučit.(14.4.2011)

Tak tady jsem poprvé viděla Lindsay Lohan. Annie a Hallie jsou dvojčata, ale ani jedna neměla o té druhé tušení. Shodou šťastných okolností se setkají na letním táboře. Po řadě drobých rozporů se spolu skamarádí. Rozhodnou se, že se vymění. Holky vymyslí geniální plán. Annie odjede ke svému otci, kterého nikdy neviděla a Hallie odjede do Anglie ke své mamince, kterou také nikdy nepoznala. Chtějí dát své rodiče zase dohromady, aby byli zase jedna rodina. Lindsay je tady skvostná. Úžasná dětská dvojrole, která nemá chybu a je dokonalá. Nemám filmu co vytknout. Vždycky se na něj ráda dívám. I když už malá Lohanová nám trošku vyrostla. Film doporučuji všem, kteří chtějí stravit čas se skvělou rodinnou komedií.(2.10.2008)

Jeden z mých zamilovaných dětských filmů, na který se při příležitostném vysílání vždycky ráda podívám. Lindsay Lohan je tu vážně skvělá a pamatuju si, jak se mi vždycky líbila táborová část a pak plánování Annie a Hallie...prostředí Londýna a vinic v Kalifornii. I další herci a jejich postavy jsou skvělí...elegantní a krásná Natasha Richardson (RIP), pohledný sympaťák Dennis Quaid a úžasně vtipné byly i postavy komorníka Martina a Chessy. Přiznám se, že film už znám skoro nazpaměť...a podle mě má vše, co má dobrá rodinná komedie mít...vtipné, docela dost hlášek, krásně dojemné, příjemný (můj velmi oblíbený) soundtrack...Here comes the sun, LOVE, Ev'ry time we say goodbye...http://www.youtube.com/watch?v=GJRGynQG2sI(12.5.2012)

Perfektní rodinná komedie, ve které v dvojroli září Lindsay Lohan. Jako kluk jsem se na film mohl dívat stále dokola. Ale i nyní je to skvělá podívaná. Stále mě baví sledovat, jak si na jednom letním dívčím táboře dvě roztomilé, hezké a téměř na chlup stejné slečny vymění své role, aby mohli poznat jednoho z rodičů, které neznají. K tomu je však nutné, aby vypadali přesně tak, jak ta druhá. A proto se v přípravě na danou roli jedna z holek (Annie) nevyhne ani střihání vlasů či propíchnutí uší, což pro ni není zrovna příjemná věc. Navíc je samozřejmě potřeba také znát všechny zvyky a poznatky o té druhé rodině. Tato první i ta navazující část, kdy rodiče i celá rodina poznává svoji "novou" dceru, jsou asi nejlepšími v celém filmu, ačkoli i další scény jsou velmi vtipné a tedy skvělé. Neutuchající zábava s dvojčaty Annie a Hallie (Hallie je asi oblíbenější) i s jejími sluhy a rodiči, která pokaždé potěší a rozveselí.(2.1.2017)

Velice příjemná záležitost hlavně díky ústřední trojici, ze které mé sympatie přirozeně nejvíc náleží Quaidovi. Přiznejme si: kdo by nechtěl mít zazobanýho papínka s vinicí v Kalifornii a vzhledem Dennise Quaida? Jinak samozřejmě Past na rodiče je x-tou variací na Luisu a Lotku, ale tentokrát v americkém a neškodném vydání.(22.10.2005)

• - Když sluha přináší medvídka - černého pasažéra, tak matka má na ruce hodinky, v následujícím záběru hodinky chybí. (jirimat)

• - Při přivítání s otcem (Dennis Quaid) mená Hal (Lindsay Lohan) batoh, v dalším záběru ho už má. (jirimat)

• - Hallie Parkerová (Lindsay Lohanová) si v jedné scéně prozpěvuje píseň "Let's Get Together", která zazněla v původním filmu Parent Trap (1961) v podání Hayley Millsové. (MeGab)