Past na rodiče

The Parent Trap

Pasca na rodičov

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Zpočátku film funguje jako opravdu zábavná komedie ( prázdninový tábor) s přibývajícím časem se však film stává čím dál více předvídatelnější a hlavně nevtipný a pouze romantický a nudný. Postavy se dělí na štastné a na ty které štastné budou. Konec je neustále oddalován - díky bohu za zábavný výlet do přírody, kde je konečně "odstraněna" i hlavní záporačka. No a hlavně tu hraje mladičká Lindsay !!!(22.10.2005)

Začátek je pojatej vyloženě dětsky a dospělejšího diváka nemá moc příležitostí zaujmout. Když se holky vyměněj, rozjíždí se obstojná taškařice a podivaná "pro celou rodinu". Závěr potom patří čistý romantice, která zase nebude mít co říct dětskýmu publiku. Všechno je umocněný zbytečně dlouhou stopáží, která v jistejch chvílích spolehlivě znudí dospěláka a co potom neposedný dítě? Takže pro koho pani režísérka vlastně Past na rodiče točila? Ale co naplat, i přes popsaný nezanedbatelný neduhy je film pořád lepší žánrovou podivanou. Vyloženě trapnejch situací moc neni a střízlivá i "čistá" Lindsay Lohan hraje dobře, stejně jako její rodiče, tři silnější hvězdy.(10.7.2012)

Geniální rodinná komedie s ještě nezkaženou Lindsay Lohanovou ve dvojroli, která nastartovala její kariéru. Dvojčata Annie a Hallie, která o sobě neměla ani tušení, se potkají na letním táboře. Rozhodnou se, že chtějí poznat i druhého rodiče, a proto si vymění úlohy. Každá letí na úplně jiný konec světa (Londýn, Kalifornie) v roli své sestry. Jak tohle může dopadnout? Samozřejmě, jak jinak, než dobře! :) Krásná Natasha Richardson a charismatický Dennis Quaid všemu jen přidávají. Příjemný film, u kterého si odpočinete a skvěle se pobavíte! (95%. Ten mínus dávám za přece jen trochu moc americké provedení.)(27.4.2011)

Když jsem byla malá, strašně se mi líbila kniha Luisa a Lotka. Je to o úplně tom samém, takže film se knížkou asi inspiroval, i když samozřejmě zde museli přihodit pár věcí a něco naopak škrtnout, aby byl film pro lidi více atraktivní. Někdy vtipný, jindy i dojemný... Takový pohodový, vidět ho už nemusím, ale není rozhodně špatný!(9.6.2014)

• Judy24

Nemůžete ode mě čekat objektivitu, když jsem holčička, která vyrostla na té "pravé" Luise a Lotce (mluvím o knížce, jiný film jsem neviděla). Takže ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, připadalo mi to prostě příliš "americké", příliš vyhrocené v nesprávných chvílích (viz. táborové naschvály - zejména ten se zaneřáděnou chatkou) a prostě příliš přitažené za vlasy. A nevím, nemůžu si pomoct, jakkoli byla Lindsay roztomilá, bylo by mi asi o poznání sympatičtější, kdyby hlavní role hrála dvojčata. Nemůžu dát víc, ale snažila jsem se...(15.9.2012)

• - Když se Hallie (Lindsay Lohan) a Annie (Lindsay Lohan) potkají na táboře, mají holky na krcích podle jejich slov počáteční písmena jejich jmen. Po chvíli je ale vidět, že tam mají srdíčka. (Mr.Hudson)

• - Při svatbě na lodi, když jde fotografka fotit novomanžele, stojí na stole dvě svíce. Na fotce ale chybí. (jirimat)

• - Nakrúcanie scény, v ktorej Annie s Hallie ležia na posteli a kamera sleduje zatiaľ niečo iné, trvalo šesť hodín, počas ktorých sa Lindsey prezliekala za Annie a Hallie. (Karush)