V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v Kalifornii, setká se stejně starou elegantní Annie, žijící s matkou v Londýně. Střetnou se v šermířském souboji, a když si po jeho skončení sundají přilby, zjistí, že jsou si k nerozeznání podobné. Zatímco v šermu byla úspěšnější Annie, Hallie zvítězí v partii pokeru. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapeně zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když jim dojde, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opět dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymění místo. Zatímco Hallie se vydává do Anglie jako Annie, její sestra se vydává za otcem do Kalifornie. Obě dívky jsou svými nově objevenými rodiči nadšené. Jenže zatímco dojatá Hallie se seznamuje s dědečkem a matkou, představí otec Annie svou snoubenku, nafoukanou vydavatelku Meredith, které jde zjevně jen o Nickův majetek. Když dívka zjistí, že svatba se má konat už za čtrnáct dní, volá Hallie do Anglie. (TV Nova)

Eddard

Rozhodně nejlepší kus od Nansy Meyers. Viděl jsem dávno, líbilo se mi hodně, viděl jsem nedávno a uklidnil jsem se, že jsem zamlada zas až tak špatný vkus neměl. Rodiný filmek od Disneye, který má sakum pikum všechno, co má takový film mít. Vtipný scénář, všudypřítomný, všezlehčující humor a plno vřelých rodinných příslušníků a přátel, kteří i přes plátno sálají teplem rodiného krbu. Oba dospělí samozřejmě s přehledem, malá Lindsay Lohan tady ale zazářila na jedničku. K milému ksichtíku přidala nezanedbatelný talent a to se počítá. Moc se mi líbil i písničkový soundtrack. Celkově - 70% ()

Azurovydrak

Rodinný masterpiece, Malá Lindsey Lohan v dvojroli roztomilých, avšak lišácky prohnaných sester naprosto dokonalá a svým přirozeným charismatem táhne tento film. O to víc mě mrzí, jaký temný obrat její život i kariéry nabraly, jelikož po tomto filmu jí Hollywood ležel u nohou. Navíc pro Denise Quaida mám už taky slabost, nikdy nezklame :) 95% ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10///+celí film jako komplex, Lindsay je ohromující a je tam dvakrát .-ú, doslova všechny postavy, film je nenásilný, vtipný a příběh je kouzelný, vyjímečně se povedl i dabing, a nemohu opomenout rozdílná prostředí -trošku škoda že sluha, chůva a děda nedostávají více prostoru, mno a nejspíš se nedočkáme pokračování po 10ti letech/// Tak si říkám jestli bych byl před 8 lety kdy film vznikl ještě více uchvácen, přecejen teď jsem starší a Annie ani Hallie již není moje věková kategorie, přesto vím, že bych byl uchvácen tímto filmem stejně. Důvod je zřejmí, zde se díky nejedné výbroné veci (děj, herci...) podařilo natočit vskutku kouzelný snímek, který se bude líbit i moji babičce a od doby natočení neztratil nic ze svého kouzla, kterým učaruje diváky./// Celkem 92%/// ()

Una111

Hlavní myšlenka filmu je přirozená a lidsky pochopitelná: děti touží žít s maminkou a tatínkem i s vlastním sourozencem. Dnes, v době zmatených rodinných vztahů, kdy mnohé děti mají více tatínků, více maminek, více babiček a dědečků, houf sourozenců vlastních, polovlastních i nevlastních, kdy se potulují jako bludné ovce mezi svými rodiči v tzv. střídavé péči a jsou de facto bez trvalého domova (!) a některá ubožátka mají dokonce stejnopohlavní "rodiče", dnes, kdy z těchto důvodů i katolická prestižní škola má ve formulářích uvedeno "1. a 2. zákonný zástupce" místo prostého pojmenování "otec a matka" - dnes je tato myšlenka obzvláště dobrá a důležitá; za ni určitě zvyšuji hodnocení na 3*. Jinak film osciluje mezi brnkáním na city a americkým kýčem. Doporučuji některé jiné z mnoha zpracování této předlohy, v nejlepším případě přímo Kästnerovu nestárnoucí knihu Luisa a Lotka. ()

anais

Dětem se to asi líbit bude, a to je účel. Jenže, tenhle film je příliš dlouhý, malá Lindsey Lohanová hraje příšerně (i když vzhledem k náročnosti jejího dvojího obsazení klobouk dolů), příběh je neuvěřitelně plytký, řekl bych zhollywoodizovaný. Původní film jsem viděl (knihu nečetl), a tatínek se tam rozhodně nechoval jako idiot, což se o jeho americké verzi říci nedá. Typický příklad disneyovského hraného přeslazeného slizu. (když nad tím tak přemýšlím, tak moje negativní reakci roznítilo hlavně vysoké hodnocení na csfd, které mi v tomto případě přijde jako neuvěřitelný úlet) ()

• Když jsou v táboře dívky za trest zavřené na chatě a jedno z dvojčat (Lindsay Lohan) jde ven, má ve vlasech bílou gumičku, ale na dalším záběru už má tmavou. (jirimat)
  • Na začátku tábora se objeví titulek hlásající "O 11 let a 9 měsíců později", což datuje dobu od početí dvojčátek. Ve scéně na samotce ale říká Hallie (Lindsay Lohan), že jí "11. října bude 12", přičemž se scéna odehrává v červenci nebo srpnu. Titulek by tedy měl znít "O 12 let a 6 měsíců později". (Snilek1379)

Související novinky

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)