Past na rodiče

Pasca na rodičov

The Parent Trap

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Já mám pro tento snímek slabost a to především proto, že jsem na něm vyrostla. Vlastně bych ani nemohla spočítat kolikrát jsem ho viděla, jako dítě jsem si ho pouštěla stále. I přesto, že dnes si ho už skoro vůbec nepustím, v televizi si ho nenechám ujít a vychutnávám si celých 120 minut nostalgie. Je to nenáročný, sympatický a milý film, u kterého vždy vypnu. Hezký námět, dobří herci, mladá a ještě nezkažená Lindsay. Dokonce i český dabing je podařený.(7.1.2019)

Roztomilé rodinné ragú. Rozkošné ratolesti rozproudí rozprávku, rozšifrují rodičovský rozsudek a rezolutně rozporují rozhodnutí. Rozehrají rošťárnu, rozcuchají roky rozejité rodiče, rafinovaně rozemelou rentiérku a rozbijí rodičovskou rezoluci. Rozrušením radostně ráčkuji. Romantický ráj. Rdím se...(4.6.2014)

dvojčatá, a ešte k tomu identické, obľúbená to téma rozprávkárov od čias antických, veď kto by nepoznal legendu o romulusovi a removi, ci dumasovho muža s maskou, a nás - nemeckou literatúrou päťdesiatych rokov odchovaných - Lujzu a Lotku ? A práve tento príbeh je v americkom vydaní (aj keď v podaní trochu afektovanej Lindsay Lohanovej), je z tých dielok od podobných dievčatach snáď najlepšie spracovaný. Prijemné oddychové sledovanie. Možno by si ten film zaslúžil viac bodov odo mňa, ale som už predsa len na to pristarý, ale odkladám si ho pre svoje male dievčence, raz ich poteší, minimálne mozno tak ako kedysi mňa jeho knižná podoba.(1.11.2013)

děkuji technice a svému věku , že mohu srovnat Luise a Lotka 1950 a tento film 1998. Oba dva jsou perfektní. 1950 a 1998 tj skoro 50 let 1. 5 let po válce jednoduché prosté i milejší, vypravěč byl tehdy sám spisovatel Erik Kestner 2. 1998 bohatí úspěšní a přesto velice přesvědčivé. Přestal jsem nahrávat a začal jsem si přehrávat filmy , které mám ve filmotéce a jsem velice rád že mám co přehrávat k mé úplné spokojenosti přeji vám abyste to mohli říci také jako já hezké Vánoce Vám přeje deda :-)ps slávu někdo neunese škoda ale i tak byla skvělá:-) snad dostane rozum, ale někdo je chytrý celý život :-)(11.12.2014)

Typicky rodinny film, svym zpusobem kycovity a naivni, ale zkratka takovy, od ktereho se clovek neodtrhne, protoze je to vsechno tak hezky dojemne, a protoze je v nem Lindsay jeste roztomila holka, prosta od svych pozdejsich skandalu. Ono by se v tomhle filmu nemuselo temer nic moc delat, protoze samotna zapletka vas nuti na mnoha mistech k slzam. Rozdelena dvojcata, kazdy u jednoho rodice, se jednou potkaji a vymysli, jak dat matku s otcem opet dohromady. V tom jim pomaha i komornik a chuva, a naopak plan kazi chystana svatba s "Cruellou z Dalmatinu", jak ji vidi obe male slecny. No obe...je to dvojrole, a musim uznat ze povedena. Necitil jsem tusim nic, co by mi tuhle iluzi kazilo. Klicovani obou "verzi" Lindsay je povedene. Kdybych byl hnidopich, tak to nejmarkantnejsi, ceho by si rodice asi vsimli, kdyz se holky potajnu vymeni, ze maji jiny prizvuk. Tedy mely by logicky mit (videl jsem dabing, ale predpokladam ze ani v orignale nemaji jiny akcent). Prece jen ma zit jedna odmala v Londyne... To se tu holt neresi, ale co, neni to tak podstatne. Vsechno je zalozeno na poznani matky/otce, protoze holky ziji kazda oddelene. Take romanticka linka, kdy se oba nakonec potkaji je slusna. I kdyz mi trochu vadilo, ze ten happyend zbytecne odkladali, a na stopazi je to pak znat. Misto "na 3x" do toho mohli "trisknout" hned a ani bych se nezlobil :) Takhle pusobi anabaze s odstranenim "Cruelly" uz trochu moc disneyovsky, ale jinak je film opravdu prijemny, jimavy a ma skvely soundtrack.(20.8.2014)

• - Při svatbě na lodi, když jde fotografka fotit novomanžele, stojí na stole dvě svíce. Na fotce ale chybí. (jirimat)

• - Keď Hallie stretáva Martina na londýnskom letisku, v pozadí môžeme zazrieť Lindseyinu matku držiacu jej brata, vedľa nej stojaceho staršieho brata Michaela Lohana a sestru Ali Lohan. (Karush)

• - Stratený chlapec, ktorý sa objaví v dievčenskom tábore, je Michael Lohan, brat Lindsey Lohanovej. (Karush)