Ukradený diamant

• USA The Hot Rock (více)

Zkušený lupič John Dortmunder je právě propuštěn z vězení. Už před věznicí na něj čeká jeho švagr Kelp s nabídkou báječného kšeftu: na zakázku jednoho afrického státu mají z brooklynského muzea ukrást vzácný saharský diamant, který má pro Afričany velkou kultovní cenu. John a Kelp se spojí s dalšími dvěma kumpány Murchem a Greenbergem a připraví si pečlivý plán. Při akci je Greenberg chycen, těsně před tím však stačí diamant spolknout. Zbytek bandy tedy připravuje nový plán na osvobození Greenberga z věznice. To se jim podaří, Greenberg však u sebe diamant už nemá, těsně před převozem do věznice jej ukryl na policejní stanici. Za pomoci vrtulníku a výbušnin je tedy připravena třetí akce, přepadení policejní stanice. Ale diamant už v cele není! O jeho úkrytu se dozvěděl Greenbergův otec a uložil jej v bance. Nezbývá tedy, než naplánovat vyloupení banky (oficiální text distributora)

Martin741

Reziser Peter Yates odviedol dobru pracu, a pribeh je dost komplikovany. Kazdopadne Robert CervenyFord hra na urovni. Za mna vsak na urovni . 87 % ()

Rodriguez

Pobavilo mě, že když někdo něco ukradne, tak že se to dá vlastně ukrást zase. V tomto případě i několikrát po sobě! 80% ()

necisty

Podobná sranda jako Dannyho parťáci. Vtip je v tom, že tohle bylo dávno první a proto jsem nechtěl nijak soudit, že tomu chybí nějaké podstatné prvky Parťáků, ale bohužel se zde zasmějeme opravdu mnohem méně a i když občas padne originální a neokoukaný vtip, tak je ho velmi málo. Nápad to byl tehdy skvělý a kazí to pouze výše zmiňovaný nedostatek vtipu a hlavně mě to chvilkami nudilo. Kdybych měl vzpomínat kde, tak zaručeně při letu vrtulníkem, ten byl zbytečně zdlouhavý. ... To na tebe povím mamince, táto. ()

Radiq

Mám rád heist filmy, ale co je moc, to je moc. Loupež loupež, až si nudou nohy loupeš (stejně jak ten spoluvězeň v jedné scéně). Navíc to bylo všechno nějak moc jednoduchy a všechno jim moc vycházelo. A to poslední, s Afghanistánem Banánistánem, to bylo trochu moc ujety. A naučit se litat s vrtulnikem na poprvé, to je už skoro jak v Matrixu... Na svou dobu celkem zajimavy, dnes už spíš nic moc... ()

andrii

Chuť mají na jeden, střežený alarmy, ale praxe provedení má stále jaksi prázdné ruce, jiné p(l)ány, holoubkové. Snad bude mít více štěstí ten, který je teď na dietě. Svítí mu úsměv, inteligence. Loupežníků kavalír. Ve vlasech slunečnice. ()

pursulus

Jednoduchý počty.¬         Jestliže 75 % hodnotících dává hvězdičku a půl navíc pouze za to, že hraje R. Redford a G. Segal, klesá skutečná kvalita snímku ze současných 70 % na 48 %. Dále je třeba přihlédnouti k přemíře slabomyslného amerického U.S.A. humoru, který nemá v oblibě více než pětina světové populace v dosahu civilizace. Zbývá podívání s hodnotou kulisy ke kartám nebo sousedským táčkám, na úrovní slabého televizního pořadu. Takže si myslím, že jsem to spočítal a ohodnotil správně. Děluji za pozornost. ()

Ironfood

Průměrná lupičská komedie, které chybí švih, vtipné hlášky a překvapení. Celé je to vyprávěné příliš přímočaře a polopaticky, děj se nijak zvlášť nerozvijí a negraduje. Prostě plán nevyjde, udělá se další, zase nevyjde, udělá se další , zase nevyjde a tak dále ()

Han22

Thank you Mario, but your princess is in another castle. Tak na tuhle hlášku z legendární hopsačky jsem si vzpomněl při sledování tohohle filmu, ve kterém se parta zlodějů s Redfordem a Segalem v čele snaží ukrást znovu a znovu diamant. Z filmařského hlediska není co vytknout, ale vtipné to moc nebylo, spíše suché s nepříliš zajímavými postavami a ty náhody kdy se celý plán posere většinou pramenily z jejich neschopnosti. Slabé 3* a to jen za to, že to tentokrát neskončí špatně jako většina zlodějských kriminálek. ()

zelvicka.

Jedna z mých nejoblíbenějších knih na filmovém plátně. Možná bych nezvolil do role Dortmundera zrovna Redforda (aka Brad Pitt z r. 1936), nahrazení smaragdu diamantem, ale jinak supr věc. ()

djfun

Nic světobornýho, ale fajn krimi-komedie, s několika hláškama k popukání a standardně cool Robertem. Takže by to byl slušnej průměr za tři hvězdy. Pak ale přijde Banánistán (zasvěcení už ví:)), což se vsadim, že Vás rozseká a přinutí přidat hvězdu stejně jako mě:) ()

HyneX

tak vám nevím, co je lepší... jestli knižní předloha, nebo tenhle film... Výborně jsem se bavil u obou. ()