Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Petr.Kocfeld

Dávám 80 procent a tento film je skvělý a zábavný a taky má tento snímek moc hezké kostýmy a taky okolí tohoto filmu je krásné a taky scénář a režie jsou skvělé včetně hereckého obsazení. ()

TERRORDROME

Pre mňa jedna z najlepších komédií vôbec, púšťam si to dookola pri každej príležitosti a vždy je to tutovka. Dej sa rúti ako zajac ktorého naháňajú chrty so sekerami, všetci neustále kvákajú a pobehujú akoby mali hnačku, nechýba nejaká tá demolácia, zábavné násilie, povinné nechutnosti či zasvinenie luxusnej izby sadzami z komína a Reno s Clavierom sú bohovský. Je mi jasné, že všetko to vykrikovanie, afektovanosť a nervózne tempo neznesie každý, ale ja to nikomu nevnucujem. Začínam mať absťák, idem si to pustiť... ...všetkej hnilobe dokáže čeliť táto paštéta... aká paštéta? ()

Haymar

Reno/Clavier jsou sami o sobě zárukou úspěchu... Připočtěte si k tomu schopnýho rejžu a dobrý námět a chutný pokrm je zaručen... Rád sem si po tolika letech zase Návštěvníky oživil a znovu sem se u toho válel smíchy od začátku do konce (stejně jako kdysi :-)) ()

Neotom

Miluji filmy, které se zabývají fenoménem cestování v čase. Námětem si tedy Návštěvníci u mě vybojovali slibnou výchozí pozici k vysokému hodnocení, bohužel ji však promarnili díky průměrnému zpracování. Francouzská komediální roztržitost je mi sice sympatická, ale zároveň s ní vyžaduji i určitou míru humoru a invence. Mimochodem, snímek může sloužit i jako zajímavá studie využití product placementu na počátku 90.let minulého století (Lacoste, Visa...). 60% ()

ondrula

Na tuhle ztřeštěnou komedii nikdy nezapomenu. Decela se mi líbila do doby, než se trochu příliš zalíbila i mému dementnímu bratrovi, který jí shlédl tak 300x, fanaticky se do ní zamiloval, a celé své široké okolí pak setrvale a donekonečna "bavil" hláškami Jacquouille, což po pár měsících bylo fakt k posrání. ()

Hanes88

Ale jo. Docela dobrá komedie, ale bohužel nesdílím nadšení jako někteří tady. Každopádně každý má svoje gusto na komedii a mi to tady bohužel nesedlo. Ale párkrát jsem se zasmál, Claviera i Rena mám hodně rád a dokoukal jsem se zájmem až do konce. Výsledek? 65%. ()

Savel

KURVA! DOPRDELE PRÁCE! Nejlepší komedie o cestování v čase. Pro milovníky buranského humoru kontrastní dvojice Reno-Clavier naprostá nutnost:). Fantastická a návyková hudba (u francouzských komedií typické)- Vyzdvihuji do nebeské výše český dabing, především geniální obsazení Munzar / Meduna. ()

Ricky_CZ

Francouzi mají prostě výtečné komedie...Jean Reno jako by se pro tuhle roli narodil. A já na to můžu koukat třeba po sté a řehtám se :) ()

mira007

Dvojka z operace Conrbeaf - je to takové francouzsky ukřičené, ale občas i zábavné a vtipné. Jean Reno je pan herec. ()

RipperJosh

Nejuřvanější film, co jsem kdy viděl. Lidi tu křičí, i když si povídají sami pro sebe a každou situaci dlouze a hlasitě komentují. Mnoho scén by mělo silnější emocionální dopad, kdyby tam aspoň chvíli někdo držel hubu:)) Celkově moc nechápu, jak můžou z Návštěvníků lidem téct slzy smíchu, ale dokoukal jsem to a to se počítá:)) Plusem je krásná hudba, hlavně v první polovině. 5/10 ()

FunThomas

Nezapomenutelný film. Jean Reno Christian Clavier září v hlavních rolích. Humor je místy vážně brutální, ale to snad divákovi vadit nebude. Útok na aute pomocí řemdihu jsem vážně nikde jinde neviděl.:)) ()

thunnus

Skvělá komedie, u které jsem se tak královsky bavil, že jsem smíchy málem padl pod stůl. Odpouštím i několik logických děr, protože tohle je je opravdu skvost. Už jsem ji viděl nejmíň pětkrát a i na popáté mě bavila. Škoda, že to samé se nedá říct o dalších dílech. ()

icedalaman

Prostě výborná komedie. Viděl jsem opravdu hodněkrát ale pokaždé se těším že se na ni podívám znova a zasměju se tak že nebudu lapat dech. Jean Reno i Christian Claviere se velmi osbitým způpsobem vyrovnávají s výdobytky dvacátého století bez kterých si už leckterý člověk ze součastnosti ani nedokáže svůj život představit. Možná nejlepší frncouzská komedie ()

RomanHyde

Mám rád podobný způsob humoru a francouzské komedie. Ovšem tato mi příliš nesedla. Z Návštěvníků jsem měl pocit, že vše co se tam děje je lámáno přes koleno a není to natočeno s tak obvyklou lehkostí, s jakou se točily filmy s Piere Richardem, Funesem nebo i Depardiem. Občas se povede dobrý vtípek, ale je jich proklatě málo na takovou stopáž. ()

crozet

Krystalická varianta francouzského komediálního stylu - bizarní situace, šílená konverzace, předem navolení "slabší", které ostatní nekompromisně ušlapou (ani na cynismus není v tu chvíli čas), občasná fekálka, v neposlední řadě i relativně solidní práce s paradoxy cestování v čase, dále bezvadní herci, kamera a hudba a režisér jako téměř génius, který dokáže svoje lidi vybičovat k permanentnímu výkonu, aniž by se kolo na chvíli zadřelo. Sledujte tyhle filmy (patří sem i mj. Kondomedie nebo Blbec k večeři) s přáteli nebo rodinou - sténání a slzení v křečovém záchvatu smíchu vás více spojí dohromady. ()