Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

RedOctober

Godefroy de Papincourt, hrabě de Montmirai i je a byl ukrutný feudál je docela vtipný sympaťák. A asi na svých panstvích zaváděl spíš víno a ne chmel. ()

Spectacle

Výborná francouzská komedie, která je pro mě osobně důkazem, že ve Francii tento žánr stále umí. Některé scény odzbrojují i po několika shlédnutích! Clavier ve dvojroli vede! ()

Bigfuckman

Vynikající komedie, které nemám co vytknout, narozdíl od jejich pokračování. Nesmrtelné hlášky typu : Smrdí to tu jak v chlívku starýho kozla, je to příbytek pro chrapouna, Saracen v ďábelském povozu, nech mě ty nacisto špinavej, já ty vaše sschnilý prachy nechci, čemu říkate cc.. a mohl bych pokračovat do aleluja. Pro mě nejlepší francouzská a možná i celosvětová komedie. ()

Dinsberg

Mě na filmu zajímala hlavně reakce hlavních hrdinů na zjištění v jaké době se ocitli. Tedy nikoliv v blízké minulosti, ale z jejich pohledu ve vzdálené budoucnosti. Třebaže hlavním lákadlem jsou ony nešikovné situace, plynoucí z rozdílů mezi oběma dobami, myslím, že lidé by se dokázali adaptovat na obě prostředí. Silný člověk vždy dojde úspěchu, ať už by žil v jakékoli době. ()

Renie42

Od začátku do konce akce a vtip, zajímavé téma cestování v čase. Je dobré, že i evropský, francouzský film dokáže zaujmout a nemusí být zrovna z Ameriky. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, vtipní, příběh má styl. Líbí se mi, jak se snaží pochopit tu naši civilizaci, že se ze záchodu nepije a kohoutek musíme uzavřít po očistě a že do černého taxikáře se nebouchá. ()

rob_troy

Ať zhynu jestli ustoupím, skvělej humor v ještě skvělejším francouzským trháku v kombinaci Clavier a Reno. Prostě bomba. ()

anyonecek

Zde mi Český dabing přidal na plné hodnocení. Skvěle namluvené postavy a tady se musím rozhodně přimluvit za dabéry. Každopádně samotný film má spoustu skvělých vtipů a spoustu hlášek, navíc parádní herecké výkony od Christiana Claviera a Jeana Rena. Velice dobrá komedie! ()

GordonCZ

Chytlavá a zábavná komedie o tom, jak dva návštěvníci ze středověku zabloudí v chodbách času a ocitnou se ve dvacátém století. Zajímavý nápad ještě vyzdvihují skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, takže je celou stopáž o zábavu postaráno. První díl narozdíl od svých pokračování je navíc koukatelný opakovaně. ()

MirkaP

A po těch letech přihodím i tu pátou hvězdu. Krkání a prdění odpuštěno, celou dobu jsem se neskutečně bavila. ()

Gummma odpad!

Já Vás nechápu, co na tom všichni máte. Prý "nejlepší francouzská komedie"; "slzy smíchu" ... Vždyť to je trapné, špatné a pro všechny zúčastněné zcela nevkusné. Jeden dobrý vtip s autem to nezachrání. Vždyť to není vtipné ani jako sestřih nejlepších scének na YouTube (chtěl jsem tomu dát ještě šanci). Vím, že jsem viděl i následující díly, které mi připadaly ještě horší, ale nevím, co lze horšího udělat. To je pro mě snesitelnější i příšerné Rrrrr. ()

Jehan

Výtečná zábava. Pro historika asi noční můra, ale když jeden zahodí kus vzdělání, baví se nemálo. Reno s Clavierem se vyřádili jak se patří. Godefroy je nezapomenutelná, imposantní figura. A překvapivě autentická, s těmi zkaženými zuby, smradem a neuvěřitelnou nezdolností a udatností; včetně té směsi galantnosti, zhovadilé arogance a nadřazenosti. Takoví muži již dnes nejsou. Zbyla jen zhovadilost a arogance bez udatnosti. Jeho sluhu ovšem lze velmi dobře pochopit. Každý holt neměl kliku narodit se hrabětem. Scéna se Saracénem v pekelném povozu mě vždycky rozesměje. Ale v podstatě je dojemná. ()

Brano

Nie je to zas typ filmu, ktorý by som rád pozeral dookola, natoľko ma to až tak nezaujalo. Najmä úvodná polhodina ma nebavila, potom sa to už trochu rozbehlo. Ale musím uznať, že ako komédia sa to celkom vydarilo a pri niektorých scénach som sa niekoľkokrát z chuti zasmial. Príbeh o tom, ako sa dvaja ľudia dostanú zo stredoveku do súčasnosti. Výborne zahrané, najmä dvojka Reno a Clavier ma pobavila. Ale trochu cítiť tie deväťdesiate roky a preto sa to nezaradí medzi moje top rebríčky. Miestami mi ten film prišiel trochu čudný, ako aj starý český dabing. Koniec koncov hodnotím objektívne a zaradím tento film medzi nadpriemerné komédie. ()

Ocelotr

Jedna z absolutně nejvtipnějších komedií co kdy vznikla. Další díly byly čím dál trapnější, ale první díl to je klasika, kterou zvedá ještě víš výtečný český dabing. Scéna v restauraci mi jen při vzpomínce, žene slzy smíchu do očí. Jean Reno se svým drsňáckým vzhledem je skvělý komik. ()

JosefTomas

Kdo by to byl řekl, že takový film s jednoduchou zápletkou může takhle dobře fungovat. Jean Reno s Christianem Clavierem jsou tady do role jako stvoření. Skvělá francouzská komedie, na kterou je pořád radost se dívat. 80% ()