Film vykresluje útok maniaka na nic netušící rodinu. A to hned těsně po propuštění z vězení. Tento film nemá obsáhlý děj, je to spíš takový portrét a ukázka činů vraždícího násilníka během 24 hodin. Obsahuje minimum dialogů, ale celé řádění je doprovázené vrahovým monologem o jeho dětství, minulosti, traumatech, sadistických touhách atd. (Flipnic)

Mi Nü-Chai

Tohle někdo myslel vážně? Hlavní hrdina sice vypadá jako nebezpečný úchyl, jenže to nemá pranic co dělat s jeho hereckým uměním, jen mu narostl takový ošklivý obličej. Jeho vnitřní promluvy jsou zase dost úsměvné, rozhodně ne nějak děsivé nebo nepříjemné. A naplňování plánu jest zase velmi groteskní, u většiny násilných scén jsem pouze nevěřícně kroutila hlavou. Hudba Klause Schulzeho je sice výborná, ale kromě ní, režisérova kladného vztahu ke zvířatům (ještě jsem neviděla, aby se v takovém filmu pes dožil konce:)) a nápadu snímání místa činu z výšky na Angst neshledávám nic moc dobrého. Ať už chtěl režisér natočit cokoliv, podařila se mu leda tak pěkná fraška. ()

pornogrind

Velice zajímavý film.Vše klape tak jak má.Výborná kamera,výborný výkon představitele hlavní role.Ale hlavně mi sedl styl vyprávění.V podstatě žádné dialogy.Jen vrahounovo vyprávění z jeho vyšinuté mysli.Opravdu silný psychologický snímek.Škoda jen že nesedne každému.Ale mě sednul kurevsky.5 hvězd.Není co řešit. ()

Snorlax

Tohle není kamera, tohle je umělecký zážitek na celý život. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II. ()

dr.horrible

Nepríjemné, nedivácke, no aj po rokoch stále rovnako znepokojivé. Pre mňa zároveň nepriama obdoba Kieslowského Krátkeho filmu o zabíjaní (v opačnom slova zmysle, samozrejme). ()

InJo

Nekompromisně odporný a drsný hororový thriller o zcela náhodném a improvizovaném řádění děsivého a nevyzpytatelného psychopatického vraha a násilníka (geniálně obsazeného a zahraného). Celý film je pouze z jeho pohledu, jiné důležité postavy ve filmu nejsou. I kvůli tomu je Angst divácky psychicky velice náročnou a hodně nepříjemnou záležitostí, která určitě není pro slabší povahy. 80 % ()

arie

Režisér realistickou formou zobrazuje niekoľko hodín zo života psychopatickej mysle, jej pohnútky, myšlienky a vnútorný monológ, ktorý vypĺňa celú, nie príliš rozsiahlu, minutáž snímky. Príbeh je veľmi jednoduchý a záverečných 30 minút sa už len čaká na finálne a očakávané vyústenie. Technická stránka ponúka mnoho zbesilých kamerových záberov, ktoré dopĺňa pôsobivá hudobná zložka a všetko je korunované výborne zahraným hlavným partom, pán Leder si skutočne zaslúži uznanie za svoju mimiku a odvážny prejav, no pár zvyšných postáv, ktoré sú len do počtu, resp. bábky v Lederových rukách, sú svojím neherecko - apatickým prejavom skôr na smiech. Chlad, naturalizmus a enormnú pôsobivosť badať len v jednej veľmi pôsobivej a drastickej scéne a preto filmu viac ako *** dať nemôžem. ()

Kudly4

V té době možná solidní snímek, ale z některých scén jsem se popadal za břicho, jak komický mi to přišlo. Hlavně chování babky a té dívky, která nevydala ani hlásku, to bylo děsně amatérský. Něco takového bych dokázal natočit i já a určitě lépe. Příběh podle skutečné události, který mi nepřišel ničím zajímavý, takových psychopatů chodilo a chodí po světě tisíce. Čekal jsem syrovější a brutálnější podívanou. ()

Okara

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale ten depresivní, stísněný pocit ve mně neustále setrvává. Obyčejné řádění vraha se vymyká obyčejům hned v několika faktorech. Celé jeho počínání je natočeno neuvěřitelně natahovanými záběry bez zbytečných střihů a se zaměřením na detaily. Pomalou kameru po většinu doby doplňuje vrahův monolog o svém dětství, o svých pocitech a úmyslech. Především on z tohoto dramatu právě dělá jakousi psychologickou sondu do nitra obdobně smýšlejících lidí a ukazuje, že oběť je ve své podstatě každý. Celé je to takové špinavé, rádoby amatérské, zlé a výsledný pocit se dá přirovnat k pocitům po pohřbu. Doporučuji nepouštět v dobré náladě, akorát si zkazíte den. 70% ()

DwayneJohnson

Po dnešním vydatném obědě značka ideál. Právě propuštěný vrah, ihned po zaklapnutí vězeňské brány začíná střádat další, bizardrní a úchylné plány na zdokonalení svého mistrovství. Tohle vše s podmanivou hudbou, kamerou hledící ze všech úhlů, no jak říkám, jednohubka. Moc se s tím nepáře a jde rovnou na věc. Ten kluk má prostě tah na bránu, to se musí nechat. Kdyby byl hokejista, zahrál by si možná i na olympiádě, takhle to vypadá, že tam asi zůstane až do důchodu. Ve vězení samozřejmě, ale tahle jednodenní vycházka, ta neměla vůbec žádnou chybu, prostě strašnej nářez! ()

Willy Kufalt

Sugestivně ztvárněný a natočený hnus. Kamera je skutečně vtahující, ale nějak netuším, jaký smysl může mít sledování hodiny a půl řádění psychopatického vraha. Bez výraznějšího vyvážení obsahu pozitivním přínosem, hodnotným protipólem nebo hlubší výpovědí s přesahem mimo svět zvráceného sociopata. Zdokumentovat skutečnou brutální událost a vyvolat z ní hrůzný pocit lze taky spousty jinými způsoby, než jí takhle detailně a explicitně ukázat – připomínat, jaké zlo znamená násilí, vlastně také. Leda žeby režisér trpěl rovněž nějakou úchylkou a rozhodl se natočit film pro uspokojení sociopatů podobných hlavní postavě. Přes vyvolanou silnou nevolnost jsem Angst (byť někdy raději pouze jedním okem) dosledoval, ta atmosféra dokáže zapůsobit tak, že vypnout to kdesi uprostřed, bez spatření konce by to ve mě vyvolávalo ještě větší neklid. Ale pro mě jde o film bez přidané hodnoty, který jsem vidět nepotřeboval, autentický vnitřní monolog bez pořádného rozehrání dramatu nepostačí. Horrory můžou být děsivé a vyvolat v člověku strach nebo ho alespoň různě připomínat, ale tenhle film případnou děsivost a strašidelnost nahradil jen čistým hnusem vedoucím až k totálnímu znechucení. Od odpadu to zachraňuje alespoň dokumentární rámec v úvodu a solidní závěr. A hlavně, ten pejsek to přežil !! :o) [20%] ()

eLeR

Celkom slušný ponor do jednej chorej hlavy. Spracovanie zaujímavé, hudba fantastická, zjav hlavného herca vyhovujúci. Jediné čo mi liezlo na nervy, bola nečinnosť obetí .. mladá akoby bola sama chromá nie ten jej brat. Ináč, hlavne v druhej polovici filmu, sa ten Erwin vážne fyzicky dorobil. 3,5* ()

Chrustyn

Silně znepokojivý a atmosférou neskutečně depresivní horor o čerstvě propuštěném vězni, který vydrží jen pár hodin, než spáchá další brutální vraždu. Film vyniká převážně šíleně detailní kamerou, která se celou dobu drží hlavní postavy a tak je divák neustále po jeho boku při šíleném běsnění. Film ani tak neděsí detailním násilím, jako spíše neskutečnou formou. ()

Flego

Rakúsky film nemá silnú tradíciu, občas sa však vyskytne zaujímavý počin hodný zhliadnutia. Angst vykresľuje pohnútky a samotný útok maniaka od opustenia väznice po ďalší skutok... Je to rozprávanie v prvej osobe, takže je snímok veľmi sugestívny a osobný. ()

jonyyy

Opravdu originálně pojetý pohled do duše vraha, který si nemůže pomoci. Z hlavního představitele šel opravdu mráz po zádech, dobová hudba se dokonale hodila a celé to bylo tak příjemně netypické. 65% ()

SOLOM.

Až do dnešního dne jsem tento film nikdy neviděl, ale slyšel jsem o něm opravdu dost. Už jsi viděl tu rakouskou zvrácenost…? Je to vážně brutální pohled do duše zvráceného psychopata…Tak přesně tohle jsem často slýchával i četl na internetu, ale cestu si ke mně Angst našel až dnešní studené ráno. Absolutně mi nevadí, když se ve filmu skoro vůbec nemluví, o to víc jsem si chtěl vychutnat onu morbidní a „zlou“ podívanou, kterou mi každý sliboval. Erwin Leder byl „sympaťák“ přímo od pohledu. Ten jeho ksicht jen tak nezapomenu a do své role se skutečně parádně vžil. Hlavní postava není pohledná ani moc chytrá, ale za to si dokáže utrpení a smrt svých obětí skutečně vychutnat se vším všudy. Jen škoda (hlavně pro něj), že vše nejde podle plánu. Nicméně znechutit dokáže jistě nejednoho diváka už jen tím jak jí. A co teprve když se pustí do nebohé rodinky. Atmosféra v tu chvíli nabrala skutečně zajímavých rozměrů, divná kamera nám nabídne dost zvláštní podívanou – ovšem zajímavá je samozřejmě i samotná psychopatova zpověď ohledně své minulosti, plánů i právě vykonaných skutků… Kontroverzní filmeček si jak vidno získal řadu příznivců a to je jen dobře. Trošku na rozpacích jsem však byl ze samotného konce, který se mi už tak nelíbil. 70% ()

eraserhead666

Docela si dokážu představit, že to s diváky ve své době i otřáslo. Velmi sugestivní skvělá kamera, která vlastně nakonec dělá skoro celý film. Nejděsivěji na mě působil fakt, že mi hlavní hrdina hrozně připomínal někoho známého, a to fakt fungovalo. Zvláštně syrově pojatý styl vyprávění. ()

matestlust

Recenze předčily moje očekávání...extrémnější psychologický drama, který popisuje útok maniaka na jedno nic netušící rodinu...Úchylák je opravdu hodně slizkej, to se musí nechat, ale ten zbytek mě nikterak nešokoval, ani jinak nepoznamenal...Vrahoun se chová opravdu dementně, pořád se povaluje po zemi, je roztěkanej...těžko říct, zda se podobné kreatury takto chovají v reálu..Každopádně ona rodina je soubor opravdu otřesných herců, kteří své role zahráli hůř, než by to zvládla parta třeťáků z běžné vesnické základky..Bez jakýchkoliv emocí, bez jakéhokoliv výrazu strachu..Nakonec je zde nejvíc depresivní vrahovo monolog, jenž celý film doprovází ( jak jsem trávil dětství, jaké mám touhy, jak mě všechno vzrušuje )...Konec nudnej, pár pasáží super ( viz. scéna v tunelu )...vesměs průměrná podívaná... ()