V USA zasedá komise, aby rozhodla o projektu ALF, neboli bezprostřední budoucnosti jediného žijícího mimozemšťana na planetě. Plukovník Gilbert Milfoil navrhuje vetřelce podrobit testům a nakonec definitivně zlikvidovat a kapitán. Rick Mullican a major Melissa Hillová jsou pro Alfovo propuštění. Komise rozhodne o přezkoumání informací a odložení zasedání o 14 dní a do té doby se nesmí na Alfovi provádět žádné testy. To se ale nelíbí plukovníkovi Milfoilovi a pokusí se všechno vyřešit po svém. (jonyyy)

Thelonius

Alf bol odjakživa mojim idolom, no v tomto filme úplne stratil šťavu. Celé je to také mdlé a Alfová charizma je tiež preč. Pokus vyťažiť z geniálneho a úspešného seriálu ešte trochu prachov ()

majuus

Povedala by som že je to jedna epizóda seriálu natiahnutá na 90min. Tri hviezdy len kôli tomu že to je alf a že som sa pobavila - hlavne na tom začiatku :D ()

FenderSam

Ďalší film mojej útlej mladosti, ktorý patril medzi moje naj. V tej dobe som ho umiestňoval na vysoké miesto, no po asi 10 ročnom zhliadnutí som zostal sklamaný. Dialógy miestami vtipné, no počas celého filmu som sa nudil a čakal na rýchly koniec. Očakával som prepracovanejšie vyvrcholenie tohto seriálu. ()

mafianis

Jednoznačne tam chýba to čaro s povodného seriálu ALF a chýbajú členovia rodiny Tennerovcov či hlúpi susedia Ochmonekovci. Ale zase tento film je zasa niečo uplne iné ako je komedialny seriál. Film je ponaný ako viac SCI-FI, s prvkami bláznivej komédie o mimozemštanovi, ktorý na zemi sposobí niekolko zaujimavých problémov pre diváka. Skvelá rodinná komédia pre všetkých... ()