Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

jandula00

Není to nic moc, ale největší radost mi na Iluzionistovi udělalo místo natáčení. Bylo moc příjemné sledovat krásná historická místa Čech v Amerikou produkovaném filmu. Vlastně mi udělal radost i Edward Norton a Paul Giamatti. Vlastně ani kouzelnické prostředí není k zahození. Vlastně mě to celé bavilo. Jedíné co mě zklamalo - zásadně zklamalo- bylo to, že jsem odhadla vývoj děje, tudíž se nekonalo to ono napětí, kvůli kterému filmy tak miluju. ()

Košoun

Naprosto průměrný film, který z nudné šedi nezachránil ani jindy skvělý Edward Norton. Ono s tak pitomým scénářem se herecké zázraky asi dělat nedají, ale vkládal jsem do něj větší naděje. Ve srovnání s Dokonalým trikem je tohle naprosto rutinní "historický" snímek. A pointa na závěr pozorného diváka překvapit opravdu nemůže. Jediné, co mě na snímku zaujalo byly české lokace. Film není průser, ale snažím se najít alespoň jeden důvod, proč bych ho měl komukoliv doporučit. Možná pokud jste zavření někde na chatě a v televizi nic jiného není, tak to bude lepší než Výměna manželek nebo Ordinace. Ale dobrovolně na to nekoukejte. ()

inachisio

Krásný příběh se skvělými postavami. Moc se mi líbilo, jak tajemně nepředvídatelný byl konec. Škoda, že nám moc dobře nevysvětlili, jak to vlastně všechno dělal. Skvěle byl film zasazený do perfektního prostředí a opravdu skvělí herci zahráli své role na jedničku a tak dokázali z tohoto již velmi originálního snímku udělat tak výjimečnou podívanou, u níž jsem celou dobu napjatě čekala, jak dopadne. ()

jasanka

Skvele. Konecne neco trochu jineho. Dala bych 4 az 4,5 hvezdicky, ale v kombinaci s koncem nemuzu dat mene nez 5. Tohle je presne ten typ filmu, ktery budu chtit videt znova, abych si pospojovala detaily. ()

SpeedyCZ

Paráda, skvělý Edward Norton, půvabná Jessica Biel. Na konci vynikající pointa, která vám úplně změní vnímání filmu. Tento film můžu všem vřele doporučit, nebudete litovat. ()

Darkslayer

Nevýrazne, s podpriemerným scenárom a priemernými hereckými výkonmi. Niekedy mi prevedenie pripadalo ako z televíznej telenovely (tie zatmievačky mi riadne vadili). Nortnove triky mali vyzerat ohurujúco, avšak nakoniec vyzerajú absurdne niekedy ba až smešne. Dej je nezaujímavý a nudný. Norton ako jeden z mojich obľúbencov ma týmto dosť sklamal. ()

Lindushka

Prišlo mi to ako taká milá klasická rozprávka. A ak sa na to pozerám ako na rozprávku, tak sa mi to páčilo, takže ostávam pri rozprávke a nejdem to vôbec hodnotiť ako seriózny film. ()

Vodny

Pamatuji si den, kdy jsem byl v Českém Krumlově na castingu na tento film. Byla tam spousta lidí a navíc mnozí z nich již nějakou tu "křováckou" roličku někde hráli, takže jsem neuspěl. Alespoň jsem zahlédl jak staví kulisy a těkavýma pohledama jsem vyhledával Edwarda Nortona. Marně. Více než po roce jsem konečně Iluzionistu viděl. Možná tím, že je můj oblíbený herec (od doby American History X) jsem očekával více než mi film mohl nabídnout. Čím to?, vždyť přeci Norton byl skvělí, Jessica krásná a Giamatti pečlivý. O audio-vizuální stránce také není třeba pochybovat. Tak v čem je problém? Iluzionista vsadil všechno na jednu kartu - překvapení. Jenže, film, jehož konec je vám jasný v momentě, kdy se začíná rozjíždět ničím nepřekvapí. Možná je to moje chyba, možná hledám jak film skončí a přitom bych neměl. Každopádně vysoko položená laťka se ke konci filmu zřítí prudce k zemi. Ale věřím, že pro spoustu lidí to bude skvělá podívaná a záleží jen na nich, zda-li podlehnou Iluzionistovi stejně jako Giamatti. Já však ten trik prokouknul. ()

hazaba

Tento film šel do našich kin cca dva měsíce předtím, než The Prestige, ale upoutávky na oba dva se objevily v přibližně stejnou dobu. Vzhledem k podobnosti žánru - jedná se o iluzi a tajemství kolem ní - by se mohly vzájemně plést. Ovšem pokud zhlédnete oba, zjistíte markantní rozdíly. Zatímco u filmu Christophera Nolana se můžete v dějové linii ztrácet a vykládat si ji různě, atmosféra je temná a tempo místy zběsilé, u tohoto filmu je dějová linie víceméně jasná. Něktěří možná velice rychle postřehli pointu filmu, ale pro některé mohla být překvapivá. Pohodový film, výborný Edward Norton a ještě lepší Paul Giamatti, krásná Jessica Biel, vše hezky podkreslující hudba. Pro ne příliš náročného diváka film jako stvořený. (Poznámka na okraj: líbil se mi :-)) ()

Mbeast

Klišé sem, klišé tam, všude kam se podívám. Navíc ač mám Nortona rád, tady se mi zoufale nelíbil. Snad jedno z mála plus se dá hledat v Jessice Biel...A ten závěr? O můj bože!! 2* víc prostě nejde... ()

Mary19

Magické představení... Edward Norton dokazuje, že je "pan herec" a zdatně mu sekunduje pro mě dosud neznámý Paul Giamatti. Zdařilý scénář a zajímavá pointa mě navíc v závěru naprosto odrovnala... 75% ()

BathoryMan

Príbeh je vybudovaní na skvelej dobovej atmosfére Viedne 19.storočia!Tvorcovia šikovne suplovali Prahu za Vieden a ani to nieje poznat!Práve naopak!Zato príbeh sa trochu vlečie aj ked Edward Norton či Paul Giamatti hrajú solidne chvílami máte pocit že sa začínate nudit!Škoda aj tej neoriginálnej záverečnej pointy!Od polky filmu som tušil,kto tu vlastne kuje pikle! ()

Puol

Na úvod jednu poznámku: Jessicu Biel radšej vidím v obtiahnutých rifliach s holým pupíkom ako v historickom kostýme. K samotnému filmu, odsýpa celkom slušne, i keď Norton je taky nijaký, slušný výkon podáva tradične Giamatti. Našinca poteší známe prostredie, triky sú mizerné a záverečná pointá je odhatnuteľná príliš skoro. 3* jak vyšité. ()

CrazyLom

možná jsem mdlejšího rozumu, ale pointu jsem opravdu nečekal, takže se mi líbila, stejně jako ostré tempo filmu a slušné herecké výkony. hvězdička dolů pouze za některé triky, které smrděly spíše magií digitálních efektů, než aby byly uvěřitelné jako kouzelnický výkon ()

Tom44zKA

Ano, tak to já můžu... přesně můj šálek kafe :) Dovolil bych si to trochu porovnat s Dokonalým Trikem, a v tomto porovnání mi Iluzionista přišel o něco slabší, ale i přesto hdonotím pěti hvězdičkami... ()

mala_kea

Poté, co jsem shlédnul Dokonalý trik, jsem měl trošku strach z dalšího kouzelnického snímku, který nepochybně budu s tímto výborným filmem srovnávat a tak jsem jej nějakou dobu odkládal. Nicméně teď již vím, že zbytečně. Znovu výborná zápletka s originální kouzelnickou pointou a hlavně výborný Edward Norton a James Babson dokázali, že se na tomto poli ještě dá stále rozehrát s divákem hra, která vás na konci dostane a nakopne,že není film o kouzlení každý stejný. ()

PF 2014

PF 2014