poster

Iluzionista

 • USA

  The Illusionist

 • Slovensko

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  **

  Iluzionistu som zhliadol až po Dokonalom triku, takže môžem smelo povedať že mu nesiaha ani po členky. Ako scenárom, tak réžiou a bohužiaľ i herecky. Najviac vyniká Rufus Sewell no vidieť ho v n-tej variácie záporáka už prestáva byť zábavné. A záverečné znenazdajky vnuknuté rozuzlenie keď spätne premýšľam o deji je poriadne pritiahnuté a hlavne nevysvetlí ale položí kopu otázok typu : „Prečo teda ... ?“(12.2.2007)

 • gudaulin
  ****

  Pěkně nasnímaný a neobyčejně hezky hudebně podmalovaný mysteriózní snímek, který byl natáčený v jižních Čechách a jako námět si vybral fiktivní spekulativní historku ze starého rakousko-uherského mocnářství. Díky kameře, předvedeným trikům a zmíněné hudbě velmi dobře zkonzumovatelný snímek, na kterém mi nesedlo snad jen obsazení Jessicy Biel v hlavní ženské roli. Jde o standardní hollywoodskou záležitost, která má několik příjemných scénáristických zvratů. Celkový dojem: 80 %. Film o lásce a především o kouzlení.(21.11.2008)

 • Lateef
  ****

  Napínavý příběh iluzionisty Eisenheima, který bojuje pomocí svých nadprůměrných schopností o svoji dávnou lásku Sophie. Film jsem si maximálně užil, výborné kulisy, herecké výkony, hudba a hlavně skvěle vygradovaná pointa. Možná někdo mohl na finální rozuzlení přijít dřív, než se tak stalo, já jsem se ale nechal unášet na podmanivých vlnách atmosféry filmu, nepřemýšlel jsem dopředu a odměnou mi byla právě závěrečná část. Všem doporučuji!! Hodnotím 90%...16,5 miliónů dolarů(rozpočet)/69 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.12.2006)

 • lesumir
  ****

  Kdyz tak procitam komentare, pro nekoho byl Edward Norton hvezdou, pro druheho zklamanim. Tohle hodnoceni bych si nechal na konec. Iluzionistu jsem docela dlouho prehlizel, pritom obsazeni se mi docela zamlouvalo a prostredi bylo v pohode. No, kdyz jsem to videl, tloukl jsme se do hlavy, proc takova doba! Pribeh byl kvalitni (hlavne zaver byl nepredvidatelny), libila se mi Praha jako stara Viden, celkove look byl dobry, herecke vykony (nad)standartni. Norton hral trosku jinak, nez ho zname, ale urcite to nebylo na skodu, jako Eisenheim byl vyborny. Mladicka Jessica Biel nedostala prilis prostoru, ale i ona ukazala, ze ma karieru jeste pred sebou. 8/10(12.7.2007)

 • chezush
  *****

  Sakra.. jakto, že jsem se o Iluzionistovi dozvěděla až teď? Napjatý, tajemný a smutný příběh o magii, zradě a lásce. To vše je v přesně správném poměru a má vše, co správný film potřebuje - brilantní obsazení, dobrý scénář a dobrého režiséra. Je to také milostný a kriminální příběh, u kterého si myslíte, že jste ho vyřešili během prvních 30 minut, ale pak Vám film a hlavně konec ukáže víc.. :) Má také dost zvratů, které Vás nutí přemýšlet, co je pravda a co je jen iluze. Princ představuje zlo a je to tyran, policie je zkorumpovaná, Sofie je krásná, připravená a odhodlána strávit život s mužem, kterého miluje, i když to pro ní znamená vlastní zničení. A hlavní hrdina Eisenheim je hrdinou epické proporce. Herecký výkon Edwarda Nortona byl tak fascinující, že jsem byla doslova zhypnotizována, jeho zničující pohledy mě dostávaly opravdu do kolen. Celkově je Iluzionista dobře režírovaný a natočený film, který je bezesporu jedním nejlepších z roku 2006, ale i přesto dám raději přednost Dokonalému triku, který je mému srdci blíž.(19.5.2012)

 • - Jeden z "poskokov" detetíva Uhla, ktorého meno sa vo filme nevyskytuje, sa volá Tom Fisher. Tento herec si zahral rolu Sherlocka Holmesa vo filme Šhangajskí rytieri (2003). (BoncheR)

 • - Záběry na konci filmu, kde se inspektor Uhl (Paul Giamatti) snaží dohonit Eisenheima před jeho odjezdem z Vídně, jsou natočeny v pražské ulici Prvního pluku pod Negrelliho viaduktem. (navabaca)

 • - Starobyle působících barev filmu režisér dosáhl zastaralou technologií autochrom, která se přestala používat okolo roku 1930. (formelin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace