poster

Iluzionista

 • USA

  The Illusionist

 • Slovensko

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ***

  Kúzelníci a ich famózne čísla ma nikdy nezaujímali. Nikdy som nemal potrebu skúmať, čo je za tým, že vytiahnu zajaca z klobúka. No a tento film je o jednom z nich. Iluzionista Eisenheim predvádza vo Viedni, v časoch Rakúsko-Uhorskej ríše kúsky, ktoré siahajú až niekde do záhrobia. To všetko na pozadí plytkého romantického príbehu. A ani tú osudovú lásku som ústrednej dvojici, Edward Norton a Jessica Biel, moc neveril. Dosť som sa pri tom nudil, ale konec to predsa len vytiahol na tri hviezdičky. ***(1.12.2008)

 • Radek99
  ****

  Koho by to napadlo, že Iluzionista je vlastně perfektně maskovaný romantický film, který jen vytváří iluzi mysteriozního thrilleru. A jako každý romantický snímek, i tenhle je tak trochu pohádkou...pohádkou pro dospělé. Tím nejzajímavějším, co Iluzionista nabízí, je ale analogický rozměr mediální manipulace. Jak je snadné zmanipulovat dav, jak je lehké upravit si mediální realitu k obrazu svého cíle a záměru... Je to přiléhavá alegorie k dnešnímu mediálnímu světu...(18.12.2008)

 • T2
  *

  Rozpočet $16,5miliónovTržby USA $39,868,642Tržby Celosvetovo $87,892,388Tržby za predaj DVD v USA $38,407,259 //počet predaných kusov 2,302,855║ Takéto sklamanie som dlho nezažil a to tam hrá Edward Norton, v jeho podaní asi najslabší výkon čo som videl. A film vypadá výzorovo ako televízna produkcia, do očí bije na silu vtesnaný hnedý filter, moc okatý je aj prázdny príbeh a nesúrodosť až povrchnosť réžie ani nehovoriac - amatérčina, Český štáb tomuto počinu moc nepomohol. "Katastrofálne odfláknuté a tým pádom pre sledujúceho dosť nezáživné, zvučné herecké obsadenie to nazachráni!" /20%/(5.10.2007)

 • novoten
  ****

  Iluzionista má velkou smůlu, že se časově přímo střetl s jiných kouzelnickým snímkem, Nolanovým Dokonalým trikem, proti kterému i bez bližšího zkoumání nemá šanci obstát. Tam, kde druhý film nasazuje potemnělost a nervy drásající složité zvraty, vystačí si Neil Burger jen s lehce tajuplnou atmosférou a jasně definovanými postavami hodný-zlý-spravedlivý-krásná. Přesto se mi tahle přímočará pohádka líbila, má sice ve vysvětlovačkách pořádné logické díry, ale díky správně kouzelnické náladě a jasně daným žánrovým pravidlům je ve své jednoduchosti více než příjemná.(3.2.2007)

 • D.Moore
  **

  Nebýt (a to je můj věčný problém) nesympatického Nortona, bylo by to lepší. Tahle magická věc se může chlubit pěknou dobovou atmosférou, hudbou a všudypřítomnými iluzemi, které z ní dělají téměř pohádkovou podívanou. Film je ale pomalý, poměrně dlouhý a často nudný. Tvůrci si to asi uvědomili, a tak se v poslední třetině zase opřeli do pověstné pily a pořádně na ni zatlačili. Konec je díky tomu... Lepší. Ale Iluzionistu nezachrání.(10.7.2010)

 • - V závěru filmu, kdy inspektor Uhl (Paul Giamatti) pronásleduje Eisenheima (Edward Norton) v přestrojení za staršího muže cestou na nádraží, objevuje se v jenom ze záběrů Eisenheim s hůlkou v levé ruce a kabelou v pravé. O pár vteřin později je však detail na ruce Eisenheima, který mne amulet v pravé ruce. O dalších pár vteřin později drží Eisenheim v pravé ruce hůlku a v levé kabelu. (MartinM)

 • - Starobyle působících barev filmu režisér dosáhl zastaralou technologií autochrom, která se přestala používat okolo roku 1930. (formelin)

 • - Scény odehrávající se na nádraží byly natočeny na pražském hlavním nádraží (ŽST Praha hlavní nádraží) na původních nástupištích. V letech 1871 až 1919 nádraží neslo jméno Františka Josefa I. Císař František Josef I. je ve filmu otcem postavy korunního prince Leopolda, ve skutečnosti se císařův syn jmenoval Rudolf. (navabaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace