Iluzionista

The Illusionist

Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Rozpočet $16,5miliónovTržby USA $39,868,642Tržby Celosvetovo $87,892,388Tržby za predaj DVD v USA $38,407,259 //počet predaných kusov 2,302,855║ Takéto sklamanie som dlho nezažil a to tam hrá Edward Norton, v jeho podaní asi najslabší výkon čo som videl. A film vypadá výzorovo ako televízna produkcia, do očí bije na silu vtesnaný hnedý filter, moc okatý je aj prázdny príbeh a nesúrodosť až povrchnosť réžie ani nehovoriac - amatérčina, Český štáb tomuto počinu moc nepomohol. "Katastrofálne odfláknuté a tým pádom pre sledujúceho dosť nezáživné, zvučné herecké obsadenie to nazachráni!" /20%/(5.10.2007)

Pohádka v hávu důmyslné podívané pro dospělé. Iluzionista již názvem přiznává barvu. Po většinu stopáže se totiž tváří jako něco jiného než čím je. Zdá se být chytrým a promyšleným snímkem, aby se závěrečnou pětiminutovkou vybarvil a zjistilo se, že je vlastně hloupý až běda. Pominu, že doslovné vysvětlení v závěru je trapně zbytečné, když je vše jasné hodinu před koncem. Spíše mě fascinuje, že tvůrci z ničeho nic ignorují jediný bod, který by jim to celé rozsypal jako domeček z karet; "přízraky". Herecky rozhodně nejde o žádné zklamání, ale nezapírám, že od takového obsazení jsem očekával přeci jen více. Iluzionista je až do představení na Hofburgu před honorací výtečný, poté dobrý a v závěru takřka až směšný. Krom toho je také poněkud delší než by bylo nutné. Co ho však činí zajímavým po celou dobu jsou pro našince natáčecí lokace a Glassova hudba, která to v mnoha momentech táhne až moc sama.(16.2.2008)

Je zvláštní, když nazvete film Iluzionista a samotný čáryfuk tam dělá tři kousky dokola. vlastně jnom jeden kousek dokola. Herecky slušné, i když Jessica Biel tam prostě nepasuje a ani pasovat nemůže. Ale nejvíc mě dostává, když se trikového filmu chopí česká firma, která dělá triky pro Z pekla štěstí. Už po téhle informaci jsem tušil, že to bude průšvih. Ale co se triků týče, tak to bych i překousl díky tomu, že si řeknu fajn, tak to chtělí stylizovat, ale co ten děj proboha. Obzvlášť vysvětlovací pasáže nedávají smysl a myslícímu diváku to pak nedává smysl, jelikož by vše musela být ohromná náhoda (přinejmenším).(30.10.2006)

ráda se nechávám vtáhnout do světa magie a iluze.. díky ním zapomenete na reálný svět a na chvíli věříte, že problémy neexistují.. kamarádka mi tenhle film doporučila a já ji za to moc děkuju... nejen že jsou tam nádherně stvárněné kouzla a iluze.. ale ta největší iluze celého filmu je tak grandiózní.. kam se hrabe Copperfield.. :) když so tento film pustíte..určitě neprohloupíte ;)(1.4.2009)

Herecký koncert Edwarda Nortona a Paula Giamattiho. Edward, později zvaný jako Iluzionista Eisenheim, si podmaní svými kouzelnickými triky celé vídeňské publikum, včetně nadcházející nevěsty korunního prince Leopolda (až odpudivě dobrý Sewell). Sophie a mág si uvědomí, že se kdysi znali z dětství a tak se do sebe znovu zamilují. Mají to však těžké, když jim v cestě stojí sám princ Leopold a zkorumpovaný inspektor Uhl.Když se dvojice rozhodne uprchnout, následující ráno je Sophie nalezena mrtvá.. Nic však není jak se na první pohled zdá. Opěvovat Nortona je myslím zbytečné,role iluzionisty mu padla jako ušitá na míru a ani Biel nebyla špatná. Celkově výborná kamera, atmosféra, triky. U překvapivého vyvrcholení se člověk nestačí divit a to i po druhém shlédnutí!:) Všechno je jen iluze.(3.12.2011)

• - Když se inspektor Uhl ptá prince Leopolda, co viděl dělat Eisenheima a Sophiu, odpoví: „Smilnit.“ Ve skutečnosti však herec podle scénáře řekl mnohem vulgárnější slovo, ale aby mohl být film přístupný už od 13 let, musela být jeho věta předabovaná a zjemněná. (imro)

• - Místo, kde lidé na ulici údajně spatří ducha z Eisenheimova (Edward Norton) představení, je křižovatka ulic Bílkova a Kozí v pražském Josefově. (navabaca)

• - Divadlo, ve kterém Eisenheim předvádí trik s citrusovníkem je Divadlo na Vinohradech v Praze na náměstí Míru 7. (navabaca)