Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Trailer 2

Dever

Soundtrack Philip Glass: 1. The Illusionist ,2. Do You Know Me? ,3. Chance Encounter ,4. The Locket ,5. The Orange Tree ,6. The Mirror ,7. Wish I Would See You Again ,8. The Sword ,9. Meeting in the Carriage ,10. Sophie ,11. The Secret Plot ,12. Sophie's Ride to the Castle ,13. The Accident ,14. The New Theater ,15. Frankel Appears ,16. A Shout from the Crowd ,17. Eisenheim Disappears ,18. The Search ,19. The Missing Gem ,20. The Chase ,21. Life in the Mountains , ()

TheDarKnig

Podle mně jasná variace na Dokonalý trik, ale o něco méně (o dost méně) povedená. Norton patří mezi moje oblíbené ikony, ale v tomhle filmu předvedl velmi úbohý výkon a musím z lítostí říct, že Giamatti hrál mnohem lépe. Přesto/proto ne nejhorší film. Edwarde příště zkus něco jako Klub rváčů nebo Kult hákového... lepší 3 ()

Psema

Je zvláštní, když nazvete film Iluzionista a samotný čáryfuk tam dělá tři kousky dokola. vlastně jnom jeden kousek dokola. Herecky slušné, i když Jessica Biel tam prostě nepasuje a ani pasovat nemůže. Ale nejvíc mě dostává, když se trikového filmu chopí česká firma, která dělá triky pro Z pekla štěstí. Už po téhle informaci jsem tušil, že to bude průšvih. Ale co se triků týče, tak to bych i překousl díky tomu, že si řeknu fajn, tak to chtělí stylizovat, ale co ten děj proboha. Obzvlášť vysvětlovací pasáže nedávají smysl a myslícímu diváku to pak nedává smysl, jelikož by vše musela být ohromná náhoda (přinejmenším). ()

Viktooorka

ráda se nechávám vtáhnout do světa magie a iluze.. díky ním zapomenete na reálný svět a na chvíli věříte, že problémy neexistují.. kamarádka mi tenhle film doporučila a já ji za to moc děkuju... nejen že jsou tam nádherně stvárněné kouzla a iluze.. ale ta největší iluze celého filmu je tak grandiózní.. kam se hrabe Copperfield.. :) když so tento film pustíte..určitě neprohloupíte ;) ()

castor

Je mi lito, ale Illusionist je hodný spíše televizní obrazovce. Neustále jsem si pokládal otázky, kdy se to konečně nějak zásadně rozjede, ale jediné, co přišlo, byly závěrečné titulky!! Jessica Biel je bezkrevná, nudná a i přes nepopiratelnou krásu bych jí v tomto případě nevěřil, že může v opačném pohlaví vyvolat takovou touhu - její nadaný iluzionista sice zaplňuje sály, ale mě bohužel mnou milovaný (a nezdravě pobledlý) Edward Norton neoslnil. Režisér se pouze spokojuje s čistým výčtem pravděpodobné mágovy minulosti, nepředkládá divákům ale žalostně nic navíc!! Norton je na tom herecky asi jako Giamatti. Oba jsou bezesporu znamenitými herci, ale zde nemají co hrát. Vskutku rozporuplnou postavou tak zůstává nejspíš jen slabošský Rufus Sewell v roli korunního prince. V hlavě mi tak zůstala jen hudba Philipa Glasse a výprava, která za značné české podpory solidně funguje!! Křečovitá, chladně odtažitá a nevyužitá záležitost!! ()

• Téměř dvě stovky trikových záběrů pro film vytvořilo české postprodukční studio UPP. Režisér si přál aby triky nevypadaly příliš počítačově, protože hrdina kouzlí pomocí mechanických a optických iluzí. (Pumiiix)
  • Záběry na konci filmu, v nichž se inspektor Uhl (Paul Giamatti) snaží dohonit Eisenheima (Edward Norton) před jeho odjezdem z Vídně, byly natočeny v pražské ulici Prvního pluku pod Negrelliho viaduktem. (navabaca)
  • Místo, kde lidé na ulici údajně spatří ducha z Eisenheimova (Edward Norton) představení, je křižovatka ulic Bílkova a Kozí na pražském Josefově. (navabaca)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)