Reklama

Reklama

Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (909)

kinej 

všechny recenze uživatele

Iluzionista nevytěžil nic ze svého potenciálu. Děj se linéarně vleče až do konce, který je nepodařený. Je to ten typ závěru, kdy se tvůrci snaží šokovat, třeba i na úkor logiky. Jinak se ve filmu vlastně nic zajímavého neodehraje a v porovnání s Dokonalým trikem Iluzionista hodně hodně zaostává. Průměrný byl dokonce i jindy dobrý hudební skladatel Phillip Glass. PS: Pražský hrad ukazovat jako Hofburg je špatný vtip. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Tento film som si vzdy plietol s DOKONALYM TRIKOM (2006), ktory bol natoceny v tom istom roku, odohraval sa asi v tom istom case a bolo to o kuzelnikoch a obe filmy mali skoro v rovnaky cas premiery v kinach. Jediny rozdiel je v scenari, kedze reziser Dokonaleho triku Christopher Nolan musi mat vzdy prekombinovany a premysleny scenar, ktory narocneho divaka skor potesi, naopak Iluzionista mal jednoduchy scenar, ako uz POMO spomenul v komentari scenar pre konzumneho divaka. Ja filmy ale nechcem zahadzovat do kosa, lebo su natocene pre konzumneho divaka. Mne sa tento film velmi pacil a nielen ze mu pomohli herci Edward Norton, ktory uznavam mal aj lepsie role, ale aj Paul Giamatti, ale hlavne krasna znama hudba Philipa Glassa, ktory takmer vzdy kopiruje sam seba a do tohto filmu sa jeho hudba vynikajuco hodila. Skoda len, ze reziser z toho urobil fantasy film a z kuzelnika Nortona nadcloveka, keby sa trosku krotil, mohlo to byt vierohodnejsie, ale inac dobry film... 08.03.2010 ______ Edward Norton - (Eisenheim) +++ Paul Giamatti - (Inspektor Uhl) +++ Jessica Biel - (Sophie) +++ Rufus Sewell - (Princ Leopold) +++ Eddie Marsan - (Jozef Fischer) +++ Aaron Johnson - (Mladý Eisenheim) +++ Karl Johnson - (Doktor / Starý muž) +++ Jake Wood - (Jurka) +++ Hudba: Philip Glass +++ ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Iluzionista má velkou smůlu, že se časově přímo střetl s jiných kouzelnickým snímkem, Nolanovým Dokonalým trikem, proti kterému i bez bližšího zkoumání nemá šanci obstát. Tam, kde druhý film nasazuje potemnělost a nervy drásající složité zvraty, vystačí si Neil Burger jen s lehce tajuplnou atmosférou a jasně definovanými postavami hodný-zlý-spravedlivý-krásná. Přesto se mi tahle přímočará pohádka líbila, má sice ve vysvětlovačkách pořádné logické díry, ale díky správně kouzelnické náladě a jasně daným žánrovým pravidlům je ve své jednoduchosti více než příjemná. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Kúzelníci a ich famózne čísla ma nikdy nezaujímali. Nikdy som nemal potrebu skúmať, čo je za tým, že vytiahnu zajaca z klobúka. No a tento film je o jednom z nich. Iluzionista Eisenheim predvádza vo Viedni, v časoch Rakúsko-Uhorskej ríše kúsky, ktoré siahajú až niekde do záhrobia. To všetko na pozadí plytkého romantického príbehu. A ani tú osudovú lásku som ústrednej dvojici, Edward Norton a Jessica Biel, moc neveril. Dosť som sa pri tom nudil, ale konec to predsa len vytiahol na tri hviezdičky. *** ()

Arx

všechny recenze uživatele

Spolu s Dokonalým trikem jde o výborný kouzelnický film v kterém jak už bývá zvykem ztvárnil Edward Norton svoji roli naprosto dokonale. Iluzionista má skvělý scénář a samotný film rozhodně nenudí. Příběh je až na pár otřepaných klišé originální a 110 min filmu uteče stejně rychle jako mávnutím kouzelníkovi hůlky. A v hodnocení samozřejmě nemohu opomenout nádhernou Jessicu Biel. Sečteno a podtrženo. 4 hvězdičky. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (31)

  • Když se inspektor Uhl (Paul Giamatti) ptá prince Leopolda (Rufus Sewell), co viděl dělat Eisenheima (Edward Norton) a Sophii (Jessica Biel), ten odpoví: "Smilnit." Ve skutečnosti však herec podle scénáře řekl mnohem vulgárnější slovo, ale aby mohl být film přístupný už od 13 let, musela být jeho věta předabovaná a zjemněná. (imro)
  • Divadlo, ve kterém Eisenheim (Edward Norton) předvádí trik s citrusovníkem, je Divadlo na Vinohradech v Praze na Náměstí Míru, č. p. 7. (navabaca)
  • Snímek měl světovou premiéru na festivalu Sundance. (imro)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Reklama

Reklama