Reklama

Reklama

VOD (1)

Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (906)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Za mě překvapivě mnohem záživnější než Dokonalý Trik. Edvard Norton si krade celý film pro sebe, je inteligentní,charismatický, bystrý a velmi talentovaný iluzionista. Období v jež se film odehrává mi velmi sedlo, romantika je trefná a neotravující a celkový průběh děje je velmi svižný a nenudící, za mě tedy spokojenost, ani nevím proč jsem film tak dlouho odkládal. Velmi dobré. 80% ()

chezush 

všechny recenze uživatele

Sakra.. jakto, že jsem se o Iluzionistovi dozvěděla až teď? Napjatý, tajemný a smutný příběh o magii, zradě a lásce. To vše je v přesně správném poměru a má vše, co správný film potřebuje - brilantní obsazení, dobrý scénář a dobrého režiséra. Je to také milostný a kriminální příběh, u kterého si myslíte, že jste ho vyřešili během prvních 30 minut, ale pak Vám film a hlavně konec ukáže víc.. :) Má také dost zvratů, které Vás nutí přemýšlet, co je pravda a co je jen iluze. Princ představuje zlo a je to tyran, policie je zkorumpovaná, Sofie je krásná, připravená a odhodlána strávit život s mužem, kterého miluje, i když to pro ní znamená vlastní zničení. A hlavní hrdina Eisenheim je hrdinou epické proporce. Herecký výkon Edwarda Nortona byl tak fascinující, že jsem byla doslova zhypnotizována, jeho zničující pohledy mě dostávaly opravdu do kolen. Celkově je Iluzionista dobře režírovaný a natočený film, který je bezesporu jedním nejlepších z roku 2006, ale i přesto dám raději přednost Dokonalému triku, který je mému srdci blíž. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Iluzionista mě přivedl na myšlenku, co to vlastně znamená "konec filmu." Konec může být zamotaný, nesmyslný, nedotažený, nelogický, odfláknutý a přesto nám nepokazí dojem z filmu, ale může nám narušit naši vlastní "iluzi" filmu. Tento film je dokonale iluzionistický, magický, všechna kouzla a triky byly naprosto excelentní, scénář sice lehce pokulhával, ale to vše nám vynahradil Ed Norton, kterému to v černém plášti moc slušelo:) Některé snímky jsou vlastně dokonalá iluze a až samotný konec ji osvětluje: SAW: Hra o přežití, Psycho, Klub rváčů či Telefonní budka. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Člověk se těší na nějaké alespoň menší vysvětlení a nakonec nedostane vlastně nic, tedy kromě konce ve kterém se nebohá postava detektiva Uhla chytne za hlavu a řekne si "a jo vlastně." Celé mě to příjde že Eisenheim kouzlí seč mu síly stačí a divák se musí jen spokojit s faktem že tomu tak je. Tvůrci jsou líní vymýšlet jakékoliv důmyslné prozrazování. Takový film si pánové strčte příště za klobouk. S tímhle na mě nechoďte. Dokonalý trik je někde zcela jinde. 60% ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Prkený Norton (velice nemilé překvapení) v nudném příběhu s několika dobrými hereckými výkony (Giamatti, Sewell) a (ne)šokující pointou na konci. Norton celou dobu vypadá jakoby usínal a někdy už to vypadalo, že snad začne chrápat, takže dal vyniknout krásně zlému Sewellovi, který filmu dával alespoň kapku chybějící šťávy. A ještě ta výprava byla hezká, stejně jako Jessica Biel. Boj s konkurenční "Prestige" však Iluzionista prohrál na celé čáře. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (31)

  • Závěrečná scéna na horské louce se natáčela v Peci pod Sněžkou, konkrétně v Modrém dole. Hora v pozadí, rozbrázdněná skalnatými kary, je Studniční hora (1555 m) při pohledu od jihu. (džanik)
  • Natáčanie filmu trvalo 46 dní. (Astonko)
  • V 18. minutě se inspektor Uhl (Paul Giamatti) a Eisenheim (Edward Norton) scházejí v luxusní restauraci Café Imperial, z našich obrazovek známou i díky pořadu Ano, šéfe! (od r. 2009). Zdeněk Pohlreich tento podnik, založený už roku 1914, převzal a začal provozovat po svém nedlouho po vzniku Iluzionisty. (heyda)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Reklama

Reklama