Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

torn666

Tento film nie je v zásade nicím extra vínimocný, vyšiel asi tak zarovno známejšiemu a podla mna o nieco lepšiemu filmu Dokonalý trik ale kúzla ktoré tu sú kvalitne zobrazene spolu so síce predpokladatelnou no mne osobne sympatickou zápletkou že cesta k vysnívanej láske povedie iba cez smrt mne osobne sadla, herecké výkony sú na solídnej úrovni a vôbec pre mna bol tento film od ktorého som príliš necakal velmi príjemným prekvapením... ()

Sugar67

Rozhodl jsem se, že se podívám na méně známy film, na který jsem neviděl žádnou reklamu a volba padla na Iluzionistu. Musím říct, že volba byla nadmíru šťastná. Film mě dostal svou myšlenkou a dějovou gradací, kterou zdůrazňuje správně volená hudba. Rád se na tento film občas podívám znovu. ()

Calvus77

Taková malá televizní inscenace. Romantická nudná pohádka, bohužel bez emocí a hodně přitažená za vlasy. Nebral mě ani vztah (zápletka) ani triky. Řekl bych, že ten příběh je i špatně vystavěn, protože ač se to nezdá, v hlavní roli je zde inspektor Giamatti, proto Norton působí tak nudně. ()

Trepak odpad!

Strašné! Podľa výrazu v tvárach mám pocit, že to nebavilo nielen mňa, ale aj účinkujúcich. A ako sa Paul Giamatti chechtal, keď mu konečne zaplo. Asi sa chudák pomiatol :) ()

WendyWindy96

Upřímně řečeno, od tohoto filmu, když jsem se dozvěděla, že se něj budeme dívat ve škole, moc nečekala. Ale o to víc mně překvapil. Nádherné exteriéry, dobrá zápletka, troška romantiky, fantastické triky a grandiózní finále dělá z Iluzionisty skvělou podívanou. Nemohu jinak než 5*. ()

JARDAHONDA

Edward Norton má osobitý šarm, který právě využívá v tomto mysteriózním snímku.. Film jsem si mi moc oblíbil, má neočekávaný děj, který nenechá diváka v klidu.. Tajemná atmosféra a slušné vizuální efekty umocńuje stylová hudba, která diváka ponoří do historické doby. Třešničkou na dortu je závěr, na kterém to vše stojí .. **** ()

jayjay11

Asi nejak tak by mal vyzerať film ktorý ma pobaviť, nieje otravný a ani nič sa nesnaží vtĺknuť ľuďom do hlavy. Mne sa veľmi páčil v tomto filme Edward Norton. Neviem si nikoho iného vo tomto filme predstaviť. 80% ()

eli.s

Stala jsem se jedním z diváků, kteří sledovali bravurně provedené představení až do konce, a nezbývalo mi nic jiného než tleskat. Jistě si nedovedu odpustit srovnání se snímkem Dokonalý trik, na který bych si oproti Iluzionistovi klidně připlatila za lístek do první řady. Na druhou stranu se ale stále jedná o náramné kouzlo překvapení, jež jsem si vychutnala v obou inscenacích. PS: Potěšilo mě, že se v pozadí objevila místa v Praze. ()

MagyG

film sa mi pacil. co o to. ale ma vela nedostatkov. prilis priehladny pribeh, sice klasicky hollywoodsky vygradovany do heppyendoveho zaveru, ale je vidiet, ze scenar cerpal z velmi strohej predlohy a musel sa enormne snazit vyplnit tych zhruba 100 minut, aby zaujal divaka. krasne exteriery, trochu tajomna - ale inak bieda. norton nepodal ziadny super-vykon, jessica ma velky potencial, ale nepracuje s tym, a drevene herectvo Sewella v ulohe korunneho princa to zavrsilo. Na druhej strane exceloval Giamatti a spolu s kamerou, exteriermi a par vecami sa snazil zachranovat situaciu. Celkovo - prijemny film, ale na Dokonaly trik ma sakramentsky daleko. ()

hanzikk

Kouzelnické prostředí mne velmi přitahuje, tenhle film nevyjímaje. Tahle iluze byla opravdu úchvatná, triky byly zábavné ikdyž jsem zrovna neseděl v publiku, postavy hrály hru plnou intrik a triků. Princ který kvůli své pravdě je schopen všeho s komisařem, který se skrz film zbavuje své zkorumpovanosti a začíná přemýšlet nad opravdovou pravdou a nakonec tam kolem toho všeho pobíhá Eisenheim který zahá za nitky své bravůrní iluze. ;) ()

QuietRioT

Môj žáner. Trochu mysteriózne, na mozog namáhavé, historické dielo, ktoré bude vo vás doznievať ešte zopár dní. Stojí za to vidieť. ()

Novik

Je to spíš mezi 3 a 4 hvězdičkou ... uvidíme po druhé projekci. Každopádně Norton a Giamatti jsou skvělí. :) ()

Milan-K

Přišel jsem, viděl jsem, smazal jsem. Chybělo mi hraní (hlavně Paul Giamatti svou roli nezvládá). Jediné pozitivum filmu snad jen po obrazové stránce. Celou stopáž filmu mi chybí věrohodnost (většina triků je přepáleno do komiksových absurdit). Hlavní podstata děje je jen pozvolna a nudně dovršena do vykonstruovaného závěru, který však nijak zvlášť nešokuje. Edward zde jen plýtval svým smyslem pro drama - přišel mi komický. ()

Kulikulo

Po prvom zhliadntí mi to prišlo zaujímavé, ale s odstupom času tam už nie je toho na pozretie veľa. Cellkom fajn myšlienka, ale dala sa spracovať aj oveľa zaujímavejšie. Predramatizované. ()

Cetar

Jen 3 hvězdy za to, že celkej film byl hrozně průhlednej od začátku.... Jinak zpracování luxusní a hlavně i přes to, že člověk na 90% tuší jak to dopadne, tak ho to prostě drží... ()

idontknow99

Výborný film. Dej drží diváka až do konca v napätí, ako to celé skončí a nakoniec to aj tak skončí absolútne inak. Film, ktorý poníma o živote iluzionistu Eisenheima od jeho mladosti, kedy sa zamiloval do vojvodkyne von Teschen - Sofie a ich rozdelenie, až po jeho dospelosť, kedy ju znova stretáva a všetko sa začína "odznovu". Aj napriek tomu, že je Sofie zasnúbená s následníkom trónu Leopoldom, silné puto medzi ňou a Eisenheimom sa nikdy nepretrhlo. A preto sa všetko začína "odznova". Film na mňa zapôsobil príbehom a celkovým dejom, no predovšetkým prekvapivým záverom. ()

PF 2014

PF 2014