Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

VaHo

Parodie. Nemá to šťávu, nemá to napětí, nudí to, a i ta komiksová stylizace vypadá, že je odfláklá. Na původní film se už asi nikdy nepodívám, abych nezjistil, že to tenkrát taky byla taková blbost. ()

viperDavid

Objektivně musím říct, že jsem čekal o něco víc. Příběh, nebo vlastně příběhy byli takové roztržité nedodělané. Málo prostoru pro Mickeyho spíš jen taková mlátička nic víc. Eva Green se překonala ve svých hereckých schopnostech kdy v 90% hrála nahá - jo no slušelo jí to. A Jessica mě úplně zklamala. Vizuálně však opět povedené, ty dokonalé přechody do barevné jsem žral a celkově jsem se bavil, však je to Sin City ne ? ()

FaceMan

Vraciame sa do úžasného sin city, kt. je po vizuálne stránke tak isto úžasný ako jeho predchodca. Väčšina hercov sa nám vrátila späť a pribudlo aj pár nových. Musím však vyzdvihnúť špeciálne jednu osobu (nie je to však Evka, kt. bola väčšinou vyzlečená a okúzľovala svojimi prednosťami), mal som na mysli Josepha Gordona. Podľa mňa dostal najlepšiu postavu celého filmu a zahral je úžasne(dnes nejak moc používam slovo úžasne). Tým nevravím že ostatný herci boli zlý samozrejme. Dosť chváli pome aj na to horšie. Chýbal mi tu Tarantino, kt. by svojím štýlom dodal filmu lepší šmrnc. Príbehy už nie sú tak prepracované ako boli v jednotke. Chýba im srdce. O triedu slabšie od jednotky. Nakoniec už len dodám že Eva je určíte dáma pre ktorú by som vraždil. ()

ivan_drago

Méně je někdy více... totálně rozháraný film podle dokonalé předlohy Franka Millera... Tady už je toho splácáno dohromady příliš a jednotlivé výjevy, byť dokonale naaranžované, nepoůsobí nikterak atmosfericky a vůbec celé vyznění Města hříchu je takové plytké... Co na tom, že se filmem hemží spousty drsňáků, s hlaškama... dva páry koz a nespočet usekaných údů a rozmačkaných hlav... už to prostě není ono... Výtvarně dokonalé, díky naprosto přesnému převedení předlohy na filmové plátno, obsahově zhuštěné a nesourodé... ()

Johnny.ARN

Kto videl 300 vol.2 a nestačili mu prednosti Evičky, nech si kukne toto. Lebo z 10 scén, kde sa objaví, je oblečená asi tak vo dvoch. A chlapi vo filme na čele s Brolinom sú pre ňu ochotní urobiť hocičo. Páčilo sa mi, akú z nej potvorku urobili. Ona to vie tak precítene a uveriteľne zahrať, čo ukázala už v CR a tu to len potvrdila. Čo by to bolo za City, keby tam nepobehovala nezničelná zruda. Áno, presne, Rourke. Ale objavil sa nám aj Brolin. Opäť postava, ktorá chrlí hrôzu, ale niečim si Vás získa. Ach tá jeho charizma. A dostávame sa k môjmu favoritovi, Gordon - Levitt bol presne ten typ, ktorý v jednotke chýbal. Aj ženy si prišli na svoje, aj scenáristi sa vybúrili ale hlavne, priame, bez zbytočných odbočiek. Pri ňom divák presne vedel, čo sa bude diať a o čo mu ide. Vizuálne opäť lahôdka. Striekajúca krv z tiel, ktorým Chung odsekla katanou hlavu, lietajúce sklo, lámanie prstov a všade prítomný dážď a dym. A aby toho nebolo málo čo dvojka ponúkla, aj Alba si viac zatancovala. Škoda len, že je to nekompatibilné dejovo s jednotkou a celý čas vám to vŕta v hlave, že prečo. Dalo by sa ešte veľa rozprávať, napr. o tom že je to brutálnejšie ako jednotka, viac vizálne poňaté atď, ale načo? Podívaná to bola slušná, tak hádam pri trojke skôr ako za 9 rokov. 4 z 5 ()

Dado

Čiernobiela kulisa hriešneho mesta nestratila ani po rokoch nič zo svojho ponurého pôvabu. Isteže, Rodriguez nám tentokrát nenaservíroval taký kvalitný príbeh, ani rovnako prepracované nové postavy (opierať kvality hlavnej hrdinky o jej schopnosť vyzliecť sa aj v tých najnepredstaviteľnejších situáciách nie je práve najideálnejšie riešenie... aj keď z istého uhla pohľadu rozhodne áno) a samotná akcia niekedy možno pôsobí samoúčelne aj na pomery Sin City. Ale tá temná noirová atmosféra, to je niečo, čo nemá v súčasnom filmovom priemysle obdoby. (75%) ()

Mrkvič

Samej drsňák s chraplavým hlasem. Samá prdelatá kočička. Vizuální orgie a rádoby cool záležitost. Ty kočičky teda uznávám, že byly hlavním důvodem, proč jsem film dokoukal. Hlavně Eva Green předvedla, že dokáže přehrát i své kozy, takže jsem ve scénách, kde byly vystavený, sledoval často její jiné partie. Jenže jinak je to docela nuda, když je to pořád na jedno brdo a od začátku stejné až do konce. Opravdu jen chvilka se zápletkou kolem démonické Evy Green a troška z pokrové scény s Joshepem Gordonem-Levittem stáli za tu námahu neusnout. ()

PeterNet

One (wo)man show Evy Green a to ještě nijak velkolepá. Tu Jamie King (mohla na plátně vydržet déle), tu Lady Gaga (stačilo), ale jinak nic. Mimochodem, když vidím jak Rodriguez prodal Jessicu Albu a k čemu přesvědčil Evu Green, možná by se mohl dát na režírování porna. / EDIT: po přečtení komentáře od uživatele RedAK ubírám jednu hvězdu, protože pokud dokáže napodobit scénář kde kdo z ČSFD, tak to je teda silná bída. ()

Jizni Tlapa

Jízda na červenou jako blázen. V šíleném tempu. Dávající na prdel jedničce na plné čáře!! Sem tam nějaká zrůdička. Přesně tak jsem si to přál. 90 % ()

BROKEN_

Na dvojku jsem byl zvědavý. Kvůli slabšímu hodnocení oproti jedničce jsem na dvojku přistupoval s nízkým očekáváním. No a musím přiznat, není to tak špatný. To hodnocení bych zvedl nad 70%. Ale jestli bych zvedl tohle, tak to bych dal potom takové jedničce nad 90%. Příběhově je to slabší. Zato to zachraňují skvělý herci a vizuál. Owena vystřídal Brolin a vůbec to nevadí, protože v některých pasáží je lepší než jeho protějšek. Jessica Alba tady přesvědčuje, že není jen pěkná holka, ale umí zahrát zničenou striptérku, toužící po pomstě. Joseph Gordon-Levitt jako nepřiznaný Roarkův syn (nově přidaná postava) opět dokazuje, že je jedním z nejnadějnějších herců z nastupující generace. Na plátně září především titulní postava Evy Green – Ava Lord. Ďábelská žena, která ničí s gustem vše kolem sebe. Zejména pak muže, kteří jí nemohou odolat. Dívat se na ní byla krása. Myslím si, že si celý film ukradl pro sebe opět Mickey Rourke a jeho Marv. Tu postavu jsem si zamiloval. Dá se říct, že je Marv jakým si symbolem celého filmu. Pokud filmu odpustíte slabší děj i nějaké zbytečné dialogy, budete se bavit. Přál bych si třetí díl! ()

Playman

Asi u mě vyhrává forma nad obsahem. Vizuální stránka, o které mnozí tvrdí, že už je okoukaná, je tak strašně moc okoukaná, že za posledních 9 let nevznikl film s podobným vizuálním stylem. Sakra, takže není vlastně vůbec okoukaná. Hmm. To mi nejde do hlavy, proč to někdo tvrdí. No, to je detail. Sto hlav, sto chutí. Ačkoliv není příběh nijak strhující nebo dojemný, jako celek má nové Sin City stále koule. Líbí se mi komiksová noirová atmosféra. Stejně jako u jedničky. Nebudu hanit Rodrigueze, dokonce nesměle tvrdím, že je to stále super režisér, který ví co chce. Jen nám trochu zabloudil v koloběhu komerční a grindhousové produkce. Což vůbec nejde k sobě. Ale furt pevně věřím, že v něm dřímá umělec, který nás jednou rozseká něčím fenomenálním. A právě nové Sin City je krok tím správným směrem. Ještě si odškrtnout toho třetího nešťastného Machete (ve vesmíru!) a snad nám, eh, po pravidelné dávce infantilní produkce naservíruje něco opravdu stylového. Sakra, nějak se mi vytratilo hodnocení toho Sin City. No, stane se... :D PS: Jessica lepší než Evička! ()

LittleJohnny

Na můj vkus příliš krátké, ani sjem se nenadál a už jsem šel z kina domů. Film se mi líbil, ale nebyl jsem u toho tak zaujatý jako u prvního dílu, což je škoda :( ... ()

Quen11

Po 9 rokoch čakania vyšli prvé traileri a ja som bol na film čoraz viac natešenejší, potom prišlo kino a aj sklamanie. Sin City : Dame to Kill For nie je úplne zlý film. Ale postráda to, čo mala jednotka. V prvom rade jej atmosféru ktorú ste cítili celý film. Dvojka sa ako keby odohrávala v inom meste. Tempo filmu mi prišlo príliš rýchle, nič tam nestihlo doznieť, skoro všadeprítomný humor mi vadil a aj to bol dôvod prečo stratil film atmosféru. Taktiež fakt, že z badass, psychopatického drsňáka Marva, ktorého by ste nechceli stretnúť, spravili totálneho šaška a fakt že ho vždy nasilu vopchali do každého príbehu len preto, aby sme ho videli robiť niečo "cool" tomu tiež nepomáhal. Celé mi to skôr ako Sin City 2 pripomínalo svojím vyznením Spirita. Kebyže neexistuje jednotka tak sa mi to asi páči viac, ale nedá mi to a musím porovnávať. Po 9 rokoch čakania sme mohli dostať lepšie pokračovanie, ale mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie. Rodrguez a Miller si asi natáčanie s Evou Green užili. -SPOILER- To, ako vyzeral Dwight po svojej premene bola jedna s najhorších vecí vo filme, to mu už fakt mohli nechať obväz cez hlavu, alebo ho aspoň nahradiť Clivom Owenom. ()

Redi

Před několika lety, kdy byla krátce po jedničce Sin City ohlášena dvojka, jsem si říkal, že by nemuseli, protože jednička je takový krásný a originální nášup, který stejně nic nepřekoná a bude to jenom horší... a dost lidí to zatratí, pokud to nebude lepší. Ale za ty roky čekání jsem se s tím smířil, a i když je Sin City: A Dame to Kill For vkutku slabší, tak jsem si už předem nad tím povznesený stejně film užil a překousnul i pár přešlapů. Stále badass, stále (i více... aby ne s novou posilou) sexy, příběhy slabší, některé scény by být nemuseli, nebo měly být lépe natočeny (párkrát jsem si musel vzpomenout i na tu Millerovu sólosra*ku The Spirit) a nemuselo to být tak moc barevné. Ve finále nejsem ale zklamaný. Kdyby v roce 2005 bylo tohle místo jedničky, byl bych z toho tak odvařený jako tehdy právě z ní? Nebyl by to tak propastný rozdíl, jako u pokračování Třístovky.(Kino Hvězda; 6.10.'14) ()

mickyreed

Jako celek určitě zklámání. Jediná část, která za něco stála, byla 'A Dame to Kill For' s perfektní Evou Green a Joshem Brolinem. Plus za některý scény z ostatních částí výsledně dávám *** ()

venison

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil aneb jak dvojkou znevážit kult :-( Původní Sin City bylo na tehdejší poměry něco svěžího, nového, originálního, zkrátka zajímavého.. Pokračování je (jak už tomu tak většinou bývá) komunální odpad.. Možná, kdyby měl příběh alespoň nějakej kvalitní děj a hlavní postavy nějaké ucházející charaktery, tak by z filmu nebyla rozbředlá nuda postavená na okoukané grafice.. Herecké obsazení rozhodně neurazí a o akci není nouze, ale rozhodně nedosahuje kvalit „jedničky“.. ()

ywo666

Bavilo ma to viac ako jednotka. Super postavy. Brolin je najlepší. Extrémny noir, drsnejšie ako drsnosť sama. Proste kvalita a nezaslúžene opičovaný film. Eva má fakt dobré tie kozy. A polku filmu je odetá iba do nich. Je mi jasné že sa "V nich" na placi cíti komfortné. Mohli aj Rosario a Jessica čosi ukázať. Tiež majú zaujímavé veci na sklade. 75 percent. ()

Brandon

Stačilo, aby si shnilej senátor ve spojení s zelenookou mrchou s křivkami antické bohyně "pošpásovali" se zoufalým Brolinem, následně by to kluci a "princezny bojovnice" v čele s kredencem Rourkem dali do cajku a mohli mít pět hříšnejch hvězd jak vyšitejch. Takhle je tam spousta postav a scén zbytečných, z čehož vyplývá ušmudlaná trojka. ()

hroubek

Pořád nechápu, proč Rodriguez a Miller nenatočili pokračování dřív, kdy ještě mohly oslovit všechny diváky, který film měly v živé pamětí. Devět let je hodně dlouhá doba a to co před tím fungovalo, teď funguje tak z půlky, což zamrzí zvláště, když adaptujete jeden z nejlepších příběhu ze Sin City. První Sin City bylo vizuálně zajímavé, mělo hodně zajímavé postavy a svět ve kterém se odehrávaly příběhy. Mělo to fajn tempo, spád, akci a hlášky které hercům skvěle seděly do pusy. Teď v Ženské, pro kterou bych vraždil je všechno podobně natočené, ale výsledek je mnohem horší. Hned úvodní povídka je strašně zbrkle natočená. Opravdu by u ní stačilo na chvilku zpomalit. Tam, kde se má zpomalit, tak film zrychluje a ke všemu dialogy střílí jak z kulometu. Jen co naběhne hlavní povídka, tak film trochu zpomalí, což je dobře a začíná konečně trochu vypravovat. Film dostává trochu spád, začíná bavit a konečně představí úvodní Dámu, pro kterou se zabíjí(komiksový název, který je stokrát lepší, než ten od distributora). Eva Green dává filmu, tolik napětí a energie, že je radost jí sledovat v každé scéně. Bohužel to nejvíce odnáší Josh Brolin, který se na ní vůbec nechytá. Nekomiksová povídka s Josephem Gordon-Levittem mě bavila, byla rychlá úderná a měla fajn pointu. To samé se nedá říci o další nekomiksové povídce s Nancy, kterou hraje Jessica Alba. Ta povídka vyvolává spíše škodolibí smích, než to co má. A když, navíc tam Alba likviduje nepřátele kuší, tak to prostě nejde brát vážně. A díky tomuhle se dostávám k tomu co mě na filmu štvalo asi nejvíce a tím je naprosto odfláknutá akce. Akce je tady opravdu sterilní a nudná. Jo jedna nebo dvě scény se povedly, ale víc fakt ne. Žádná kvalitní přestřelka, honička a ani pěstní souboj(Marv a Manute je výjimka). Celá akce mě přišla uspěchaná a nezajímá zvláště v podání Miho. Na prvním Sin City jsem byl v kině a doteď si pamatuji jaký jsem měl pocit, když tam Willis ručně vykastroval Žlutého parchanta. Tady u Ženské, pro kterou bych vraždil budu rád, když za pár týdnu vzpomenu na sexy Evu Green a několik povedených scén. Nové Sin City není vyloženě špatné a pro neznalé předlohy to může být hodně dobrá podívaná, jenže já nejsem neznalý a pro to nemůžu hodnotit lépe, než za tři. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády