Banksovi jsou úplně normální rodina, žijící v pěkném domě v Třešňové ulice č.17. Bohužel pan a paní Banksovi pro samou práci nemají na své děti tolik času, kolik by si přáli, a proto musí pro ratolesti najmout paní na hlídání. Již po několikáté dává pan Banks inzerát do novin. Ale netuší, že stejně tak učinily i jeho děti. Potíž je v tom, že jak Jane (Karen Dotriceová), tak Michael (Matthew Garber) nejsou zjevně s výběrem těchto pečovatelek spokojení, protože u nich žádná dlouho nevydrží. A tak si šestá chůva za poslední čtyři měsíce balí kufry. Přísný otec seznam s požadavky dětí striktně odmítne a roztrhaný ho hodí do krbu. V noci ovšem do domu vnikne západní vítr, zmocní se útržků a odnese je vzhůru k nebi. Ráno stojí na prahu domu Mary Poppinsová (Julia Andrewsová) s tím samým seznamem v ruce, tentokrát ale celým. Mary Poppinsová je na první pohled důstojná osoba, se kterou není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Podkladem nestárnoucí rodinné muzikálové komedie z roku 1964 se stala dětská knížka anglické spisovatelky P.L. Traversové z roku 1934. Příběh zasazený do Londýna r. 1910, plný fantazie a bláznivých nápadů, je ideální předlohou pro filmovou adaptaci a poskytuje vynikající muzikálovou příležitost Julii Andrewsové, která za svůj výkon získala Oscara. (Česká televize)

gizi

Takového filmy nestárnou. Je obdivuhodné, jak perfektní triky na tu dobu obsahuje (škoda jen, že naopak ptáčci a papoušek působí evidentně jako loutky). I když muzikály moc nemusím (záleží na muzice, jak mi sedne), tento u mě boduje. Celé je to moc pěkné a kouzelné, snad délka by jen mohla být maličko kratší. 80%, 5.2.2011. ()

dracekt

Opravdu chytlavé melodie, ale také opravdu koukejte jen pokud máte vážnou slabost pro starý muzikály. Pak se to líbit bude. ()

Frodule

Hudba krásná a chytlavá, děti roztomilé, Julie Andrews jako vždy excelentní, Dyk Van Dyke skvěle imituje tučňáky a ten přízvuk... Bohužel děj trochu drhne - občas jsem musela i přeskakovat. Navíc se mi nelíbily zbytečně přidané kreslené postavičky (které v té době, uznávám, asi spíše potěšily). Dávám 60%. ()

Logicomix

Hodnotit Mary Poppins je pro mě oříšek, protože nemám rád muzikály. Film jsem viděl v rámci nutné přípravy na sledování jiného filmu, konkrétně Zachraňte pana Bankse. Ze začátku jsem byl nadšený, ale ve střední části jsem měl typický problém, že mě nebaví hudební čísla, protože neposouvají děj. Ale celkem jsem si užíval dobové triky, tedy kombinaci hraného a animovaného filmu. V jisté části snímku dojde na zábavnou lekci bankovnictví včetně runu na banku. Tanec kominíků na střechách byl ukázkou kvalitní choreografie. Všichni hrají dobře, ale nejlepší je David Tomlinson jako pan Banks, který řekne jediný opravdu dobrý vtip v tomto muzikálu (vtip o bostonském pití čaje). Jsem rád, že jsem si doplnil vzdělání, ale to je vše. ()

Beaka9

Mary Poppins je sympatická postava a já chápu, že film byl ve své době nadčasový a pro děti kouzelný svými zdařilými animacemi. Nemám ale ráda, když se ve filmu zpívá. Trhám si vlasy, koušu nehty a končí to tak, že TV vypínám. Proto nikdy nedokoukám pohádku Na vlásku, a proto jsem nedokoukala ani Mary Poppins. ()

m.dodoss

Dokonalost sama, tímhle se vždycky vrátím do dětských let a chtěl bych tam být tento muzikál je pro mě srdeční záležitost. ()

?otazník

Kde jsou ty doby, kdy každá lepší rodina měla svoji chůvu a s dětmi se vídala v přísně vyhrazený čas. Dnes jsou matky uštvané a nestíhají ani manikúru s pedikúrou. Nechme se tedy unést do kouzelného světa, kde je vše možné. Tašky nemají dna, dětské pokoje se sami uklízejí, čaj o páté si s přáteli dáme ve výšinách obývacího pokoje, při odpolední procházce prozkoumáme tajná zákoutí křídových obrázků. Obživlý tučňáci nám složí kompliment a když budeme dostatečně rychlý, můžeme i vyhrát dostihy na kolotočovém koni. Svět kouzel není daleko, stačí se jen rozhlídnout. O tom všem, ale i víc vypráví kouzelný příběh o neobyčejné chůvě, která napravuje rodinné vztahy rodiny Banksových. Přidáme-li k tomu chytlavé melodie, např. Chim Chim Cher-ee, která získala Oskara, skvělé herecké obsazení v čele s Juliet Andrews, další držitelkou Oskara až po Londýn počátku 20. století je jasné, že máme dočinění s klasikou, která nezasáhne pouze srdce dětí, ale i jejich rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků a celého příbuzenstva. ()

velkavoda

Muzikál je jen o chlup mladší než já, proto mě dnes možná těší víc sledovat rozlítanou partu kominíků na střechách nežli animovaná zvířátka. Ale kdo by nechtěl takovou chůvu?! ()

janejudyjune

Mary Poppins, pro mě asi navždy zůstane mým nejoblíbenější muzikálem. Julie Andrews a Dick van Dyke jsou v hlavních rolích naprosto geniální (pouze Mary mi příjde někdy až moc hodná oproti knize a divadlu) a "kouzla" by mohla konkurovat dnešním digitálním trikům. Tento muzikál jsem viděla i v divadle s Radkou Coufalovou a Dušanem Vitázkem v hlavní roli a musím říct, že divadelní hra je ještě lepší než film (pokud to vůbec jde). Ve filmu mi hlavně chybí slečna Andrewsová a scéna s hračkami. Četla jsem i knihu a mrzí mě, že v češtině vyšel pouze první díl, takže těch zbylých šest si budu muset přečíst v angličtině. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /některé sekce jsou rozvláčné, americký/angloamerický styl pohádek mi nikdy moc nepřirostl k srdci/, + /Julie + Dick - sympatičtí, Dick stejně jako v Chitty Chitty Bang Bang zpívá, tančí a v mezičase hraje, mimochodem zpívá dost obstojně a tančí také slušně, triky a efekty /spojení herců s kreslenými sekcemi filmu/ - dost dobré i po 50 - ti letech, písničky + všechny taneční kreace povedené, je vidět, že si s tím Amíci vyhráli/, hodnocení - roztomilý pohádkový příběh s dobrou hudbou a tanečními kreacemi, přesně podle amerického modelu, ale už starší a jak říkám, v americkém stylu, ze kterého štěstím zrovna neskákám, AA- 3,5/5 ()

ferika

Ani zakulisne motivovane udelovanie Oscarov nemoze zvysit moju naklonnost k tomuto filmu. (Ten Oscar bol vlastne pomsta zato, ze do titulnej ulohy v "My Fair Lady" neobsadili ani na masivny natlak Julie Andrewsovu, ktora tuto ulohu hrala na v divadle, ale Audrey Hepburnovu! Ta chudera ani nebola nominovana, hoci film v ktorom hrala dostal 8 Oscarov! Tomu hovorim podpasovy komplot!) --- A pretoze pre mna film z 50% stoji a pada na titulnom predstavitelovi, tak perfektne nacviceny umely usmev Julie Andrews ma urcite nepohne k rozdavaniu hviezdiciek. Film je profesionalne perfektny a chladny. Vo viacerych hodnoteniach inych filmov, napr. "Kocici slecna" sa pise nieco o naaranzovanej a neprofesionalnej mimike. Zial, prave takato je mi prijemnejsia, ked jej predstavitelia hraju uprimne a milo. Profesionalny chlad salajuci z tohto supermuzikalu ma nenadchol ani pred skoro 50mi rokmi, ked som ho videl ako dieta v sirokouhlom, panoramatickom (viackanalovy zvuk :) formate, ani teraz po rokoch, ked som si ho pozrel z BluRay v HD a 5.1 audio na platne v obyvacke. Ani zmes animovaneho a realneho filmu nie je moj styl. Aby som nekydal na tento film len same negativa, tak hudba vo filme bola celkom ok, myslim, ze sa velmi dobre vydarila. --- A pro pos, ked ma niekto zaujem o iny pohlad na "Mary Poppins", nech si pozrie "Na Shledanou Mary Poppins" zo sovietskej produkcie. ()

PanIncognito

Nadčasové hudební dobrodružství s magickou výpravou. Film je sice pro pamětníky, ovšem stále úžasně funguje. Je to především díky úžasně kouzelné Julii Andrewsové. A mimořádné je i dabingové zpracování díla. Za nový dabing oceněná Ivana Vaňková navíc Mary Poppins hraje v divadle. ;-) (viděno s 1. dabingem a 2. dabingem) ()

Mary Poppins se vrátí

Mary Poppins se vrátí

21.12.2016

Kouzelná vychovatelka Mary Poppins u nás není moc známá. V Americe ale knihy Pamely Lyndon Travers uctívají, stejně jako film s Julií Andrews z roku 1964. V době sequelů, remakeů a rebootů to… (více)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Spielbergova Mary Poppins

Spielbergova Mary Poppins

05.01.2006

Zřejmě nevyčerpatelná studnice fantazie a hravosti, kterou je režisér Steven Spielberg, se chystá točit remake legendárního muzikálu Mary Poppins z roku 1964. V něm si tehdy Julie Andrews zahrála… (více)