Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Paldini

Jako horror slaboučké, jako komedie ještě slabší (popravdě jsem se zasmál jen asi u dvou hlášek připosraného starosty), ale pokud tento snímek budu brát jako poctu béčkovým spektáklům 80. let, které byly plné zombíků, červů, sprchových scén, krvavých efektů, mrzkých hereckých výkonů, scénáristické nemohoucnosti skryté za hláškovost, tak mohu s přimhouřením jednoho oka nějaký ten bodík přidat. A co, nakonec je tu přece Michael Rooker, který sice trochu pozapomněl na svou prďáckou formu z dob Henryho, ale na roli slizoidního milovníka má tak akorát slizký ksicht. ()

Ruut

Film Slimák v podstatě už od začátku rezignoval na jakoukoliv hororovost. Je mixem celkem povedených gore scen a komedie. Používá většinu typických klišé pro spřízněně laděné monster horory. Ale celkově se řadí určitě na špici pomyslného žebříčku podobných filmů. Výborný casting herců a dokonc ei komparsistů. Slušná dávka akce a nechutností. Proč by ne. Obávám se že o moc lépe než ve Slitherovi to už v tomto subžánru nejde. A malý slimáčči, zombie jelen a nenažrané "matky slimáčice" jsou opravdu prima. ()

misterz

Nečakane zábavný úlet. Je to síce len taká hovadinka, no mala aspoň zmysel a hlavne slušnú vizuálnu úroveň, humor, výborné masky a prekvapivo dobré gore. Navyše občas prišla aj nejaká tá hláška, ktorá dokázala vyvolať úsmev na tvári no skrátka.... príjemná hororová zábava. Lepší priemer. 65/100 ()

2-Xtreme

Slither je B-éčkoví a miestami možno aj C-éčko film. Všetko je na štýl zombie filmov 80. rokov i keď zombie nevzniknú žiadnou návozov vírusom, ale o niečo komplikovanejšie. Dej filmu je ľahký a priamočiary bez akejkoľvek odbočky. Plný scén, ktoré môžu slabším žalúdkom spraviť nevoľno. Milióny malý červíčkov či resp. lariev doprevádzaných kopov slizu, ktorý sa napchajú do vašich úst, dostanú sa až do mozgu a tým vás premenia na krvilačné nerozmýšľajúcu zombie beštiu. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že jesť pri tomto filme sa asi nedá a kto to dokáže má u mňa naozaj veľký obdiv. Znesiem dosť a dokážem jesť pri starých zombie filmoch kde sa krvou nešetrilo a vnútornosti tam vidíte častejšie než nejaký rozhovor aspoň dvoch osôb. Ale keď minimálne 1 tonová osôbka, ktorá musí stále jesť a jesť praskne a z jej tela sa okrem vnútorností vyhrnie spomínaných milión lariev, tak mám problém čo i len zavrieť úst od údivu a udržať svoj žalúdok v klude. Celá recenzia: TU ()

dr.horrible

Nie je to komédia a rozhodne to nie je horor. Je to pocta. Pocta, ktorá si berie to najlepšie z oboch žánrov, je nekompromisná a maximálne zábavná. Dobrý film to nie je, je to zlý film. Hlúpy a naivný, ako len môže pocta céčkovým hororom byť. Guilty pleasure milovníkov videa a osemdesiatych rokov. ()

Šakal

Co je to (va)gína? To je země. Pochází odtamtud „Gíňani“. Asi nejlépe tyto věty vystihují tento snímek. Pokud vám to přijde jako infantilní (ono i je :-) humor pod vaši úroveň, vyhněte se snímku velkým obloukem. Vám ostatním (kterým to vyvovalo lehké (příjemné) cukání v koutcích úst) doporučuji následující: pohodlně se zabořit do vašich domácích sedaček, otevřít si plzínku(y) a po náročném dni si dopřát tuto oddechovku. Slither je totiž ideální snímek pro „výplach“ vašeho mozku a odreagování se, jehož největší (jedinou) předností je skutečnost, že se nebere vážně. Nelze jej totiž ani v nejmenším považovat za horor (snad vyjma těch, co když jdou o půlnoci na záchod, rozsvicí světlo v celém domě a nebude to kvůli jejich šerosleposti), ale (černo)humornou komedii. Zajít tvůrci ještě dál (přitlačit) a vy(o)brousit hran(k)y scénáře, mohlo se jednat o fajn (netradiční) žánrovku, ke které se budete (rádi) vracet. Takhle se jedná o „jednohubku“ na jeden večer. Byť pravda, příjemnou. 66,6% p.s. nechápu ty mnohé narážky na „nechutné“ scény. Člověk (alespoň trochu zběhlý v české politické scéně) by měl být zvyklý na ledacos..... ()

Sobis87

Slither měl být něco jako dárek pro opravdové fandy hororů, kde se na sebe vrší klišé, všude je spousta krve a každou chvíli tvůrci na diváka pomrkávají, jak se neberou vážně a jaká to je vlastně psina a tak dál. A všechno tam je. Máme tu drsné gore efekty, spoustu hnusu, hláškujícího starostu, vtipné momenty, vybuchující hlavy, zombie jelena a spoustu dalšího, ALE...ale film se drží zbytečně při zemi. Nejspíš to je značně omezeným rozpočtem, díky čemuž kvantitu triků nahradila kvalita. Myslím si ale, že i tak se dalo z původního konceptu vytřískat víc. Občas mě napadlo, proč je teď všechno řešeno digitálně, proč se nepoužívaly starší metody, které působí žívočišněji a nechutněji a hlavně jsou levnější než digitální triky. Proč jsou chapadla digitální, když máme po ruce animatroniku? Jistě je to pohodlnější, ale digitální triky v tomto filmu nejsou na takové úrovni, aby se mohli měřit s hmatatelným a uvěřitelnějším latexem a slizem. Slither není špatný film, je v něm spousta dobrých nápadů a i přes roztahanější úvod dokáže příjemně zabavit. Jen škoda, že tvůrci víc nedupli na pedál. ()

Jordan

prižmúrim očko nad slimáčikmi a dám 4* . . . lebo som si tam našiel čo to dobrého aj pre seba: zopár hlášok, niekoľko pekných kočičiek, niekoľko viac naozaj vydarených efektov/nechutností, HOVORIACE ZOMBIE, vaňovú scénu/citáciu cronenbergových Shivers a veeeeľa rozkošných rychlých slimáčikov . . . mňam ()

Anderton

Poctivý pozdrav spracovaním ako vyšitý z 80. rokov, námetom až z rokov 50tych. Trochu divnú a wtf prvú polovicu vystrieda od scény vo vani absolútne našlapaná polovica druhá a poteší celkom vtipný myšlienkový presah, len keby nám tá myšlienka o neukojenom manželovi nebola vtĺkaná do hlavy každú chvíľu. Očividné citácie Oživlých mŕtvol, Invázie lupičov tiel a tak ďalej, proste ak viete, do čoho idete a ak si to pustíte večer o jedenástej, prípadne aj s viacerými znalcami žánru, musíte byť spokojní. Mne najviac lichotilo, že sa Gunn nebál byť niekedy proste "úplne od veci". 70% ()

Socrates

Tak to je objev! Zvoleno halabala od oka, jen abych se podíval na něco z počáteční tvorby dnešní blockbusterový špičky Gunna, ale takovej dokonalej béčkovej nářez jsem teda nečekal. Autor má prostě tromáckou krev. Překvapila maskérská profesionalita, nechybí hodně humorů a svět je tu kompletně v pořádku (nejen proto, že Rooker je samozřejmě za fuckera, jen trochu jinak, než jsme zvyklí). ()

teutates

Pripadalo mi to ako paródia na Aliena:)Už dlho som sa tak nezasmial ako u tohto snímku.Kopa hlašok,kopa slimákov,ale hlavne atmosféra,ktorá sa na nič nehrá!!! :)) Bóóóže to bola blbina,avšak nemôžem dať menej ako 3*-bavil som sa!(nečakal som takýto nárez:) ()

WANDRWALL

Slimáky potkávám v životě často. Žijí pomalu, myslí pomalu, reagují pomalu, hrůza mě obestírá z toho, jak mají prosté životopisy. ()

eLeR

Ak by som mala niečo vypichnúť, tak určite postavu starostu, ktorý sa odprezentoval hneď na začiatku filmu a celý čas si držal úroveň, a potom asi scénu, kedy sa zakotúľa granát do bazéna .. epické. Zábavná vec. ()

klerik

Zábavné béčko, ktoré úctieva žáner zábavnejším spôsobom ako HADY V LIETADLE, vyzerá lepšie ako NETOPIERE, a nedosahuje kvalít KRVAVEJ HOSTINY. Úvod je brutal béčkový, až potom sa to rozbehne a z klasického klišé je robená super zábava... ()

korbitch22

jo tak tenhle filmek má svoje kouzlo.celkem dobrý hlášky,ušli i herci.obvzvlášť mě pobavila hlaška:něco podobnýho mě vylezlo za války z ptáka.při pohledu na toho slimáka.....chudák veterán :-D obstojná hororová komedie. ()

Chrustyn

Slušný horor. Jen je to ze začátku hrozně pomalé a utahané. Ale jinak se po dlouhé době jedná o slušný a vtipný slasher. ()

Hellblazer

Kurevsky zábavné Béčko, len škoda, že trailer sľuboval predsa len trochu viac. James Gun sa po scenáristickom úspechu na remaku Dawn of the Dead rozhodol zrežírovať aj niečo sám a my môžme byť len radi. Z filmu je cítiť radosť a vidieť, že James vyrastal pri Lloydovi, čo sa na ňom v nemalej miere podpísalo a Slither tým pádom pripomína jemnejšiu verziu Tromy za väčšie peniaze. Výborne obsadené a napísané postavy na čele s Nathanom Fillion v roli hláškujúceho šerifa, very funny starosta a samozrejme Michael "napadnutý" Rooker. Škoda, že sa to až moc chválilo tým aké je to Béčko a pritom Hell v tom nevidel žiaden sex, dokonca ani poriadne nahú babu :o( ()

heyda

Hledáte hororové béčko se vším co k tomu patří? Tak Slimák je pravá volba. :-) Vtipné momenty střídají momenty nechutné a sem tam narazíte i na nějakou tu lekačku nebo jiný dobrý hororvý prvek. Velmi potěší hudba. Každopádně nesmí se to brát vážně. Tenhle film totiž nemá za cíl vyděsit nebo vám ukázat nějaký teror, ale spíš pobavit + trochu znechutit a to se mu celkem daří. Dát víc jak 3 hvězdičky by bylo nefér vůči jiným dobrým hororům. Jít však pod 3 hvězdičky taky nechci, takže je to jasné. Jo a po titulkách váš čeká malinké překvápko :-D ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)