Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

curunir

,,...MAŤ VAGÍNU VYDÁŠ SA ZA NEHO AJ TY." ,,ČO JE TO VAGÍNA?" ,,ZEM, NEPOZNÁŠ? ŽIJÚ TAM VAGÍNANIA." __ Na začiatok: Ani neviem prečo som to vlastne pozeral. Ale prišlo mi to v mnohých smeroch ohromne vtipné. Ako zmeska predovšetkým komédie a až potom hororu funguje Slimák naozaj na výbornu. Napätie či strach tu však však nie je takmer žiadne, tvorcovia skôr ťažia na tých najväčších nechutnostiach s ktorých sa mi dostatočne dvíhal žalúdok (cena Saturn za najlepší make-up však bola udelená po zásluhe). Čo však ma dosť zamrzelo, že postupom deja sa čoraz viac vytrácala originalita - prenos slimákov z tela do tela mi pripomínal goauldov zo seriálovej Hviezdnej brány, postupom zase nejaké zombie horory. Príjemne však potešil Gregg Henry v úlohe starostu. ()

Andersis

Velice příjemný film. Plno slizu. Hlavní slimák mi, na konci už nepřipadal tak hroziví jako před tím. Nejvíc se mi,ale líbil Gregg Hanry. Tenhle film nesmíte brát vážně, jde jen o zábavu a o žádný drsný brutální horror. Navíc hlášky sou povedené. ()

jarkolar

Jedno z nejpříjemnějších skloubení komedie a hororu co jsem prozatím viděl. Efekty jsou dobré, herci ujdou (hlavně starosta je cool), slimáci nevypadají jako atrapy a prakticky pořád se něco děje, takže jsem nezaregistroval žádné hluché místo. Moje očekávání bylo splněno. ()

ladko

Výborný horor krížený s komédiou, kde toto spojenie naozaj funguje, narozdiel napríklad od Feast. "He looks likes something that fell off my dick during the war." ()

Korbitch

Tak to sem nečekal. Vskutku svižná věc se spoustou mě známých herců a hereček se přijela pobavit na venkov a spíchla věc věru nečekanou. Skvěle jsem se bavil, o strachu či dokonce hrůze nemůže být ani řeč, ale zábava královská :-) Kdo si rád zhlídne filmy jako Black sheep či Braindead, ba dokonce sérii Re-Animator, tento film vřele přijme. Nejvíc mě dostalo vyzbrojování kolem 35.minuty a do toho vykradená, trochu upravená hudba z Predatora :-) Vůbec jsem to nebral jako vážný prvek filmu. Naopak, je tam spousta parodických scén, které dokáží značně zacukat koutkem úst, protože tohle je hlavně sci-fi / komedie / "horor" :-) A to je více než dobře. ()

blackrain

Zápletka je jednoduchá jako facka. Nic složitého snad ani očekávat nelze. Originalitou film také zrovna nehýří, protože vymyslet něco převratného v hororovém žánru je strašně složité. Takže, se tvůrci musí snažit divákovi něco nabídnout, co by ho dokázalo zaujmout a neodradit ho od sledování. Proto režisér natočil film, který se nebere zase tak vážně, koupe se v krvi doplněné černým humorem. Krví a nejrůznějšími vnitřnostmi nebo částmi lidských těl se nešetřilo. Pustit si film při večeři nedoporučuju, může se stát, že vás zradí žaludek. ()

RAiken

Laskavě splácaná žánrová hříčka oplývající originálně plasticky-digitálními efekty a půlky-svírajícími maskami. Přes příjemně zkrácený začátek se jednoduše připojujeme ke vtipné slimákově jízdě o tom, jak úspěšně zpacifikovat maličké městečko a ještě se přitom krásně zasmějeme. Jak jednoduché, přímočaré a účelné. Radost pohledět, navíc s příjemnou partou, se kterou vám čas ubíhá rychleji. Hláškujícím pitoreskním starostou, roztomilou „hot“ blondýnkou, sladkou šestnáctkou a jedním nevinným slimejšem, který potřebuje někde zanechat svou slimejší stopu, a tak se rozhodne navštívit planetu Zemi. Rovněž sympatický chlapák jménem Nathan Fillion dává vzpomenout na svou příjemnou roli kapitána lodi v seriálu Firefly, tentokrát však kormidluje z krize laskavě buranské městečko amerického středozápadu – příznačného to místa pro jakýkoliv americký horror. Omezené prostředí dává jen malý prostor k tomu, co může slimáček s jeho obyvateli urobit, a tak se po krátké chvíli dočkáme kýženého rozuzlení a můžeme se přesunout dál k další filmové lahůdce, zkrátka pohodička každým coulem. I když... možná... proboha... počkejte si na závěrečné titulky... ach ne... to ne... ()

topi

Výborná hororová komedie s krásně slizkou příšerou. Skvělá role pro Michaela Rookera (známého hlavně z kultovního snímku Henry : Portrait of a serial killer. Ve slimáčím kostýmu je prostě boží. Celkově efekty jsou parádní a maskérská práce na vysoké úrovni a některé digi efekty jsou taktéž skvěle udělané a nebijí do očí. Paráda, tak to má vypadat! Moc mě potěšila pidirolička šéfa Troma studia - Lloyda Kaufmana v roli opilce. Další zajímavostí je, že hudbu nahrála Slovenská filharmonie. A určitě doporučuju film vidět až do záverečných titulků! ()

Damiel

Dost jsem se pobavil, a to jsem podle obalu DVD rozhodně nečekal :-) Všude plno slizu, gore efektů, mrtvol, dobrých hlášek a černého humoru: ten je v některých scénách – například v té s přežranou paničkou – opravdu hodný medaile. Triky nejsou top, ale co chtít za 15 milionů dolarů? Na tenhle rozpočet jsou skvělé... Z filmu je cítit, že jeho tvůrci jistě vzhlížejí ke staré hororové, protože ačkoliv jsou tam všechny slizoidně-krvavé ingredience, snímek nestaví výhradně na nich. A proto nenudí. Trochu mi vadil jen lehce odbytý konec a občas trochu hloupé repliky („Jsi v pořádku?“, zeptá se blondýna šerifa, který si právě odkudsi ze žaludku vytáhl ostnaté chapadlo). ()

YURAyura

5/10 Opravdu v posledni dobe lehce opravdu lehince nad prumerem, coz ale neznamena, ze buchvijak squele... tak nejak to bylo cele na stridacku jako na houpacce.... Pomaly rozjezd, nastesti kratka stopaz, jalova zapletka ale sympaticti hrdinove, malo humoru zato hodne "plazu", tragicke pocitacove triky prolozenych par peknymi momenty. Tesil jsem se zbytecne = kwlita hororru minuleho stoleti uz se nikdy nevrati... ()

mandelbrot

Asi do dvou třetin filmu jsem pořád čekal, že se film rozjede, ale když se pořád nic nedělo, rezignoval jsem a čekal už jen až film skončí. Slither totiž není ani děsivý, jen je místy nechutný, ani vtipný, má překvapivě pomalé tempo a málo akce. K výčtu záporů bych ještě přidal naprosto nefungující hlášky, a přehrávající herce ( Gregg Henry ). ()

Murrro

Dostal som všetko, čo som čakal. Neoriginálnu zápletku, šťavnaté a celkom kvalitné gore efekty, čierno-čierny humor s premenlivou údernosťou v slizkej zmesi, ktorá sa - narozdiel od svojej promo kampane - nehrá na niečo, čím nie je. ()

Dexter1

Ja som bavil skvelo. Charizmatický Fillion, fešná Banks, husté hlášky, všade sliz a krv a tribute takým lahôdkam ako inváziam s vesmíru, zombiekom a slizkým nechutnostiam. ()

Trevor

Opäť film, ku ktorému by som sa bez doporučenia pravdepodobne nedopracoval. A bola by to škoda. Slimák divákom ponúkne síce nie úplne originálny príbeh, avšak s obrovskou výhodou. Jeho autori sa ani len nesnažili pôsobiť serióznym dojmom. Celé je to podané humorne, je tomu prispôsobená hudba (hlavne výber country počas prvého Grantovho útoku je perfektný) vtipné poznámky všetkých postáv sú naozaj vtipné,herci zvládli svoje výkony ozaj dobre. Celé by to malo 5 hviezdičiek, nebyť toho, že Grant napadnutý slimákom sa pohyboval normálne ale v závere filmu už ostatní ľudia ako Zet. Táto časť filmu trochu uškodila, avšak celé je to natočené s dávkou citu a lásky, že filmu musím dať 80%, aj keď toto hodnotenie možno trochu prevyšuje jeho skutočnú kvalitu. Avšak občas treba oceniť aj americkú tvorbu, aj u nich sa nájdu ľudia pre ktorých nie je prvoradým cieľom zisk... ()

Chen

Roztomile krvavé, vtipné, zábavné i svižné. Triky sice nejsou zrovna nejlepší (zmutovaný jelen by si zasloužil lepší zpracování :)), ale jinak skvělá hororová komedie plná černého humoru, rudé krve a povedených hlášek. ()

Martin741

Ked spoji horor s komedialnymi prvkami napriklad taky Peter Jackson /Braindead ...../ tak to na mna fungovalo. Bohuzial, u rezisera Jamesa Gunna uz nie. 7 % ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)