Reklama

Reklama

Karibští piráti

  • USA Reap the Wild Wind
USA, 1942, 123 min

Hudba:

Victor Young

Hrají:

Ray Milland, John Wayne, Paulette Goddard, Raymond Massey, Robert Preston, Lynne Overman, Susan Hayward, Charles Bickford, Walter Hampden, Louise Beavers (více)
(další profese)

Obsahy(1)

V tomto dobrodružném filmu vypráví slavný režisér Cecil B. De Mille příběh plný odvážného pirátství a vášnivé lásky. Přístav Key West je roku 1840 plný obchodníků, kteří profitují z nákladů ztroskotaných lodí. Jedním z nich je také úspěšný King Cutler (Raymond Massey). Loďařka Loxi Claiborne (Paulette Goddard) ho podezřívá z nekalé hry, protože Cutler je u vraku vždy jako první. Loxiin nápadník, kapitán Jack Stuart (John Wayne), je dalším podezřelým - alespoň pro žárlivého právníka Stevea Tollivera (Ray Milland). Kdo a jak bude shledán vinným, se ukáže v sérii mnoha překvapivých událostí. Kromě hvězdného obsazení (včetně Roberta Prestona a Susan Hayward) má tato překrásná námořní podívaná ještě jiné hvězdy. Jsou jimi obrovské plachetnice, které se nesou mlžnými opary, klipry, jež divoké bouře tříští o skaliska, a obří oliheň v památné podmořské bitvě. Tato grandiózní produkce vynesla filmu Oscara za zvláštní efekty. DeMillova režie pak vytvořila "silnou kombinaci milostné romance, velkolepé podívané a heroického statečnosti v úžasném provedení technologie Technicolor. (Variety) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Pro mě zatím úplně nejslabší film od tohoto režiséra. První hodina je mimořádně nudná, plná různého tlachání a zpívání, ale nic zajímavého se nestane. Zbytek filmu už je trochu lepší a závěrečná scéna pod vodou je skvělá, ale celkově je tempo tohoto filmu strašně pomalý a utahaný. Postavy, i když byly zahraný skvělejma hercema, tak mě vůbec neoslovily a k žádný z nich jsem si nevytvořil sebemenší sympatie nebo jakýkoliv vztah. Paulette Goddard se mi líbila v jiných DeMillových filmech, ale tady mi dost lezla na nervy. Milland udělal moc dobře, když jí hned zezačátku dal na prdel, ale moc to bohužel nepomohlo :-) ()

classic 

všechny recenze uživatele

Asi najlepší snímok,čo Cecil B.DeMille vytvoril s najvšestrannejšími nápadmi,so sokmi Rayom Millandom,ktorý o tri roky neskôr stelesnil najlepšieho opilca v dejinách kinematografie vo Wilderovom,nebezpečne návykovom počine The Lost Weekend,dalej John Wayne,klasický predstaviteľ drsných chlapíkov a sesternice Paulette Goddard a Susan Hayward,na ktoré s ľahkosťou oko dopadá... Kamera opäť nominovaná,potrpel si na to... Keby žil Demille práve teraz,zaujímalo by ma,akoby vypadali jeho počiny,lebo počas jeho prispievania do stránok kinematografie,mám pocit,že jeho prístup k filmu ako k celku je neobyčajný,výnimočný,kvalitatívne nadaný... ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Cecil B. DeMille tu opäť dokazuje, že bol majstrom réžie čo sa spektakulárnych snímkov týkalo. Čo je ale ešte väčším plus, že popri vynikajúcej výprave a trikoch tvorcovia nezabudli na napínavý príbeh, ktorý nespadá do prílišnej melodrámy a sladkobolu a ponúka strhujúcu zápletku, pri ktorej nieje čas na nudu. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Starý film jak zákon káže ! Tehdy po válce, to byl trhák v kinech jako prase. Vzpomínám si, že můj spolužák utekl tehdy z latiny k pokladně kina, jen aby pro nás dva zakoupil lístek na 17.30 večer. Odpoledne totiž to už bylo na celý den vyprodáno. Taková to byla sláva s Ray Millandem, Johnem Waynem a krásnou Paulette Goxddard. Žádné discotéky, žádné drogy, žádné pařby.... kina a filmy byly největší lákadla pro mládež, která přežila válku a válečné hrůzy ! ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Po dramatickém začátku se scénou ztrostkotání nastane naparfémovaná nudná více jak půlhodina plna tokání, plkání, nyvých pohledů, předvádění barvitých rób a mužných postojů. Málem se tak zabil celý film, ale druhá půle leccos zachraňuje. Scény na moři v mlžném oparu jsou okouzlující, některé jsou očividně inspirované obrazy. A podvodní scény jsou napínavé a skvěle vyvedené včetně souboje s obří chobotnicí (mám ty staré trikové scény rád). Technicolor celému filmu dodává nostalgické kouzlo. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • Podvodní scény na parníku Southern Cross se natáčely dva měsíce. (Mol)
  • John Wayne byl moc rád, že si v tomto filmu zahrál. Byl ovšem nespokojený se svou roli, protože Ray Milland v roli Stephena Tollivera byl prý jediný "opravdový muž" v tomto filmu. (Mol)

Reklama

Reklama