Pán času - Série 11

(série)
Velká Británie, (2018–2019), 9 h 21 min (Minutáž: 49–64 min)

Epizody(11)

zijutady odpad!

Opravdu jsem se těšil, co nám nová regenerace doktora přinese a jak se scénaristé poperou s tím, že doktor bude ženou. Doktora Who jsem vždycky vnímal jako dobrodružné, mírně ulítlé, humorné, ale přesto kvalitní sci-fi se zprávou, že se v sobě máme snažit hledat to lepší. Je neskutečná škoda, že seriál naprosto zničila propaganda levičáckých snowflakes vymazaných politickou korektností s fakultou gender studies v zádech. Kvalifikicí pro psaní scénáře zdá se, nebyl respekt k fanouškům Doctora Who a sci-fi, ale odpovídající nasazení ve válce SJW. Místo nastaveného zrcadla problémů nesnášenlivosti, nerovnosti příležitostí a vůbec negativních lidských vlastností na pozadí příběhů kosmických měřítek, se nám dostává trendy sebemrskačství v největších klišé politické korektnosti současnosti. Když vezmu renewed doktory - Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith, Peter Capaldi, všichni měli specifické silné charisma a zároveň respektovali hloubku postavy Doktora. Jodie Whittaker má i díky svým pouhým dvěma režimům - příšerně se xichtím nebo vykřikuju nějaký technobabel - charisma něčeho, o co člověk zakopne v Dáleckých stokách na planetě Skaro. Vůbec celá posádka T.A.R.D.I.S, snad kromě postavy Grahama v podání Bradleyho Walshe, je tak nějak do počtu a herecky naprosto slabá. Jedenáctá renewd série je naprosto promarněná příležitost a je velká škoda, že BBC nenašla na pokračování lidi, kteří chápou Sci-Fi a neobsadila do tak kultovní role osobitou představitelku, jakou by mohla být např. Tilda Swindon, Keeley Hawes ... ()

Elie.

Nový Doctor, nový herec, nový začátek. Vždy dávám při tolika změnách pár dílů na "zajetí se" do vlastních kolejí. Na konci serie mi ale došlo, že tady žádná krystalizace k něčemu většímu nebude. Děkujeme, BBC, ve jménu politické korektnosti a genderové vyváženosti se vám dokonale podařilo zabít jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec. Nedostala jsem ani pořádnou zápletku na pozadí všech dílů, ani charismatického Doktora/Doktorku, co by mě strhl s sebou do víru nesmírně vesmírných dobrodružství. Ne, 11. serie představuje obří kupu hnoje, na jejímž vrcholu sedí Chris Chibnall a škodolibě se nám směje, jak se mu tahle vražda jedné legendy podařila. Celé to smrdí od základu a jediný, kdo mi určitým způsobem přirostl k srdci, byl Graham. Jestli se nic nezmění (ano, myslím scénáristu a ten zatraceně sluníčkovej "hlavněnikohoneurazit" přístup), obávám se, že se já a Doctor budeme muset na nějakou dobu rozloučit. Protože jsem sice masochista, ale mám svoje hranice. ()

Gelaos

3/10: Zcela nový showrunner, scénáristický tým, skladatel, společníci a ženský Doktor - největší změny od r. 2005. Ohromný potenciál, ale vše se změnilo k horšímu. I ty nejhloupější a nejnudnější epizody z předchozích 10 sérií zcela blednou v porovnání s debilitou a úděsnou unylostí všech (!) epizod 11. série. Doktorka působí jako hyperaktivní retard a ne jako tisíciletý moudrý cestovatel, společníci jsou extrémně antisympatičtí (snad s výjimkou Grahama), dialogy strašně tahají za uši a soundtrack je nevýrazný. Dynamiku a sci-fi styl to vůbec nemá, zato korektnost všeho druhu to do diváka láduje horem dolem. Tenhle paskvil má s Doctorem Who společné pouze jméno, nic víc. ()

chevronman

Byť byl rozjezd v úvodním díle poněkud nemastný neslaný, nemám s touto sérií žádný problém. Naopak se mi vizuál série dost líbí, hlavní obyvatelé TARDIS mi přijdou sympatičtí a jednotlivé epizody mi nepřipadají o nic horší než epizody s předchozími Doctory. A že se tam tlačí na genderovou a multikulturní vyváženost já jedině vítám. A ocenění si zaslouží taky Segun Akinola za skvělou hudbu, která je mnohem atmosféričtější než hudba Murraye Golda. ()

mp5991

Jako asi mnoho fanoušků jsem měl největší obavy ze samotné přeměny Doktora v ženu, ovšem musí říct, že to je u téhle série nejmenší problém. Jodie se na svou roli překvapivě hodí, docela mi připomíná začátky nového seriálu, což je rozhodně pozitivní. Horší je to se společníky, samotný větší počet by nevadil, bohužel mi přijde, že jediná zajímavá postava je Graham a další 2 jsou jen do počtu aby se vyplnili kvóty pro politickou korektnost. Taky mi přijde, že se tu citelně projevuje úbytek scénáristů, Chibnall rozhodně není špatný, ale přijít za rok s 11 dobrými díly sám nebude jen tak, zvlášť když se s výjimkou posledního dílu docela snaží být originální a nevytahovat pořád dokola jen Daleky a kyberlidi, jak mají starší série ve zvyku. Výsledkem je hodně kolísavá kvalita, navíc hned první díl byl docela slabý a druhý snad nejhorší v historii seriálu, což vůbec nedělalo dobrý první dojem. S třetím dílem šla kvalita naštěstí prudce nahoru, ale ne na dlouho. 4.díl pak byl možná jediný, ze kterého jsem měl pocit toho starého dobrého doktora, ale téma dost neoriginální. Zbytek je pak úplný nebo lepší průměr s pár zajímavějšími nápady, ale nijak oslňujícím zpracováním. Pořád si ale myslím, že to za shlédnutí stálo. ()

stuj

Ze začátku zajímavé. Doktor proměněný v doktorku vypadal slibně. Jenže jakmile se přestalo řešit "převtělení" doktora v doktorku, začala zajímavost upadat. Z doktorky se stala super kladná postava bez vtipu a sarkasmu, jejíž jediným smyslem života je být hodná na celé lidstvo. A neustále se opakující hlášky "rodina je nejdůležitější" a "lidstvo se umí vždy semknout" jsou hrozné. Stala se z toho výchovná záležitost pro rodinky s dětmi. ()