Šinobi

• Japonsko 忍 SHINOBI (více)

Příběh filmu nás zavede do souboje dvou znepřátelených vesnic, kde obyvatelé oplývají super schopnosti. Po dlouhých bojích přijde doba míru, která je ovšem po určité době narušena příkazem Hatori Hanza, že 5 vybraných zástupců z každé vesnici se utká v boji o čest vesnice. Na pozadí těchto událostí se ještě odehrává milostný příběh dívky a muže ze znepřátelených vesnic. Příběh nabírá obrátky poté, co zástupci obou vesnic vkročí do lesa. Do paláce k císaři totiž může přijít jen jeden. (sheen)

Chen

Nádherné akční fantasy plné zajímavých charakterů disponujících nadpřirozenými schopnostmi. Příběh je vcelku klasický - dva soupeřící klany z nichž potomci jejich vůdců najdou zalíbení jeden v druhém. Situaci zkomplikuje to, že vládce vydá rozhodnutí o tom, že nepřátelské vesnice vyberou pět svých nejlepších bojovníků, kteří se utkají o finální vítězství. V každé skupině je samozřejmě jeden z milenců... On věří, že osud si řídíme sami, ona, že je dán. Děj není originální z pohledu zápletky, ale nabízí tolik emocionálně vypjatých situací, skvostných soubojů i nádherných exteriéru, že to můžeme s klidem přehlédnout ()

Hees

Na anime to samozrejme nemá. Ešte pripomeniem, že odlišností oproti anime je dosť. V každom prípade sa toto oplatí pozerať po anime a nie pred. (Hodnotenie 3,5) ()

Aljak odpad!

Preboha, na toto mám len jedno slovo: ODPAD! Už ani nepamätám kedy som naposledy videl takú sračku ako bolo toto "veľdielo". Parta japonských bojovníkov s nadpozemskými schopnosťami sa stretne v lese, kde bojujú na život a na smrť. A tak človek sleduje hodinu a trištvrte scén ako bojovníci poskakujú po stromoch, cez rieky, až po nebesia, a navzájom predvádzajú svoje "kúzla" a navzájom sa zabíjajú! No a čím viac rástol počet mŕtvych hrdinov, tým viac som sa tešil - lebo som vedel, že koniec filmu sa blíži... Neviem, pre mňa zabité 2 hodiny života. Najbližšie sa radšej budem lepšie brániť japonským akčným filmom - tento mi bohato stačil. ()

Martin741

Moj prvy Simojama Ten a hned pekna nuda. Ako pribeh odniekial zo stredovekeho Japonska je fajn, a na pozadi sa odohrava romanticky pribeh, a dalej nic. Ziadne suboje, epicky zaver, mimoriadne herecke vykony, herci neznami a dialogy su nudne a cely film tak rychlo vysumi do prazdna. A to japonsku kinematografiu /Kurosawa, Kitano, Jasudziro Ozu, Mikio Naruse, Kendzi Mizoguci/mam velmi rad. 30 % ()

dezorz

Shinobi je zvlastny film. Nie je donkonaly, ale je mozne ho rovnako vychvalit ako aj pohanit, zavysi od toho, co je pre koho dolezitejsie. Shinobi je jeden z cca desiatich japonskych velkofilmov minuleho roka (2005) a, bohuzial, aj ako vsetky ostatne jap. velkofilmy, ani shinobi nezbural rekordy. napriek klise a velkofilmovym hlupostiam, napriek niektorym logickym kotrmelcom, napriek obcasnym historickym nepresnostiam, napriek vsetkym, pravdepodobne, produkcnym zmenam proti zdravemu rozumu, ma vela do seba. na prvy pohlad vyzera ako azumi klonovana tigrom a drakom. na druhy pohlad je viac, nez svojim sposobom jednoduchy akcak azumi. je dokonalou ukazkou japonskosti, hlavne ak sa porovna s cinskymi (taiwanskymi) velko wuxia filmami sucasnosti. pribeh je jednoduchy, no posun dejom casto kvoli mnohym zamlcanym detailom komplikovanejsi, nez v bckovom narychlo zbuchanom HK filme. to b y bolo dobre, ak by neslo o mix niekolkych zanrov, ak ny nemalo ist aj o rychly akcny film. farby su prilis tienove, malo jasne, neziarive, utlmene smutkom melancholie, priznacnej japonskemu umeniu. melancholia, to je to spravne slovo. to je to, co japoncom ide dobre, bez ohladu na rozpocet a ci ne/logickost obsahu. mono no aware. cit k veciam ako takym. smutok ako reflexia zivota, prirody a vesmiru vobec. efekty su kde tu kde tam zato sikovne. nie pastva pre oci, skor malo uhladene cgi, ale o to filmu ani tak nejde. ninjovia inac, ninjovia cez prizmu cistej lasky, zanru, ktory ide japoncom najlepsie. ()

Silverluv

Komu se líbilo Azumi, ten bude spokojen i s Shinobi. Takoví roztomilí japonští X-Meni. Kdyby se trochu zapracovalo na jednotlivých postavách, mohlo to být i za 5*. ()

cubajz

příběh Julie a Romea zasazený do prostředí dvou znepřátelených vesnic plných polodémonů! Na celém filmu je vidět dobře odvedená práce, dokonce ani ty místama trošku cheap triky mi nevadily, všecko to tak nějak zapadalo do pěkně uceleného něčeho - jsem spokojen! p.s. výborný byl souboj zamilovaného shinobiho proti asi dvaceti nindžům, ten jsem si opravdu vychutnal! ()

TomikZlesa

Jelikož moc nečtu obsahy atd. před skouknutím filmu a čekal sem spíš něco ve stylu Klanu létajících dýk, byl sem krapet zklamanej, nečekal jsem tolik fantasy. Celkově vzato je tohle takovej pokus o asijský X-men. Občas pokulhávající efekty při soubojích ani tolik nevadily, spíš mi vadila nevyváženost soubojů. Asi nejpovedenější momentem bylo vymlácení ninjů za pomocí slow-time. ()

Kwaichi

"Sme zbraň. Pokiaľ niekomu neslúžime, nemáme využitie. Bez nepriateľov nemôžeme žiť." To sú Shinobi. Síce odmalička vychovávaní ako nástroje, no beztak sú to len ľudia, ktorí chcú v podstate žiť svoje kľudné životy. Áno, väčšina z nich chcela súboj na život a na smrť, ale to len preto, lebo vedeli, že nastal koniec ich éry. "Bezcenná smrť pre zbytočnú vec." Taký osud ich zastihol. V podstate nemali na výber. Boli učení poslušnosti a rozkazy prišli z hora. Kostýmy, výprava a hudba boli na veľmi vysokej úrovni, mnohé aj vysokorozpočtové filmy z Hollywoodu môžu len závidieť. Príbeh mohol byť trochu viac prepracovaný do hĺbky, ale hlavnú funkciu splnil a objasnil nám, ako to vlastne so Shinobi bolo. ()

Morzael

Já to ještě nehodnotil? :-) No tak to musím napravit. Ano líbí se mi japonská tvorba a fantasy, takže by tento film mohla být trefa do černého... Převedení japonských historek o legendárních shinobi je skvělý nápad, přeci jen pro lidi ve své době museli být shinobi démoni různých schopností, kterým se normální člověk nemohl rovnat. A když to vemete doslova, je z toho zajímavý námět pro film... každopádně nevím co, ale něco mě na tom mrzí, a nesmrtelný námět Romeo a Julie to není, přeci jen mohlo to být lepší. Ale na skvělé 4* to dosahuje :-), protože lepší film o shinobi (resp. špatný a všemi známí výraz "o ninjích"), jsem asi neviděl. ()

laik_60

taká japonska romantická kungfuácka rozprávka. Príliš veľa bojov, trikov nezmyselných fyzickym zakonom odporujúcich pohybov činností .... jednoducho ... rozpávka ()

KatanaCZ

Opravdu dobrý film, škoda jen, že Shimoyama Ten neumístil do tohoto skvělého příběhu o lásce a smrti více akčních scén. ()

Radiq odpad!

Bezbřehá slátanina. Odpad jsem nedal jenom kvůli... já nevím proč. Takže ho dám. Hned na začátku ukázali, že to asi bude blbost a to se taky potvrdilo. Nechápu, proč mezi žánrem filmu není taky uvedeno sci-fi nebo fantasy, protože tam neexistuje snad jedinej člověk, co by neuměl lítat. Když si do toho ještě připočítáte tragický digitální efekty, zpracování a děj, tak z toho fakt vypadne hrozná tekutá sračka... ()

dan.pacino

"Jsi nesmrtelný? - Ne, jen mi nejde umírání." Něco takového se jen tak nevidí. Naprosto úžasná hudba, efekty, příběh i zakončení. Perfektní film! ()

Maki89

hoci niesom az taky zbehly v japonskej kinematografii, tak si vzdy raz za cas nieco od nich rad pozriem... tentokrat padla volba na stredovekych Romea a Juliu v krasnom audiovizualnom kabatiku.... co sa hereckych vykonov tyka, tak imho nic moc, ale mozno som len zvyknuty na iny styl hrania... akcne sceny boli celkom fajn, no cakal som viac... plus obcasne absurdne zabery - ako napr. jazda na koni, vyzerala ako americky western zo 60. rokov... to uz ma fakt nepotesilo...6/10 ()

KitFisto

Ale jo tyhle poetická vyprávění asijské kinematografie mám rád. Je to uplně něco jiného než co nám servíruje Hoolywood a to je z mého pohledu velice dobře. Tady u tohodle snímku mě ale trošku mrzí to tempo a taky by nebylo naškodu o něco více akce. Když to shrnu 3,5. Hudba se mi ale obzvlášť líbila, takže takto. ()

Monoxid

Hrozně jsem se těšila na ten 'slavný' milostný příběh. A ten mi nakonec přišel skoro přebytečný. Nejsilnější okamžik filmu pro mě byl na konci filmu, scéna na hradě... ale to byl asi účel, že. Druhý nejsilnější okamžik, když Yashamaru promluvil. Takže už vím, na co se budu koukat teď! :D ()

Brandon

Shinobi je o mileneckém páru Gennosuke a Oboru, vůdcích znepřátelených klanů. Nemohou být spolu, ale ani bez sebe. A i když nechtějí, budou se muset proti sobě nakonec postavit. Nečekejte okázalé a ohromující záběry, nicméně pod slupkou zoufalých triků, průměrné kamery, slabých bojových scén a prostého příběhu, se skrývá jakési tajemné kouzlo japonské mystiky. 3,5* ()

VanTom

Bohužel značně promarněná příležitost. Tento film mohl mít 2,5 hodiny a byl by po celou dobu zajímavý; v současné podobě se jedná o 95-minutové (+ titulky) torzo, kde není nic pořádně rozvedeno a propracováno. Máme dvě odlehlé, už generace znepřátelené vesnice, jejichž 10 nejlepších bojovníků se musí utkat v bitvě. Každý z nich disponuje unikátními superschopnostmi, takže jsem se těšil na napínavé a velkolepé souboje plné jedinečných efektů, takové japonské středověké X-men. Jenže po 10 minutách už byla polovina z nich mrtvá, aniž by stačili něco pořádného předvést, a zbylí z nich řešili spíše různé intriky a vzájemné vztahy, než aby pořádně bojovali. Vynikající hudba, kamera a stylizace postav jen podtrhly mé rozčarování a zklamání, co z tohoto snímku mohlo být, kdyby se šlo více do hloubky. ()