Epizody(9)

Josef Kobr v hlavní roli populárního komediálního seriálu o osudech svérázného kapelníka hornické dechovky. (Česká televize)

Aniki

Tak toto byl jediný "dietlovský" seriál, kteremu jsem po celý dosavadni život úspěšně odolával. Jednak mi byly v době jeho uvedení v telce dva roky a při pozdějších reprizach v druhe polovině 70. a v prubehu 80. let jsem jako mladý člověk k dechovce opravdu netíhnul. Navíc pro nás severočechy bylo ostravské, brněnské a i slovenská studia defacto tabu - nikdy jsme nemuseli. A také druhá polovina seriálového tematu (hornictví) bylo nošením dříví do lesa, pocházím totiž z mostecké uhelné pánve. Doma jsem měl otce také šachetního štajgra a denně tedy příhody horníků z hlubiny na talíři, což stačilo. Až teď při dalším opakování serialu na ČT3 jsem se rozhodl, dát mu premiérově šanci. No, nelituji. Laskavý humor, banální ale reálné zápletky, v prvním díle neskutečně sympatická, široce rozesmátá a vtipná Valina Chmelová a tak bych mohl pokračovat. Zkrátka pobavilo, navíc ta nostalgie, takhle se doopravdy žilo....hulilo, chlastalo a i k těm ženským chovalo. Taková malá sonda do života zvláštní odrůdy lidí, kvůli televizi přeci jen notně oslušnělých havířů. ()

makau

Myslím si, že je to na svou dobu moc pěkný seriál. A rád se na něj vždy podívám, stejně jako na Elišku a její rod nebo F. L. Věk. Jsem rád, že se opět reprizuje a sleduji. Teď jsem si dal maratón všech doposud odvysilanych dílů.na ČT3. A upozorňuji, že nejsem žádný důchodce, 😆👍 ()

Warapeidza

Slušnej českej seriál. I když ho letos (05) vidím porvé v životě, nezdá se mi vzhledem k době svýho vzniku až tak strašnej... ()

migl

Poriadna cipovina.Herecké výkony na úrovni ochotníckeho divadla a zápletky jednotlivých dielov,viac než trapné.Keď sa tak všeobecne pozerám za tvorbou J.Dietla,nemôžem sa ubrániť dojmu že z jeho pera vyšlo viac stupídnych scenárov ako tých dobrých ()

Maskati

Je treba si uvedomit, kdy tohle dilko vznikalo a jaka byla doba. Zacatky normalizace. Ano, je to trochu naivní, ale oslavuje to rodinu, kamarádstvi,poctivou práci a koníčky. Tedy hodnoty, které se dnes moc nenosí. A ty hornické písničky k Ostravě tak nějak patří, ne? ()