Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Když si vezmu pro mě oba hlavní představitele - Meyerse a Johansson - dokázala bych z nich vytvořit nádherný, sexem nabitý pár, který prostě k sobě neskutečně pasuje a jejich znázornění "partnerů" - ať už jakýkoliv pro mě představuje dvojici, která do sebe zapadá jako skládanka. Film je nabitý erotikou -pro mnoho lidí, které znám - a zároveň odhaluje "šplhání" obyčejného muže na jiné společenské úrovně a vytváření si kontaktů pro budoucnost. Morální hodnoty v tu chvíli jdou stranou a když se objeví určitá překážka - ukazuje se, že postava Meyerse není tak silná, jak by si přála a zjistí, že nedokáže žít s určitým tajemstvím. V tu chvíli jsem přemýšlela co bude dál..že dojde k takovému závěru mě opravdu šokovalo a ukázka toho, že štěstí někomu přeje a někomu holt ne - ať už se jedná o důkazní materiál či o rodinný život, je zde s lehkostí dokázáno. Emily Mortimer ztvárnila přesně ten typ ženy, který je pro ni v hraní typický -ženu, u které i jen otevírání pouzdra na teploměr je tak pomalé, že bych přitom usla....Tento typ žen nemohu vystát a tudíž vidím velice silný kontrast v hlavních ženských postavách... ()

noriaki

Jak Woody Allen v Hollywood Ending předpovídal, evropské prostředí jeho tvůrčí vizi svědčí. Svou pouť po městech starého kontinentu začal v Londýně, a hned přišel s peckou která se v klidu může zařadit mezi jeho nejlepší filmy. Zjednodušená variace na Zločin a trest je natočená s lehkostí a mladickým švihem, aniž by se vzdávala výhody léty nabytých zkušeností pana režiséra, nebo ztrácela sílu výpovědi. Atmosféra houstla s každou minutou až k téměř infarktové scéně podbarvené operní hudbou. Naprosto přirození herci a zdánlivě banální zápletka způsobili, že je tenhle příběh až nepříjemně realistický. Subjektivně nejlepší Woody Allen v tomhle století a top 10 za rok 2005. ()

Timak

POmalu se to rozjíždělo, ale druhá půle byla o dost lepší. Řekl bych, že se to zcela vymyká Allenovu stylu. Herci byli velice dobří a ta britská angličtina ... Bylo fajn vidět po dlouhé době něco jiného ()

OHI

Woody Allen všem (jak příznivcům, tak odpůrcům) vyrazil dech. A mně osobně vyrazil dech i J. Rhys - Meyers, který je bezchybný. ()

Master19

Pročítám si komentáře a přesně vidím, ke které skupině diváků patřím. Přistoupil jsem na Woodyho hru a skvěle jsem se bavil. Je o to složitější natočit něco, co už tu bylo tisíckrát (a ještě tisíckrát bude - stejně jako v reálném světě) tak, aby to bylo jiné a nenudilo to. A to se myslím podařilo. Nechal jsem se vtáhnout do děje a cítil jsem to zoufalství, kdy se Chris chvíli poté co se ožení dozví, že se Nola s Tomem rozešla a pak už jsem s ním prožíval každý krok. Konec je nádherně uvolňující a tak skvěle nadsazený, že mě úplně dostal. Proto si nemyslím, že by poslední třetina byla nějakou násilně nastavovanou kaší. Zkuste žít v milostném trojúhelníku a vsadím se, že vražda vás napadne do týdne... ()

Diego

Stále jsem čekal, co z toho bude, často jsem musel přetáčet film dopředu, abych se dostal do nějaké výraznější situace. Konečný zlom mě nijak neohromil, na světě jsou mnohem lepší a originálnější pointy ohledně tohoto žánru. Dokonce jsem se i zasmál, když jsem viděl, kdo hraje duo detektivů. ()

dANo

4 a 1/2 * - Woody Allen ma jednoducho presvedčil, že nemusí natáčať iba v New Yorku, aby mohol natočiť skvelý film... a tiež, že vie natočiť aj iný žáner ako komédiu, alebo drámu, pretože toto je proste skvelý film z Londýna, ktorý je napínavý a má dobrý spád a hlavne výbornú pointu - match point ;o). ()

lumiros

Absolutní bomba. Zprvu komorní příběh irského učitele tenisu, který se snažil prorazit v Londýně a narazil na rodinku v horních deseti tisících, z kterého se vyklubala celkem svižná dávka emocí, vášně a napětí. Do toho sexy a výborná Scarlett Johansson, která neučarovala pouze hlavního hrdinu, prostě nemůžu jinak, než-li pět hvězdiček. ()

Tomatáš

Upřímně moc na osud nevěřím...Je lepší mluvit o souhře událostí..V životech lidí se tato souhra občas vyvrbí a pak se o tom píší knihy a natáčí oscarové filmy..Každému se něco podobného může stát, nelze se tomu vyhnout.. ()

Aven

Opravdu hodně netypický Allen, což vůbec není na škodu. Tentokrát chybí ten malý, neurotický, neustále mluvící chlápek co v Allenových filmech hraje, ale za to je tu standartně dobře hrající Scarlett Johansson a překvapil mě i Rhys - Meyers, který odvádí velmi dobrý výkon. Rozhodně bych však jeho herectví nepřeceňoval, protože zahrát týpka zamilovaného do Scarlett by nedělalo problém 96 % mužské populace. ()

ravalah

Jedine, co si zaslouzi vyzdvihnuti, je zaver. Ten jediny mel spad, byl neokoukany a nadprumerny. Cely film byl na muj vkus prilis roztahany. ()

Mytologie

Psychologický komunikační manželský trojúhelník pojatý jako antické drama. Detektivní zápletka a nečekaný rozuzlení mi moc nesedělo stejně jako vtíravý pocit z filmu, že pokud se obyčejný člověk dostane ke štěstí, není to jen tak a zadarmo (v životě se totiž ke štěstí vůbec nedostane). Ale při filmu samotném, dialozích a hlavně díky výkonu hlavních postav sem se dobře bavil. Chudý chlapec chodí s bohatou dívkou a sou šťastní. Otec bohaté dívky mu zajístí budoucnost ale je tu komlikace v podobě té druhé, dítěte a lásky. Pro co se asi rozhodne a jak to bude řešit? Jak se říká na každýho jednou dojde, ale na mě ne. ()

zaseprd

Téma naprosto tuctové, ale díky skvělým hereckým výkonům, britskému akcentu, který mě opravdu dostává a dohledu Woodyho Allena se jedná o velice zdařilý thriller/drama. A můžu být rád, že v dobách, kdy jsem randil s více ženami naráz, mě nepotkalo podobné psycho. ()

Tereza666

Tak za prvé: Woodyho jsem nemusela, teď ho miluju, za druhé Scarlett je nejkrásnější ženská na světě a za třetí.. MILUJU Jonathana :-) ()

Natabar

Zpočátku jsem si říkal: "Nijak originální podívaná - hezky natočené, ale už tolikrát převařené. " A chování hlavního hrdiny mě neskutečně sr*lo. V druhé půlce děj začal gradovat, a ač opět žádnou velkou inovaci a zvrat nepřinesl, já ani nudutal. Rozhodně lepší průměr - minimálně skvěle zvládnuté řemeslo. A určitě hvězda navrh za konec (nejlepší z možných)... ()

sskrblik

Jonathan Rhys Meyers podal excelentní herecký výkon. Ikdyž se něco dalo předvídat, tak tu byly i překvapení, které bych nečekal. Dobrá zápletka a napínavé drama až do konce. ()

hroubek

Přesně jak pravý název Hra osudu.Woody Allen se vrhl do Londýna se svou novou múzou v podání Scarlett Johansson.Woody po vlažných recenzích na svoje rádoby komedie si chtěl zkusit nějaký, který asi moc k smíchu není a to se mu tedy podařilo na 100%.Každá postava je svým způsobem nehorázně sobecka ale jen jedna z nich se rozhodne udělat všechno proto aby se dokázal odprostit od svých přání ale za jakou cenu.To je asi ta otázka na kterou se Allen snaží najít odpověd. ()

zdenny

Dobré a poutavé zpracování klasického manželského trojúhelníku s kvalitním a sympatickým obsazením. Atmosféru snímku mimo jiné podtrhuje anglické venkovské sídlo, které člověka odnáší někam pryč, pryč od daných problémů. Velkoměsto zase diváka vrací zpátky do reality. Ač je to nefér, uměl jsem se vžít do pocitů podvádějícího mladého manžela. Jeho milenka to totiž měla jasné. Chce si nechat dítě a chce, aby se otec očekávaného dítěte rozvedl a odešel k ní. Zatímco on stojí před zlomovým rozhodnutím. Buď udělá, co je správné a čestné - rozvede se a odejde od manželky, kterou nemiluje. Anebo zůstane s ženou, kterou nemiluje (má ji ale svým způsobem rád), nebude sice příliš šťastný, ale bude mít určité společenské postavení a život v luxusu. To jest volba nejen pro tuto filmovou postavu. ()

JohnSmith

Nejsem sice Allenův fanoušek, ale tohle nebylo vůbec špatné. Pěkně napsané, herci dobří a závěr s obrovskou klikou pro hlavního "hrdinu". Jdu si změřit teplotu. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“