Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

ajuska

I přes relativně krátkou stopáž dotírá při sledování Domu u jezera nuda častěji než by bylo zdrávo. Příběh nemá žádný spád, celé je to hrozně monotónní a unylé, včetně permanentně pochmurné hudby a záběrů krajiny. A těch pár podařených momentů spolehlivě zabije zmatený scénář s nemalou porcí logických nesmyslů. Zkrátka: dalo se to, ale nepřidám si, děkuji mnohokrát. ()

JohnnyD

Zaujímavý námet, bohužiaľ aj keď prijmeme túto myšlienku cestovania v čase, film je plný logických chýb. Celkom dobre sa to pozerá, úvodná pieseň od The Clientele je úúúúžasná (a neviem prečo mi trochu pripomenula The Left Banke), lenže škoda toho konca ... ()

Silas

Osobně mám hodně rád filmy s tématikou času a jeho přesmyček či dalších kejklí. O to víc mě potěšilo, že na konci tohoto snímku do sebe vše perfektně zapadlo a vyřešily se některé nesrovnalosti, které mohly v průběhu vyvstat, i když jsem musel chvílemi přemýšlet, heh. Vzhledem k "odstupu" hlavních postav, tedy že se nemohou během filmu osobně setkat, se mi líbilo řešení jejich dopisování, které je vzato formou obyčejného dialogu, případně i děleným obrazem. Po formální stránce nic extrémního, jen kamera si s podzimní přírodou a domu u jezera umí vyhrát. Děj, ač se může někomu zdát klišovitý, docela odsýpá a v závěru se chytře vyhýbá jakémukoliv kýči. Ve výsledku tu máme pohodový, lehce romatický film se slušnými herci, ale dojem vyprchá poměrně rychle. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +okouzlující Sanda Bullock, skvělí Keanu Reeves, napětí, romantika, chemie mezi postavami, originální námět -špatný je, že jsem tomuto filmu nevěřil a čekal nudnou romatiku/// Skvělí.....Dům u jezera mě ohromil, zasáhl, naprosto pohltil. Někdy ta největší překvapení vznikají z nejmenšího očekávání. Jsem fascinován, tohle jsem ještě neviděl./// Celkem 88%/// ()

Sysel_CZ

Vždycky jsem si myslel, že remake Il Mare musí být katastrofa, a čekal jsem, že ho prostě shlédnu, zanadávám a půjdu dál. Nestalo se, a jsem z toho málem v šoku. Lake House podle mě svůj sice krásný, leč překonstruovaný a místy neuvěřitelný vzor překonal. Nádherný a skutečně působící film; i když, skutečně.. Je stejně skutečný jako ta nejskutečnější pohádka. ()

Allien.9

Keanu Reeves a Sandra Bullock opět spolu!!! Ale musím říct, že ta svižnost jim slušela mnohem víc... Film je to nicméně pěkný, pěkně zahraný, ale nějak jsem tu pointu s autonehodou čekala už dlouho předtím, než přišlo její oficiální odhalení... A ještě jedna věc. Hra s časem byla asi natolik složitá (a to vážně byla), že se filmařům nepodařilo vychytat všechny věci tak, aby do sebe ve finále zapadly. Například scéna, kdy Kate marně čeká na Alexe, je ohledně časové posloupnosti více než nelogická.;-) ()

misterz

Cestovanie časom a časové paradoxy mám veľmi rád. Škoda, že tu to nevyšlo podľa mojich predstáv. Myslím, že so scenárom si autori nedali moc práce, našlo sa tu pár blbín a nelogických súvislostí, ktoré na kvalite filmu dosť ubrali. Navyše približne od polovice je už jasné ako celý film skončí a preto sa do deja vkradla nuda. Na druhú stranu sa mi však páčilo, že dávka romantiky bola primeraná, netlačilo sa na pílu a Reeves s Bullockovou svoje postavy zvládli dobre. Film má teda svoje klady, ale aj veľké mínusy, pre ktoré ho radím do čistého priemeru. 60/100 ()

k212

Ano klišé, ano slzopudná romance, ano, ano, ano ... Odpovídám na tisíce dalších výtek. Avšak film má nesmírně silnou atmosféru, která je jednak daná výtečnou a detailní práci s exteriéry, konkrétně s architekturou domů ... a pak také étericky půvabným dialogem dvou lidí z různých mírně vzdálených časových rovin - dialog, který se skrze nápadité filmové prostředky stává dialogem téměř tváří v tvář současným. A herci ... tentokrát jsem nedokázala najít nikoho, kdo by byl jen na ozdobu. Keanu Reeves ztratil svoji sošnou tvář a-lá Neo (která mě nikdy neseděla) a přešel do roviny, kterou jsem u něj snad nikdy nezažila, Sandra Bullock naštěstí není potrhlá romantička - ve výsledku jsou oba civilně příjemní. A časové paradoxy??? Sama nechápu o co jde a nebudu předstírat, že to vím, je mi to fuk... Pokud člověk nepřistoupí na pravidla nastolená od prvních okamžiků, těžko bude pro něj film snesitelný. Dům u jezera mě překvapil, protože jsem od něj nic zásadního nečekala a vlastně jsem ráda, že jsem nezasažena originálem Il Mare, možná bych pak film proklínala. ()

Snorlax

Film, který podal nezvratný důkaz o tom, že základní a zřejmě jedinou podmínkou, jak se stát v USA scenáristou, je imunita proti logickému myšlení. ()

kingik

Snad za to mohl měsíc máj - mrdačky čas, snad za to mohlo vyhonění péra pod rozkvetlou třešní, aby mně nevyschlo semeno, snad za to mohlo deset dalších, prudce romantických faktorů, že moje prdel ronila slzy. Ne že by to bylo tak propracované v rámci časových paradoxů, ale že si herci dali záležet, aby se té romantice nedalo vyčíst, že nebyla dost romantikou, i když příběh zaváněl překombinovanou jeblostí. Keanu Reeves, tak ten to ustál, Sandře Bullock stály kozy, až jsem byl srozuměn s tím, že si vybrala dobrý scénář a dobrého režiséra. Výhodou je určitě neznalost původního filmu. Další výhodou je, že jsem jaksi byl přezíravý ke kýčovité a průhledné naivitě scénáře, tudíž jsem dělal jakože nevím, koho v jedné, zdánlivě nesouvisející scéně, srazí autobus. Časové paradoxy nejsou vždy úplně perfektně uchopené, ale nejedná se o nijak tragické nedomyšlenosti až nesmysly. Film se o scifi jen otírá, o lásku v něm jde především. Vychází mně z toho, že dva cukroušci se k sobě měli, ale rozděloval je čas. On v roce 2004, ona v roce 2006. Co to je dva roky, že jo. Jenže hrdina jaksi neměl péro dlouhé, aby ho mohl prostrčit bránou času a hrdinka si mohla spokojeně mlaskat. Museli přijít na to, jak vyzrát nad časem, což bylo celkem namáhavé. Muselo se čekat, až hrdinka nebude mít krámy, až bude v Chicagu jasný den, prostě jen samé čekání. A to způsobilo, že mně sice film nijak extra neubíhal, ten si jel povětšinou ve svém vlastním a pomalejším tempu, ovšem velice poctivě jsem se těšil, až Keanu nakoupí kondomy a zjistí se, že za dva roky už bude rizikové je použít. Veskrze příjemný snímek s nevtíravou romantikou, slušivými hereckými výkony a odpovídající režií argentinského režiséra Alejandra Agrestiho, přece jen známějšího ve svých končinách, který pro to, aby se etabloval na zámořském filmovém trhu, už nemohl udělat víc. Romantika, u které budete prdět slzy blahem. 70% ()

Legas

Pro Kristovy rány, to nešlo ukončit normálně, aby se ten chatrný, ale pěkně vystavěný, domeček z karet nakonec nerozbortil? Poslední minuta kazí závěrečný dojem z filmu naprosto neuvěřitelným způbem. Moje hvězdičkové hodnocení proto prosím berte velice relativně. Ještě před tím debilním závěrem jsem byl z filmu nadšen, posléze těžce zklamán. Konce jsou holt důležité. ()

Anderton

Na druhý krát som zistil, že to do seba pekne zapadá a rozhodol som sa dať filmu ****. Určite nie iba za premyslenú hru s časom, ale aj za krásnu melancholickú atmosféru a ústrednú dvojicu, ktorá by si mala v svojich diároch nájsť pre seba viac spoločných rolí. Niekolko scén je brilantne natočených, predovšetkým tie, kde sú Bullock a Reeves na tom istom mieste v inom čase. No a ten dom je vážne kvalitná architektúra. ()

Hedka

Fantázii sa vo filmovom priemysle medze nekladú. Nečakala som sladkú romanitku, film má v podstate dosť dobrú kritiku,ale scenár ma dosť sklamal - aj keď uznávam, že má v sebe zaujímavú myšlienku. Zlákalo ma herecké obsadenie a prostredie, ktoré sľubovalo príjemný zážitok. Nebol až taký príjemný. Dávam prednosť reálnejším príbehom. ()

swamp

Průměrná romantická komedie s tentokráte průměrně hrajícími Sandrou Bullock a Keanu Reevesem. Poměrně zajímavý námět je nedotažený do konce a trpí velkým počtem nedostatků a chyb. ()

Eawy

veľmi príjemné opätovné spojenie hercov ako je Keanu Reeves a Sandra Bullock. Zaujímavý príbeh nadchol dostatočne. Herci hrali vrámci svojich možností. Prostredie filmu bolo tiež veľmi príjemné. Film sa občas trošku vliekol ale na konci priniesol happy end ako má byť. 75% ()

Slartibarkfast

Romantický příběh dvou lidí, kteří se poznali díky náhodě v jiných časových dimenzích, které od sebe dělí pár let. Za všechno může zvláštní dům u jezera. Nápad neotřelý a poněkud originální, ovšem Reeves s Buldogem nějak nejdou dohromady. Celou dobu jsem měl pocit, jako by měla hlavní představitelka v prdeli roztažený deštník. Zkrátka nic pro mne, co do uvěřitelnosti nebo feelingu, ale co se týče ostatního, včetně rytmu a dávkování emocí, je to velmi příjemný a poklidný příběh dvou lidí, co hledají sami sebe i jeden druhého. 70% ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?