Show začíná

Mrs. Henderson Presents

Show sa začína

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2005, 103 min

Tak jsem se defeinitivně rozhodla, že budu klidně s tou svojí pětkou vyčnívat, protože já jsem byla maximálně spokojená. Pro mě to byla báječná show, která měla šmrnc, vtip, jiskru a spád, chvilky smíchu střídaly ty smutnější v akorátním poměru a já se ani trochu nenudila. A to nemluvím o ústřední herecké dvojici Judi Dench a Boba Hoskinse, protože oba byli k zulíbání kouzelní. Bezvadná divadelní atmosféra podpořená pohledem na krásná nahá ženská tílka v Nude Revue je pro mnohé mužské plémě určitě plusovým bonusem. A jestli je tenhle příběh alespoň z části pravdivý, tak ve své době klobouk dolů před Laurou Hendersonovou a Vivianem van Dammem.(2.1.2015)

Veľmi dobré, Judi Dench, čoby nešefka Bonda, kúzelná a výborne za ňou cvála Bob Hoskins s krásne vykreslenou atmosférou, britskou noblesou do ktorej je vsunutá roztomilá britkosť.Madam, tie dámy na javisku budú nahé a bude im vidno všetko, aj to tam dole, no to medzi nohami také zarastené, aháá vy myslite pičku.(18.4.2009)

Rozmarně hořkosladká komedie, kde nejvtipnější jsou dialogy mezi zatvrzelým ředitelem divadla a diblíkovskou majitelkou, která se chce provozováním varieté zabavit ve svém vdovství a, jak se ukáže nakonec, možná má i hlubší důvod. Roztomilá byla i hlavní hvězda nahé show - dívka porcelánové krásy a prořízlého jazyka. ___ Je to milý, uhlazený film, který vzbuzuje v divákovi převážně příjemné pocity. Uhlazuje ale i válku, její dopady, dokonce i tragédie, které způsobí, vyznívají jakoby byly zabalené do sametové krabičky a převázané mašličkou. ___ Je to pohádka, která si neklade za cíl divákem jakkoliv otřást. /12. 11. 12./(12.11.2012)

Prepínam telku, film začína... zaujal ma názov, obraz zavoňal starými časmi... potom sa objavila Judi Dench... potom som si pozrela obsah. Bolo rozhodnuté, že pozerám ďalej. O nejakých 15 minút neskôr - keď už som bola načisto očarená - som ešte pozrela na ČSFD a uvidela meno režiséra - prípad bol jasný, môj obľúbenec Stephen Frears! Ďalej už sa môj vzťah s týmto filmom vyvíjal len harmonicky a romanticky. Skvelý zážitok, maximálne sa mi páčilo :-)(2.12.2013)

Atmosférou (uzavřeností divadelního světa) mi Mrs. Henderson presents připomínal Truffautovo Le dernier métro. Až na to, že tady je to celé víc vyhrocené a odvážné (nejde jen o nahotu, ale o nápady, jak je nahota prezentována). V popředí ale stojí (zcela jinak orientovaná) dvojice výnorných britských herců. Mrs. Henderson presents je show, která diváka strhne, Le dernier métro je komorní drama o lásce. Líbily se mi hlavně prvky britského humoru (!myslela sem, že si koupíš náramek, a ne divadlo", scéna s naháčema - "teď vidím, že jste doopravdy Žid" aj.) a válečná atmosféra, kdy show must go on...(2.3.2012)

• - Stephen Frears do role Lady Conway málem obsadil Celii Imrie, ale nakonec uznal, že je příliš mladá. Roli získala Thelma Barlow. (D3VIL)

• - Honeysuckleu Weeksovi byla nabídnuta role, ale odmítl kvůli přemíře nahoty. (D3VIL)

• - Osoba v kostýmu medvěda, která tančila na jevišti, byla Judi Dench. (Teres)