Show začíná

Mrs. Henderson Presents

Show sa začína

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2005, 103 min

Stará zámožná vdova, značně svérázná a prostořeká, si po smrti svého muže z nudy koupí divadlo a zakrátko se rozhodne pořádat představení, v němž budou vystupovat nahé dámy. Originálně vtipné, uštěpačné poznámky s ředitelem divadla. Judi Dench, jak ji neznám. Jeden citát mluví za vše: „A pokud se to někomu nelíbí, ať si políbí prdel.“ Zábavu naruší válka a něco málo prostoru dostane Kelly Reilly ve vedlejší roli, kvůli které jsem si film pustil. [monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(8.10.2012)

Atmosférou (uzavřeností divadelního světa) mi Mrs. Henderson presents připomínal Truffautovo Le dernier métro. Až na to, že tady je to celé víc vyhrocené a odvážné (nejde jen o nahotu, ale o nápady, jak je nahota prezentována). V popředí ale stojí (zcela jinak orientovaná) dvojice výnorných britských herců. Mrs. Henderson presents je show, která diváka strhne, Le dernier métro je komorní drama o lásce. Líbily se mi hlavně prvky britského humoru (!myslela sem, že si koupíš náramek, a ne divadlo", scéna s naháčema - "teď vidím, že jste doopravdy Žid" aj.) a válečná atmosféra, kdy show must go on...(2.3.2012)

Celkom zabavny, ale aj smutny film s vynikajucou Judi Dench podla skutocnosti. Zo zaciatku som mal trosku obavy, ze snad to nebude prilis nudne, ale herecky koncert Dench-Hoskins bol zaujimavy a este k tomu zacala 2. svetova vojna a s nou prislo i bombardovanie Londyna. Avsak divadlo s muzikalovou show zabavalo ludi dalej, aj napriek vladnemu prikazu k zavreniu divadla. Zasluzena nominacia na Oscara pre Judi Dench, tak ako aj o rok neskor za film Zapisky o skandale s Cate Blanchett....... 17.04.2008(17.4.2008)

Prepínam telku, film začína... zaujal ma názov, obraz zavoňal starými časmi... potom sa objavila Judi Dench... potom som si pozrela obsah. Bolo rozhodnuté, že pozerám ďalej. O nejakých 15 minút neskôr - keď už som bola načisto očarená - som ešte pozrela na ČSFD a uvidela meno režiséra - prípad bol jasný, môj obľúbenec Stephen Frears! Ďalej už sa môj vzťah s týmto filmom vyvíjal len harmonicky a romanticky. Skvelý zážitok, maximálne sa mi páčilo :-)(2.12.2013)

Úžasná hravá astmosféra v divadle, kde neprobíhá jen povrchní a frivolní zábava. Nahota je prezentováno opravdu vkusně. Navíc v pozadí každé postavy je naznačen nějaký silný příběh. Mezi Judi Dench a Bobem Hoskinsem to neuvěřitelně jiskřilo. A komu by ani tohle nestačilo, je tam opravdu dost nahatých slečen.(8.3.2012)

• - Mnoho válečných scén bylo převzato z dokumentů Humphreyho Jenningse. (D3VIL)

• - Osoba v kostýmu medvěda, která tančila na jevišti, byla Judi Dench. (Teres)

• - Stephen Frears do role Lady Conway málem obsadil Celii Imrie, ale nakonec uznal, že je příliš mladá. Roli získala Thelma Barlow. (D3VIL)