Show začíná

Mrs. Henderson Presents

Show sa začína

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2005, 103 min

Anglie 1937. Film začíná pohřbem, po oficialitách a po té co odjede kolona nablýskaných aut, čerstvá vdova vesluje sama na loďce a zoufale brečí. Je to její definitivní rozloučení s manželem a smutkem. Má peníze, konexe a především chuť do života. A na nějaké rady, co se sluší a patří .. „Když ti zemře manžel, je obvyklé pomáhat sirotčinci“. Kašle!!!! „Nic o tom nevím“. Náhoda ji přivede k divadlu, které je zrovna na prodej. Nezdolná dáma ( i když používá často slova pro dámu nevhodná. „Latinsky neumím“) věčně v konfliktu se svým manažérem a její první pokusy o kabaretní vystoupení. Jenže, konkurence je velká, chce to nápad, něco nového, chce to skandální nápad! Nahé dívky. Smekám před Laurou Henderson, která během války ignorovala i vládní příkaz k zavření divadla, a zároveň před báječnou Judi Dench. Nominace na Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli a za kostýmy jsou rozhodně zasloužené.(3.2.2006)

Milujem muzikály. A tento ma nesklamal. Brilantný herecký výkon Judi Dench, ktorá po úlohe v Zamilovanom Shakespearovi konečne ukazuje, že vie hrať aj iné postavy, ako bezcitné ženy, s ktorými divák ťažko sympatizuje. Skvele jej sekunduje Bob Hoskins a krásna Kelly Reilly. Okrem toho vynikajúce kostýmy, výborná výprava, skvelé (aj keď nie veľmi tanečné) pesničky, excelentná Frearsova réžia a dojímavý záver. Čo viac potrebuje kvalitný muzikál???(15.12.2009)

Judi Dench je opět úžasná, ale to samo o sobě nestačí. Jak z vyprávění na chvíli zmizí, hned začíná být méně zajímavé. A nezachrání to ani Bob Hoskins ani skvostná dobová výprava. Je škoda, že film nemá více postav, i Kelly Reilly je tu pouze jako krásné tělo, ale jako herečka tu má tak dvě tři scénky. Takže dobrá životopisná komedie, ale mám dojem, že tenhle námět měl na víc (70%).(22.2.2019)

Tak jsem se defeinitivně rozhodla, že budu klidně s tou svojí pětkou vyčnívat, protože já jsem byla maximálně spokojená. Pro mě to byla báječná show, která měla šmrnc, vtip, jiskru a spád, chvilky smíchu střídaly ty smutnější v akorátním poměru a já se ani trochu nenudila. A to nemluvím o ústřední herecké dvojici Judi Dench a Boba Hoskinse, protože oba byli k zulíbání kouzelní. Bezvadná divadelní atmosféra podpořená pohledem na krásná nahá ženská tílka v Nude Revue je pro mnohé mužské plémě určitě plusovým bonusem. A jestli je tenhle příběh alespoň z části pravdivý, tak ve své době klobouk dolů před Laurou Hendersonovou a Vivianem van Dammem.(2.1.2015)

Celkom zabavny, ale aj smutny film s vynikajucou Judi Dench podla skutocnosti. Zo zaciatku som mal trosku obavy, ze snad to nebude prilis nudne, ale herecky koncert Dench-Hoskins bol zaujimavy a este k tomu zacala 2. svetova vojna a s nou prislo i bombardovanie Londyna. Avsak divadlo s muzikalovou show zabavalo ludi dalej, aj napriek vladnemu prikazu k zavreniu divadla. Zasluzena nominacia na Oscara pre Judi Dench, tak ako aj o rok neskor za film Zapisky o skandale s Cate Blanchett....... 17.04.2008(17.4.2008)

• - Honeysuckleu Weeksovi byla nabídnuta role, ale odmítl kvůli přemíře nahoty. (D3VIL)

• - Stephen Frears byl do režisérského křesla dosazen na žádost Judi Dench a Boba Hoskinse. (D3VIL)

• - Stephen Frears do role Lady Conway málem obsadil Celii Imrie, ale nakonec uznal, že je příliš mladá. Roli získala Thelma Barlow. (D3VIL)