Království potoků

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Původní výpravná pohádka České televize oceněná na 37. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana. O zkoušené lásce, záhadě medailonů, tajemné princezně a dvou čtverácích, kteří hodně pomohou i popletou. Vládce Království potoků (Ondřej Pavelka) se ve zralém věku hodlá oženit. Rozhoduje se mezi dvěma panovnicemi sousedních království a jak to bývá, netuší v tu chvíli, že jeho volba nadlouho předznamená budoucí děj. Narodí se mu syn (Jakub Prachař), který se později, už jako mladý muž, vydá na cestu za láskou. Nebyla by to ovšem pohádka, kdyby se o vše nemusel zasloužit a kdyby v tom všem, co prožije, nebylo nějaké osudové předurčení. Do děje podstatně zasahují patroni království Potok (Ota Jirák) a Potůček (Vladimír Javorský), kteří doprovázejí prince, radí mu a pomáhají. Někdy ale také věci spíš komplikují. Krásná a osudová je královna (Jana Krausová), půvabná a v žádném případě ne hloupá je princezna Anna (Kristýna Janáčková). A vtipným glosátorem a královým společníkem je šašek Rolnička (Radek Holub). (Česká televize)

blackrain

Hudební doprovod chvilkami působil jako by si ho tvůrci vypůjčili z nějakého historického velkofilmu a nebo se jím přinejmenším nechali volně inspirovat. Pohádkový příběh svou přítomností osvěžují tři postavy. Dvě jsou nadpřirozené a ta třetí je šašek Rolnička. Jinak jde o poměrně nudnou a spíše průměrnou pohádku. Škoda, že se Jana Krausová neobjevuje častěji na obrazovce. Patří k neokoukaným herečkám. Tady vypadala tak, že by s ledovým klidem mohla zahrát i zlou královnu ze Sněhurky. Vždycky na mě působila takovým zvláštním dojmem a stále vlastně i působí. Je pro mě taková neprůstřelná. Já prostě nevím jak na ni. Rotvajler je lovecký pes? ()

jajinka

Nebyla to sice klasická předrevoluční pohádka, se skvělou výpravou, ale já se u ní příjemně pobavila... Dvojice Potok a Potůček :-) Nebylo to vyloženě postaveno na klaďácích a záporácích, ale jako milá pohádka ok. Rozhodně lepší než slátanina Z pekla štěstí.. Co jsem tak četla předchozí komentáře, na hlavní vysílací čas o Štědrém večeru to asi není, ale já na to koukala nezávisle v úplně jiném rozpoložení a nemůžu si stěžovat.. ()

Dr. Hawkeye

Další pohádka, kterou nemůžu označit za odpad, ale spíš je mi u ní líto, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Poměrně solidní obsazení, krásné kostýmy a na TV pohádku poměrně velkorysá výprava (o.k., tak teda jen ten fakt, že se většina natáčela v exteriérech a interiérech skutečných zámků), ale celé se to změní v jakési rozblemclé cosi, kde se vlastně nic neděje, i když se to tváří, že se děje. ()

kajas

Že za pohádkou stojí Centrum dramatické tvorby, to už je na pováženou. Vždy, když zazněly tóny té depresivní hudby, čekala jsem nějaký zvrat, nějaké nebezpečí číhající na prince, a ono nic. Celý příběh vlastně jen tak nějak plyne, ve výsledku se ukáže, že princ žádné úkoly ani dělat nemusel. Krausová v mých očích rozhodně žádná štramanda není, od pohledu je mi nesympatická a smysl její postavy mi zůstal utajen. Vše tedy zachraňuje princ s princeznou, při jejich svatbě (to snad ani nemůže být spoiler) jsem ale neměla takový hezký pocit jako při běžných šťastných koncích. A patroni Království potoků neumí plavat? Opravdu zvláštní "pohádka". ()

Chrysopras

Poměrně netradiční , zajímavé východisko pro pohádku, ale tak nějak zvláštně dopracované a spíš nepřesvědčivé... ()

rakovnik

Ani nevím proč, ale bohudík jsem tuto pohádku neviděl ke štědrovečerní večeři a jsem za to neskonale vděčný. Ze všeho nejvíce (by) mi vadila dramatická hudba, která dělala pohádku temnou a jež nahlas zněla i při hrabání sena a veselých záležitostech, jako je maškarní rej a svatba. Pochopil jsem, jak jen nesprávně použitá hudba dokáže změnit vyznění děje. Mnohé další věci, jako že Potok a Potůček, čili živlové to vodní, neumí plavat, princ neplní úkoly a stejně je to jedno, v ději se nic neděje a chvályhodná je pouze zajímavá kamera, činí z této pohádky u mě produkt na jedno použití. Zde je oficiální text distributora velmi shovívavý, až přehnaně oslavný. Zajímalo by mě, v čem vidí výpravnost filmu. V tom, že se točil na třech lokacích a herci byli oblečení? ()

Elyssea

Po každém podívání měním hodnocení. Jedna z nejrozporuplnějších pohádek. Na jednu stranu celkem milé herecké obsazení, na stranu druhou hloupá zápletka s pomstou. Hudba možná až příliš monumentální na malou pohádku. Ovšem musím pochválit hezkou kameru. ()

sklennenka

Tuto pohádku by mohla zachránit jediná věc a to - kouzlo. Bohužel se tak nestalo a chybí to naprosté většině našich nově natočených pohádek. Buď vidíme přehnané pitvoření, nebo bezduchý děj a nevěrohodné výkony hlavních postav ( jako v tomto případě ). Možná bych si to více užila, být to němý film s titulky. Ale to bych zase pravděpodobně usnula. ()

forsythia

To bude asi nějaká pohádka, říkám si, když jsem to zapnula. Hm, to nevypadá moc jako pohádka. Ale co to teda je? Hele, ti dva maníci se umí objevit a zase zmizet. Tak to asi přece jenom bude pohádka. No, možná by to chtělo nějakou zajímavější zápletku, když už je to ta pohádka. Na druhou stranu, kdyby ji to mělo, možná by to bylo ještě horší. ()

Radiq

Že to bylo točený na Bouzově, to je jedno plus. Že se mi to zdálo inteligentní a originální a né uplně zaměřený na malý blbý děcka, to je druhý. Potěšilo, že se nad tím člověk musel sem tam aji zamyslet a že šlechtická mluva nebyla uplně jednoduchá jak pro fakany. Ale protože nejsu velkej fanda pohádek, tak víc, než dvě hvě nemužu dat. A co mi vadilo, tak jak to bylo nasnímaný - to sluneční světlo a celkově. Jinak kladem ještě může být i to, že tam nebylo moc triků a trapnejch triků... ()

otík

Studio Ostrava natočilo pro Českou televizi tak trochu tradiční novodobou televizní pohádku - výprava, exteriéry, lokace výborné, herci slušní, zato příběhově takové .... slušně řečeno DIVNÉ. Osobně se mi to celkově líbilo vizuálně, ale příběhu jsem příliš nerozuměl nebo mi prostě nepřišel dobrý. Úkoly pro prince jsou vycucané z prstu, motivaci královny chápu, ale je výrazně nepravděpodobná, princ Václav sice vypadá jako vandrák, ale je aspoň milí, dva kamenní patroni Království potoků mi přirostli k srdci. Průměr, který není třeba vidět znovu. Natočeno na Státních zámcích Lednice a Lysice a na Státním hradu Bouzov. Původní hudba: Zbyněk Matějů ()

SeanLSD

A druhá dnešná mokrá rozprávka! Potom, čo sa mi pred časom zdalo, že tieto vody nadobro ovládol Zdeňek Troška, a nič iného sa tam nenachádza, narazil som na svieže televízne prekvapenie bez typických neduhov tohto žánru - ktoré ma už ani nerozčuľujú, len unavujú - naivných dialógov, otravnej repetitívnosti a amatérskej snahy o hollywoodske efekty... Naproti tomu som v telke dostal film lacnejší, no príjemný, svieži, citlivý, s dôrazom na krásu prírody, nápadito využívajúci domácich exteriérov, s rozumnými dialógmi a postavami, čo nie sú iba plochou figúrkou, prachsprostým stelesnením typu. ()

Aargh

Javorský a Jirák jsou tradičně fajn, nicméně nudu obsaženou ve scénáři se jim přebít nepodařilo. ()

senor

Nabubřelá slátanina ve, které jsem hledal jediný pevný bod. Ještě že po štědrovečerním kapru je člověk tak v pohodě, než aby si nechal zkazit večer. ()

Mrkvič

SIce jsem byl k pohádce víceméně donucen a moje reakce po pár vteřinách byla přepnout na jiný kanál, ale není tak špatná, jak se tu všude píše. Natočená je hodně slušně, zápletka je laciná jak u dvou pohádek ze tří, no a herci jsou takoví, jací jsou (aspoń díky za Javorskýho s Jirákem). ()

Master19

Toto je opravdu slabá pohádka. Došlo to zřejmě i české televizi, takže v letošní vánoční sezóně ji zařadila až na 2. ledna... ()