Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

Něrpa

Stačí si na dvě hodinky zajít na kontrolní věž letového provozu a máte stejný zážitek. Silně jsem se u tohoto filmu nudil. Stačillo udělat 30 minut dokumet a bylo. ()

Zai

Lze na toto tema natocit film bez patosu? ANO! A to velmi dobre! Greengrass me opravdu dostal. Ackoli nekomu muze prijit zacatek trosku nudny, kdy slysite jen souradnice a cisla. Me to vubec nevadilo, naopak mi to zesililo pocit z konce, ktery me odrovnal. Jeste do ted na to musim myslet a jsem moc rad, ze se tohoto tematu chopil zrovna Greengrass a vzdal holt padlym hrdinum. ()

wef

Tohle není film. Ani dokument. Dokonce ani nic mezi. Je to prostě příběh, který sledujete před očima a nepotřebujete žádný složitý komentář. 4,5 * ()

herrbierer

Jedním slovem genialita. Je to ošemetné, ztvárňovat událost takového formátu tak brzo po jejím udání. Ale povedlo se. Díky bohu, že tvůrci měli soudnost a obsadili do filmu neznámě herce. A díky bohu, že se toho chopil Paul Greengrass. Dokonale nepatetické a syrové vzdání pocty pasažérům letu číslo 93. ()

imarvin

Dlouho jsem neseděl u filmu tak mlčky, dlouho mi neběhal mráz po celém tělě, jako u Letu 93. Snad proto, že jde o skutečnou událost; snad proto, že i mě se 11. září dotklo osobně; snad proto, že po celou dobu je skvěle stupňováno napětí; snad proto, že je to prostě dokonalý film. Pozn.: kéž by takových bylo více a bez superhrdinů a superhvězd! ()

RedRain

Tragédie podaná s chladnou hlavou je mnohonásobně působivější a mrazivější než patetická hra na city. Greengrass tímto filmem dokázal své mistrovství, i když je smutné, že ho kdy musel natočit. ()

Dinsberg

Příjmně zfilmovaná oficiální verze událostí 11/9. Já te verzi tak úplně nevěřím, proto nemůžu dát 5*. Už kvůli lidem z letu 93 bych si přál, aby to pravda byla. Přesto žádná z obětí zatím nedostala slíbené vyznamenání. ()

hackstolle

Nemohu se ubranit dojmu, ze kazdy hodnoti spise sled udalosti, ktery film velmi slusnym zpusobem vykresluje, nez kvalitu snimku jako takoveho. Clovek nemusi byt zrovna aviatik, aby vedel, ze takoveto triky si s dopravnim letadlem v teto vysce jen sotva lze dovolit, jelikoz by po okamzite ztrate vztlaku bylo na maderu driv nez reknes svec. Ale je zase pravda, ze informace o okamzite rychlosti byla kusa, spise nijaka. A o to v tu chlivi jde nejvice. Budiz tedy. Je tu potom jeste drobnych par nedostatku, ktere ale nestoji za zminku, jelikoz celkovy dojem nijak nezhorsi. Dilema, zda dat 4 nebo 5 se vyresilo rychle samo. Jelikoz se mi zde Vami zminena surovost, s kterou Paul Greengrass sve filmy toci ,velmi zamlouva a ocenil jsem ji jiz nekolikrat po pravu velmi dobre, udelam to i dnes. Dej me opet vtahl a asi bych se musel pokusit tem lumpum zlomit vaz jako jedem z prvnich. Jinak tezko hadat, jak by cloveku v teto situaci bylo. ()

curfew77

Unikátní, děsivé a ochromující. Zmatek dispečerů na newyorské kontrolní věži je naprosto nezapomenutelná scéna, mráz vám ale bude běhat po zádech celou dobu. Jen doporučuji shlédnout nejméně půl roku před nejbližším leteckým výletem :) Ale vážně, Greengrass tímhle real dokumentem popostrčil filmový průmysl zase o nějaký ten kousek dál. Průlomové filmy je třeba vidět a tenhle k nim rozhodně patří. 100 %. A tváří v tvář patetické Stoneově nudě nazvané WORLD TRADE CENTER by si bez ohledu na matematickou logiku zasloužil UNITED 93 ještě nejmíň o pět procent víc. ()

monty.cl

Tohle bylo hustý,nevěřil bych, že film, u kterého víte, jak to skončí, může bejt takový drama...naprosto dokonale udělaný "dokument"...95% ()

Asdas

Tak na pohodové večery to určite nie, ale ak máte próblemy s nízkym tlakom malo by Vám to pomôcť. Parádna filmarina ! Drtivé ! ()

Pagliacci

Ani nevím jestli plný emocí po shlédnutí, jsem schopný, sesmolit aspoň trochu smyslupný komentář. Tak nebo tak, obsah filmu je nezávysle na zpracování tak silný, že hodnotit United 93 podle škatulky kam patří, tudíž jako katastrofický film prostě nemůžu. Těžko ho hodnotit i jako film obecně, film, ve kterém se oddedávna posuzuje kvalita hereckých výkonnů, režie, výpravy a podobných atributů, o které tu alespoň v mém případě šlo minimálně ačkoliv byli zvládnuty perfektně (samozřejmě výjma výpravy:). No a proto ho oceňuji jako náležitou a patřičnou kondolenci cestujícím letu 93 ,který si tenhle počin opravdu zasloužili. ()

zla.ovce

I když člověk už dopředu ví, jak to dopadne, tak je autentičnosti natolik pohlcen, že okolní svět přestane téměř existovat. Navíc je snímek bez všudypřítomné americké propagandy! ()

Kuzmik

Dobrý námět, režie i scénář ale mě zkrátka takový film nezaujal a je to poprvé a naposled co jsem tenhle film viděl. 4/10 ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión