Televízna inscenácia muzikálu s jánošíkovskou tematikou. Táto hra, ktorú naštudoval režisér Karol Zachar a choreograf Štefan Nosáľ, mala v Slovenskom národnom divadle mimoriadny úspech. (oficiální text distributora)

Autogram

Najslávnejší slovenský muzikál, ale pre mňa určite nie najlepší. Jánošíkovský zbojnícky odkaz, kde nejde o zbíjanie, ale o lásku. Vo veľmi úspornom prevedení, kde celá scéna pozostáva len z jednej mega-šmýkalky. Zbojnícke a iné ľudové kroje a k tomu piesne v populárnom prevedení 70-tych rokov mi k sebe nejako nesadli. Zapamätania hodnou mi tak zostala len jediná skladba, samozrejme s Dočolomanským. ()

Blackberry

Videl som naživo nové spracovanie, 13.6.2014, Detva, amfiteáter. V hlavných úlohách Ján Slezák, Pavol Topoľský, Ivan "Tuli" Vojtek, Zuzana Tlučková, Roman Féder, Karol Čálik, Michal Hallon, Štefan Richtárech, Jakub Ružička, Katarína Hasprová (v oficiálnom obsadení aj Marta Sládečková, Martina Dolná a ďalší.) ()

tommy187

Na skle maľované je jednoducho špička slovenských muzikálov. Herci, ešte z osemdesiatych rokov, ktorí obsadili túto divadelnú inscenáciu boli a stále sú jednoducho legendy. Navyše táto inscenácia je vtipná, dramatická a vôbec sa pri nej nenudíte, čo je často najpodstatnejšie. Keď idem do divadla dnes tak si v duchu pospevujem piesne, ktoré sa stali tiež nesmrteľné. Super - ****. ()

klúčik

Televízna inscenácia hry, ktorá na Slovensku bola moc úspešná. Ale samozrejme, že v tomto hereckom zložení....80%. ()

bari68

Dočo ako Jánošík je síce takmer bez chyby, či po hereckej alebo speváckej stránke, ,, Buď, zbohom dievčina,, a ,, Čo som sa...,, sú legendárne a nádherné pesničky.V celkovej forme mi ale táto kombinácia ľudového folklóru a hereckého libreta pôsobila niekedy až gýčovito a smiešne. ()

dobso

Legenda slovenského divadla. Určite najslávnejší slovenský muzikál. Čo viac dodať. Asi len to, že bez Miša, to už nikdy nebude ono. ()

jasse

Tento slovenský muzikál je prostě bomba, zvláště když se podíváme na rok vzniku. Ladnost a líbivost je výsledkem choreografie Štefana Nosála, který byl zakladatelem a šéfem Lúčnice, k tomu není co dodat. Chytlavé písničky, vtipné texty, výborné herecké obsazení a ne-za-po-me-nu-tel-ný Michal Dočolomanský. ()

kobliha

K čomu toto bolo dobré. Snáď si aspoň herci co to zarobili. Ja som zase raz prehral boj s mikrospánkom a budil som sa akurát na tie otravné pesničky. ()

dANIELKaB

Najlepší slovenský divadelný muzikál, s výbornými piesňami. A najmä za tie dávam päť hviezdičiek. Ale pravdaže aj za herecké výkony. A dokonca som mala to šťastie, že som to v pôvodnom obsadení videla v divadle niekoľkokrát a ten zážitok je nezabudnuteľný. Bohužiaľ som sa vybrala aj na nové spracovanie a to som robiť nemala :( ()

kersten

Taká skvelá kombinácia slovenských hercov a hudby sa už asi ani neuvidí. Klobúk dole. Nieje nad starú dobrú klasiku. ()

dalziel

V mojom prípade vysoké hodnotenie vďaka audio verzii ktorú sme na chate z kazety omieľali dookola po absorbovaní nejakého toho vínečka.100% ()

Gig

Sice dnešním pohledem trochu statické. Ale když vidíte některé choreografie jako tanec zbojníků, milostnou scénu, kdy Juro tedy Dočolomanský stoupá po horách, kterou představuje plátno, když vidíte tu plejádu herců v čele s čertem Oldou Hlaváčkem, anjelem Emiliou Vášáryovou, smrtí Soňou Valentovou (u nás známou z Kladiva na čarodějnice) , o hudbě a krásných textech ani nemluvě, nejde než dát plný počet. Apropos prý někde český starý záznam v hlavní roli s Viktorem Preissem.... To bych tak rád viděl. Jinak dnes se u nás hraje tento původně polský muzikál s výborným českým přebásněním Jaromíra Nohavicy, který kompletně předělal toto dílo, ač vše zachoval. Akorát z Juraje Jánošíka udělal zbojníka Janíka, co jezdí z Těšína do Vídně. A povedlo se mu to tak krásně, jako Werichovi z Voskovcem se kdysi povedl převézt Divotvorný hrnec do českých poměrů. ()

pierre9

Klasika najklasikovatejšia. Myslím si však, že tento muzikál dozrieval časom a v divadle to bolo predsa len o niečom inom. Tam som ho videl tak cca pred 7 rokmi a bolo tam trochu viac vtipov, narážok ako tu, ale i tak je to vynikajúce. Navyše s výbornými pesničkami. 4.5* ()

NORDEN

Keď sa povie americký muzikál okamžite ma napadne Pomáda. Keď sa povie český muzikál tak sú to Starci na chmeli. Ak sa povie slovenský muzikál, jednoznačne to je Na skle maľované. ()

pukjus odpad!

Na zgrcanie sa a unudenie k smrti prípadne na zaneprazdnenie cinnosti televízie. Rozpočet asi 10 euro, pesničky ako z betonární z Novej Vsi... Nemožná blbosť ()

S120

Velice pěkné představení, jež svým provedením daleko převyšuje všechny podobné "zbojnické" hry. Kvalitu drží hodně vysoko hlavně nádherné písničky (... tri noci spal som v kosodrevine ...). Na skle maľované je zároveň hereckým koncertem Michala Dočolomanského, kterému velice zdatně sekundují Emília Vašáryová a v závěrečném fascinujícím tanci se smrtí Soňa Valentová (významnou roli zde má i Elo Romančík). O kvalitách toho díla skvědčí i to, že se nepřetržitě prakticky bez obměň hraje již přes 30 let. Dokonce bylo s velkým úspěchem uvedeno i v české verzi Malované na skle, kde se o úspěch postaral především Jarek Nohavica, který přebásnil originální texty. ()

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)