Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Shakers

Fantasy Horor? Prvý krát som si pomyslel čo je to za ....... ale po zhliadnutí filmu som zmenil názor.Dobra atmosféra, výborne masky, slušný dej a prekvapujúco dobrý koniec sú silné stránky tohto filmu.Del Toro sa vyzná vo svojej ríši fantázie. 80% - 4* ()

lamps

Během tohoto filmu jsem si připadal, jako by mě Guillermo del Toro usadil na kolotoč. Chvílemi se ocitám uprostřed vojenského tábora potlačujícího hrstku povstalců, znenadání jsem svědkem pohádkové fantasy plné roztodivných tvorů. Jízda je to jistě záživná, vzrušující a místami i napínavá, ale kolotoč časem viditelně ochabuje a rezavých míst, ať už je to nepochopitelná brutalita, která musela natěšené mladší publikum hodně šokovat, nebo mírné přehlížení a odsunutí Fauna s jeho úkoly na úkor války, přibývá a po skončení jsem měl dojmy poměrně rozházené. Každopádně už jen za ten námět a režisérovu odvahu zaokrouhluji na ****. ()

burina

Pri dnešnom trende vo fantasy filmoch som očakávala detské fantasy s detským predstaviteľom. O to vačší bol pre mňa šok, keď som dostala drsný až krutý film, kde bol rozprávkový svet len na pozadí vojnovej drámy. Ale aj napriek tomu ma svojím spôsobom uchvátil a v závere aj dojal. ()

Pepinec

Nevím, zda-li to byl záměr del Tora tolik promíchávat dějovou linii Ofélie plnící úkoly s linií bojového pozadí filmu. Z obou myšlenek by se daly utvořit dva samostatné snímky, napěchování do jedné fantazie možná krapet uškodilo celkovému hodnocení. Alespoň dle mého soudu. ()

Jacinda

Veliké, veliké zklamání. Čekala jsem pořádné bludiště a minimum rozdrcování prstů. Nakonec zjistíme, že onen labyrint je spíš v mysli malé holčičky, jejíž fóťa je šílenej nácek a který mučí kdekoho. Ani mi nevadí že jsem nenavštívila kino. Doma se oči zakrývají snáze ()

Big Bear

Mazec, mazec a ještě jednou mazec. Miluju když mi na konci filmu hučí v hlavě a já němě zírám na odcházející titulky .... Velmi silný zážitek. Tohle je za plný počet. * * * * * ()

JohnnyD

Krásny, ale smutný fantaskný a dosť burtonovský film, ktorému škodí azda len to, že Del Toro občas až príliš tlačí na pílu čo sa týka explicitnosti násilia. Ale príbeh a podtext to je nádherný. ()

Boogeyman

Faunův labyrint je jako první sex, není lehké ho sehnat, předchází mu obrovské očekávání, je úplně jinej než jste si představovali podle fotek, je krátký, po skončení chcete ještě jednou a hlavně na něj nikdy nezapomenete. Děkuji Guilermo. ()

Rover

Tak, čekal jsem fantasy pohádku a film tak i začal...ale zmýlil jsem se. Faunův labyrint se jako mávnutím kouzelného proutku změní v naturalistické drama skloubené s horrorem (ta věc v podzemí byla jednoou z nejodpornějších a nejzlejších věcí, co jsem kdy viděl). Dostal mě však krásný příběh s ohromnou atmosférou jakoby magického realismu, takže jsem odpustil i klišé v podobě oznámení úmrtí osoby pomocí střihu na pohřeb. HUDBA: Javier Navarrete - plně s filmem splynula, nebál bych použít trochu umělých prvků, ale celkově spokojenost. ()

sheen

Del Toro překvapil, potěšil, rozesmutněl, rozesmál a šokoval. Krásné válečné drama, do kterého jsou zasazeny prvky poutavé fantasy podívané a navíc s takovou lehkostí a žádným násilím. ()

Hromino

Guillermo del Toro; tento člověk mě stejně jako japonský Miyazaki nestačí udivovat svou obsáhlou fantazií. A ač se oba dva přece jen v mnohém liší, tohle mají společné a snad jim to nemůže nikdo upřít. Pokud by se někdo takový však našel, nechť mi vysvětlí, kterak del Toro mohl tak dokonale a poutavě odvyprávět na plátně příběh, jemuž bych v jiných rukou neuvěřil ani jeden Oféliin škleb? Jasně, jeho talent je nezpochybnitelný. Na filmu je to hodně znát - přece jen, nenechal vás snad závěr chladným? Nebo při scéně, kdy Oféliin otčím umlátil podezřelého chudáka lahví? Všechny scény vyznívají tak realisticky, že k nim není potřeba rozmačkávat kila zkažených rajčat na kečup... nebo dělat profláklé lekací scény. Ne - když máte po ruce schopné herce (ach, Ivana! Ta by bodla!), výbornou kameru a hudbu - a co především, režiséra s fantazií a vizí -, pak můžete kouzlit divy. ()

petaspur

Malá Ofélie by mohla být pohádkovou princeznou. Stačí, když splní tři úkoly. Takhle začíná něco, co se od začátku snažilo tvářit jako pohádková fantazie. Jenže vraždy, mučení a popravy do pohádkového světa příliš nepatří. Sice mě pobavil ropušák s dlouhatánským jazykem, ale celkově forma jednoznačně zvítězila nad obsahem. Del Toro se totiž moc věnoval tomu, JAK to chce sdělit a tak nějak zapomněl na to, CO chce sdělit. ()

Rosomak

Faunův labyrint je del Torova úžasná imaginace rozmělněná do nesourodého snímku, kterému se nedaří být ani postmoderním fantasy snímkem ani válečným dramatem. Schizofrenie tento film provází i v otázce infantility příběhu a (versus) občasně dost naturalisticky snímané scény. Zkrátka chaos. Pro nenáročného diváka však vizuálně pestré pokoukání... ()

Stegr

90% - Okouzlující pohádkový svět malé dívky, naturalistické scény, u kterých jsem často zkřivil obličej překvapením a krutá realita války španělských vojáků s partizány. To vše dává dohromady výborný film... ()

salahadin

Celý film je svařený v jeden výborný kompaktní celek skloubený ze dvou nestejnorodých částí jako damascenská ocel. A jejich svary jsou dobře překryty del Torovou režií, ze které je opět cítit, jak má rád tenhle chlapík pohádky. Stejně jako já...pohádkový svět sice nedostává prostor na rozvinutí nějaké širší mytologie, ale atmosféra je zdatně vykreslena exteriéry, šklebícími se kamennými maskami, dechberoucí tajemnou hudbou Javiera Navarreta a schopnými herci (krom ústřední představitelky, se kterou jsem měl občas problém). Del Toro nám opět ukazuje, že náš reálný svět není jediný, jsem rád, že tentokrát zůstal u tak "prostého" tématu jako je občanská válka a ne nacisti v čele s Rasputinem. A nutno říci, že tenhle chlapík pohádky pro dospělé opravdu umí a já se jimi nechám rád vlákat do tohoto labyrintu. ()

Pilda17

Zajímavý námět, děj i příběh, ale bohužel nedokáže uchvátit tak, jak jsem očekával. Pan's Labyrinth není špatný, ale odehrává se ve válce a to mi málo kdy něco řekne. Snímek je jiný než ostatní a atmosférou má perfektní. Nejlepší pocit jsem měl z Sergia Lópeze, který byl jako vůdce excelentní a šel z něj ohromný strach. Jeho role byla bezcitná, krutá a on do ní sedl dokonale. 7/10 = 73% ()

Aky

Dlouho jsem nebyl schopen se na ten film naladit. Španělské poválečné reálie jsou mi přece jen cizí, poetika jejich pohádek zrovna tak, a i skloubení pohádkové roviny s drsnou fašistickou se mi nezdálo zdařilé, jako by ne dobře slepené. Ale posledních dvacet minut mne zcela strhlo. Vše odpuštěno. Slabých, ale 80%. ()

Brygmi

Guillerma del Tora jsem nikdy neměla ráda. Blade mě nudil, Hellboy neoslovil... Chápala jsem co se na tom lidem líbí, ale zároveň jsem věděla, že mě tenhle styl nikdy nesedne. A ejhle! Toro přišel přišel s novou věcí, která se odlišuje od jeho předchozích filmů, ale přesto si ponechal „něco“ svého. A najednou nejenže mě to zaujalo, ono mě to i bavilo! I když tak trochu chápu ty rozpačité recenze. Tenhle příběh se na začátku tváří jako velkolepá pohádka, pak je z toho válečné drama a najednou se díváte na něco ne-nepodobné hororu. Je to bizarní, ale je to kouzelné. Atmosférické. Silné… A i když mám nutkání dát tomuhle snímku nejvyšší hodnocení, tak nakonec zůstávám u "pouhých" čtyř hvězdiček. Musím se na to podívat ještě minimálně jednou, abych si utřídila myšlenky. ()

Cappuccino

Pekná kombinácia vojnového obdobia s fantasy pre ne-deti. A teraz nastáva otázka. Bol by film lepší alebo horší ak pominieme vojnové scénky? Môj názor bez váhania rýchlo uhádnete (odpoveď znie - bez kombinovania, vylúčiť partizánsku časť). Ivanu Baquero s istotou ešte na plátnách uvidíme a neostáva mi nič iné len predpovedať budúcnosť podobnú Natalie Portman (nepreháňam?). Určite nadpriemerné a miestami strach naháňajúce dielo, ktoré má len jednu chybičku. A nebyť kombinovania žánrov, ktoré kombinovateľné medzi sebou nie sú, dal by som pravdepodobne aj plný počet ..škoda. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia