Lesy

Mladá a citlivá dívka se v hrůzostrašném příběhu utkává se zlem, jež ožívá mezi stromy. Falburn Academy je prestižní dívčí škola ukrytá hluboko v lesích. Její nejnovější studentka Heather Fasulo (Agnes Bruckner) však není jako všechny ostatní – slyší záhadné hlasy. Rodiče (Bruce Campbell, Emma Campbell) ji zanechali pod hrozivým dohledem ředitelky Traversové (Patricia Clarkson) a jejího podivného učitelského sboru a Heather si brzy uvědomuje, že ve Falburnu nic není takové, jaké se zdá. Když spolužačky začnou záhadně mizet v lesích, Heather děsivé tajemství odhaluje – a dostává se jí za to lekce hrůzy. To nejdůležitější, co by měl člověk ve Falburnu vědět, je to, že z lesů není úniku. (oficiální text distributora)

JASON_X

Další podařený kousek z dílny pana McKeeho. Nadprůměrně pohledný a řekl bych i nevšední čarodějnický horrůrek z prostředí americké dívčí internátní školy z šedesátých let, ale s atmosférou strašidelné novely z viktoriánské Anglie. Začíná celkem tradičně, nepřekvapivě, myslel jsem si, že mám vcelku jasno a že vím, o co zhruba půjde. Ale nakonec se příběh tak nějak nečekaně rozkošatěl a posunul, a přinesl několik zajímavých prvků (mléko, černá krev, kameny...) Podařený scénář i výprava, skvělé herečky, hodně příjemný softhorrorový zážitek. ()

Morholt

Tajemná škola uprostřed lesů, sbor podivně se chovajících učitelek, záhadný les opředený legendami a jedna senzitivní studentka, která se tomu všemu snaží přijít na kloub.Má to, sem tam, celkem slušnou atmosféru, talentovanou Agnes Bruckner a potěší i odkaz na Evil Dead vč. Bruce Campbella. Naopak mi moc nesedla příliš přehrávající nebo nehrající, jak si kdo vybere, Patricia Clarkson. Je to béčko, ale ta hoďka a půl byla celkem příjemně strávená. 65% ()

HateBreeder

Whoaa, tak to by byl můj sen, dostat se na dívčí internát hluboko v temných lesích. Nevadilo by mi všudypřítomné zlo, které číhá na každého, kdo se odváží opustit brány akademie a zamíří si to na zkušenou do tajemného lesa. Proč chodit do lesa, když je vevnitř tak nádherně. Hodné a ochotné učitelky, které každému nově příchozímu pomohou zapadnout mezi ostatní. A všudypřítomné dívky... člověk by se cítil jako v ráji. A kdyby náhodou došlo k nějakému nedorozumění, k nějakě ostřejší výměně názorů, vždy je tu možnost chopit se sekyry a vyřešit daný problém jednou provždy. Koneckonců sekyra k lesu neodmyslitelně patří. ()

Litsarch

Až na scénu s autem, kdy rodiče odvážejí Heather a na, jak to napsat, odfláknutý konec to byl pro mne nadprůměrný snímek svou atmosférou... Snímek, který mě přikoval k sedačce od prvních minut a až na zmíněné pasáže se mi líbil až do konce... Atmosférická a hudební stránka perfektní až mě mrazilo v zádech a zastavoval se mi místy dech... Herecký výkon Agnes Bruckner se mi též velice líbil... Pro mě velice přesvědčivý a dobře podaný výkon... Ke snímku se budu rád vracet, i když na začátku zmíněné věci mi asi budou trnem v oku napořád... ()

Avalon820

Oceňuji snahu tvůrců natočit horor, který by se nesl v duchu starších snímků svého druhu, dnes už téměř klasických. Bohužel, nepodařilo se jim to ani zdaleka. Podařilo se jim stvořit film podivný v mnoha směrech, na první pohled možná atraktivní, ale v dosti aspektech také značně nedotažený. Kupříkladu příběh, nehledě na skutečnost, že se "inspiruje," kde může, je velmi průhledný, povrchní a hlavně (což je v případě hororu dost zásadní problém) nestrašidelný a nenapínavý. Nenašel jsem jediné místo, kde bych se skutečně lekl, bál nebo alespoň tápal - zkrátka absolutní absence atmosféry. A i když musím uznat, že třeba takový učitelský sbor byl (co do obsazení) skutečně ukázkový, na plochosti všech postav to vůbec nic nemění. Jedinou vyjímkou je tedy zmiňovaný Bruce Campbell, který se ovšem ve filmu objeví na tak krátkou chvíli, že nemá ani šanci něco zachránit... Podtrženo, sečteno - na první pohled atraktivní horor, který však svým divákům může poskytnout pouze nudu. ()

Nick Tow

Auvajz! Aj ja som čakal od Luckyho po veľmi sľubnej May nejakú pecku /čím sa podpisujem pod prvé dve vety Andersonovho komentára/. Lenže príbeh sa začal odvíjať tak akosi pooooomaliiiiiiiiičkyyyyy a predvídateľne a až dokonca fungoval asi ako suché gumy na mokrej trati. A pokus o mrazivé finále sa, žiaľ, premenil až na akúsi autoparódiu. Filiácie s kultovkou The Evil Dead sú zjavné, ale /vtipne/ fungujú iba v prípade obsadenia Brucea Campbella. Sekvencie so "zadymeným" lesom veru márne kriesia "lesného ducha", zostávajú iba bezradnou citáciou. Nepíšem to rád, ale The Woods sú zbabraným pokusom. Berme to tak, že dobrý režisér mal skrátka v rukách apriori nefungujúcu story. A počas jej nakrúcania si navyše vybral svoju slabú chvíľku. Silné dve hviezdičky si zaslúži iba herecký ansámbl na čele s Agnes Bruckner /do ktorej som mal problém nezamilovať sa/ a zopár jej vtipných hlášok. Tretiu hviezdičku pridávam Luckymu iba ako odškodné za to, že na ČSFD má jeho skvelá May také debilne nízke hodnotenie... ()

corpsy

Technicky a atmosférou zdatný horor, ktorému však škodí dejová línia pritiahnutá za vlasy. Tvorcovia sa mohli predsa len rozhodnúť pre o niečo desivejší zdroj zla v tomto snímku, aj keď určitú efektnosť sa mu uprieť nedá. Bruce Cambell ako vždy, RULES! ()

Kryton

Hororové překvapení! Rozhodně jsem mile/strašidelně překvapen z tohoto filmu. Nízkorozpočtový horor odehrávající se jen v uvnitř a v okolí internátu oblkopený lesem. Možná by někdo namítl , že to je krapet nudné , když tam nikdo neumírá každou minutu a není vidět žádný "bubák". Ne to opravdu nečekejte. Příběh ani není kdoví jak originální (čarodějnice ovladly dívčí internát) , ale vše to vynahradí opravdu hutnou atmosférou a hostem na výsost hororě slavným - Bruce Campbell -. Narozdíl od Vesnice tady u mě zafungovalo ono tajemství a strach z lesa. Dívky nechodte tam ,nebo se nevrátíte. Sice by někomu toto nestačilo , ale pokud každý druhý horor je jen o uřezávání , sekání a zabíjení na každem kroku a kdy hned víme s čím máme co dočínění , tak toto je jako otevřít okno do zatuchlého pokoje a na chvíli nechat profouknout svěžím větrem. Přiznám se , že atmosféra co začla pomalu houstnout jsem očekávám konecnou pointu. Sice mě mírně nepřekvapila , tak si myslím , že mě pořadně mrazilo celý film. No a proč plný počet? Nebráním se pocitu , že prostě tvůrci milují jako já serii Evil Dead. Popíšu proč! Internát obklopen hrozným lesem ovládáným temným duchem/zlem. Především , ale host ve formě otce hlavní hrdinky Bruce Campbella , který se ke konci objeví se sekyrou a pořádně to tam poseká "Groovy". To za to stojí ! ()

fannah

Bohužel až moc předvídatelný film. Ale některé záběry, potažmo celá kamera byla víc než nadprůměrná. 60% ()

MikO_NR_1909

Sklamanie hlavne z dvoch najzásadnejších pohľadov... : ako horor slabota, najmä keď pri každom pohľade na les začne nepochopiteľne divoká hudba (má to skôr opačný efekt), štruktúra postáv nemá šťavu a atmosféra pôsobí veľmi stroho. Paradoxne pri scénach akože na zľaknutie som sa začal rehotať. Taký Raimi by to dokázal poňať jednoduchejšie a vtipnejšie, tunak je to brané takmer smrteľne vážne. Potom druhá zásadná chyba je pri snahe vniknúť do historického obdobia (1965) v čarodejníckej škole. Tu sa dalo ako tak zachrániť film nejakými nápadmi vyznievajúcimi troška vierohodne, lenže som mal skoro pocit, že išlo o nejakú nevydarenú paródiu Harryho Pottera. ()

kaylin

Americko-britsko-německý snímek „Lesy“ má skvělou atmosféru, která ale v závěru není naplněna. Najednou je konec, který se snažil být celkem akční, ale přitom si říkáte, že by to možná chtěl ještě něco trochu víc. McKeeho hororo ale rozhodně není špatně natočený, skvěle si vybral představitelky hlavních postav, především pak Patricia Clarkson je v roli ředitelky ďábelská. ()

RAiken

Už při příjezdu hlavní hrdinky do internátní školy v lesích máte pocit dotyku tajemné a zajímavé atmosféry, která se točí okolo podivného lesa a ještě podivnější školy. Po chvilce seznamování a šikany jako z povedeného teenagerského komediálního filmu se ale rázem ocitnete ve špatné noční můře a skočíte do obyčejně podprůměrného horůrku, kterých jsme v poslední době nechutnými svědky. Spousta rozehraných scén a událostí brzy vezme za své a ukáže se vcelku jako chození kolem horké krvavé kaše a brzy budete rádi, že se filmek poměrně brzy dostane k jádru shnilého pudla a dočkáte se finálního „ach jak překvapivého“ rozuzlení. Ani Obitusova agitační pětihvězdičková práce na jakékoliv zviditelnění a zpopularizování tohoto dílka nestačí. Neboť vězte, že jde ve skutečnosti o odpad prvního ražení, pokud přihlédneme především k rozuzlení celého filmu. Z odpadkového koše se dostává pouze díky úvodní slibné atmosféře, která je vytvořena okolo internátní školy v tajemných lesích a rovněž díky oné parafrázi kultovní postavy Bruce Campbella. S přimhouřením oka zůstane rovněž potěšením ona hlavní holčina, která je vystřižena jak z komiksu a její zrzavé vlásky zapadají nádherně do jakéhokoliv filmového políčka. Čím víc ale o tomhle filmu přemýšlíte, tak tím větší máte chuť rozporcovat DVD červenou sekyrou, protože je to vskutku slátanina… ()

Desperado

McKee natočil vkusný snímoček o dievčenskej internátnej škole, kde nie je všetko v úplnom poriadku. Škoda len, že popri mizernom scenári nevie vybudovať ani napätie, ani atmosféru. ()

YURAyura

4/10 Tak asi budu za toho, co zabiji sekerou svuj oblibeny zanr, ale vzdyt to vyjma jisteho stylu/uniformity/barev nenabidlo nic, za co by se to dalo pochvalit. Kvuli tomu, ze tam tam hral obtlostly oblibenec Campbell a ze nejvic vykradali ze znasilneni v EvilDead me nostalgie nefackuje a nemuzu, ani kdych chtel dat vic. ()

AlistairMir

Teda u Mckeeho začínám mít jistotu, že horor od něj bude v pohodě koukatelnej ale na zadek neposadí jelikož tam vždy chybí ta mrazivá atmosféra co dělá rozdíl mezi jednohubkou a peckou. Ať vezmu May, Woman a nebo Lesy tak všechny tři díla měly celkem sympatické obsazení, v pohodě příběh ale nedokázaly mě vtáhnout do děje natolik abych sotva dýchal a hltal co se bude. Každopádně ale Lesy jsou prima nenáročnej horor který potěší už tím kde se odehrává - Dívčí škola v obrovském sídle v hlubokém temném lese s utajovaným tajemstvím no sakra to znělo dost dobře. Nakonec jen dobrý, nelekl jsem se ani jednou, mrazivá scéna se taky nedostavila ale i tak to bylo slušné a někdo bude určitě nadšený. ()

berusche

No, hmm, tak co bych tak mohla k tomuto skvostu říci? Já se přiznám, že tupé na to, abych u toho žehlila, to bylo dost, ale i tak bych očekávala buď větší řežbu nebo větší duchaplnost (nebo duchů plnost, nebo prostě navíc něčeho, co z toho udělá horor). Motivy nejasné, jednání postav také a hlavní hrdinka to měla podpálit na začátku a byl by svatej klid. ()