Lesy

Mladá a citlivá dívka se v hrůzostrašném příběhu utkává se zlem, jež ožívá mezi stromy. Falburn Academy je prestižní dívčí škola ukrytá hluboko v lesích. Její nejnovější studentka Heather Fasulo (Agnes Bruckner) však není jako všechny ostatní – slyší záhadné hlasy. Rodiče (Bruce Campbell, Emma Campbell) ji zanechali pod hrozivým dohledem ředitelky Traversové (Patricia Clarkson) a jejího podivného učitelského sboru a Heather si brzy uvědomuje, že ve Falburnu nic není takové, jaké se zdá. Když spolužačky začnou záhadně mizet v lesích, Heather děsivé tajemství odhaluje – a dostává se jí za to lekce hrůzy. To nejdůležitější, co by měl člověk ve Falburnu vědět, je to, že z lesů není úniku. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Toto je med na dušu ranenú tými sračkami, čo sa posledných desať aj viac rokov vydávajú za horory a robia hanbu svojim predkom. The Woods je pravý oldschool horor s dychtivou atmosférou hmlistých lesov, v chladnom vzduchu poletujúcim tajomstvom, ktoré pretkáva skvelo vybudovaný príbeh a do bodky presne obsadených hercov, ktorým kraľuje mrazivá Patricia Clarkson a tradične božský Bruce Campbell. Toto je esencia toho, prečo milujem horory... ()

Nin

Nejdřív bych rád řekl, že je to dobře natočené, kvalitně zahrané a sem tam je tam skvělá retro muzika :) Jenže... Příběh není zrovna ohromující, škola obklopená hrůzostrašným lesem a ředitelky, které jsou dost možná čarodějnice nestačí... Nápadů se ale také moc nedostává, takže se nejedná ani o jednoduchý celek, ani o tajemný příběh plný šílených postav a situací. Ten film je někde uprostřed, což ho bohužel řadí spíš mezi méně vyvedené horory nového tisíciletí. Škoda, nějaké předpoklady ten režisér určitě má. (6/10) ()

Ruut

Lucky McKee nedokáže evidentně natočit normalní horor. Po příšerné May přichází s dalším vizualním obžerstvím. Jenomže opět hodně podivně vystavěným. Atmosferu to má, o tom žádná. Ale je to celé takové zvláštní. Spíše psychologické a hodně ale opravdu hodně zvláštně pojaté. Lekaček nebo hororových momentů se v celem filmu divák nedočká skoro vůbec. Ve videoklipovém zběsilém tempu je také každé postavě věnováno jen pár momentů a pak hned kamera odletí jinam. Určitě je to svěží vítr, jenže s divným závěrem. Po tom všem jsem čekal nějakou zdrcující pointu, ale ono nic. Navíc obtloustlý Bruce Campbell je spíše sklamáním. Má hodně nevýraznou roly. Ostatně vůbec problémem Lesů je že se tam až tak moc nestane. Celé je to stejným stylem a bezprostředně po skončení jsem si na moc scen z filmu nevzpomněl. Krom toho chybý opravdové monstrum. Něco uchopitelného čeho bych se mohl bát. Samotné lesy jsou spíš po cleou dobu upozaděné a ani zdaleka se nemůžou měřit se stromy z Evil Dead. Novátorsky pojatý atmosferický horor bez hororových momentů! Hmmm. ()

misterz

Stará škola uprostred pochmúrnych lesov, čudné učiteľky, náznaky šikany medzi dievčatami, záhadné zmiznutia, samovražda.... Malo to všetky predpoklady na dobrý hororík so slušnou atmosférou a tajomným príbehom. Žiaľ, očakávania sa nenaplnili. Netvrdím, prvá polovica bola vydarená, mala mrazivú a tajomnú atmosféru, dejová linka dokázala vzbudiť zvedavosť a postavy sa vyvíjali nad očakávania dobre. Potom prišla druhú polovica a s ňou aj postupné rozpletanie príbehu, ktorý ma však bavil čím ďalej tým menej. Koniec bol už totálny úlet, niečo tak odfláknuté sa vidí málokedy. Škoda, potenciál tu bol, len ostal nevyužitý. 60/100 ()

Omnibus

Na zdejším nízkém hodnocení (to jste vážně od Lucky McKee čekali „normální“ horor?), je vidět, jak málo uživatelů (cuk!) v mládí trempovalo a proto se uprostřed hlubokých lesů necítí moc (cuk!) komfortně. A taky jak málo jich strávilo mládí na intru (cuk!), takže neocenilo tu retro atmosféru společných ložnic. Cha! To já si to užil. Po setmění venku v lese (cuk!) chaoticky poletuje listí, stromy (cuk!) výhružně vržou větvemi, zapšklé učitelky, staré čůzy, skřípou zubama (cuk!) a uvnitř internátu se po zdech (cuk!) zlověstně vine břečťan, nebo co. A mě srdce usedalo (cuk!) z té zrzavé pyromanky „s ohnivým rozkrokem“ (bohužel neukázala). „Mami, já chci domů! Chybí mi tady kamarádky.“ A máma: „Ale miláčku, vždyť doma žádné kamarádky nemáš...“ Mimochodem, máma je prvotřídní rachomejtle! Takže se pak ani člověk (cuk!) nemohl divit (cuk!) té upřímnosti: „Doma by to bylo fajn, bejt máma mrtvá“. Ach jo, holka. Nechť píseň osvobodí tvou neklidnou duši! A nedělej si legraci (cuk!) z tiku pí.Mackinaw, jo? Posaď se, začíná vyučování.     VYVAŽ    TY    KAMENY... ()

dr.horrible

Od McKeeho som čakal originálnejšiu story a rozhodne nie som úplne spokojný, ale ten film zhruba po dvoch tretinách zvýši obrátky, pribudne brutality a v konečnom dôsledku, nakoniec efektívne spracovanie zvíťazí nad triviálnym scenárom. A mimochodom, celý čas som čakal na Angelu Bettis a ona sa neobjavila. Keby ste ju tam tiež hľadali, tak vedzte že iba prepožičala hlas. Lesom ()

InJo

Je tam zlý les a hraje tam Bruce Campbell... Bohužel ale ne svoji životní roli (takže se tam bohužel neohání motorovkou, brokovnicí, ani geniálními cool hláškami) a hlavně to nerežíroval ze řetězu utržený bourák typu Sama Raimiho. Celou dobu se to snaží být stylové a strašidelné, ale nefunguje to skoro vůbec. Rozuzlení zápletky je navíc hodně kostrbaté a rádoby brutální "akční" finále je už úplně mimo. Horor pro (naprosté) začátečníky, který mi už v prvních minutách připadal jako trošku ostřejší feministická verze Harryho Pottera... :-) 40 % ()

Anderton

The woods som chcel vidieť iba preto, aby som vedel, kvôli akému béčku musel M.N.Shyamalan zmeniťnázov svojho očakávaného trileru na The Village. Atmosféru to má síce slušnú, evokuje súčasné španielske horory, ale zopár rýchlych strihov a nevydarené CGI efekty tento film hororom urobiť nedokážu. Lesy nemajú poriadnu zápletku, ktorá by diváka chytila hneď na začiatku a držala ho v napätí až do nečakaného konca. Ten je bohužiaľ asi najhorší možný, aký som si počas filmu dokázal predstaviť. A to aj po vizuálnej stránke. Účasť Brucea Campbella nepridá kvalite snímky ani percento. ()

Campbell

Celkem solidní horor. Viděl jsem ho kdysi na DVD tehdy mě nějak nebral, no a ted jsem ho viděl znova a už to bylo lepší. Nechápejte mě špatně celou dobu jsem čekal na Campbella, kterej se tu ale moc neohřeje. Ale jeho výstup je vždy stylovej. Film má zajímavej příběh a rozhodně nedá šanci nudit, ale je to takovej spíše mysteriózní horůrek kterej nebude asi pro každého. Celé obsazení je ale parádní a nevytknul bych nikoho, navíc herečka hrající správcovou s věčně cukací hlavou byla výborná. Atmosféra filmu se tu neuvěřitelně rozlejzá a působí skvěle a zároveň depresivně. A konec je už jen lahůdka. ()

klerik

Kultivovaný horor vzdávajúci poctu temným silám "tam vonku". Retro prístup pomáha vytvoriť skvelú atmosféru a vôbec nevadí, že film neprináša nič nové. Všetko čo tam je, funguje tak, ako má... ()

Crocuta

Tak nám Bruce Campbell poněkud zestárl a ztloustl - to já ovšem taky, takže není nač si stěžovat. A pokud jde o to pustit se do křížku s kořeny a větvemi obtěžujícími nevinné dívky, sotva lze nalézt zkušenějšího odborníka. O zjevné inspiraci Raimiho dílem se tu už zmínil nejeden uživatel a co se týče nápadné podobnosti ústřední zápletky s nedostižnou "Suspirií", také nejsem první kdo si jí povšiml. Originalitou a rychlým spádem tedy "Lesy" nijak zvlášť nevynikají a poněkud chaotický závěr snímku na dokonalosti také nepřidá, ale za zklamání bych tento vizuálně zdařilý a přiměřeně strašící horor určitě neoznačil. ()

Chrustyn

Atmosférou povedený horor o tajemné internátní škole pro mladé dívky, kde se dělo a stále děje něco podivného, ačkoliv se všichni tváří až překvapivě v pohodě. ()

Flakotaso

Lucky McKee uměl skvěle vybrat hudbu a sladit ji s obrazem už tady, ovšem dějově mě The Woods neskutečně nudil svou stupiditou a v případě největšího hororového klišé všech dob - neustálých, jakože strašidelných šeptajících hlasů, dokonce iritoval. ()

honajz

Dobrý horor, kde mi sice vadilo pár drobností, některé nejasnosti, obarvená rádoby zrzka, protahovaný příběh, když už je jasné, oč jde, a že Bruce Campbell nedostal víc prostoru - ten závěr nic moc tedy, když vzpomenu na Evil Dead, se sekerou to umí líp ;-), ale celkově to má příjemně budované napětí, postupně rozplétanou záhadu, skvělou kameru a dobré triky, takže se dostavilo to, co u hororu člověk čeká - napětí, netrpělivé poposedávání a nakonec slušné rozuzlení. I to zasazení do 60. let má svůj styl, včetně písniček - ta klišé a pastelové barvy té doby, jinak plná optimismu a lásky a boje za mír, tady vyznívají pěkně děsivě. ()

anderson odpad!

Na tento film som sa celkom tešil. MAY totiž považujem za výborný horor a jeho tvorcu som tipoval za talentovaného filmára. Bohužiaľ THE WOODS je neuveriteľne nudná zlátanina, ktorú za horor môžu pokladať iba ľudia, ktorí z predmetného žánru doposiaľ nič nevideli, prípadne tí, pre ktorých sú reprezentatívnymi predstaviteľmi tohto druhu filmov také "pecky" ako DE BONTOV ZÁMOK HROZY či KAMINSKÉHO DIABOL PRICHÁDZA. Hlúposti tváriace sa ako umenie, ktoré v konečnom dôsledku naplno odhaľuje neschopnosť ich tvorcov. OBITUSových (pre mňa nepochopiteľných) 5* nech všetci hororoví fanúšikovia berú ako varovanie. (3.10.2006) ()

jonyyy

Ten konec mě dost naštval a udělal z toho strašnou slátaninu. Přitom podmínky pro kvalitní horor byly dobré. Stará děsivá budova uprostřed lesů, staré pany buzerující mladé holky. Asi bych si v tomto prostředí dokázal představit spíš obyčejnou vyvražďovačku, kde by Bruce dostal hlavní roli a sekerou se prosekal pro svou dceru skrze vraždící učitelky. 45% ()

eraserhead666

No z tý atmosféry se mohlo vytřískat trochu víc. Ale jinak docela dobrý a dobře budovaný stylový horor, který mám radši než kdejaký slasher. Váhám mezi 3-4*, nakonec dám 3, protože těch "hororovějších" scén tam fakt mohlo být víc.... ()

SOLOM.

Po dlouhé době mě zaujal nějaký americký film neokoukanou zápletkou. Jelikož jej mnozí přirovnávají k Argentově Suspirii je jasné, že originální námět to moc asi není, ale já jsem tento starý klenot neviděl, takže jsem si mohl The Woods užít se vším všudy. Tvůrcům se již od samotného počátku podařilo navodit příjemnou mysteriózní atmosféru, k čemuž jim dopomohlo vhodně zvolené prostředí. Dívčí škola obklopená lesem a především nepříliš sympatický personál dopomohli vytvořit potřebnou ponurost příběhu. Navíc divák začne velmi brzy fandit hlavní hrdince, která to tu opravdu neměla lehké. Agnes Bruckner navíc předvedla velice solidní herecký výkon, takže zpočátku si u mě získal režisér Lucky McKee hromadu plusových bodů. Mám sice rád, když je ve filmu spousta krve a brutality, ale tady jsem se bez toho v klidu obešel. Heather si sice projde menší šikanou, ale dokáže taky rány rozdávat, takže první polovina filmu mě vůbec nenudila. Jen jsem taky pořád očekával, kdy to pořádně rozjede hlavní lákadlo filmu (Bruce Campbell), leč marně. Pokud tedy nepočítám závěr filmu, ale tady u mě tvůrci narazili. S blížícím se koncem šla úroveň Lesů dolů. Očekávané kulervoucí finále se totiž nekonalo a ono rozpletení záhady mi přišlo trochu úsměvné. Přece jenom jsem si to představoval poněkud jinak. ()

ARI50

Pokud dostanete herce co jsou blbý tak potom nečekejte zázrak v hororu. Rezavá škaredá holka rezavá sekera a nuda. ()

matestlust

V podstatě jde o celkem nudný rádoby horor...Ovšem-snaha o temnou atmosferu je tak vytrvalá,že se to ke konci filmu opravdu začne dařit,navíc samotný nápad nemá chybu.Do toho všeho pro mě zbožňovaný Bruce Campbell coby otec hlavní hrdinky...No,nakonec ty tři bodíky si to zasluhuje. ()