Lesy

Mladá a citlivá dívka se v hrůzostrašném příběhu utkává se zlem, jež ožívá mezi stromy. Falburn Academy je prestižní dívčí škola ukrytá hluboko v lesích. Její nejnovější studentka Heather Fasulo (Agnes Bruckner) však není jako všechny ostatní – slyší záhadné hlasy. Rodiče (Bruce Campbell, Emma Campbell) ji zanechali pod hrozivým dohledem ředitelky Traversové (Patricia Clarkson) a jejího podivného učitelského sboru a Heather si brzy uvědomuje, že ve Falburnu nic není takové, jaké se zdá. Když spolužačky začnou záhadně mizet v lesích, Heather děsivé tajemství odhaluje – a dostává se jí za to lekce hrůzy. To nejdůležitější, co by měl člověk ve Falburnu vědět, je to, že z lesů není úniku. (oficiální text distributora)

Martin741

Solidny hororik na dlhe piatkove vecery, ked sa nikomu nechce do hospody na Pivo, dzeka Danielsa...... A sekera uraduje ako vrazdiaci nastroj ...... 52 % ()

honajz2

Slabší 4*. Jako jo, má to spousty chyb (občasné WTF chování postav, delší úvod...), ale napětí a atmosféru to má slušnou. Sice je ten děj celkem předvídatelný a sází se tu hlavně na atmosféru, ale ta tu kupodivu funguje a zachraňuje to. Hlavně od toho nečekejte bůhvíjaký převrat ve světě hororů. A písničky fajn, sice tohle od hororu nechci, ale když už to tam je... ()

Wormboy

Dalsi mysteriozny pseodohoror, tentokrat o vrazdiacom lese (dalsi uzasny napad),ktory nie je ani strasidelny,ani napinavy. ()

Dannysek4U

Zajimave zpracovani reativne neomseleho napadu, dobre zvolene obsazeni, a nejen proto, ze to tem hopsandam v upnutych skolnich uniformach s kratkymi sukynkami vyrazne sekne. Ale ten pseudosplatterovej konec je na facku. Jinak doporucuju, po drtivou vetsinu snimku moc pekna atmosfera. ()

Doudis19

Film jsem si našel jen diky Bruci Campbellovi a jeho role ikdyž nikterak převratná mě bavila (obzvláště scéna se sekerou voní nostalgií (-: ). Ale i celkově mě prakticky neznámý snímek mile překvapil. Hlavní byla atmosféra, na jejíž hustotě stojí celý film. Škoda že konec nepřinesl nějaký překvapivější zvrat, ačkoli mi to moc nepálí, onu tajemnou zápletku jsem rozluštil po třiceti minutách.. ()

Mrkvič

Nezajímavý a nudný horor. Jediné, co stojí za zmínku, je posledních pár minut, které mají zajímavou vizuální podobu. Přesto je to ale až do úplného konce pořád stejně pitomé jako od začátku. ()

LUKICKK

Decentní film, který na horror sice není skoro vůbec strašidelný, ale je to taková rychlá jednohubka před spaním, nic extra, ale nenaštve. Swag Heather. ()

TO

Mizérie, příběh dobrý maximálně pro jednou epizodu nějakého hororového seriálu pro mládež. Útržkovité hororové výjevy a řevy v jinak nudném ději mě neberou, několik záběrů na pohybující se větve stromů tam sice taky je, ale strašidelné nejsou ani náhodou. Akorát zpracování nehororových částí je povedené, pěkná šedesátá léta s písničkami. ()

Raven0

Podivná dívčí(!) škola, kde rozhodně není něco v pořádku, učitelky, co něco nekalého skrývají a... Perverzní větvičky a kořínky, které obtěžují mladá děvčata v nočních košilkách! No wow! Zní to zábavně, ale zábavné to bohužel není. Hodinu a půl koncentrované nudy, bez jediné stopy strachu, lekačky, akce... Nic. Samozřejmě nesmí chybět dementní konec. ()

demented

Soft hororík pre pubertiačky :), ale atmosféra starých hororov, záverečný splatterový masakrík, ako aj prítomnosť Bruca Cambella, poteší. ()

zdenny

Internátní škola a tajemství rozprostřené kolem ní byly atraktivním lákadlem. Nakonec se ze slušně vypadajícího tajemného příběhu vyklubala celkem blbost. ()

liuk

Jelikož epizoda Lucky McKee Sick Girl v sérii Masters of Horror byla opravdu slušně ujetá, čekal jsem od The Woods docela dost, aspoň kvůli účasti Bruce. A moc jsem se nedočkal - celý ten příběh o nápravném středisku v divných lesích, kam je poslána Brucova pěkná dcera po vyloučení ze školy, je strašně slabý, ale hlavně je příliš pomalu odhalován, když ani nic moc zajímavého na odhalení nečeká. Samozřejmě se tato nechuť stupňuje čím dal více ke konci, kdy už pak nenadchne ani Campbellova reminiscence Ashe a spíš vypadá našroubovaně a trapně. Zbývá teda pouze atmosféra v inkriminovaném zařízení, a ani ne moc ta tajemná, jako spíš ta holčičo-soupeřící, která je správně campy (existuje pro toto slovo v hororovém významu český ekvivalent? chtělo by to nějaký vymyslet). A ještě ke kladům patří vynikající 60s písníčkový doprovod Leslie Gore. Na konci od ní hraje You Dont Own Me a to je tedy fakt klasa. ()

MI-380

Atmosféra uvnitř starobylé školy, ukryté v hlubokých lesích Michiganu, silně připomíná atmosféru v naší společnosti před rokem 1989. Skoro všichni vědí, že jsou na cestě do pekel, nikdo se ale neodváží to vyslovit nahlas. A pokud se odváží, svou cestu do pekel jen urychlí. Přesný casting: od ústřední soupeřící dvojice - zpupná Heather versus zdánlivě jemná a křehká ředitelka, přes vystrašené a vynervované chovanky a tragikomickou sadu zaměstnankyň, až po muže s velkou bradou, který má v lesním hororu své pevné místo. Dusno, strach, napětí, beznaděj, to vše utěšeně narůstá, v poslední čtvrthodině se ale začnou dít "věci", které film bohužel vrací do běžné hororové šablony. 60%. ()

pfa

Poměrně slušný film. Temná atmosféra neutuchající po celou dobu, možná jen ten závěr by si zasloužil býti o kapku lepší. [8/1O] (The Woods, USA, horror) ()

MareT.

Začínám mít vysoké nároky na filmy tohoto typu. Přesto mě zatím nic neodradilo od těchto a jiných podobných žánrů. ()

Holina

Tvůrci si s tématem, které nabízí tolik možností, moc nevyhráli. Nakonec je z toho naprosto otrocky vyrobené cosi bez nápadu ()

Scytale

Čarodějnický horror z odloučeného dívčího internátu je opravdu sexy námět. Bohužel s každou minutou atmosféra filmu nezadržitelně slábne, zapadá do klišovitosti a scénáristických lapsů. Problém vidím i v postupném přechodu žánru z psychologického dramatu dívčí školy k nadpřirozenu prokletého lesa - po problémech outsidrovské hlavní hrdinky vypořádávající se se šikanou spolužaček i učitelek působí najednou přechod ke scéně s oživlými stromy trochu nepatřičně. Přesto si myslím, že z režiséra by se časem mohlo něco slušného vyklubat a stejně oceňuji i představitelku hlavní role. Škoda nevyužité "pouze komparzistické" role Bruce Cambella. ()

TERRORDROME

Problémové dievča nastúpi na školu v Bradaviciach ktorej nešéfuje Brumbál ale dáka krava a začnú ju strašiť štandardne lacné ľakačky typu kričiaca blondína vo sne. Nuda a blbosť ku ktorej ma samozrejme pritiahlo meno Bruca Campbella, ale ten sa iba tak mihne v roli ocka spomínanej dievčiny takže z neho nie je veľa úžitku ( až na malý závan Evildeadovskej nostalgie keď ide do kôlne po sekeru ). Jedinou zaujímavejšou vecou sú tie nájazdy vražedných koreňov a najdesivejšou scénou je tá keď hrdinka príde na vyučovanie s vykasanou košeľou a rašplácka učiteľka na ňu začne neskutočne ziapať, to bolo fakt strašideľné. Inak nezáživná chudoba u ktorej mi bolo jedno ako to skončí. ()