Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Mortishka

Veľmi krásny a smutný príbeh o tom ako dokáže život skúšať...Pomaly plynúci dej, ale vôbec nenudí. Výkon Willa Smitha je obdivuhodný, teraz ukázal aký je vynikajúci herec. Na konci poviem vám som aj veru uronila tú slzičku spolu sním ale zo šťastia že sa to konenče podarilo...že sa nevzdával a šťastie sa na neho usmialo. Nikdy sa netreba vzdávať! ()

Rockerman

To je mi tedy pěkná finta!!! Makléřská firma přijme dvacet uchazečů na jediné volné místo finančního makléře. Ti, protože chtějí to místo dostat, doslova padají na hubu, aby pro firmu získali čím jak nejvíc klientů. Tím navyšují samozřejmě zisk firmy. To celé dělají půl roku a to zcela zdarma, bez nároku na honorář!!! Po půl roce pak s úsměvem přijímají jediného člověka a ten získává místo. Vím, že bych se neměl zabývat takovými detaily, ale je to na pováženou, ne? Jinak film je o splnění si "amerického snu". Tentokrát však cesta k němu je velmi trnitá, provázená neuvěřitelnými nezdary a smůlou. Klobouk dolů před tímto chlápkem, za jeho houževnatost a za to, že se s těch neustálých proher nezhroutil, šel jako buldog dál, aby pak nakonec slavně zvítězil. Dobrý, chvílemi i dojemný film. 75% ()

Hapretor

Dojemné a inspirativní. Jak nemám rád Willa Shita, tak tady exceloval. Jeho synek taky. Geny se nezapřou. Příběh sám o sobě silný. Ani nemuseli psát: "podle skutečné události". Ono to tak prostě působí od začátku do konce. Kdybych ujížděl na dramatu, dám bez váhání 4 *. ()

hEROic

takhle smutny film jsem dlouho nevidel a nic na tom nemeni ani to, ze skoncil dobre... pribeh o tom, ze pokud je clovek dost silny, dokaze skutecne hodne a vydrzi jeste vic... tady ta smula snad musela srat sama sebe... hodne silnej zazitek a luxusne zahrano, smekam Wille... lehce pres 80% ()

Warlukyn

trapně táhnoucí se smrádek, kterej je jasnej jak bude smrdět....vůbec mě to ničim nezaujalo, ale vůbec! Přidávám se k větě co napsal zde David 82, že film není k nepřežití, ale je totálně zbytečný. ()

BeranSon

Miluji motivaci a stejně tak mám rád filmy o houževnatosti, splněných snech a vůli... To je můj šálek čaje. Nehodlám hodnotit Pursuit of Happyness ze stránky řemeslné, nýbrž z hlediska emocionálního, které ve mě vyvolalo. Z filmu vycítíte naději a touhu po štěstí. Will Smith je kouzelný. Ví o čem hrál. Soudě dle slz štěstí měl podobnou životní zkušenost. Od začátku do konce jsem jeho postavě přál štěstí, aby se mu splnil sen a konečné již zmíněné slzy, nejspíše dokáží změkčit i horského dřevorubce. Shrnuto v kostce je toto dílo jedním z nejsilnějších a nejvíce motivujících za naši historii. - 10/10 - ()

Blaogranas

Tenhle film ukazuje, že k dosažení štestí může vést krutá a trnitá cesta. Člověk se ale nesmí vzdát a amusí bojovat jako Will Smith. Emoční drama, ve kterém exceluje dvojice Smithů, natočená na motivy skutečné události. Kdo by s nimi nesoucítil, musel by být z kamene. ()

Yomega

Hezký a upřímný film s výborným Willem Smithem. Sice to tady vše mockrát bylo, ale to nic nemění na tom, že slzy štěstí na konci filmu cítíte s hlavním hrdinou také. Ovšem znova bych si to už nepustil. ()

Soul

Výborný Will Smith zvedá jinak ne příliš originální film do kategorie lehce nadprůměrných. Příběh životního ztroskotance, který i přes místy až absurdní smůlu nakonec přeci jen najde své Štěstí s trvdým "y":) Škoda jen některých nedotažených dějových linek (manželka) a místy až příliš unylého tempa. Hezké 3*. ()

darkreider

Will Smith sa vypracoval vo svojej (nie krátkej) kariére na Pána Herca. Naozaj úžasný herecký výkon vo filme, ktorý ma dostal. Tento film je smutný ale aj úsmevný. A touto formou prináša príbeh, ktorý sa deje každý deň. Je to reálna rozprávka so šťastným koncom. Film ukazuje, že život nie je prechádzka ružovou záhradou, ale na koniec naplní optimizmom. Pekný film, krásny príbeh, skvelý herec. Nemám, čo vytknúť. ()

Danceboy

Tento film mi dal to, čo som už asi naozaj potreboval. Vždy som mal rád tohto herca, ale po tom ako som videl a žasol nad jeho výkonom v tomto filme, ho naozaj uznávam a hlavne ako človeka. ()

Dimo

Milý drama-doják, který je přehlídkou všech možných průserů, které život v Americe může přinést. Will Smith i jeho syn předvedli role hodné pozornosti. ()

Skleni

navzdory všetkému willoovmu hereckému umeniu, je tetno film tzv. "nulavýpovediaci". Proste film nemá pointu. Nemusí vám ponúknuť ako zvládnuť život, ale proste ani nič iné tento film nepodáva. Film má neuveriteľné množstvo nedostatkov, kde najväčšie z nich sú slabý scenár a neuveriteľne nezaujímavé scény. Proste film je i napriek reálnemu podkladu o ničom!!! 57% ()

Desdemone

Ne, není to průměr drama, jehož popularita stojí na malém roztomilém černouškovi. Ach bože! "Štěstí na dosah" podle mě není, co zásadního vytknout. Will Sith už dokázal, že umí víc než jen "zachraňovat svět" za pomoci pěstí a tvrďáckých hlášek, jeho výkon je naprosto věrohodný i při tak neuvěřitelné kumulaci smůly, jinými slovy- ano, bude vám ho vážně líto. Celý děj graduje pěkně a vážně jste celou dobu napjatí a nevíte, jak to tedy nakonec dopadne, nicméně držíte palce u nohou, rukou, jak fandíte halvnímu hrdinovi. A to je důležité, ne?! Mladý Smith se, doufejme, potatí a uvidíme ho i v dalších filmech. Co ještě? Snad jen, že scéna, kdy jsou Chris se synem nuceni odejít i z motelu a stráví noc v podzemce je pro mě jedna z nejsilnějších, co jsem viděla a nikdo mi to nevymluví. ()

Torgal

Herecký koncert Willa Smitha je pomyselný jazíček na váhach, ktorý inak priemernú látku povýšil na niečo viac. Príbeh je podľa tradičnej šablóny ako sa chudák bitý životom tvrdou prácou doberie k zaslúženému šťastiu. Cesta je to v tomto prípade mimoriadne tŕnistá a vďaka Willovi hrajúcemu v oscarovej forme (škoda že mu to nakoniec nevyšlo) aj veľmi divácky vďačná. 7+/10 ()

Kingjiri

Óda na "americký sen" a nekonečné americké sebevědomí, aneb když si za něčím jdeš, tak toho dosáhneš. Příběh je to dojemný a věřím tomu, že to takhle nějak bylo. Ale protože jsem realista, tak zároveň musím dodat, že Chris Gardner je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Tohle se prostě povede jenom jednomu člověku ze sta, možná ještě z více a můžou se všichni snažit uplně stejně. I když mi tady ten podtext filmu trochu vadil, stejně se mi to nakonec líbilo. Bylo to pěkně natočený a ze strany Smithe i skvěle zahraný. A nějaký scény byly skutečně parádní. Dávám čtyři slabší hvězdy a přihlašuji se do výběrového řízení na makléře :) ()

Lucas87

Neuvěřitelný příběh, nečekal jsem jak dokonale se Will Smith dokáže vžít do role, celkově jsem byl moc překvapen, na filmu jde vidět jak popisuje nestabilní ekonomickou situaci 80. let . ()

miawallacova

Velmi emotivní drama, se skvělým obsazením. Smithovi mi tam seděli jako prdel na hrnec, Jaden je ve svém předpubertálním věku opravdu okouzlující! kdybych mohla, tak zatleskám! Skvělé ()

1Legend1

Nevím co, ale něco na mě z toho filmu působí. Ten příběh je mi velmi sympatický. Will byl výborný, nikdy bych neřekl, že takhle dokáže zahrát tuhle roli. Navíc když hraje se svým synem. Prostě a jednoduše jsem jim celý film držel palce. 75% ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007