Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Patrik256

Ocenění: Oscar '06 - nominace: hlavní herec (W. Smith) // Zlaté glóby - nominace: píseň (A Father's Way), herec v dramatu (W. Smith) // Image Awards - film // Tržby v USA* 26 541 709 $ (2 852 kin) ()

dehlie

ja sa nehambím dať rovno 5*. dojímavý príbeh v ktorom sa nájde každý, kto sa v živote o niečo pokúšal alebo pokúša a pritom nestráca nádej. nádej, že človek zacíti niekedy ten stav, ktorý nazve štastie, je niečo prečo sa oplatí žiť. will smith ako chris gardner hrá grandiózne, myslím že táto rola mu sadla ako uliata. ()

Vejrrr

Síla. Skutečnost přenešená na plátno v ryzí opravdovosti a krutosti. Bezútěšnost hlavního hrdiny mě zkličovala stejně jako jeho samotného a dlouho na mě film nezapůsobil jako tento. Jeden z filmů, které by měl každý, ať už filmový fanda nebo ne, vidět. ()

ElizabethB

The Pursuit of Happyness je pravdivy pribeh zo zivota obchodnika Chrisa Gardnera a jeho ceste od bezdomovca a otca, ktory sa v zlozitej zivotnej situaci musi sam postarat o vlastne dieta, az po uspesneho businessmana a milionara…... Pointa tohoto filmu je jasna…tak ako Chris Gardner, krok za krokom sa aj my mozeme priblizit k nasemu vlastnemu stastiu. Pretoze nezalezi na tom kto sme, z kadial sme prisli alebo ake okolnosti su...podstatne je nevzdat sa, pretoze iba vtedy mozeme najst vlastny uspech…tak ako on sam.. Krasny a zmysluplny film v hlavnej ulohe zo skvelym Willom Smithom a jeho malym syncekom Jadenom… 8/10 ()

lareinna

Bez debaty skvelé. Jednak preto, že ide o príbeh, ktorý napísal život sám, a tiež pre výborný herecký výkon Willa Smitha a jeho roztomilého synčeka Jadena. Boli krásni.. ()

Duky69

Výborná dráma podľa skutočnej udalosti. Neúspešný obchodník s medicínskym prístrojom, ktorý sa nevzdá ani keď ho opustí žena, vykopnú ho z bytu a so synom prespáva medzi úplnou spodinou, alebo na stanici metra, staví na jednu kartu a urobí všetko preto, aby získal vysnívanú prácu. Nikdy nikomu nedovoľ, aby ti hovoril, že na to nemáš. Film o človeku, ktorý nestratil vlastnú tvar a nevzdal sa. A aj napriek tomu, že sa mu smola lepí na päty, má jasný cieľ. Dostať sa z toho. Päť hviezdičiek za Willa Smitha, dobrú hudbu a možno aj to, že som sa v tomto filme našiel aj ja. ()

laepus

Dnes už bych asi nedal celých pět hvězd... i když vlastně nevím... film jsem viděl kdysi v docela zvláštním emocionálním rozpoložení, takřka celý film jsem probrečel (radostí, smutkem i dojetím) a dost zásadně mi tehdy zřejmě pomohl. Podruhé už se ten film sice ze začátku trochu vlekl a nedosáhl už předchozího účinku - tedy totálního očištění, ale stále měl svou sílu. Ano, patosu je zde vrchovatě, americkosti také, ale civilní hudba Andrey Guerry to drží celé dobře pohromadě. Prostě mám k tomu filmu vázánu ryze osobní vzpomínku, o kterou tak nikdy nepřijdu. ()

Nethar

Pěkný film, kde Will Smith zase jednou hraje, místo pouhého soustředěného mračení. Hezky vygradované od začátku do konce. Takových byl mohl vidět více. Chris Garden (Will Smith) se tady snaží získat práci, ale musí kvůli tomu zadarmo chodit na jakési "školení", mezitím se mu trochu (trochu dost) rozpadne život, malý syn na krku, ale jede dál, co mu síly stačí. ()

geimz

Niekedy bolo tých nešťastných náhod až trochu priveľa, no Smith vie ťahať aj tieto scenáristické barličky pomerne presvedčivo a predať aj ten občasný patetizmus. Možno by som prijal trochu menší happyend, ale čo už s filmom "podľa skutočnej udalosti". Dramaturgicky však, až na zmienené výhrady, funguje snímok veľmi kvalitne, divák s Chrisom prežíva všetky jeho trápenia, čo je zásluha ako Willa, tak aj režiséra. ()

mira007

Will Smith se svým synem Jadenem jako otec a syn, kteří bojují s totálním nedostatkem peněz, ale ten starší je bojovník a snaží se o práci ve firmě obchodující s akciemi, kde ale musí nejprve na stáži makat zadarmo. Americká limonáda na kterou se dobře koukalo a v které Will podal snad nejlepší herecký výkon. Jestli si něco zapamatuji navždy, tak scéna pracovního pohovoru v roztrhaných hadrech. ()

Strike

Tento film opravdu dělá ústřední dvojice Will Smith a Jaden Smith, kteří jsou velmi dobří (Will je famozní). Jinak je to v podstatě průměrný film, který se občas trochu i zdlouhavě táhne. ()

Pawlisman

Ne,ne,ne. 1. Tak špatný happy end jsem dlouho neviděl. 2. Proč zrovna tento film musí mít svých 120 min a ne klasickou 90min stopáž. S tímto příběhem a k tomu ze šedi velkoměsta si tím jen ubírá. 3. Tomutu zpracování a filmu prostě nevěřím. Již v polovině jsem se začal docela nudit. A co mě nejvíce naštve, když se musím koukat na nesmyslné a nevěryhodné nelogična a k tomu na hrdinu "pako-hovado". Zklamání.. 6/10 ()

Emzet

Will Smith nehláškuje (nijak extra), nevraždí ufouny ani roboty, pouze dojemně a citlivě putuje se svým synkem za štěstím? Ano. Kvůli tomuto filmu ho mám ještě radši. ()

kujon

Velice pěkné překvapení. Od filmu jsem nečekal více než odpolední oddechovku, avšak velmi mile mne překvapil. 4 hvězdičky ()

halogan

Celý film člověk čeká na nějaký emocionální boom či něco podobného a je stále napjatý. Jenže nic nepřichází, nic z čeho bych se posadil na zadek. Takový průměrný smutný film. Průměr za 3*, výjimečný výkon Willa Smithe hvězdičku pridává. ()

Phillo

Film, ktorý mohol byť buď dojímavý a realistické, alebo mohol byť len ďalšou parafrázou na americký sen. Lenže vďaka odzbrojujúcim výkonom oboch (!) Smithovcov a naozaj realistickému príbehu sa na to dobre pozerá, dojíma, emancipuje a uvedomuje, ako sme na tom my ostatní dobre. Emocionálna bobma, pri ktorej záleží len a len na vás, či vás dostane. Ja som pri niektorých scénach nedýchal. ()

Oxymoron

Já musím dát pětku, ať chcete nebo nechcete. Will Smith tu ukázal, že je to herec s velkým H a producent s velkým P. A taky že jeho syn se potatil, protože má talent s velkým T. Ani chvilku jsem se nenudil (což se mi při stopáži kolem dvou hodin stává málokdy), jen jsem koukal s otevřenou pusou a vyloženě se těšil, jak to celé dopadne. Moc pěkně natočené drama, které dá člověku naději, že i když se všechno sPÍPe, vždycky se to může v dobré obrátit. Prostě film s velkým F. ()

El Loco

Skvelý výkon Willa Smitha, ktorého som prvýkrát videl zahrať tak úžasne presvedčivo charakterovú postavu, dá sa povedať, priemerného Američana, ktorý nijak nevytŕča z davu (čiže rozumej, nie je nejakým spôsobom AWESOME) je jediné, čo ma na tomto filme zaujalo. To prílišne brnkanie na city mi prišlo totálne cieľavedomo smerujúce k nomináciám Cien Akadémie (mission accomplished, gratulujem...). Áno nepopieram, išlo o príbeh založený na skutočných udalostiach, no Smith s Muccinom akoby potrebovali vypichnúť len to najsmutnejšie, tie najneuveriteľnejšie podoby smoly, ktoré sprevádzajú Chrisa Gardnera...Bohužiaľ, napriek snahe, na mňa to veľký efekt nemalo, a v budúcnosti sa mi s názvom filmu THE PURSUIT OF HAPPYNESS aka ŠŤASTIE NA DOSAH pravdepodobne vybaví len neustále pobehovanie mladého Afroameričana s divným kufríkom...(čo to vlastne v ňom mal?....Šijací stroj, či čo?!)...:-)) ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007