Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Příjemná podívaná pro děti. Obsahuje sice docela dost nudných míst, ale to celkem zdatně vynahrazuje skvělá vizuální stránka a několik fakt hodně vtipných scén. Trochu mě zklamalo, že se tu moc nepředvedl Ben Stiller a ani Robin Williams neměl moc prostoru pro svoje eskapády, ale kdo si to naopak dost hustě dává - je Owen Wilson. Každá scéna, ve které se objevil, byla fakt hodně vtipná a když si to dával v angličákovi, tak sem se opravdu od srdce zagebil. Wilson mě prostě dostal a zvedá úroveň filmu o jednu hvězdičku. Celkově pěkných 70%.(19.1.2007)

Ľahko stráviteľná jednohubka, ktorá nezasýti, ale ani z nej nie je človeku zle. Réžia prekvapivo v pohode, triky tiež, Stiller poteší niekoľkými naozaj vtipnými etudami vo svojom klasickom štýle (prekáračka s drzým opičiakom), len človeka mrzí, že scenáristi z nápadu nevyťažili omnoho viac - výborných fórov ako je aportujúci T-Rex tam malo byť päťnásobné množstvo, potom by som chápal ten obrovský medzinárodný úspech filmu.(21.5.2007)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Night at the Museum ,2. One of Those Days ,3. Ordinary Guy? ,4. Tour of the Museum ,5. Civil War Soldiers ,6. Out of Africa ,7. Meet Dexter ,8. Mayan Warriors ,9. Where's Rexy? ,10. West from Africa ,11. Iron Horse ,12. Saved by Teddy ,13. Tablet of Akmenrah ,14. 'Tracking, Dear Boy' ,15. Some Men Are Born Great ,16. Sunrise ,17. Study Up on History ,18. Teddy Likes Sacagawea ,19. Tearing Limbs ,20. Caveman on Fire ,21. Outrun the Sun ,22. Show You What I Do ,23. Table Gone ,24. 'Theodore Roosevelt at Your Service' ,25. 'This Is Your Moment' ,26. Rally the Troops ,27. Tire Take Down ,28. Cecil's Escape ,29. Stage Coach ,30. Teddy in Two ,31. Cab Ride ,32. Big Fan ,33. Heroes Return ,34. Great Man ,35. Full House,(14.6.2011)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +obsazení, akce, námět -příběh, scénář, děj postrádá vtip/// U filmu Noc v muzeu jsem zvažoval i návštěvu kina. Nakonec mi to nevyšlo a dobře že tak. Pod očekáváním zábavné akční podívané se skrývá jen ta akční podívaná s několika ksichtíky všech zůčastněných. Vě výsledku ovšem není moc zábavná, ale to by nevadilo, problém je, že není ani moc vtipná. Prostě jsem z toho nebyl odvařenej. Vůbec to ani není moc reálné. Sice vím, že je to fantasy, ale i tak mi to přišlo dost uhozené a postrádá to pořádný příběh. Pozor možný SPOILER. To, že borec jde dělat hlídače do muzea. Najednou všechny věci obživnou (WTF?), za čímž se srývá jakási Egyptská věc a hlavními záporáky jsou tři hlídači, kterým jde o to si na důchod přilepšit....no nevím, být mě 10, tak to žeru, ale to mi není, takže co je moc....Konec možného Spoileru. Tenhle film mě tedy moc nepotěšil. Samozřejmě není špatný, ale čekal jsem aspoň výrazný nadprůměr. Na pokračování tedy do kina nepůjdu a vyškrtávám ho ze seznamu nejočekávanějších filmů pro tento rok. Zavíráme./// Celkem 57%///(7.1.2009)

• Psema

Noc v muzeu je stravitelný film na jedno podívání, který má pouze jedinou, ale o to závažnější chybu - vznikl v režii Shawna Levyho, nemehla, jehož schopnosti tvořit film jsou srovnatelné s druhým hollywoodským satanášem, Timem Storym. Levy potopí jakýkoliv fór, ať už je vtipný nebo ne, což tak nějak zapříčinilo, že jsem se během té hodiny a tři čtvrtě nezasmál ani jednou a lehkých pousmání taky mnoho nebylo. Pro komedii docela ostuda.(8.8.2007)

• Ben Stiller

• - V africkém sálu savců je vystaven i pštros. Pštros je ale pták. (Cheeker)

• - Když mluví Larry s Rebeccou o tom, že Larry by tak dlouho nedokázal nic nedělat, nad jejich hlavami je vidět mikrofon. (DivX)

• - Ben Stiller a Owen Wilson se potkali na place jen jednou. Všechny scény, ve kterých mluví Stiller s postavou Jedadiah, byl Wilson nahrazen párátkem. Owen Wilson pak o tři měsíce později vše dotočil. (don corleone)