Noc v muzeu

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

• kingik

Tedy tak trapný a infantilní film, se jen tak nevidí. Ben Stiller už je taky trochu za zenitem a zde předvádí své stokrát viděné ksichty, a pak se fackuje s opicí, mluví s oživlou sochou a provádí další krávoviny. Je zarážející, že to ani na chvilku nenabídne nějaký gag nebo vtipný okamžik. Lepolero oživlých postaviček vyvádí kousky, které spíš uspí než nějak zaujmou. Je to docela ztráta času, a ptám se, má zapotřebí Robin Williams, Owen Wilson a Ben Stiller hrát v takových slátaninách?! A to ještě bude pokračování, ale to už odmítám vidět. Tohle mně bohatě stačilo na hodně dlouho.(17.1.2009)

• honajz

Zhruba 2,5. je to takové jako jídlo od McDonalda - lehce se jí, rychle stráví, nic vám nepřinese. Už úvodní nelogičnosti naštvou (když Rexík zničí recepční stůl, jak to, že ten je pak celý?), pokus o dojímání diváků přes vztah otec loser a syn už štvou, a těch skutečně pár povedených fórů ve filmu (ano, s Attilou a něco málo s Owenem) nezachrání jinak zajímavý nápad, ale pitomě podaný.(2.6.2007)

Poměrně zklamání. Ne, že by byl film nějaký trapný, jenom mu prostě něco chybí. To něco je bohužel humor a "akce". Jako film je to celkem pohodová podívaná pro celou rodinu se zdařilými triky ale na to, že je plný hvězd je v něm překvapivě málo vtipných situací hodných zapamatování nebo alespoň k zasmání. Nejhorší na filmu je, že mohl být o tolik lepší. Nápad s oživlým muzeem je celkem fajn, jen by to chtělo zkušenějšího režiséra. Takhle film působí jako dobrý avšak nevyužitý nápad. Hodně slabé 3*(7.7.2007)

Příjemná podívaná pro děti. Obsahuje sice docela dost nudných míst, ale to celkem zdatně vynahrazuje skvělá vizuální stránka a několik fakt hodně vtipných scén. Trochu mě zklamalo, že se tu moc nepředvedl Ben Stiller a ani Robin Williams neměl moc prostoru pro svoje eskapády, ale kdo si to naopak dost hustě dává - je Owen Wilson. Každá scéna, ve které se objevil, byla fakt hodně vtipná a když si to dával v angličákovi, tak sem se opravdu od srdce zagebil. Wilson mě prostě dostal a zvedá úroveň filmu o jednu hvězdičku. Celkově pěkných 70%.(19.1.2007)

• Morien

Nevím, nevím. Stillera mám kvůli Zoolanderovi pořád zafixovaného jako herce filmů pro dětinské a perverzní dospěláky, takže škatulku rozvedený-muž-snažící-se-dokázat-exce-a-hlavně-roztomilému-synovi-že-ještě-není-kompletní-idiot jsem mu moc nevěřila. A kromě toho to byla taky ještě komedie, žejo. No, pár vtípku, které jsem skutečně shledala vtipnými, tam bylo, ale zas tak vtipné zase nebyly. A tolik moc jich tam taky nebylo. A sám roztomilej Oweníček to nevytrhne.(17.4.2010)

• - Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale kvůli Benu Stillerovi se přesunulo do jeho oblíbeného Vancouveru. Natáčelo se od 30. ledna do července 2008. (don corleone)

• - Autor knižní předlohy Milan Trenc se nechal inspirovat Americkým přírodovědným muzeem v New Yorku, jenž si podle svých slov zamiloval a jehož exponáty mu přišli jako živé. (Olík)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17 .prosince 2006 v New Yorku. (Varan)