Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben Stiller společně s Robinem Williamsem vévodí hvězdnému hereckému obsazení tohoto neskutečně zábavného filmového hitu. Když Larry Daley (Stiller) získal práci nočního hlídače v muzeu, velkou zábavu nečekal. Brzy ale zjistil, že výstavní exponáty po setmění ožívají. A tak se Larry v novém zaměstnání ani nestačil rozkoukat a už se ocitl tváří v tvář kostře Tyrannosaura Rexe, jež je plná energie, kolem něj korzují římští vojáci a kovbojové a navíc ho zlobí neposlušná opice, která ho přivádí k naprostému šílenství. Ale možná se mu nakonec podaří najít způsob, jak tenhle chaos dostat pod kontrolu a v očích svého syna se tak proměnit v hrdinu. Nad neuvěřitelnými speciálními efekty si údivem vykroutíte hlavu a smíchy se budete řezat od začátku až do konce. Noc v muzeu – to je vaše vstupenka do říše nekonečné zábavy! (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (594)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ľahko stráviteľná jednohubka, ktorá nezasýti, ale ani z nej nie je človeku zle. Réžia prekvapivo v pohode, triky tiež, Stiller poteší niekoľkými naozaj vtipnými etudami vo svojom klasickom štýle (prekáračka s drzým opičiakom), len človeka mrzí, že scenáristi z nápadu nevyťažili omnoho viac - výborných fórov ako je aportujúci T-Rex tam malo byť päťnásobné množstvo, potom by som chápal ten obrovský medzinárodný úspech filmu. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Já být na místě Bena, tak bych při pohledu na velkého tyranosaura zdrhal a pak se někam rychle schoval a už bych nevylezl až do svítání, strachem bych ani ten telefon nezvedl. V mnoha ohledech zábavná oddechárna, kde kouzelnou atmosféru dotvoří otevření si chipsů a dobré pívo. Rodinné večery miluju a ještě víc s dobrým filmem, na který se rádi dívají všichni. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Výborná oddechovka! Bezprostřední snímek, kde diváka pobaví nejen výkon Bena Stillera (než jsem jej viděl v tomto filmu, tak jsem jej neuznával) a jeho dialogy s opicí, prezidentem či hlavou z Velikončních ostrovů, ale také samotná ústřední myšlenka - vše v muzeu ožívá! Já jsem se skutečně bavil.. :) Čeho jste si možná nevšimli: A) Když se Larry hlásí v muzeu o práci, má na sobě bundu. Když ale přijde za Cecilem, tak má oblečené hnědé sako...To se stihl převléct? B) Když Tyranosaurus Rex poprvé ožije, rozbije ocasem stolek, za kterým sedává Rebeca. V dalším záběru, když Larry dinosaura uklidňuje, je stolek v pořádku! C) Ještě k Rexovi - když se pozorně podíváte, tak je vidět, že mu žádné žebro nechybí, i když "je" jedno přivázané k autíčku... :) ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Copak byste udělali, kdyby vás honili Hunové, museli dávat aport T-Rexovi a poslouchat poučné rady od „Teddyho“ Roosevelta? Tak přesně to a mnohé další musí řešit nový noční hlídač Larry. Režie je překvapivě svižná, hudba výborná a vedlejší postavy dokonalé (yes, Ricky Gervais skóruje i mimo prostory svého kanclíku). Úhlavním problémem tedy zůstává inferiorní scénář (klasický problém otec-syn), obehraný námět s fantaskním podtextem (neuvěřitelné se stává uvěřitelným) a patetický konec (všechno dobře dopadne). No ale povězte – čekali jste něco jiného? Pokud ano, bohužel, snímek vás zklame. Jestli ne, pobavíte se, ať už jste malí nebo velcí. Tak schválně - Roosevelt byl čtvrtým nebo šestadvacátým prezidentem? [Přesná stopáž: 104 min] ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou se zdá, že hollywoodská továrna na sny úplně rezignovala na jakoukoliv originalitu. Stále se vytvářejí nová a nová pokračování osvědčených filmů, zbytečné remaky a žánrové filmy podle stejné šablony. Noc v muzeu je právě ten poslední případ. Ale proč by se měnilo něco, co doposud funguje dobře a hlavně to vydělává. O zisk jde v Hollywoodu především, že? Noc v muzeu je ukázkovou komedií pro celou rodiny, která samozřejmě nepostrádá pro tento žánr nezbytné moralizování. Znáte to, rodina je nejdůležitější, zodpovědnost především a tak dále. Příběh také není nikterak objevný, prakticky kopíruje starší Jumanji nebo Zathuru a slouží pouze jako záminka pro vtipné momenty. Vtip zde neslouží příběhu, ale příběh vtipu. Tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu v tomto filmu – humoru. Hlavní roli ztvárnil Ben Stiller, snad nejznámější člen skupiny Frat Pack (i když Will Farell mu už dýchá na záda), takže se dalo očekávat, že nám bude naservírován humor poněkud hrubšího zrna. Bohužel, nic takového se nekoná. Zapomeňte na šílenosti jako Fotr je lotr, Něco na té Mary je nebo Starsky a Hutch. Humor v tomto filmu je přísně korektní a prostý všemožných vulgarismů. Jistě, to se dalo čekat, jelikož je Noc v muzeu filmem i pro děti, ale nebylo by od věci občas trochu přitvrdit. Dějová linie je prostá a rovná jako pravítko. Stillerův Larry Daley má problémový vztah se svým synem (jak originální…), je nezaměstnaný a o dobré místo nemůže ani zavadit. Nakonec přijme místo hlídače v městském muzeu, ve kterém nesmějí chybět tradiční komické figurky, zde v podobě tří vysloužilých hlídačů, které má právě Larry nahradit. Toto muzeum je ale, narozdíl od filmu, něčím zvláštní – každou noc v něm všechny exponáty ožívají, ať už jde o westernové miniatury, kostru dinosaura, či figurínu prezidenta Roosevelta v nevýrazném podání Robina Williamse. Larry tak musí zajistit, aby žádný z exponátů neunikl z muzea, jinak se ráno pod vlivem slunečního světla změní na prach. Vizuální stránka filmu je celkově nevýrazná, režisér Shawn Levy je rutinér a ani trochu se nesnaží o zajímavější podání příběhu. Jistě, film je plný zvláštních efektů, ale ty kvalitativně nepřekročí nynější standart. Čekal bych víc od filmu, který stál 100 milionů dolarů. V námětu se skrývá velký potenciál a představa, že by se tohoto filmu chopil například Terry Gilliam, je velmi lákavá. Noc v muzeu je jen dalším filmem plným klišé, který ničím nevybočuje ze škatulky rodinných komedií. Technickým zpracováním neurazí, hereckými výkony nezaujme a vůbec ničím nepřekvapí. Pokud se chcete dívat na film, o kterém předem víte, jak dopadne, jaké vtipy budou následovat, myslím si, že na sobotní odpoledne s celou rodinou u televize to není zas tak špatná volba. Několikrát se zasmějete, ale že byste se k Noci v muzeu někdy chtěli vrátit? Pochybuji. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (29)

  • Po premiéře filmu se v průběhu prázdnin návštěvnost Amerického přírodovědného muzea zvýšila o 20%. (willy1)
  • Ben Stiller (Larry Daley) a Owen Wilson (Jedediah) se potkali na place jen jednou. Stiller všechny scény, ve kterých mluví s postavou Jedediaha, odehrál s párátkem v ruce. Wilson pak natočil všechny své scény o tři měsíce později. (don corleone)
  • Opice, která hraje ve filmu, je malpa hnědá (latinsky Cebus apella). Její trenéři s ní strávili několik týdnů, aby ji naučili fackovat a kousat Bena Stillera (Larry Daley). Ve skutečnosti se jmenuje Crystal a Hollywood jí není vůbec cizí. Mohli jste ji vidět například ve filmech Pařba v Bangkoku (2011) nebo Ošetřovatel (2011). (Prochy38)

Související novinky

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a… (více)

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (více)

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)

Reklama

Reklama