Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Opravdu nadějná látka nakonec překvapivě není ani tak moc zazděna Levym, který svou "živou" režií naopak příjemně překvapil, jako spíš samotnými scénáristy, kteří měli několik opravdu vypečených nápadů, ale tím vyčerpali veškeré své schopnosti. V číslech by to bylo asi tak, že jednu třetinu filmu se hraje (spíše neúspěšně) na city, jednu třetinu se blbne v muzeu (spíše úspěšně, chvílemi dokonce velice vtipně) a poslední třetina je k uzoufání nudná. Přijatelná oddechovka pro náročný týden, ale jen na jedno podívání. Těch nápadů je tam tak akorát pro jeden výlet do prostor kouzelného muzea…(16.1.2007)

Bena Stillera moc nemusím, ale tenhle film a tahle role mu padla dokonale. Film trochu působí jako pohádka dobrodružná místy, ale ne moc. Celkově je to skvěle natočená komedie se skvělým spracováním a nápady. Atmosféra tu funguje přímo dokonale. Těžko tento film popisuju, ale skutečně je to skvělá podívaná. Pochválit můžu i hudbu od Alana Silvestriho, která se povedla. Zbytek hereckého obsazení je také v pořádku, třeba mi sedl a zaujal Robin Williams. Hodnotím na 90% = *****(11.11.2012)

Já být na místě Bena, tak bych při pohledu na velkého tyranosaura zdrhal a pak se někam rychle schoval a už bych nevylezl až do svítání, strachem bych ani ten telefon nezvedl. V mnoha ohledech zábavná oddechárna, kde kouzelnou atmosféru dotvoří otevření si chipsů a dobré pívo. Rodinné večery miluju a ještě víc s dobrým filmem, na který se rádi dívají všichni.(17.6.2012)

Poměrně zklamání. Ne, že by byl film nějaký trapný, jenom mu prostě něco chybí. To něco je bohužel humor a "akce". Jako film je to celkem pohodová podívaná pro celou rodinu se zdařilými triky ale na to, že je plný hvězd je v něm překvapivě málo vtipných situací hodných zapamatování nebo alespoň k zasmání. Nejhorší na filmu je, že mohl být o tolik lepší. Nápad s oživlým muzeem je celkem fajn, jen by to chtělo zkušenějšího režiséra. Takhle film působí jako dobrý avšak nevyužitý nápad. Hodně slabé 3*(7.7.2007)

• Morien

Nevím, nevím. Stillera mám kvůli Zoolanderovi pořád zafixovaného jako herce filmů pro dětinské a perverzní dospěláky, takže škalku rozvedený-muž-snažící-se-dokázat-exce-a-hlavně-roztomilému-synovi-že-ještě-není-kompletní-idiot jsem mu moc nevěřila. A kromě toho to byla taky ještě komedie, žejo. No, pár vtípku, které jsem skutečně shledala vtipnými, tam bylo, ale zas tak vtipné zase nebyly. A tolik moc jich tam taky nebylo. A sám roztomilej Oweníček to nevytrhne.(17.4.2010)

• - Opice, která ve filmu sehraje nemalou roli, je malpa hnědá, v latině Cebus apella. Její výcvik, vedoucí k tomu, aby se naučila fackovat, trval několik týdnů. Ve skutečnosti se jmenuje Crystal a Hollywood jí není vůbec cizí. Mohli jsme ji vidět například ve filmech Pařba v Bangkoku (2011) nebo Ošetřovatel (2011). (Prochy38)

• - Film měl původně točit Stephen Sommers, ale odstoupil kvůli rozdílným představám o filmu. (don corleone)

• - Vikingovia vo filme hovoria po islandsky, hoci je počuť len jednu vetu. (riso677)