Reklama

Reklama

Noc v muzeu

  • USA Night at the Museum (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné těch nejúžasnějších exponátů - divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů - ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v čase. Nebo ne? V akčně-dobrodružné komedii Noc v muzeu nový noční hlídač zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy zaklapnou dveře za posledním návštěvníkem a zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy. Fantastické dobrodružství začíná v okamžiku, kdy si Larry Daley (Ben Stiller) - zkrachovalý snílek, který se svými vynalézavými nápady nikdy nenašel příliš velké uplatnění - pod tlakem nepříznivých okolností začne hledat obyčejné zaměstnání. Larry vždycky věřil, že byl předurčen k velkým činům. Nemá však sebemenší ponětí, k jak kolosálnímu a nebezpečnému úkolu se upsal v okamžiku, kdy s nechutí přijal práci nočního hlídače v muzeu. Před první směnou dostane do ruky velkou baterku, ohmataný manuál a je zanechán o samotě ve strašidelně opuštěném a obřím muzeu. Ale počkat, co je to za šramot? Larry s němým úžasem sleduje, jak se prehistorická zvířata a slavné historické postavy jedna po druhé probouzejí k životu. Po mramorových chodbách se prohánějí Tyrannosaurus Rex a Attila Hun, mezi křehkými expozicemi korzují lvi s opicemi a Larry se marně snaží získat nad nastalým zmatkem kontrolu. Když se ocitne na samotném dně svých duševních sil, osloví Teddyho Roosevelta (Robin Williams), jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v historii, aby mu pomohl alespoň přežít noc. Vzrůstající obava, že přijde i o tuhle práci a znovu zklame svého syna Nicka, jej přiměje k neskutečné bitvě o záchranu muzea, v níž se konečně může stát tím smělým a neohroženým otcem, kterým chtěl vždycky být. Velký okamžik, na který čekal celou věčnost, právě nastal. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (593)

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Tahle velkolepá digitální taškařice pobaví leda tak na poli dvouminutového traileru, který dokázal jednotlivé gagy díky fajnovému střihu zkoncentrovat do podoby funkčního humoru. Celovečerní podoba je - vzhledem k tématu - neúnosně roztahané tajtrlíkování oživlých exponátů, s trefnými cameo rolemi pánů z Frat Packu, v němž mě doopravdy pobavila pouze vyvedená partička hunských bojovníků v čele s ultracool Attilou. V součtu se ale jedná o stejně vlezlou „rodinnou zábavu“ na úrovni Beethovena či třetího Shreka. Ani můj 11-letý brácha se u toho nebavil! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Připadal jsem si jako malý kluk, kterého za dobré vysvědčení vezmou rodiče do hračkárny a může si vybírat - tu dinosaura na klíček, tyhle gumový indiány, tohodle velkýho plyšovýho lva a tamto autíčko na dálkáč bych taky prosil zabalit. A když i rodinná moralitka se smrskne na snesitelnou míru a vyznění typu "Mějte rádi muzea!" a k tomu přidáte sympatické herce, tak není co řešit. Sice nic světobornýho, návštěva kina by byl asi zbytečný luxus, ale sympatická oddychovka na zaplácnutí večera to je určitě. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Dopadlo to přesně tak, jako drtivá většina filmů, v nichž se vyskytuje duo Stiller-Wilson - neslaně, nemastně. Pro děti je to nepochybně zajímavá, legrační a částečně i napínavá podívaná, jako dospělý jsem se ale řehtal spíše "kouzlu nechtěného", přičemž v tomto směru opravdu bylo čemu se smát. Možná původně zajímavý (byť odlehčený) námět se v rukou režiséra Levyho i díky přehnaně pestrému scénáři přeměnil ve všehochuťovou taškařici cirkusového ražení, v níž si najdou kromě dětí a samotných tvůrců zalíbení snad již pouze jedinci s větším či menším sklonem k infantilitě (aniž bych se chtěl dotknout jiných uživatelů ČSFD :-) ). ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Opravdu nadějná látka nakonec překvapivě není ani tak moc zazděna Levym, který svou "živou" režií naopak příjemně překvapil, jako spíš samotnými scénáristy, kteří měli několik opravdu vypečených nápadů, ale tím vyčerpali veškeré své schopnosti. V číslech by to bylo asi tak, že jednu třetinu filmu se hraje (spíše neúspěšně) na city, jednu třetinu se blbne v muzeu (spíše úspěšně, chvílemi dokonce velice vtipně) a poslední třetina je k uzoufání nudná. Přijatelná oddechovka pro náročný týden, ale jen na jedno podívání. Těch nápadů je tam tak akorát pro jeden výlet do prostor kouzelného muzea… ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Zcela neškodná záležitost pro děti, u které se rodiče neunudí v podstatě jen kvůli skvělému Robinu Williamsovi v roli prezidenta Roosevelta (Theodora). Dobře, je tu pár povedených vtipů, ale je to málo. Po vizuální stránce je to pěkné, Alan Silvestri taky vyhrává standardně slušně, celkově to ale nejde označit za víc než obvyklý řemeslnický výkon Shawna Levyho. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (27)

  • Interiér budovy, kde se odehrává téměř celý děj, byl postaven ve studiu ve Vancouveru a byl inspirován Národním přírodovědným muzeem v New Yorku, které posloužilo pro exteriérové záběry. (don corleone)
  • Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale kvůli Benu Stillerovi (Larry Daley) se štáb přesunul do jeho oblíbeného Vancouveru. Natáčelo se od 30. ledna do července 2008. (don corleone)

Související novinky

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a…

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou…

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím…

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále…

Reklama

Reklama