Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben Stiller společně s Robinem Williamsem vévodí hvězdnému hereckému obsazení tohoto neskutečně zábavného filmového hitu. Když Larry Daley (Stiller) získal práci nočního hlídače v muzeu, velkou zábavu nečekal. Brzy ale zjistil, že výstavní exponáty po setmění ožívají. A tak se Larry v novém zaměstnání ani nestačil rozkoukat a už se ocitl tváří v tvář kostře Tyrannosaura Rexe, jež je plná energie, kolem něj korzují římští vojáci a kovbojové a navíc ho zlobí neposlušná opice, která ho přivádí k naprostému šílenství. Ale možná se mu nakonec podaří najít způsob, jak tenhle chaos dostat pod kontrolu a v očích svého syna se tak proměnit v hrdinu. Nad neuvěřitelnými speciálními efekty si údivem vykroutíte hlavu a smíchy se budete řezat od začátku až do konce. Noc v muzeu – to je vaše vstupenka do říše nekonečné zábavy! (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (599)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Opravdu nadějná látka nakonec překvapivě není ani tak moc zazděna Levym, který svou "živou" režií naopak příjemně překvapil, jako spíš samotnými scénáristy, kteří měli několik opravdu vypečených nápadů, ale tím vyčerpali veškeré své schopnosti. V číslech by to bylo asi tak, že jednu třetinu filmu se hraje (spíše neúspěšně) na city, jednu třetinu se blbne v muzeu (spíše úspěšně, chvílemi dokonce velice vtipně) a poslední třetina je k uzoufání nudná. Přijatelná oddechovka pro náročný týden, ale jen na jedno podívání. Těch nápadů je tam tak akorát pro jeden výlet do prostor kouzelného muzea… ()

castor 

všechny recenze uživatele

Po vlažnějším rozjezdu se spolu s dobrosrdečným smolařem (jak jinak taky – a jak jinak než to, že je předurčen získat si divákovy sympatie) Benem Stillerem ocitáme ve společnosti oživlých muzejních exponátů, přesto to skončí jako oddychová zábava pro dvanáctileté, dobře možná třináctileté, s NAPROSTO nevyužitým potenciálem!! Až mi bylo těžko od žaludku. Vždyť přeci exponáty v muzeu skýtají díky rozmanitosti charakterů i vlastní historii tolik možností, jak zapřáhnout i trošku náročnějšího diváka. I když je zápletka dosti průhledná a už otravně tradiční, nechybí Stillerovo „dvojče“ Owen Wilson, který svým typicky svérázným šarmem tu a tam alespoň (spolu se Stevem "Octaviem" Cooganem) vykřesá nějakou tu zábavu. Tentokrát se navíc obešli i bez fekálního humoru, ostatně cílovou skupinou tvoří především rodiny s dětmi. Režisér naprostých omylů jako byly Líbánky a Růžový panter se snažil předvést v kapánek jiném světle, nicméně v mých očích je a zřejmě i zůstane jako talentem nepolíbený prznitel možných filmových laskomin. Někomu to mohlo splnit dávný dětský sen, mě to necelé dvě hodiny nehorázně otravovalo!! ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Kolumbe, vezmeš si neandrtálce a pročešeš to od bezobratlých až po plazy." Práce nočního hlídače v Přírodovědném muzeu by patrně naplnila všechny mé kariérní sny, protože mě uspokojuje představa, že se v práci podívám na pár filmů, trošku se prospím a půjdu spokojený domů. Ale nesmí mě přitom nikdo rušit. Je to jasný, Tyranosaure, Attilo, indiáni a Teddy Roosevelte? Není, takže tu práci neberu, ale občas se mrknu na to, jak to zvládá Larry, protože jeho souboj s oživlými expozicemi se z jistého úhlu pohledu může jevit zábavným. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Já být na místě Bena, tak bych při pohledu na velkého tyranosaura zdrhal a pak se někam rychle schoval a už bych nevylezl až do svítání, strachem bych ani ten telefon nezvedl. V mnoha ohledech zábavná oddechárna, kde kouzelnou atmosféru dotvoří otevření si chipsů a dobré pívo. Rodinné večery miluju a ještě víc s dobrým filmem, na který se rádi dívají všichni. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (30)

  • Po premiéře filmu se v průběhu prázdnin návštěvnost Amerického přírodovědného muzea zvýšila o 20%. (willy1)
  • Když Larry (Ben Stiller) mluví s Rebeccou (Carla Gugino) o tom, že by tak dlouho nedokázal nic nedělat, tak je nad jejich hlavami vidět mikrofon. (DivX)
  • Opice, která hraje ve filmu, je malpa hnědá (latinsky Cebus apella). Její trenéři s ní strávili několik týdnů, aby ji naučili fackovat a kousat Bena Stillera (Larry Daley). Ve skutečnosti se jmenuje Crystal a Hollywood jí není vůbec cizí. Mohli jste ji vidět například ve filmech Pařba v Bangkoku (2011) nebo Ošetřovatel (2011). (Prochy38)

Související novinky

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a… (více)

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (více)

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)

Reklama

Reklama