Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Příjemná podívaná pro děti. Obsahuje sice docela dost nudných míst, ale to celkem zdatně vynahrazuje skvělá vizuální stránka a několik fakt hodně vtipných scén. Trochu mě zklamalo, že se tu moc nepředvedl Ben Stiller a ani Robin Williams neměl moc prostoru pro svoje eskapády, ale kdo si to naopak dost hustě dává - je Owen Wilson. Každá scéna, ve které se objevil, byla fakt hodně vtipná a když si to dával v angličákovi, tak sem se opravdu od srdce zagebil. Wilson mě prostě dostal a zvedá úroveň filmu o jednu hvězdičku. Celkově pěkných 70%.(19.1.2007)

• gogo76

B. Stiller hraje prevažne stále to isté, ale v tomto komediálnom žánri, kde s ním každý vydrbe, je jednoducho kráľ. Tento film má dobrý príbeh, ale ani zďaleka nevyužil svoj potenciál a aj preto je výsledok taký aký je. Teda aspoň u mňa neuspokojivý, pretože na to, že je to komédia, som sa nezasmial ani raz a pousmial iba pár krát. Film 50%.(11.4.2010)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Night at the Museum ,2. One of Those Days ,3. Ordinary Guy? ,4. Tour of the Museum ,5. Civil War Soldiers ,6. Out of Africa ,7. Meet Dexter ,8. Mayan Warriors ,9. Where's Rexy? ,10. West from Africa ,11. Iron Horse ,12. Saved by Teddy ,13. Tablet of Akmenrah ,14. 'Tracking, Dear Boy' ,15. Some Men Are Born Great ,16. Sunrise ,17. Study Up on History ,18. Teddy Likes Sacagawea ,19. Tearing Limbs ,20. Caveman on Fire ,21. Outrun the Sun ,22. Show You What I Do ,23. Table Gone ,24. 'Theodore Roosevelt at Your Service' ,25. 'This Is Your Moment' ,26. Rally the Troops ,27. Tire Take Down ,28. Cecil's Escape ,29. Stage Coach ,30. Teddy in Two ,31. Cab Ride ,32. Big Fan ,33. Heroes Return ,34. Great Man ,35. Full House,(14.6.2011)

Opět skvělá zábavná podívaná v čele s vynikajícím Benem Stillerem. Sice příběh neni nějak extrémě vtipnej, i když teda scény s Owenwm Wilsonem byly naprosto brutální, dokonce bych řek, že vždycky na tu chilku co byl v záběru zastínil i Stillera, jenže jinak film zas tak vtipnej neni, ale zábava to je fakt vynikající. Za zmínku jistě ještě stojí Robin Williams, ale u toho sem měl dojem, že je to takovej poslední záchvěv před smrtí, ten se už asi jen tak nezvedne a nenaváže na ty skvělý filmy z 90 let.(12.8.2007)

Nebolo to ani veľmi dobré, ani zlé, nakoniec to nebolo ani také vtipné ako som čakal, ale dosť to vyvažujú výborné triky. Shawn Levy má zatiaľ na konte nie práve vydarené komédie, Noc v múzeu je z nich asi najlepšia, ale nedá sa povedať, že by mu nejako vylepšila povesť plzniča Ružových panterov. Aj Ben Stiller už hral v o veľa zabávnejších filmoch, ale zase hrá smoliara, ako ho majú ľudia radi. Práve on je ten, ktorý zdvihol tento film mierne nad priemer. Každopádne si však film **** nezaslúži.(13.7.2007)

• - Snímek je založený na stejnojmenné povídkové knížce chorvatského ilustrátora, režiséra a spisovatele Milana Trenca. Poprvé vyšla v roce 1993. (imro)

• - Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale kvůli Benu Stillerovi se přesunulo do jeho oblíbeného Vancouveru. (don corleone)

• - Larry Daley (Ben Stiller) nosí hodinky značky Swiss Army 24228 Renegade. (dyfur)