Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Pohodová komedie, kterou jsem viděl před dvěma lety v kině a nyní jsem si jí připomněl na HBO. Jedná se o zajímavý, vtipný a zábavný fim pro celou rodinu, který dokáže zaujmout malé i velké diváky. O tom, že se to líbilo malým divákům, jsem se přesvědčil v kině (byl jsem na promítání v den pololetních prázdnin, kdy zrovna rodiče vzali děti za odměnu za vysvědčení do kina, takže je jasné, že v sále bylo plno dětí, a jejich reakce během filmu byly naprosto průkazné), o tom, že se to líbí i velkým divákům, jsem se zase přesvědčil doma, když jsme na to koukali v TV. Prostě pohodová rodinná zábava. Samozřejmě není třeba zdůrazňovat, že nejzajímavější částí filmu jsou scény z nočního muzea. Tyranosaurus Rex by se klidně mohl stát domácím mazlíčkem, kterému budete aportovat kost, s prezidentem Rooseveltem by si zase člověk mohl hezky popovídat o historii, o politice i o životě, se sochou z Velikonočních ostrovů byste zase mohli zkusit soutěžit v tom, kdo udělá větši bublinu ze žvýkačky. Já si nemohu pomoct, ale úžasně jsem se bavil a od tohohle filmu jsem dostal přesně to, co jsem si představoval. A už se velmi těším na pokračování. Je to za čtyři hvězdičky.(28.4.2009)

• honajz

Zhruba 2,5. je to takové jako jídlo od McDonalda - lehce se jí, rychle stráví, nic vám nepřinese. Už úvodní nelogičnosti naštvou (když Rexík zničí recepční stůl, jak to, že ten je pak celý?), pokus o dojímání diváků přes vztah otec loser a syn už štvou, a těch skutečně pár povedených fórů ve filmu (ano, s Attilou a něco málo s Owenem) nezachrání jinak zajímavý nápad, ale pitomě podaný.(2.6.2007)

Ty vago v tom muzeu byl ale přes noc šrumec. Tohle bejt v našem národním muzeu, tak vyměním i jednu svou noc v bodelu za jednu noc v tomhle muzeu. Setkat se hunama, tyranosaurem, římanama, kovbojema, opicí / s tou se sice setkávám často, ale v jiné podobě:) / a v neposlední řadě tou hezkou průvodkyní bych bral z fleku. Rajtovat na kobyle prezidenta Roosevelta to byl vždycky muj klučíčí sen. To je hned jiná ňamka, než u nás v muzeu, kde je celý jedno patro věnováno balvanům nasbíraných někde při stavbě D1 a vydaváných za kameny z pravěku.(27.12.2007)

• Morien

Nevím, nevím. Stillera mám kvůli Zoolanderovi pořád zafixovaného jako herce filmů pro dětinské a perverzní dospěláky, takže škalku rozvedený-muž-snažící-se-dokázat-exce-a-hlavně-roztomilému-synovi-že-ještě-není-kompletní-idiot jsem mu moc nevěřila. A kromě toho to byla taky ještě komedie, žejo. No, pár vtípku, které jsem skutečně shledala vtipnými, tam bylo, ale zas tak vtipné zase nebyly. A tolik moc jich tam taky nebylo. A sám roztomilej Oweníček to nevytrhne.(17.4.2010)

Tak nevím, nevím ale tato komedie mně až tak nenadchla!! Mám k tomu dva důvody. Prvním důvodem je, že jsem od toho čekal větší zábavu. Druhým důvodem je, že mám rád filmy s Benem Stillerem, který je velmi zábavný. Ovšem v totmo filmu nikoliv! Určitě to má originální scénář. Sem tam padne nějaká ta hláška. Nalezneme zde velmi málo vtipných scén a když už jsou vtipné, tak ne zase natolik, aby jste se smáli nahlas. Jen se pousmějete. Bohužel asi tak po hodině to začalo ztracet tempo a bylo to docela i nudné. Možná by také neuškodilo, kdyby se to o pár minut zkrátilo. Velmi mně potěšila přitomnost Robina Williamsa a Owena Wilsona, kteří byli spolu se Stillerem skvělí!! Průměrná komedie!(28.9.2007)

• - V africkém sálu savců je vystaven i pštros. Pštros je ale pták. (Cheeker)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17 .prosince 2006 v New Yorku. (Varan)

• - Alan Silvestri nahradil skladatele Johna Ottmana při psaní soundtracku. (don corleone)