Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Dobrodružná podívaná pro celou rodinu ,která se odehrává v přírodopisném muzeu.Hlavní roli obsadil známí Ben Stiller a po jeho boku usedl na koně Robin Williams hrajícího amerického prezidenta Teddyho Roosvelta .Ve snímku se také objeví Owen Wilson nebo krásná špionka Carla Gugino.Celkově se mi film moc líbil ,prostě doporučuji všem !(22.5.2007)

Tri, možno aj 4* vzhľadom na rodinný žáner, v ktorom sa aj nelogizmy majú odpúšťať. Filmy pre deti ma vôbec neberú, detská fantasy takisto nie a Ben Stiller nepatrí medzi mojich miláčikov (staviam sa k nemu neutrálne). Tak prečo sa mi to tak páčilo? Nemám potuchy, ale z Noci v múzeu som mala príjemné teplo v srdiečku a výborne som si oddýchla i sa pobavila. Humor bol občas nutne infantilný, no na detský film prekvapivo často aj dobrý a občas dokonca čierny. Nudili ma iba vypočítavé "dojné" scény, kde Stiller srdcervúco pozeral na syna a chcel si získať jeho uznanie a kde paranoidne ochraniteľská mamička bývalého manžela cepovala za to, že vôbec žije - i keď podľa mňa sa správal celkom slušne. Tie mi liezli na nervy. No všetko čo sa točilo okolo múzea a jeho obyvateľov bolo milé, čarovné... skvelými perličkami boli Steve Coogan a Owen Wilson (a nesmiem zabudnúť na Džingischána:-). Čím skôr nech sa to zaradí medzi televízny arzenál pre deti, myslím, že sa im Noc v múzeu bude páčiť a možno to v niektorých vyvolá záujem o históriu (ja viem, to už preháňam ;-). Súhlasím s B!shop-om (4*) aj s Damielom (2*), všetko je to pravda a tento film sa niekomu proste páčiť bude a niekomu vôbec nie.(27.1.2007)

Zcela neškodná záležitost pro děti, u které se rodiče neunudí v podstatě jen kvůli skvělému Robinu Williamsovi v roli prezidenta Roosevelta (Theodora). Dobře, je tu pár povedených vtipů, ale je to málo. Po vizuální stránce je to pěkné, Alan Silvestri taky vyhrává standardně slušně, celkově to ale nejde označit za víc než obvyklý řemeslnický výkon Shawna Levyho.(6.9.2014)

Poměrně zklamání. Ne, že by byl film nějaký trapný, jenom mu prostě něco chybí. To něco je bohužel humor a "akce". Jako film je to celkem pohodová podívaná pro celou rodinu se zdařilými triky ale na to, že je plný hvězd je v něm překvapivě málo vtipných situací hodných zapamatování nebo alespoň k zasmání. Nejhorší na filmu je, že mohl být o tolik lepší. Nápad s oživlým muzeem je celkem fajn, jen by to chtělo zkušenějšího režiséra. Takhle film působí jako dobrý avšak nevyužitý nápad. Hodně slabé 3*(7.7.2007)

Tak nevím, nevím ale tato komedie mně až tak nenadchla!! Mám k tomu dva důvody. Prvním důvodem je, že jsem od toho čekal větší zábavu. Druhým důvodem je, že mám rád filmy s Benem Stillerem, který je velmi zábavný. Ovšem v totmo filmu nikoliv! Určitě to má originální scénář. Sem tam padne nějaká ta hláška. Nalezneme zde velmi málo vtipných scén a když už jsou vtipné, tak ne zase natolik, aby jste se smáli nahlas. Jen se pousmějete. Bohužel asi tak po hodině to začalo ztracet tempo a bylo to docela i nudné. Možná by také neuškodilo, kdyby se to o pár minut zkrátilo. Velmi mně potěšila přitomnost Robina Williamsa a Owena Wilsona, kteří byli spolu se Stillerem skvělí!! Průměrná komedie!(28.9.2007)

• Ben Stiller

• - Opice, která ve filmu sehraje nemalou roli, je malpa hnědá, v latině Cebus apella. Její výcvik, vedoucí k tomu, aby se naučila fackovat, trval několik týdnů. Ve skutečnosti se jmenuje Crystal a Hollywood jí není vůbec cizí. Mohli jsme ji vidět například ve filmech Pařba v Bangkoku (2011) nebo Ošetřovatel (2011). (Prochy38)

• - Snímek je založený na stejnojmenné povídkové knížce chorvatského ilustrátora, režiséra a spisovatele Milana Trenca. Poprvé vyšla v roce 1993. (imro)

• - Budova, kde se odehrává téměř celý děj byla postavená ve studiu ve Vancouveru a byl inspirována Národním muzeem v New Yorku, která posloužila pro externí záběry. (don corleone)