Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben Stiller společně s Robinem Williamsem vévodí hvězdnému hereckému obsazení tohoto neskutečně zábavného filmového hitu. Když Larry Daley (Stiller) získal práci nočního hlídače v muzeu, velkou zábavu nečekal. Brzy ale zjistil, že výstavní exponáty po setmění ožívají. A tak se Larry v novém zaměstnání ani nestačil rozkoukat a už se ocitl tváří v tvář kostře Tyrannosaura Rexe, jež je plná energie, kolem něj korzují římští vojáci a kovbojové a navíc ho zlobí neposlušná opice, která ho přivádí k naprostému šílenství. Ale možná se mu nakonec podaří najít způsob, jak tenhle chaos dostat pod kontrolu a v očích svého syna se tak proměnit v hrdinu. Nad neuvěřitelnými speciálními efekty si údivem vykroutíte hlavu a smíchy se budete řezat od začátku až do konce. Noc v muzeu – to je vaše vstupenka do říše nekonečné zábavy! (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (596)

silentname 

všechny recenze uživatele

Ak mám dať svoj osobný názor, tak mám tento film veľmi rád. Pre mňa je to komediálna klasika posledných rokov, ktorú môžem vidieť kedykoľvek a kdekoľvek. V kine som bol na tom 2x. Ben Stiller a Carla Gugino (a dosť ma mrzí, že sa neobjavila aj v ďalších filmoch) sú skvelí. Dick Van Dyke, Mickey Rooney a Bill Cobbs v role starých strážnikov sú rovnako dobrí. Robin Williams ako Theodore Rooswelt je absolútne fantastický a v každom momente, čo sa objavil na plátne si vzal všetku šou. Rovnako aj ostatné postavy sú vtipné, inteligentné a zaujímavé, plus kreativita zlatej dosky sa mi rovnako páčila. Nemôžem tomu ale dať 5*, lebo rozhodne sú aj vonku lepšie filmy, ktoré berú silnejšie témy a lepšie ich spracujú. Ale ako oddychový film s dobrými hercami a sympatickými postavami, toto je film, ktorý si vždy veľmi rád poviem. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tedy tak trapný a infantilní film, se jen tak nevidí. Ben Stiller už je taky trochu za zenitem a zde předvádí své stokrát viděné ksichty, a pak se fackuje s opicí, mluví s oživlou sochou a provádí další krávoviny. Je zarážející, že to ani na chvilku nenabídne nějaký gag nebo vtipný okamžik. Lepolero oživlých postaviček vyvádí kousky, které spíš uspí než nějak zaujmou. Je to docela ztráta času, a ptám se, má zapotřebí Robin Williams, Owen Wilson a Ben Stiller hrát v takových slátaninách?! A to ještě bude pokračování, ale to už odmítám vidět. Tohle mně bohatě stačilo na hodně dlouho. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Opět skvělá zábavná podívaná v čele s vynikajícím Benem Stillerem. Sice příběh neni nějak extrémě vtipnej, i když teda scény s Owenwm Wilsonem byly naprosto brutální, dokonce bych řek, že vždycky na tu chilku co byl v záběru zastínil i Stillera, jenže jinak film zas tak vtipnej neni, ale zábava to je fakt vynikající. Za zmínku jistě ještě stojí Robin Williams, ale u toho sem měl dojem, že je to takovej poslední záchvěv před smrtí, ten se už asi jen tak nezvedne a nenaváže na ty skvělý filmy z 90 let. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ľahko stráviteľná jednohubka, ktorá nezasýti, ale ani z nej nie je človeku zle. Réžia prekvapivo v pohode, triky tiež, Stiller poteší niekoľkými naozaj vtipnými etudami vo svojom klasickom štýle (prekáračka s drzým opičiakom), len človeka mrzí, že scenáristi z nápadu nevyťažili omnoho viac - výborných fórov ako je aportujúci T-Rex tam malo byť päťnásobné množstvo, potom by som chápal ten obrovský medzinárodný úspech filmu. ()

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Zoufale nudný film, který v průměru drží zejména kvalitní, ne však originální premisa. Noc v muzeu nabídne divákovi přesně to co se od ní čeká, jenže bohužel ani o kousíček víc. Při lepším tvůrčím složením bychom se jistě mohli dočkat dechberoucí podívané, na kterou bychom jen tak nezapomněli, jenže takhle se můžeme dívat jen tak na hloupé potácení se mezi muzejními exponáty. Jednoznačným kladem tohoto snímku je absence oscilace mezi žánry a zcela jasné zaměření na jeden druh diváka. Školáci si totiž tohle dobrodružství určitě dokáží užít, nadneseně řečeno se totiž jedná o 'splněný sen'. To by bylo žůžo takhle si zaaportovat s dinosaurem. První část - debata o rozvodu, vyhazov, citovost a klasické propriety rodinného dramatu - je zcela zbytečná, po úvodním seznámení se snímek tak nějak rozjíždí, nejprve na neutrál jde poze o seznámení se s místem děje, poté přidá na otáčkách a koncečně o něco jde. O tom, že Noc v muzeu rozhodně mohla být mnohem lepší nemá ani cenu polemizovat, fakt že se jedná jen o průměrnou žánrovku je věc druhá, ovšem velmi důležitá. Už s ohledem na složení tvůrčího týmu totiž nešlo nic jiného čekat a jak jsem uvedl v úvodu, žádné překvapení se nekoná. Narozdíl od hlavního hrdiny totiž scénárista ani režisér žádné triky v rukávu neschovávají. Bohužel. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (29)

  • Chorvatský ilustrátor a spisovatel Milan Trenc, autor stejnojmenné knižní předlohy z roku 1993, se nechal inspirovat Americkým přírodovědným muzeem v New Yorku, jenž si podle svých slov zamiloval a jehož exponáty mu přišly jako živé. (Olík)

Související novinky

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a… (více)

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (více)

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)

Reklama

Reklama