Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Pohodová komedie, kterou jsem viděl před dvěma lety v kině a nyní jsem si jí připomněl na HBO. Jedná se o zajímavý, vtipný a zábavný fim pro celou rodinu, který dokáže zaujmout malé i velké diváky. O tom, že se to líbilo malým divákům, jsem se přesvědčil v kině (byl jsem na promítání v den pololetních prázdnin, kdy zrovna rodiče vzali děti za odměnu za vysvědčení do kina, takže je jasné, že v sále bylo plno dětí, a jejich reakce během filmu byly naprosto průkazné), o tom, že se to líbí i velkým divákům, jsem se zase přesvědčil doma, když jsme na to koukali v TV. Prostě pohodová rodinná zábava. Samozřejmě není třeba zdůrazňovat, že nejzajímavější částí filmu jsou scény z nočního muzea. Tyranosaurus Rex by se klidně mohl stát domácím mazlíčkem, kterému budete aportovat kost, s prezidentem Rooseveltem by si zase člověk mohl hezky popovídat o historii, o politice i o životě, se sochou z Velikonočních ostrovů byste zase mohli zkusit soutěžit v tom, kdo udělá větši bublinu ze žvýkačky. Já si nemohu pomoct, ale úžasně jsem se bavil a od tohohle filmu jsem dostal přesně to, co jsem si představoval. A už se velmi těším na pokračování. Je to za čtyři hvězdičky.(28.4.2009)

Poměrně zábavná taškařice. Místy je to opravdu vtipné, herci se snaží (duo Wilson a Coogan!!!!!), triky jsou kvalitní... Přívěh je slaboučký, záporáci nepřesvědčiví, logické díry ohromné.. jenže co čekáte? Je to rodinná komedie. Rozhodně jedna z těch lepších. P.S. Našince budou asi velmi otravovat odkazy na americkou historii, ale zase je pro ně připraven poměrně kvalitní dabing a zajímavý překlad ("Hej bejku, nemáš žvejku?")(18.3.2007)

Dobrodružná podívaná pro celou rodinu ,která se odehrává v přírodopisném muzeu.Hlavní roli obsadil známí Ben Stiller a po jeho boku usedl na koně Robin Williams hrajícího amerického prezidenta Teddyho Roosvelta .Ve snímku se také objeví Owen Wilson nebo krásná špionka Carla Gugino.Celkově se mi film moc líbil ,prostě doporučuji všem !(22.5.2007)

Já být na místě Bena, tak bych při pohledu na velkého tyranosaura zdrhal a pak se někam rychle schoval a už bych nevylezl až do svítání, strachem bych ani ten telefon nezvedl. V mnoha ohledech zábavná oddechárna, kde kouzelnou atmosféru dotvoří otevření si chipsů a dobré pívo. Rodinné večery miluju a ještě víc s dobrým filmem, na který se rádi dívají všichni.(17.6.2012)

Zábavné. První slovo, které mě napadlo ve chvíli, kdy nastoupily závěrečné titulky. Fakt zábavné (to byly další dvě slova). A tak bychom mohli pokračovat dlouho. I přes několik klišovitých scén, které jste viděli mockrát, si mě film získal svým zpracováním, herci, digitálními kouzly a Silvestriho hudbou. Ben Stiller je dobrej herec a supr komik (promluvy k nehybné opici jsou boží) a zde mu navíc sekundují poněkud scvrklí, ale přesto skvělí Owen Wilson a Steve Coogan. A kdo je tu dál?? Rozesměje Vás Attila Bič Boží, neandrtálci s hasícím přístrojem, socha z Velikonočního ostrova, šéf muzea nebo starý hlídač Gus. Pro děti musí být tenhle film kouzelný a možná se v America zvýšila návštěvnost muzeí, zejména ve večerních hodinách. Když u toho moc nepřemýšlíte a na těch 110 minut se stanete děckem, budete odměněni parádní ... (zase musím použít to slovo) ... zábavou! A teď mě omluvte, právě kolem mý pravý nohy proběhnul pavouk, jdu ho ulovit a pak si na něm vyzkouším Attilovo "makeekaka"... 120 miliónů dolarů(rozpočet)/572,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.6.2007)

• Ben Stiller

• - Vikingovia vo filme hovoria po islandsky, hoci je počuť len jednu vetu. (riso677)

• - Alan Silvestri nahradil skladatele Johna Ottmana při psaní soundtracku. (don corleone)

• - Filmový jazyk "Hunnish" je zcela improvizovaný. (willy1)