Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Nebolo to ani veľmi dobré, ani zlé, nakoniec to nebolo ani také vtipné ako som čakal, ale dosť to vyvažujú výborné triky. Shawn Levy má zatiaľ na konte nie práve vydarené komédie, Noc v múzeu je z nich asi najlepšia, ale nedá sa povedať, že by mu nejako vylepšila povesť plzniča Ružových panterov. Aj Ben Stiller už hral v o veľa zabávnejších filmoch, ale zase hrá smoliara, ako ho majú ľudia radi. Práve on je ten, ktorý zdvihol tento film mierne nad priemer. Každopádne si však film **** nezaslúži.(13.7.2007)

• kingik

Tedy tak trapný a infantilní film, se jen tak nevidí. Ben Stiller už je taky trochu za zenitem a zde předvádí své stokrát viděné ksichty, a pak se fackuje s opicí, mluví s oživlou sochou a provádí další krávoviny. Je zarážející, že to ani na chvilku nenabídne nějaký gag nebo vtipný okamžik. Lepolero oživlých postaviček vyvádí kousky, které spíš uspí než nějak zaujmou. Je to docela ztráta času, a ptám se, má zapotřebí Robin Williams, Owen Wilson a Ben Stiller hrát v takových slátaninách?! A to ještě bude pokračování, ale to už odmítám vidět. Tohle mně bohatě stačilo na hodně dlouho.(17.1.2009)

Oddechová komedie se všemožnými klišé, občasnými nájezdy na dobrý vtípek (faraón a Cambridge, Attilova traumata z dětství), skvělou postavou kovboje a římského generála, a prezidentem Rooswelt Robina Williamse. I Ben Stiller se coby noční hlídač průšvihář snaží. Naopak naprosto nesnesitelné bylo jeho dítě a opice(!!!). Digitální zvířátka nebyla nic moc kvalitní (pštros!!!). Vynikající miniaturní Owen Wilson. Ale za týden se mě zeptejte, a nebudu vědět, že jsem to viděla.(13.10.2007)

Film na maximalne jedno použitie, ktorý žiadnu dieru do sveta kinematografie neurobí, ale pôjde naň do kín drvivá väčšina teenagerov... Žáner komerčný, ktorý ťaží akurát tak z jednoduchého námetu a snaží sa zaujať vtipom. A presne takto film vnímam a podľa toho ho aj hodnotím. Rozvíja fantáziu, pobaví (aj keď lacno a povrchne), pár scén bolo vydarených, neobišlo sa to ani bez ošúchaných stokrát obohraných komediálnych prvkov. Priamočiary dej vstrebete aj bez veľkého sústredenia.(8.1.2008)

Ústřední postavou je Larry, který je vcelku na dně a hledá si práci, aby mu soud povolil navštěvovat svého syna. Nakonec se dostane na pozici nočního hlídače v muzeu. Po první noci však zjistí, že to zas tak nudná a lehká práce nebude. Všechny exponáty totiž ožívají. Jednoduchá zábava pro ratolesti nižšího věku, které jistě ocení slabší vtípky z kategorie trapnějších. Sympatické herecké obsazení a průměrný scénář neurazí. Zkrátka oddychový rodinný film, kterým zaplácnete nudné odpoledne či večer. 60%(15.6.2013)

• - Opice, která ve filmu sehraje nemalou roli, je malpa hnědá, v latině Cebus apella. Její výcvik, vedoucí k tomu, aby se naučila fackovat, trval několik týdnů. Ve skutečnosti se jmenuje Crystal a Hollywood jí není vůbec cizí. Mohli jsme ji vidět například ve filmech Pařba v Bangkoku (2011) nebo Ošetřovatel (2011). (Prochy38)

• - Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale kvůli Benu Stillerovi se přesunulo do jeho oblíbeného Vancouveru. (don corleone)

• - V africkém sálu savců je vystaven i pštros. Pštros je ale pták. (Cheeker)