Noc v muzeu

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

• tron

„Tlieskanie je ľahšie, ako lúskanie.“ - „To je diskutabilné.“ Pokiaľ film od samého začiatku kašle na „základnú logiku“ (chlapa trafí puk do hlavy a v ďalšej scéne na nej nemá ani modrinu, kostra dinosaura komplet prehodí stôl cez celú miestnosť a ráno je stôl na svojom mieste a v nepoškodenom stave), je zle. Jasné, je to možné v paródii s Lesliem Nielsenom, ale nie v "obyčajnej" komédii. Pokiaľ film nemá premyslené základné univerzum (ako je možné, že niekoľko tisíckilová utekajúca kostra T-Rexa, hoci sa pri každom jeho kroku trasie zem, nepoškodí na podlahe ani jednu kachličku?), už s ním definitívne strácam trpezlivosť. A pokiaľ ma pobaví raz za 30 minút, fakt je nedobre. Bena Stillera mám rád, ale hoci nápad je relatívne skvelý (hoci pripomína JUMANJI...), výprava/triky pekné a herecké obsadenie podporných rolí poteší (Robin Williams, Owen Wilson), celé je to jeden obrovský spotrebný priemer bez duše a srdiečka, ktorý ani na 50% nevyužíva svoj potenciál (v čom mi dá za pravdu asi každý, kto videl Rickyho Gervaisa v „Kancli“).(26.5.2010)

Dávam veľmi dobré priam skvelé a vynikajúce tri hviezdičky, pretože odhliadnuc od klasicky amerického a očakávaného záveru plného hrdinstva, odvahy, lásky a nápravy zla (celá tá epizóda s krádežou je skrátka hollywoodsky konštrukt, aby sa mohli deklamovať základné pravdy, mne osobne by táto časť vo filme vôbec nechýbala) sa jedná o kráľovskú zábavu. Smial som sa, drvivá väčšina gagov, skečov a vtipov ma dokázala pobaviť, téma oživeného múzea bola pomerne plnohodnotne využitá a dokonca prekvapivo aj vôbec-nie-zle zrežírovaná. "Look, Dumb-Dumb, tihs is Hun-Hun, you better Run-Run!" Jedna veľká smršť bláznivých a naozaj podarených fórov. To je na noci v múzeu najväčši ťažisko, stabilné a pevné jadro a to, čo stojí za pozornosť.(18.2.2007)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Night at the Museum ,2. One of Those Days ,3. Ordinary Guy? ,4. Tour of the Museum ,5. Civil War Soldiers ,6. Out of Africa ,7. Meet Dexter ,8. Mayan Warriors ,9. Where's Rexy? ,10. West from Africa ,11. Iron Horse ,12. Saved by Teddy ,13. Tablet of Akmenrah ,14. 'Tracking, Dear Boy' ,15. Some Men Are Born Great ,16. Sunrise ,17. Study Up on History ,18. Teddy Likes Sacagawea ,19. Tearing Limbs ,20. Caveman on Fire ,21. Outrun the Sun ,22. Show You What I Do ,23. Table Gone ,24. 'Theodore Roosevelt at Your Service' ,25. 'This Is Your Moment' ,26. Rally the Troops ,27. Tire Take Down ,28. Cecil's Escape ,29. Stage Coach ,30. Teddy in Two ,31. Cab Ride ,32. Big Fan ,33. Heroes Return ,34. Great Man ,35. Full House,(14.6.2011)

• gogo76

B. Stiller hraje prevažne stále to isté, ale v tomto komediálnom žánri, kde s ním každý vydrbe, je jednoducho kráľ. Tento film má dobrý príbeh, ale ani zďaleka nevyužil svoj potenciál a aj preto je výsledok taký aký je. Teda aspoň u mňa neuspokojivý, pretože na to, že je to komédia, som sa nezasmial ani raz a pousmial iba pár krát. Film 50%.(11.4.2010)

Ty vago v tom muzeu byl ale přes noc šrumec. Tohle bejt v našem národním muzeu, tak vyměním i jednu svou noc v bodelu za jednu noc v tomhle muzeu. Setkat se hunama, tyranosaurem, římanama, kovbojema, opicí / s tou se sice setkávám často, ale v jiné podobě:) / a v neposlední řadě tou hezkou průvodkyní bych bral z fleku. Rajtovat na kobyle prezidenta Roosevelta to byl vždycky muj klučíčí sen. To je hned jiná ňamka, než u nás v muzeu, kde je celý jedno patro věnováno balvanům nasbíraných někde při stavbě D1 a vydaváných za kameny z pravěku.(27.12.2007)

• Ben Stiller

• - Žena v pracovní agentuře je skutečnou matkou Bena Stillera Anne Meara. Znáte ji nejspíš ze seriálu Sex ve Městě, kde hrála matku Steva. (don corleone)

• - Trik s mincí, který Larry předvádí Atillovi a dalším Hunnům se nazývá Franch Drop. (duklak2)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17 .prosince 2006 v New Yorku. (Varan)