Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Připadal jsem si jako malý kluk, kterého za dobré vysvědčení vezmou rodiče do hračkárny a může si vybírat - tu dinosaura na klíček, tyhle gumový indiány, tohodle velkýho plyšovýho lva a tamto autíčko na dálkáč bych taky prosil zabalit. A když i rodinná moralitka se smrskne na snesitelnou míru a vyznění typu "Mějte rádi muzea!" a k tomu přidáte sympatické herce, tak není co řešit. Sice nic světobornýho, návštěva kina by byl asi zbytečný luxus, ale sympatická oddychovka na zaplácnutí večera to je určitě.(14.7.2007)

• gogo76

B. Stiller hraje prevažne stále to isté, ale v tomto komediálnom žánri, kde s ním každý vydrbe, je jednoducho kráľ. Tento film má dobrý príbeh, ale ani zďaleka nevyužil svoj potenciál a aj preto je výsledok taký aký je. Teda aspoň u mňa neuspokojivý, pretože na to, že je to komédia, som sa nezasmial ani raz a pousmial iba pár krát. Film 50%.(11.4.2010)

• Psema

Noc v muzeu je stravitelný film na jedno podívání, který má pouze jedinou, ale o to závažnější chybu - vznikl v režii Shawna Levyho, nemehla, jehož schopnosti tvořit film jsou srovnatelné s druhým hollywoodským satanášem, Timem Storym. Levy potopí jakýkoliv fór, ať už je vtipný nebo ne, což tak nějak zapříčinilo, že jsem se během té hodiny a tři čtvrtě nezasmál ani jednou a lehkých pousmání taky mnoho nebylo. Pro komedii docela ostuda.(8.8.2007)

Poměrně zábavná taškařice. Místy je to opravdu vtipné, herci se snaží (duo Wilson a Coogan!!!!!), triky jsou kvalitní... Přívěh je slaboučký, záporáci nepřesvědčiví, logické díry ohromné.. jenže co čekáte? Je to rodinná komedie. Rozhodně jedna z těch lepších. P.S. Našince budou asi velmi otravovat odkazy na americkou historii, ale zase je pro ně připraven poměrně kvalitní dabing a zajímavý překlad ("Hej bejku, nemáš žvejku?")(18.3.2007)

• castor

Po vlažnějším rozjezdu se spolu s dobrosrdečným smolařem (jak jinak taky – a jak jinak než to, že je předurčen získat si divákovy sympatie) Benem Stillerem ocitáme ve společnosti oživlých muzejních exponátů, přesto to skončí jako oddychová zábava pro dvanáctileté, dobře možná třináctileté, s NAPROSTO nevyužitým potenciálem!! Až mi bylo těžko od žaludku. Vždyť přeci exponáty v muzeu skýtají díky rozmanitosti charakterů i vlastní historii tolik možností, jak zapřáhnout i trošku náročnějšího diváka. I když je zápletka dosti průhledná a už otravně tradiční, nechybí Stillerovo „dvojče“ Owen Wilson, který svým typicky svérázným šarmem tu a tam alespoň (spolu se Stevem "Octaviem" Cooganem) vykřesá nějakou tu zábavu. Tentokrát se navíc obešli i bez fekálního humoru, ostatně cílovou skupinou tvoří především rodiny s dětmi. Režisér naprostých omylů jako byly Líbánky a Růžový panter se snažil předvést v kapánek jiném světle, nicméně v mých očích je a zřejmě i zůstane jako talentem nepolíbený prznitel možných filmových laskomin. Někomu to mohlo splnit dávný dětský sen, mě to necelé dvě hodiny nehorázně otravovalo!!(8.4.2008)

• Carla Gugino

• - Na postu autora hudby nahradil Alan Silvestri krátce před natáčením původně najatého Johna Ottmana (Superman se vrací). (imro)

• - Alan Silvestri nahradil skladatele Johna Ottmana při psaní soundtracku. (don corleone)

• - Budova, kde se odehrává téměř celý děj byla postavená ve studiu ve Vancouveru a byl inspirována Národním muzeem v New Yorku, která posloužila pro externí záběry. (don corleone)