Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

dawe04

O filmu Most do země Terabithia se píše jako o fantasy filmu. Když k tomu navíc přidáte to, že je od tvůrců Narnie a pár fotek s fantaskním světem, čekáte podobný výlet jako v Narnii. Most do země Terabithia je ale spíše rodinný film s fantasy prvky. Překvapivě je natočen velmi citlivě, opravdově a tak nějak prostě snílkově, že vám nakonec ani nebude vadit, že celý ten fantaskní výlet se na plátně odehrává dohromady asi tak 10 minut... ()

Želik

Na konci sa dostavilo také to dojímavo radostné čosi, čo sa ťažko opisuje. Bolo to smutné aj veselé, reálne aj vysnené, bolo to fajn. ()

kajas

O existenci filmu jsem věděla už několik let a až do jeho zhlédnutí jsem si myslela, že se jedná o obdobu Narnie, tedy že dvě děti (velmi sympatičtí oba herci v hlavních rolích) najdou vchod do nějaké úchvatné země plné kouzelných bytostí. Všechno bylo nakonec trošku jinak, a kdybych nebyla dopředu obeznámena se závěrečným zvratem, asi na mě celkové vyznění filmu zapůsobí více. Trochu mi vadily některé písně hodící se spíše do romantické komedie pro teenagery než do rodinného dramatu. Jinak ale rozhodně zajímavá podívaná. Volba českých dabérů je ovšem přímo otřesná (nejde o kvalitu, ale o věk dabérů a dabovaných herců, zde se liší asi tak o dvacet let!). ()

kinderman

Kdybych měl dítě 10-13 let, využil bych zhlédnutí Mostu... k tomu, abych si s ním popovídal o mnoha (nejen pro děti) důležitých tématech, včetně těch, které se v rodinných filmech vyskytují jen pomálu. Dítě nemaje, dávám tomuto citlivě natočenému příběhu (srovnávání s módními fantasy kulhá na obě nohy) dvou společenských outsiderů, kteří překážky zdolávají silou svého přátelství a imaginace, "za pět" a těším se na DVD s původním zněním ()

Parlay

U závěrečných titulků jsem byl věru OKOUZLEN a dojat. A to díky samotnému jádru příběhu o nekonečných hranicích dětské představivosti, KOUZELNÉ hudbě Aarona Zigmana (neprodleně jsem se jal shánět po soundtracku) a oběma dětským představitelům. Zejména mi v paměti utkvěla KOUZELNÁ AnnaSophia Robb, kterou by si jistě přálo mít za kamarádku mnoho z nás... Zkrátka KOUZELNÝ film. ()

Huntelaar

Most do země Terabithia není klasická rodinná komedie ala Pixarovky, kde ti mladší mají šklebící se potvůrky a starší sarkastický popkulturní odkazy. Řekl bych, že je to spíš drama o tom, jak obrovská může být dětská představivost, jakožto únik z nudné reality. Kdybych měl méně než 12, tak by mě zážitky ze sledování království Terabithia určitě budily ze spaní. Takhle se hodí jenom napsat "milý film". ()

Moena

Tak tohle je překvapení, které jsem opravdu nečekal. Co jsem čekal, bylo naivní fantasy pro malé děti, kterým vyplním večerní cestu autobusem. No zatímco první hodinu jsem si to opravdu myslel a ještě jsem byl pobouřen tím, že těch fantasy prvků je tu poskrovnu, ke konci (kdo viděl tak ví, který zlom mám na mysli) jsem to hltal a užíval si krásně vygradovaný příběh. Hudba skvělá. Ale o čem jsem celou dobu nejvíc přemýšlel bylo, že je mi opravdu líto lidí bez fantazie, kteří nikdo nezažili nebo nezažijí to, co oba terabithiané. A jestli nastupující generace má vůbec ještě nějaký prostor a prostředky jak svojí fantazii rozvíjet. Protože jestli ne, tak to tady můžeme všichni rovnou zabalit. ()

maverick10

Naprosto uzasne. Pro lidi, kteri uz jsou velkymi "dospelaky", je tento snimek o nicem a jen budou kroutit hlavama. Pro mne vsak neco nepopsatelneho. Svet deti nezna hranic a je nadherny. Gabor Csupo natocil neco, co vidi jenom deti a jenom deti a lide kteri dokazi videt vic, tento snimek oceni. Prekrasny detsky pribeh, zasazeny do normalniho zivota, ve kterem si kazde dite najde ten svuj svet, je to nejuzasnejsi co clovek ma. Bohuzel dneska lide tak daleko nevidi a je jim dobre(a nebo si to mysli) tam kde jsou. ()

easaque

námět a příběh filmu založený na představivosti dětí mne dostal natolik, že jsem dokázal překousnout i typické holywoodské zpracování-tak je to disneyovka. Vrátilo mě to dětských let, i když úplně dětský film to taky není. Občas působí trochu zmateně a nekonzistentně, tím že je rozehráno pár témat, které jen vyšumí do ztracena, ale pro mně je základem filmu síla dětské fantazie a přátelství. Proto si myslím, že stojí za zhlédnutí. ()

Chen

Velmi smutný, ale současně optimistický film plný představivosti a dětské radosti. Příliš depresivní pro děti, to určitě, ale pro dospělé s duší dítěte je jako dělaný. Minimum triků, ale plno emocí. ()

Nuala

Krásný příběh o dětské fantazii a představivosti, oživlých kresbách a nádherném a upřímném dětském přátelství. Most do země Terabithia není dalším fantasy příběhem typu Letopisy Narnie, Pán Prstenů a podobně. Leslie a Jess se liší od svých spolužáků a proto patří mezi trochu utlačované losery. Jenže to, čím se liší je úžasné. Je to totiž fantasie, cit pro vytváření nových světů, úžasná všímavost a hlavně touha nežít jen ve stereotypu, ale objevovat, zkoumat, učit se a přemýšlet. (...) Mladí hrdinové jsou zde perfektně vykresleni do nejmenších detailů, člověk se dokonale dokáže vžít do jejich tužeb a snů. Trochu v mlze se ovšem jeví ostatní postavy, snad s vyjímkou Jesseho mladší sestřičky May Belle a učitelky hudební výchovy. Snímek se natáčel v nádherném prostředí, které samo o sobě vytváří dojem magického království. Na výsledku ovšem trošku ubírají nepříliš vydařené triky. Tuto drobnost ovšem divák rád odpustí, protože konec filmu patří snad k nejdojemnějším filmovým okamžikům, co jsem kdy viděla. Takže otevřete svou mysl a vnořte se do kouzelné země s názvem Terabithia. ()

HelloNiky

Nemám co napsat... film jsem viděla několikrát... pokaždé mě baví od začátku až do konce... a pokaždé mě rozbrečí :-X ()

lekr odpad!

Po skvělých Letopisech Narnie jsem čekal podobnou pecku ale tím co jsem nakonec viděl jsem byl úplně zhnusen!! Film spíše než o fantasy říše vypovídá o šikaně mezi dětmi, v kouzelné říši se odehrává sotva pár minut a ten konec kdy hlavní hrdinka umírá je něco absolutně hnusnýho a do takovéhleho filmu nevhodnýho. Čekal jsem pohádkovou fantasy ale místo ní přišlo jakési sociální drama které se o fantasy sotva otřelo. Jedno z největších filmových zklamání jaké jsem kdy zažil!! ()

Jonash87

Mějte mysl otevřenou... Moc pěkně udělaný film, který netlačí na pilu, a přesto vás jeho sledování nenudí. A rozhodně se nejedná o snímek určený pouze dětem - myslím, že každý si z něho může něco vzít. Nikdy není pozdě na to nechat prostor svojí fantazii. Ke konci jsem se už neubránil slzám, což jen podtrhuje moje kladné dojmy. A mimochodem, kdo jste poznal v otci Terminátora ze druhé dílu stejnojmenného filmu? :) ()

Aljak

"Zavri oči, ale svoju myseľ nechaj otvorenú." Niekedy sa človek cíti v realite naozaj bezmocný a jediné, čo ho zachráni je predstavivosť - presne tak ako aj v tejto príjemnej filmovej adaptácii. Naozaj vydarená "rozprávka" s veľmi prekvapujúcim zvratom v deji, ale presne taký je aj život - pripraví nám neočakávané zvraty a nám neostáva nič iné ako sa s tým zmieriť (alebo uniknúť do sveta fantázie a predstáv). Most do Terabithie teda určite nesklamal, práveže naopak prekvapil, hlavne to, že to vôbec nebolo predvídateľné - hoci dlhú dobu to vyzeralo, že tento príbeh má už v polovici jasný koniec. Nebolo to dokonalé, ale určite nadpriemer - a to priznávam, že nie som žiadny fanúšik fantasy. Príjemne sa opäť predviedla aj Zooey, no kto by nechcel takúto milú učiteľku? To by bola normálne radosť chodiť do školy... ()

Martin741

Krasna sci-fi, ktora sice nema na kulty typu LOTR, ale sympaticky film to rozhodne je. Pribeh, dialogy a detski herci, vsetko toto bolo na urovni. 76 % ()

Lischai

Co je tohle za zrůdný film? Až někde na výletě uvidím viset provaz nad vodou, rozbrečím se jak děcko. Než si to pustíte, asi je fér předat varování, že pravděpodobnost slz u tohoto filmu je následující: pokud jste dívka 50%, pokud jste chlapec 70%, a pokud jste vždycky chtěli mít kamarádku, která vám rozumí a probudí ve vás něco krásného co nikdo jiný nepoznal, a celý život budete kamarádi a zažívat spolu dobrodružství -- tak v tom případě po zhlédnutí tohoto filmu již nikdo nedá vaše puklé srdce dohromady. ()

honajz2

Štvala mě ta holka.Vlastně to je o tom,jak se ta holka vypořádává s rodinými problémy. EDIT: Jaj, to se zase stydím, za svůj předchozí, 11 let starý komentář, protože mám pocit, jako by byl k naprosto jinému filmu a už vůbec netuším, jestli jsem měl na mysli Leslie, nebo Jessieho sestru, ale smysl by to nedávalo ani u jedné, protože o rodinných problémech kohokoli to v podstatě není. Při sledování jsem si vybavoval strašně malé množství scén, takže mi to o to víc potvrzuje domnění, že jsem na to už skoro zapomněl. Druhého zhlédnutí ale nelituji, jelikož jsem si konečně pořádně uvědomil, že to není žádné fantasy, že plakát je dost zavádějící a že fantasy prvky jsou tam jen hodně lehké, skrze představivost ústřední dvojice. A popravdě takové fantasy mám osobně nejradši a uvědomil jsem si to i tady, jelikož mě to většinu času dost bavilo sledovat. Vzpomněl jsem si při tom jak na Faunův labyrint, tak i na Nebeská stvoření, ale zatímco Nebeská stvoření mě dokázala bavit až do konce, u Terabithie šly mé dojmy ke konci dost dolů, podobně jako u Faunova labyrintu. Jednak Terabithie nedokáže pracovat se vším, co rozehraje a tak hromadu podpříběhů a myšlenek jen jednoduše načrtne, aby se na ně pak vykašlala (špatný vztah mezi Jessieho otcem a Jessiem), nebo je někde v ději zničehonic stejně jednoduše zakončila, aby to nepůsobilo dojmem, že je to tam navíc, i když to tím dojmem pak stejně může oprávněně působit (osmačka), ale ještě víc mě zklamalo posledních 25 minut. Tam se to totiž promění ve vykonstruovaný vyděračský kalkul, který zničehonic přijde se zvratem, po kterém jediné oko nezůstane suché a v tomhle citovém vydírání to jede až do konce. A samozřejmě do toho musí hrát ukňouraná hudba, která jak podle mustru zvyšuje na intenzitě podle toho, jak moc depresivní věci se tam dějí. Takhle to pro mě skončilo jako průměr, podobně jako Faunův labyrint - hezký pokus, ale nedotažený. Terabithii víc funguje prolínání fantazie a reality, Faunovu labyrintu zase námět, protože se nepotřebuje upnout k vydírání, ale líbilo se mi to opravdu stejně. 3* ()

dezorz

Velke prekvapenie. Este menej trikov a bolo by to uzasny film. Pravda, po technickej stranke je to len sucasny hollywood, ale ze vobec v H. dokazali natocit film, ktory ide proti konvecniam a neboji sa aj takeho tabu, ako je smrt v detskom filme? Fakt, prekvapenie. ()

marcek

Film se hodně srovnává s Narnií, ale pro mě byla Terabithia mnohem větším zážitkem. Annasophia Robb je vážně parádní, líbila se mi tu mnohem víc než v továrně na čokoládu. Vřele doporučuji všem se na tenhle fantasy filmeček podívat ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007