Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Filmárik

Pojem "oddychový thriller" je sám o sebe oxymoron no príde mi ako vhodná definícia Disturbie a nakoľko je v každom druhom komentári spomínané Okno do dvora tak postačí keď uznanlivo prikývnem. No aj tak sa mi film páčil hlavne pre jeho prístupnosť a jednoduchosť kde si nerobil extra ťažkú hlavu s komplikovanou zápletkou alebo nedajbože s neočakávaným zvratom v deji. Poctivá rutina za 3*. ()

derewi

První půlhodinka vcelku nudná, s hluchými místy. Pak se děj rozjel. Došlo i na dramatičnost, ale nic zvláštního. Konec se snažili vyhrotit, ale přišlo mi to takové nepřirozené, nedomyšlené. Snímek nepřekvapil ani nezklamal. ()

Pekisan

Teenagerska komedia na zaciatku sa pribizne v polovici prehupne na poctivy triler. Pokial sa najprv nudite pri smirovani sexy blondsky Sarah Roemer, tak neskor budete vdaka skvelej gradacii len cumiet a slintat. Mozno tema nie je originalna ale spracovanie je vyborne hlavne vdaka vykonom Shia, sexy blondsky a charizmatickemu badass Mooreovi. ()

beckham-

Chvilkami komedie, ale závěr, jak z nějakého hororu, pro mě překvapení a hodnotím pozitivně, i když jsem 90% filmu předvídal :D ()

Cruchot

Okno do dvora v modernějším hávu. To, co fungovalo v klasickém Hitchcockově trháku, funguje i tady. Shia LaBeouf navíc v pohodě utáhne i scény, kdy se zas tak nic moc neděje, Sarah Roemer je prostě k nakousnutí (ostatně to je pořád i "mamča" Carrie-Anne Moss) a Davida Morse (resp. pana Turnera v jeho podání) bych si za souseda fakt taky nepřál. Originalitou tenhle film zrovna neoplývá, ale jako oddechovka na večer spolehlivě pobaví. ()

Gixian

Pěkný film, ale nic vyjímečného. Slečna Roemer je fakt k nakousnutí, LaBeouf a Yoo jsou dost sympatická dvojka, Morsovi ten psychopat sedí... Celkově ale něco chybí, jednou ve scénáři, podruhé v atmosféře, a film vás prostě nevtáhne zas až tak moc, jak byste si přáli. ()

KafuR

Disturbia kombinuje prvky teenage komedie a thrilleru, který nakonec nabízí očekáváný, ale přesto dost vyhrocený závěr, navíc dost odlišný od pohodové první půlky filmu. Je štěstí, že hlavní roli si střihnul právě Shia, protože hlavně první polovina není o napětí a hutném ději, ale o zábavě, která se nezvrhává do trapné a nudné přehlídky právě jen díky němu. Mimo lahůdkového závěru a jeho výkonu však film nedokáže strhnout déle než na pár momentů a nabízí spíš multižánrovou exkurzi do života puberťáků, kteří měli přílišný zájem o své jinak netečné sousedy. ()

emdvojka

Tu som sa prvý krát zoznámil zo Shiom, ktorý hral študenta strednej školy, ktorý za nevyberaný fyzický útok na svojho učiteľa musí tráviť letné prázdniny v domácom väzení. Nuda strieda nudu a tak sa mladý a zvedavý začne zabávať pozorovaním susedov. Raz večer však uvidí niečo čo mu letné chvíle zaručene okorení strachom. Dobrý teen triler zo všetkým, čo knemu patrí a kde práve mladý LaBeouf preukáže svoj herecký talent v nervy drásajúcom príbehu plnom napätia, vtipu i fungujúcich ľakačiek. ()

Hpatrik

Od doby co jsem to viděl naposled to už malinko zestárlo (cirka 2010). Je tu pár hloupostí, a film se nevyhýbá i několika klišé momentům, nicméně je to kvalitně natočené a více než dobře obsazené a pořád se na to dobře kouká. ()

NorseSword24

Musím povedať že sa mi fakt ľúbilo ako boli napísané "teen" postavy a situácie ktoré sa im stávali. Dosť som sa s nimi dokázal stotožniť a vždy ma to bavilo. Bavila ma aj záhada a zvraty. Nakoniec to vidím niečo medzi priemerom a nadpriemerom. ()

LordMysti

Příjemný film, zahnal odpolední nudu výborně. Nenudil jsem se, hlavní hrdinové také v pohodě zahráli své role, příběh je sice hodně vykradený a okoukaný, ale pohodové a místy vtipné zpracování s příjemnou dávkou adrenalinu způsobilo, že dávám slabší 4*. ()

Gardenboy

Variacii na Hitchcockove Okno do dvora sme už videli premnoho. Film je priemerný, je plný klyšé a mňa nedokázal zaujať - teda až na ten záver, ktorý to zachraňuje ()

E lan

Povedený napínavý thriller do kina i na DVD. I přes očekávaný děj se je na co dívat, Shia hraje snad sám sebe a pomáhající kumpáni dotvářejí hezký pohled na americké předměstí. Navíc vše je okořeněno špetkou lehkého humoru a ve finále i pár horovými scénami. Dobrá to kombinace. ()

MeaCulpa

Parádní Shia, který ukazuje proč je nejzářivějším mladou hereckou hvězdou současnoti jeho chemie s ostatní omladinou je vynikající a po Trasnformers nevím jestli se v Indym těším víc na Forda nabo na Shiu. Démonický David Morse poněkud netradičně v záporné roli je slizký jako had od pohledu a brr ještě teď mě z něj běhá mráz po zádech. Carusa jsem považoval za obyčejného rutinéra, tady si ale velmi dobře poradil se scénami nic nedělání a nuda nikdy před tím ve filmu nevypadala tak cool. Film příjemně utíká, jedinou výtku bych měl snad až k příliš béčkovému konci, který jako by vypadl z úplně jiného filmu ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007