zette

Cely film mi prisel takovy umely, vcetne snad vsech postav. Zajimavy namet a nejakou myslenku to ma, zpracovanim mi to ale moc nesedlo. Z hercu nejlepe hodnotim Maggie Gyllenhaal. ()

Juto

Je to nádherný filmový zážitok. Toto je Ferrell, ktorého ste nikdy predtým nevideli. Priblížil nám úlohu, ktorá si vyžaduje krkolomný humor a hrá to výborné. 8/10 ()

Martrix

I když koncept působí jednoduše, je chytře rozvedený. Se zajímavými postavami a zábavnými dialogy. Rozverně rafinovanými. Tohle mám moc rád. Nechci spoilerovat, ale každý, kdo měl někdy ambice psát knihu, nebo povídky, ocení jak přehledně a současné košatě je příběh vedený. Fantasy je to hlavně v tom, že všechny postavy jsou nehloupé, vtipné... . Jako třeba vaši přátelé. Tedy ti, které máte opravdu rádi. Jedinými antagonisty v tomto povídání je stereotyp a marnění života činnostmi, které Harolda nebaví. Ale ani o tom, Horší už to nebude, není. Je o konci, který na nás smrtelníky číhá na každém rohu. Takže i o čase a příležitostech. Možná se může napohled neodvratná událost změnit...když se z toho stereotypu vymaníme. Jedinou kaňičkou na tomto scénáři je závěr, který vlastně příhodně zrcadlí ukončení knihy, o které pojednává. Díky němu to není skvost skvoucí, ale velmi dobrý a lidský film. Není to potrava jen pro mozek, ale i pro srdce. Skvělý scénář, herci i provedení....co víc by divák mohl chtít? Na americké poměry zjevení. ()

Eviator

Některá vyprávění se mohou zvrhnout a to mě na tomhle filmu zaujalo, jak křehké jsou hranice mezi lidmi a životem a smrtí a konečně pořádný happy-end. ()

papaJA21

Zajímavý námět. Atmosférou mi to trochu připomnělo Truman show. Určitě stojí za shlédnutí. Jedna z těch kultivovanějších a chytřejších amerických komedií. ()

Radiq

Originální a chytrá, trochu černá komedie. Minimálně první polovina byla vynikající a ta druhá byla dobrá. Akorát si nejsu jistej, že to chcu vidět ještě jednou. Nevím, ale fakt to bylo dobrý. A Maggie Gyllenhaal měla na ruce dobrou kérku. ()

tom88

Zaujímavý a originálny námet s dosť dobrým dejom. Pekne natočená dráma pri ktorej sa dá aj zasmiať. Na Willa Ferrella by som takúto úlohu teda nepovedal, ale zvládol to pomerne dobre. Celé herecké obsadenie zahralo celkom dobre. Film vo mne ale nezanechal nič silnejšie. Na drámu je to málo dramatické a na komédiu málo smiešne. Celkovo som mierne sklamaný. 75% ()

Scratt

Inteligentní komedie, která nestaví na samoúčelných vtipech nebo mnohonásobně provařených schématech, ale buduje vlastní originální atmosféru. Scénář je skvělý, výkonům všech zúčastněných nemám co vytknout. Zkrátka film, který rozhodně stojí za shlédnutí. 90% ()

daEmoNickY

Dobrý nápad. Utahaný film. Jsou vtipnější (http://www.csfd.cz/film/5584-oscar/) i nápaditější (http://www.csfd.cz/film/228828-frequently-asked-questions-about-time-travel/) filmy. (K splnění spisovatelčina soudu - Je tam docela dost nápověd na začátku ... vlastně je to zmíněno velice často ... dokonce postavy mají tento zlozvyk ... Docvaklo mi to ale až na konci, kruci.) ___ Překvapilo mě, že na DVD je nevypatlaný rozhovor (tj. podkuřování kolegům ...) - scénarista . ()

StanislachKo

Jediná moja výčitka tu už spomenutá bola - obsadenie hlavnej postavy... Hádam si neviem predstaviť horší nápad ako obsadiť Ferrella. On bude zrejme skvelý komik, ale nejak mi to vychádza, že on patrí do priemerných neambicióznych filmov, v ktorých by on možno vedel byť tým pozitívnym bodom. Tu sme ale v inej dimenzií filmovej tvorby, keď perfektný nápad, scenár, réžiu a ostatnbé herecké osadenstvo, má hlavná postava iba podškrtnúť a upozorniť na to, že momentálne je reálna šanca poprehadzovať filmové rebríčky a nie zakopať ňou inak veľmi potentný materiál pod zem. Holt, chybička se vloudila! ()

flyboyeda

Na Willa Ferrella pomerne nezvykly snimek, to ale vubec nevadi, uz nekolikrat dokazal (Everything must go), ze mu slusi i "jine" role. Moc fajn a pomerne originalni film podporeny i ucasti krasne a okouzlujici Maggie G. a dalsimi. ()

kocik1

Tak on to snad není špatný film, dokonce se mu musí nechat i určitá originalita a nápad. Ale málo platný, pro mě osobně je to 113 minut koncentrované nudy. ()

vesper001

Představte si, že uprostřed svého banálního, ale relativně slušného života úřednického šimla zjistíte, že nejste ani svým pánem, a dokonce ani tvůrcem svého daňového přiznání, ale postavou ze stránek knihy. A navíc vám začíná pořádně táhnout na cedr a psychiatr s literárním vědcem si vás předávají jako plný nočník. Myslíte si, že to nemůže být horší? To víte, že může. Třeba když vyjde najevo, že onen bůh, který ironicky komentuje vaše myšlení, slova i skutky, je depresivní spisovatelka s jatečními sklony vůči sobě i svým postavám. Haroldova velikost je v tom, že to při těchto nadějných vyhlídkách nevzdal. Se smrtí bojoval i nebojoval a tak nakonec zazvonil zvonec a pohádky byl... ()

URBAN

Musím říct že toto je opravdu velmi milé překvapení. Od příběhu až po ty nejmenší detaily. Přivítal bych trochu více komedie, ale to bylo asi účelem diváka pobavit a i napnout. ( 24.1.16/PC ) ()

Wallas

Předsudky, s kterými jsem přicházel k tomuto filmu (kvůli Willu Ferrellovi), vyprchali po prvních pěti minutách, kdy Will Ferrell neudlělal ani jeden stupidní výraz, nebo neřekl ani jeden blbý vtip. Spíše naopak - Ferrellova tragická figurka snese srovnání s Careyho charakterem ve Věčném svitu, stejně jako "tragický" příběh, který oba očekává. Nejzajímavější věcí na filmu je určitě boření zaběhnutých konvencí vyprávění třetí osoby, ale i prolínání několika stupňů realit. Celkově to vyznívá jako nějaká sci-fi povídka, ale velice svěží a neotřelá, škoda že podobný postup by se opakováním v dalších filmech jenom otupil a originalita vyprchala. ()

Triple H

Will Ferrell exceloval ako komik a zatúžil rozšíriť svoje obzory o niečo dramatickejšie. A s výborným výsledkom. Toto je jeho Truman Show. Trošku fantastická tématika, ale nie rušivo - scenár akoby bol tak akurátne líznutý Charliem Kaufmanom. Príbeh veľmi pekne graduje a mňa aj celkom chytil za srdce. Ferrell je v úlohe výobrný - neprehráva, dobre podáva emócie, svoje pitvorenie nepreháňa. Holt - teória o tom, že výborní komici sú aj dobrí dramatickí herci je podľa mňa pravdivá. Hoffman príjemne uvoľnený, dámy výborné. Dobrý pocit vo mne po tomto filme zostal - povznesený. Funguje to na mňa ako zlepšovač nálady. Za pět. :-) ()

Jaňo

Úplne Úchvatné!!! Tento rok som zatiaľ stihol vidieť veľa "veľkých" filmov, od ktorých sa očakávalo, že takými aj budú. Niektoré sklamali, iné svoju pozíciu udržali. Prekvapilo ma však ako ich tento "maličký" a nenápadný príbeh predčil všetkým, čím sa len dá. Stranger Than Fiction je tak krásny film, že sa slová nehľadajú najľahšie, ak sa snažím o to, aby boli čo najlepšie. Myslím, že rozprávať v superlatívoch je namieste. U mňa určite. Ak do seba každá súčiastka zapadá ako má, všetko funguje po poriadku, presne a krásne ako najlepšie šwajčiarske hodinky. Áno, stará hodinková fráza, avšak: Tento film funguje ako hodinky. Presne tie, ktoré vám ukazujú, koľko času vám ešte ostáva do odchodu autobusu, kedy prídete do práce, alebo tie, ktoré hovoria koľko života z vás už uplynulo. Presne tie hodinky, ktoré si nevšímate a vo vašom živote majú velikánske miesto. Päť hviezdičiek z obrovským odporúčaním. Je to... wááááwww... ()

eye candy

Sympatická inteligentní komedie, která zpracovává klasické romantické prvky netradičním způsobem. (spoileričíček) Je dobře, že nakonec Haroldovi zůstalo v deníčku víc čárek pod komedií než v kolonce tragédie. Vážný konec by mně v tomto případě nevyhovoval (vyloženě by mě nasral :)). Hlavnímu hrdinovi prostě musí člověk fandit. Jediné co může trochu mrzet je, že i přes obrovský potenciál námětu jde "pouze" o klasickou romantickou komédii ze které šlo vyždímat určitě mnohem hutnější podívanou. Jinak herecké obsazení je fajn, hlavně Maggie Gyllenhaal je tentokrát koukatelná (narozdíl od její otřesné role v batmanovi) a nakonec i ty timexky to zahrály solidně (a na poslední chvíli:). Celkově vzato velmi příjemně strávený čas. Víc podobných komedií a jsem spokojený a bez peněz ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou