zuzinka2

Tento film mě potěšil svou lehkostí a nadhledem, stejně tak jako hereckými výkony. Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení za poslední dobu. ()

nithiel

Sice velmi zajímavá zápletka, ale rozhodně není dovedená k dokonalosti, hlavně kvůli cajdáckému konci. Také prkenný Ferrell snímku moc nepomáhá a Gyledhall s Hofmanem prostě nemají dost prostoru, aby všechno zachránili. ()

snob

Vcelku hloupě zničený dobrý námět, obklopený stokrát viděnými Hollywoodskými postupy. Nudné, škrobené, neprožité role herců. Obzvláště Maggie Gyllenhaal jsem nevěřil z jejího výkonu ani její správně vytrhané obočí, Dustin Hoffman byl herecky směšný. Žádný z herců nehrál svou roli jako životní, ale pouze hrál. Žádný z herců nehrál tak, jako by po dotočení měl zemřít a tohle by měla být jeho poslední role. Ano, nápad dobrý. Občasné snahy o zkvalitnění byly ihned utopeny v Hollywoodském klišé. Proč mi film jako celek vyzněl tak uměle, tak směšně vykonstruovaně? Doufám, že už to horší nebude. ()

wohna

Tak Will Ferrell mě mile překvapil. Takovýto herecký výkon sem nečekal. Od tohoto filmu sem nemohl odtrhnout oči. Nejprve člověk nechápe, a když to postupem času zapadá dohromady je to něco vynikajícího. Nemůžu se ale rozhodnout do jakého žánru to mám zařadit. Komedie? Tragédie? To je jedno! Film je sám o sobě skvělý. ()

tomtomtoma

Velmi příjmně a hravě povzbuzující komedie, která nám v neuvěřitelně rozpustilé zápletce říká o strojené nudnosti až mrtvolnosti všedních životů. Kdy žijeme ne proto, že chceme, ale proto, že musíme. Bez toho aniž bychom dělali to, co nás uspokojuje a přináší nám radost a štěstí. Každý splněný sen, každé splněné přání, vše z čeho budeme mít stálý úsměv ve tváři. A tak nezajímavý Harold Crick (skvělý Will Ferrell) začne chápat, že musí žít život tak, jak chce on, ale že se musí trochu zabojovat a ne se jen strnule spokojit se svou nicneříkající všední existencí, kde je všechno tak stojaté a truchlivě smutné a nepodobné životu. To že za pomoci literárního profesora Julese Hilberta (dobrý Dustin Hoffman) se snaží usilovně předejít smrti z pera spisovatelky Karen Eiffel (krásně depresivní Emma Thompson), je umnou metaforou, že se člověk nemá vzdávat života, který může nabízet tolik krás. Musí se jen bojovat za to, v co opravdu věříme. A tak Harold nachází ženu svého života, pekařku Anu Pascal (buřičská Maggie Gyllenhaal), ale nejen že ji nachází, ale také získává. Nesmírně povzbuzující film, který má dodat optimismus a odvahu a zároveň příjemně pobsví. ()

Azrael515

Heh ak by sa ma niekto spýtal či može vzniknúť film s Thompsonovou a Ferrellom tak ho asi vysmejem. Naštastie som sa mýlil a poriadne. Bol som mierne skeptický pretože Ferrella ako komika mám rád no chlapík si vyberá úúplne šialenosti :P. Naštasie nič dementného sa nekonalo a Ferrell zahral pre mňa osobne najlepšiu postavu samozrejme po kultovom federal wildlife marshallovi z J&SB etc. Emma Thompson, lepšiu nihilistku som už dlho nevidel, bol proste úžasná. Pán Hoffman odviedol svoj štandratný nadpriemerný výkon. ... Tento film i keď zápletka relativne okúkaná disponuje úžasnými dialógmi a jednou tetovanou kočkou. "I brought you flours" ..krása. ()

C0r0ner

Parádní koncepce a námět bohužel trochu dojíždějí na to, že Ferrell je nesympatická držka a těžký neherec a také na to, že to bylo o kus delší, než mělo být. Na druhou stranu to byla dobrá zábava a ke konci se objevily pro mě překvapivé emoce, které jsem tedy vážně nečekal. Takže dohromady Forster potěšil. 80% ()

dubinak

Jako ano ten nápad byl neotřelý, ale mě to nějak hlouběji nezasáhlo. Herecká špička hrála nepřekvapivě fajn, ale koukám na tento film až po sedmnácti letech co tohle poměrně valná většina diváků v jeho době slávy ocenila na čtyři až pět hvězd. Dnes je ale doba, kdy už jsem zažila mnohem zajímavější příběhy v komediích nebo je to prostě mnou a byl to pro mě průměrný zážitek, na který ani moc vzpomínat nepotřebuji. Prostě neurazilo nenadchlo. ()

Dannysek4U

Tak takovouhle frajerinu jsem fak necekal, videt natolik originalni film, spadajici pritom do zanru romanticky komedie, se podari jen parkrat za zivot. U me nejmin 90%, a to i pres hodne cukrove, vyumelkovanej konec (ale jinak to asi neslo). ()

Wormboy

Mimoriadny filmovy zazitok, ktory potesil, rozosmutnil, ale aj pohladkal. Pri absencii Willa Ferrella, na ktoreho som alergicky, by som dal zrejme plny pocet. Kazdopadne ide o skvely film, pri sledovani ktoreho mi stale neslo do hlavy, ze to nenapisal Charlie Kaufman :) 4,5/5* ()

Flynn

Príjemná komedie, docela jsem se u ní bavil, jen jsem čekal od Willa Ferrella ještě trochu více jeho ulítlosti. Ale jinak skvělý film, výborný nápad, možná to šlo využít ještě lépe, ale určitě to nebyl promarněný nápad jako u komedie Click se Sandlerem. Možná jen kdyby se Will více odvázal, třeba jako ve Zprávaři nebo Zoolanderovi či Oldschool :o) ale i tak dobrá zábava... ()

lakikaki

V jeden upršaný jarný deň som sa bez nejakého dlhého premýšľania rozhodol, že zájdem do kina. Rozhodnutie to bolo značne impulzívne a do začiatku premietania ostávalo niečo vyše 30 minút, takže som sa raz–dva obliekol a bežal na zastávku. Autobus mi ale ušiel pred nosom a pri pohľade na hodinky som začal pociťovať isté pochybnosti ohľadom včasného príchodu do kina. Po piatich minútach dorazil ďalší spoj, nasadol som naň, ale kým som dorazil do centra a dostal sa odtiaľ ku kinu, bolo viac než 5 minút po začiatku predstavenia. „To už nemá cenu,“ povedal som si a vydal sa smerom späť k zastávke. Cestou mi napadlo, že za peniaze, ktoré by som bol býval utratil za lístok by som si mohol kúpiť nejaké lacné DVDčko. Obchod s hudbou a filmami bol neďaleko zastávky, tak som sa tam zašiel a po približne desiatich minútach som ho opúšťal držiac DVD disk filmu Stranger Than Fiction, o ktorom som vedel len toľko, že v ňom hrá Will Ferrell, že ho režíroval Marc Forster a že je všeobecne vnímaný celkom pozitívne. O ďalších detailoch a príbehu som nevedel vôbec nič, ale 99 korún nie je veľa, tak som sa rozhodol kúpiť ho. Kvôli mylnej predstave o filme som potom jeho pozretie odkladal takmer 3 mesiace, až do dnešného dňa. Bola to chyba. Čakal som síce čosi úplne odlišné, ale ani náhodou som si nemyslel, že to bude až také vynikajúce. Marc Forster je ohromne zručným a neskutočne všestranným režisérom, herci sú všetci do jedného vynikajúci – prekvapila najmä vôbec neotravná Queen Latifah, ale hlavne bravúrny nekomediálny Will Ferrell – a scenár filmu je aj napriek istej klišéovitosti príbehu geniálny. Počas filmu by som bol býval odprisahal, že ho napísal Charlie Kaufman, preto ma počas záverečných titulkov veľmi prekvapilo meno Zacha Helma, ktorému rozhodne tlieskam, ale neodpustím si poznámku o tom, že pôvodný záver bol skutočne dokonalým ukončením príbehu a mal ostať nezmenený. Je celkom zaujímavé ako môže skorý, resp. neskorý príchod na autobusovú stanicu ovplyvniť ďalší vývoj: u Harolda znamenal životný zlom a mne zasa umožnil vypočuť si jeho príbeh. P.S. I brought you „flowers“ je jednou z najlepších hlášok v histórii filmu. [91%] ()

pufina

Ještě se najdou tací, kteří mají originální nápady a tací, kteří to přenesou na plátno. A samozřejmě jsou tu i ti, jenž mají nejtěžší úkol - zahrát to a přesvědčit diváka, atp. Film byl úchvatný, denně se člověk nesetká s filmem, ve kterém hlavní postava románu vyhledá svého spisovatele, a ve své hlavě slyší hlas svého tvůrce pokaždé, kdy v příběhu pokročí. Jen je škoda, že příběh neskončil tak, jak původně spisovatelka (Emma Thompson) zamýšlela. ()

PROCESOR

Žijeme tady a teď, tak na co čekat, chceš něco změnit, tak to prostě udělej-než bude pozdě. Nebo budeš, jako hrdina jen přežívat. Věc tak samozřejmá a jasná je v reálu trochu složitější, nebo mi řekni co jsi udělal včera jinak než doposud... ()

pakobylka

O hodinkách, které za určitých okolností mohou sehrát DALEKO významnější úlohu, než jakou jim obyčejně přisuzujeme, když je degradujeme na úroveň pouhého časoměřiče. Taky o životě, který tak jako tak nemáme stoprocentně ve svých rukou, když se nám do něho svévolně a zcela nezodpovědně může vetřít kdekdo a kdeco (včetně nejrůznějších přírodních a jiných pohrom). Ale co když se jednoho krásného dne ukáže (jakkoli se to zdá být nemožné), že záleží jenom a pouze na rozmaru jakési ne(u)spokojené spisovatelky, která je momentálně bez inspirace, jak a kdy budeme odstraněni čili sprovozeni ze světa ... a to tak, že definitivně. Je prakticky nemožné odhadnout, k jakému závěru se ta poněkud nervní a roztěkaná dáma nakonec přikloní. Dějová linie jí jde s trochou cynismu na ruku, úslužně si nechává v záloze černý závoj - a je připravena ho kdykoli použít. Nicméně nejspíš právě proto vás zaujme ... její půvab se ukrývá jak v prostotě, tak i v nepředvídatelnosti - to vlastně odjakživa patří k tajemství úspěchu filmového záznamu, že vás do poslední chvíle nechává na pochybách. Tak se dívejte - ale nezapomínejte, že je to výhradně vaše volba ... tudíž si nemáte kde a komu stěžovat. ()

zette

Cely film mi prisel takovy umely, vcetne snad vsech postav. Zajimavy namet a nejakou myslenku to ma, zpracovanim mi to ale moc nesedlo. Z hercu nejlepe hodnotim Maggie Gyllenhaal. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou