SeBig

Dostala mě za celý film jen jedna scéna (koupáníčko ve vaně s Amy Smart) a to je na horor sakra málo! Námět mi přišel lehce stupidní.. i když závěrem jsem si řikal, že to AŽ tak strašný uplně nebylo. ()

korbitch22

rozporuplné pocity mnou otřásali,když sem si to kráčel z kina.námětem skvělý příběh o něčem,jenž se schovává v zrcadlech,podaný v nevyváženém tempu však se skvělým sutherlandem.film má sice pomalejší rozjezd,občas sem i vyprsknul smíchy,slabší efekty,však hutná atmosféra,občas i slušné lekačky,doplněný o nádherný béčkový závěr s příšerkou,okořeněný celkem zajímavým,leč zvláštím koncem.celkově za tři plus hvězda za hlavní herecký výkon. ()

bassator

Pro mne lehce zapomenutelný, ničím šokojícím neokořeněný horor který toho vykradl z podobných snímků hodně. Nic originálního jsem zde nenašel, akorát jsem byl naštván tím, že to všechno jsem už párkrát někde viděl... - 50% ()

Marze

Ve vzpouře proti zákonům optiky se zračí základní hororový princip: narušení pocitu bezpečí z důvěrně známého světa a jeho pravidel. A přestože Aja není umělecky důsledný - což mnozí jiní hororoví autoři bývají - podaří se mu několikrát vymyslet působivé kompozice. I Kiefer Sutherland v hlavní roli je dobře vybraný typ poněkud uváleného a zhuntovaného hrdiny, který si téměř nezaslouží soucit. Pohybuje se těsně na hranici mezi únavou, odevzdaností a psychickou vyšinutostí a diváci velmi dobře pociťují jeho zoufalství z toho, že mu jako totálnímu loserovi nikdo nevěří, že v obchoďáku straší; spíš si o něm okolí myslí, že mu straší ve věži. ()

heyda

Vynikající duchařina s dobrými herci, mrazivou hudbou, solidními efekty a především okořeněná několika famózními hororovými momenty. Co lze snímku trochu vytknout, je nepříliš srozumitelná pointa. Ta totiž neobjasní vše, jen nám pomůže nažhavit mozkové buňky a pak je to na nás, jak si celý příběh vyložíme. Poslední výtka je směrem ke konci, kde se Aja nechal trošku unést a s tou akčností to fakt přehnal. Jinak ale skvělý počin, který si vysloužil i solidní pozici v mým žebříčku hororů. 80% ()

hrona

Průměrný duchařský snímek, který jen zachraňuje výkon Kiefera Sutherlanda s jeho schopnostmi ochraňovat rodinu před zrcadly. Natěšení vystřídalo zklamání. ()

honajz

Škoda nevyužitých interiérů, resp. využitých bez nápadu, škoda nelogičností, protože film jako horor svůj potenciál i zajímavý nápad má. btw, můj tisící koment. ()

Kailo

Filmová Noc 2008Mirrors je klasická asijská vykradačka.Tudíž film kvůli tomu ztrácí, ale Kiefer vás filmem pěkně provede. A konec mě celkem dost překvapil. Neříkám že jsem nečekal něco divnýho, ale tohle?_____ Jo a když jsem se šel kouknout k zrcadlu a zvedl jsem ruku, tak můj odraz jí zvedl s menším zpožděním....Jě něco špatně? 50% ()

anderson

V rámci mainstreamového hororu nadpriemer. Ale AJA má na viac a preto mu nebudem dávať 4* len preto, že remake je o triedu lepší než predloha. Zároveň musím vyzdvihnúť pointu, ktorá je rodnou sestrou SIXTH SENSE. Inak vôbec by som sa nebránil dvojke (pokiaľ by vznikla v rovnakej produkcii, s KIEFEROM v hlavnej úlohe a AJAom ako režisérom), pretože pravidlá a zákonitosti reverzného vesmíru by ma celkom zaujímali. (5.12.2008) ()

GigaPudding

Zrcadla začínají docela napínavou scénou s trochou gore, která navnadí na zábavu, ale to se rychle změní, protože první třetina filmu je taková nijaká a nudná. Kiefer Sutherland je v té první třetině nesympatický a úplně na hlavu a je to zmatené a postavené na hlasitých bafacích lekačkách bez atmosféry (a dokonce opakování jedné lekačky dvakrát v pěti sekundách). Od druhé třetiny, ale začíná konečně vyšetřovat pořádně o co s těmi zrcadly jde počínaje scénou s Amy Smart v koupelně, která byla opravdu nečekaně drsná oproti předchozímu ději (V menu dvd jsem hned zvolila unrated verzi, takže nevím jestli v kinoverzi ta scéna byla stejná, protože bych čekala, že něco takového do kina asi nepustili úplně v takovéhle podobě :)). Pak už to má docela slušnou stupňující se atmosféru, lekačky už moc nejsou a nejsou tak prvoplánové a nijaké, která sice vrchol má ještě asi trošku dřív než by měla, ale pořád to vylepšuje dojem ze Zrcadel. Závěrečná scéna asi není tak "šokující" jak by možná chtěla být, ale měla silný náběh na parádní černý vtip, který ale nakonec nepřišel a skončilo to jen tak trošku "vážněji" ve stylu epizod Twilight zone. Nějak se mi ale zdálo, že i přes zábavnou druhou půlku to celé tak nějak vyšumí nakonec, protože to prostě byl "jen" slušně natočený horor, ale nic převratného, takže tentokrát nedáme o hvězdičku víc jen za pár zajímavých prvků (Ale čtyřku by to určitě dostalo, kdyby tam byl ten vtip na konci :)). A předlohu Into the mirrors jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat a dokonce jsem ani nevěděla předtím, že tenhle film je remake. :) ()

eraserhead666

Tak on je to remake? A já si říkal, že mi z toho filmu trochu kouká žlutá kůže a šikmé oči. Aja prostě umí natočit horor, ví jak na to, ví co to musí mít a čemu se má vyhnout a své schopnosti dokáže zúročit i když dostane vyloženě špatný scénář, jako v případě Hory mají oči. Zrcadla pro mě byly obrovským překvapením. Překvapivě poutavě a zajímavé skloubení duchařiny, brutality a krve. Zrcadla mají dobrý skluz, houstnoucí atmosféru, docela dobrý efekty (až teda na občas ne moc povedený digitální oheň, ale smrt sestry je špica) a dost dobrý konec. Prostě paráda, těším se na další Ajův film. ()

SOLOM.

Už je to docela dávno, co jsem Zrcadla viděl poprvé a když se mi konečně dostal do rukou asijský originál, musel jsem si je pustit znovu, abych si oživil vzpomínky a mohl porovnávat. Aja si však značně poupravil scénář a víceméně ponechal jen střípky původní kostry příběhu. Což bylo na jednu stranu jen a jen dobře. Tento režisér totiž již několikrát dokázal, že natočit remake mu nedělá žádný problém a vždy do něj přidal něco navíc. Nestačilo mu totiž jen prachsprostě obšlehnout scénář někoho jiného a natočit scénu po scéně, jak to dělá spousta jeho kolegů. Což samozřejmě jeho fandové vždy kvitují s povděkem. A já samozřejmě taky. Proto taky patří Alexandre Aja mezi moje oblíbené režiséry. Zrcadla těží především z výborné atmosféry, která se na nás vyvalí hned od prvních minut. Aja neměl nikdy problém s gradací napětí ani pořádnou dávkou brutality a tato kombinace se samozřejmě objevila i zde. Doslova jsem se ponořil do děje a na rozdíl od hlavní postavy jsem si vychutnával všechnu tu hrůzu, kterou si pro něj temné síly připravily. Velkou zásluhu na tom však měl i Kiefer Sutherland, který předvedl velmi solidní výkon. Ne nadarmo patří i ON mezi moje velké oblíbence, takže žádné zklamání jsem neočekával a ani nedostal. Je však pravdou, že v některých momentech to trošku skřípalo. Zvláště pak ke konci filmu. 70% ()

Sofia

Strašně nevyrovnaný film. Od strašidelných momentů (psychiatrie) přes hysterickou manželku (ta herečka mi strašně připomínala Halle Berry v Plesu příšer) až po naprosto debilní závěr (scény s babkou nebo co to bylo). Poslední minuta to zase trochu vyrovnala, ale jako horor nic moc. Kiefer Sutherland to taky moc nevytrhnul, celou dobu se choval jako Jack Bauer (v jedné scéně dokonce prohlásil "Don't let me threaten you!"). ()

ARI50

Další horor který má velmi vydařený soundtrack a dost dobře vymyšlený příběh ne jenom že jsme bylo na strašidelném místě ale tuhle práci ochranky neberu. Radši si vychutnám tenhle děsivý film z pohodli domova protože tady je o co stát. ()

MáŠa

Co se týče originality, tak tu u horrorů asi už moc hledat nemůžem, takže zabýval bych se hlavně těmi dalšími atributy, a zde to mezi horory patří spíš k lepšímu. Nějaká ta lekačka tu je, příběh taky, nejde tu jen o bezzubé řezání hrdel nějakým úchylem bez nějakého hlubomyslného zamyšlení, takže v tomhle smyslu celkem OK. Snad jen závěr, tam se tvůrci pokusili o nějakou zajímavost, ale tu já zrovna moc neberu. ()

becki_tu

Kdo má rád klejícího a tradičně výborně hrajícího Kiefera, trochu toho prvoplánového strašení a zajímavou mysteriózně-detektivní zápletku, ten si (stejně jako já) příjde na své. Jediné, čeho jsem se mírně obával, bylo to, aby Aja neukončil film nějakým trapným klišovitým koncem. S ubíhajícími minutami, houstnoucí atmosférou a roustoucím napětím jsem si čím dál tím víc přál nějakou tu "velkou" pointu. A dá se říct, že mé přání bylo vyslyšeno, protože závěrečná psychologicky-akční čtvrthodinka je opravdu výborná a celému filmu velmi sluší. A teď aby se člověk bál podívat ráno do zrcadla... ()

ancientone

Po daní do pomeru s Ajovými predošlými krvavými besneniami vychádza MIRRORS ako slabší článok, napriek tomu ma film celkom prekvapil a v niektorých častiach až nečakane zaujal. V rozmere mojej skôr neobľube ako obľube nových "krvákov" je to nečakané tvrdenie, ale Ajove krvavavé historky ma dostali viac. ()