Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci.

Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky. (oficiální text distributora)

Fildas

Pěkná rodinná podívaná, ani chvíli jsem se nenudil, a líbilo se mi i vykreslení světa z perspektivy Minimojů. Sice trochu jednodušší příběh ale na odreagování doporučuji. ()

fantomas19

Francúzska rozprávka režiséra Luca Bessona z roku 2006 je príbehom malého chlapca Artura (Freddie Highmore), ktorý trávi leto u babičky (Mia Farrow). Problémy s chamtivým investorom a dlhmi v banke donútia Artura konať. Záhadné zmiznutie dedka a jeho odkazy na ukrytý poklad podporia rozhodnutie podstúpiť dobrodružstvo a cestu do ríše Minimojov. Premena na počítačovo animovanú časť nás zavedie k zvláštnemu národu Minimojov, žijúcemu v nezvyčajných miniaturných priestoroch záhrady, v momente, keď sa princezná Selenia snaží pozdvihnúť meč proti nepriateľovi Maltazarovi. Po úvodnom nájazde nepriateľských oblúd sa môže začať odvetný boj proti zlu, hľadanie pokladu, získanie nových priateľov i lásky. ()

LukeSharp

Docela příjemná pohádka na kterou se neméně příjěmně koukalo.Madonna je blbá herečka,ale jako animované postavičce ji to sekne.Raději bych ale viděl více animací než hraných pasáží,které mi trošku vadili,ale jinak se jedná o dobrý film.Na Pixary sice zdaleka Minimojové nemají,ale šanci bych jim dal.75% ()

DJ Kritik

Pekná animácia, len Luc sa mal rozhodnúť, komu to chce adresovať. Ak to malo byť pre deti, tak tam bolo príliš veľa odkazov, či už piesňových, alebo situačných na rôzne iné filmy a malo rozprávkového deja. Ale ak to malo byť pre starších divákov tak to nemalo dej absolútne žiadny. Ale i napriek tomu dávam 55%. ()

Mes-siah

Hraná časť filmu je dobrá, v porovnaní z animovanou časťou brilantná. A sme pri kameni úrazu tohto pseudo-filmu. Animovaná časť je niečo medzi Karcoolkov a kopou hován. Scenár to snad ani nemalo, vzmýslali to na kolene počas natáčania, animaciu im pritom kreslili deti (a to je animácia na tom najlepšie), a charakter postáv musel vymyslieť cvičená opica. Otrepané, otrieskané, totálne nudné. A šokujúce bolo, ako rýchlo sa dej odohrával a ako rýchlo postavy hovorili a pritom sa tam nič poriadne nedialo. Brak pre neviem koho. Luc Besson ma poriadne sklamal priam nahneval. ()

nooly

Moc pěkná oddychová záležitost s výbornou a stylovou CG. Mé obzory zůstaly nerozšířeny, ale dětem se to určitě moc líbí... ()

Stejšn

A mně se to líbilo. Je mi jedno kdo to režíroval a nehodlám to srovnávat s jeho jinými filmy, příjde mi to úplně nahlavu. A co víc - moc se mi líbil i český dabing s L. Vondráčkovou, podle mě byl profesionální (srovnejte to třeba s dabingem RoboCopa 2, kde malého kluka - vůdce gangu, mluví ženská Kulik Dulík Bubík). Animované scény v tomhle filmu ale kvalitou o hodně převyšují ty hrané. ()

Mykhaluu

Dal bych jen tři *, neb mě znechutil chybějící a náhle existující provaz v multi nožíku... a taky ty sexuální narážky do života desetiletého chlapce bych oželel... ale vzheledem k té horentní kritice tady se mi to vážně líbí víc... Škoda těch capin taky na diskotéce ještě si vzpomínám... No, škoda, jinak to bylo fajn a mohlo to být plně pro děti... i když ze zvrhle vyhlížejícího M bych jako dítě nadšený nebyl... :) No a opět jsem si uvědomil, že nejsem odborník na animaci... mě se to prostě líbilo... mám se stydět? Kašlu na to... :) ()

Tuniak DF

Troška dospelejší humor, ale TAK AFEKTOVANÉ POSTAVIČKY nemôžem pozerať. Ako rozprávka - môže byť. Ale poznám aj ovela lepšie. ()

J.Cobra

Nejsem si tak zcela jist, jaké věkové kategorii je film vlastně určen. Hlavními hrdiny jsou desetileté děti, ale sexuálních narážek je zde na animovaný film nějak moc. I jedna by vlastně byla až moc. Další co mi vadilo, byly docela nemyslitelné chyby. Prostě to někdo nějak nedomyslel a nebo lepily jednu scénu na druhou, aniž by si to pustili dohromady. Jeden příklad za všechny. Během 5-ti minut se seběhne zhruba toto: "Máš v noži (který má 300 funkcí) lano?" "Nemám" - použije se tedy šňůrka z korzetu. Hned poté další scéna, kde již ono lano v noži je. Použije se na přitáhnutí květiny - lano zůstává na zemi a pak je přeťato u vrchu květiny. Přespí se a pak už lano mají zase u sebe. A tak bych mohl ještě pokračovat. Jinak animace docela ujde, taková roztomilá bych řekl. ()

cinema_cz

Celkem slušná zábava v "reálném" světě i v animovaném prostoru titulních mrňavých protagonistů. 60 % (Ci 02/2008) ()

JosefTomas

Luc Besson rád pracuje se staršími diváky, kterým podsouvá spoustu popkulturních narážek a svým způsobem je dokáže chvílema zabavit. Problém je, že na děti tak trochu kašle. Předkládaný příběh není ani tak moc "rodinný", ale spíš "dětinský" a někdy mu tempo hapruje poměrně razantně. Samotná animace kdo ví jak nepřekvapuje a spíš si Luc hraje na velký animák, který ale bude pořád jen malým milým francouzským filmem a mnohdy ne moc objevným. ()

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (více)